Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

693 odpowiedzi na ten temat

#41 Share włodek

włodek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 27 marzec 2007 - 14:46

[Ursus C-360] Udoskonalenia. ja mam po bokach tam gdzie się nogi trzyma, taką grubą gume a na skrzyni mam dociętą taką wykładzine. Jest coś co można położyć na skrzyne żeby troche tłumiło jej odgłos?? Jak myślice, czy tapicerowane błotniki coś dają?? Bo ja w kabinie mam taki pogłos, jakby echo i zastanawiam się czy nie wybić czymś błotników czy to coś da ....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Udoskonalenia. Dzisiaj, 05:32
  •  

#42 Share Rafiiiiiiiiii

Rafiiiiiiiiii

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 16 październik 2007 - 18:43

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Czy jakies czesci np rozrusznik nada sie do c-360 no i jeszcze zapytam o akomulatory czy 2 z np poloneza wystarcza do 60??

#43 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 16 październik 2007 - 19:15

Czy jakies czesci np rozrusznik nada sie do c-360 no i jeszcze zapytam o akomulatory czy 2 z np poloneza wystarcza do 60??

o rozruszniku zapomnij akumulatory zależy jak podłączysz uważaj żeby instalacji nie popalić jak 2 będziesz podłączał a tak to można alternator wykorzystać

#44 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 16 październik 2007 - 19:16

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Ja kiedyś używałem akumulatora od poloneza caro plus w U 3512

#45 Share Rafiiiiiiiiii

Rafiiiiiiiiii

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 16 październik 2007 - 19:22

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Instalacje kładłem wczoraj teras tylko popodłańczac wsztstko bo w tamtej instalacji to + poszedł na mase i popaliło.Jak zdjołem obudowe to fajne bezpieczniki siedziały hehe.A jak podłaczyc 2 samochodowe chyba tak jak i ciagnikowe co??Bo mam 2 kieszenie w 60 .Kiedys tam były 2 akomulatory po 6volt

#46 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 październik 2007 - 19:27

[Ursus C-360] Udoskonalenia. akumulatory musisz podpiąć równolegle a nie szeregowo. jak podepniesz szeregowo to będziesz mieć 24 V

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#47 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 16 październik 2007 - 23:09

akumulatory musisz podpiąć równolegle a nie szeregowo. jak podepniesz szeregowo to będziesz mieć 24 V

hehe nawet tak nie próbuj, jak masz 12V akumulatory to troche bedzie zabawy, jeżeli chcesz 2 założyć. Musisz połączyć: "+" 1 aku. z "+" 2 aku. i "-" 1 aku z "-" 2 aku, no i masz podpięte równolegle. i teraz musisz jeszcze je wpiąć pod masę i na rozrusznik. Troche z tym problemu moze być, bo musisz mieć do klem podłączone 2 kable, jeden od równoległego połączenia akumulatorów a drugi od podłączenia zasilania., oczywiście bedziesz musiał wymienić kable łączące akumulatory, bo bedzie ich troche wiecej. Troche pracy ale do zrobienia, tylko czy gra jest warta świeczki

#48 Share Rafiiiiiiiiii

Rafiiiiiiiiii

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 17 październik 2007 - 07:28

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Qrcze chyba ja sie troche zamotalem a w c-360 ile jest potrzebne napiecia????

#49 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 17 październik 2007 - 09:05

Qrcze chyba ja sie troche zamotalem a w c-360 ile jest potrzebne napiecia????

12V

dwa 6V szeregowo
dwa 12V równolegle

#50 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 17 październik 2007 - 09:24

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Lub jedna mocna 12v

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Rafiiiiiiiiii

Rafiiiiiiiiii

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 17 październik 2007 - 09:25

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Ten akomulator samochodowy co mam to Centra 055 427 . 12v 55Ah Czy da rade??? I jeszcze chciałem sie zapytac Jaka jest różnica między akomulatorem samochodowym a ciagnikowym???

#52 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 17 październik 2007 - 10:07

Ten akomulator samochodowy co mam to Centra 055 427 . 12v 55Ah Czy da rade??? I jeszcze chciałem sie zapytac Jaka jest różnica między akomulatorem samochodowym a ciagnikowym???

A ile ma amper? Jedna 55Ah moim zdaniem nie wystarczy, musiałbyś połączyć równolegle dwie takie. Róznica miedzy aku samochodowym a ciągnikowym to zazwyczaj tylko gabaryty. Samochodowe są mniejsze przy podobnej pojemności prądowej. Jaki alternator jest w C360? Ile A? Powinno sie tak dobrać pojemność aku aby alternator teoretycznie mógł go naładować w ciągu godziny.

#53 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 17 październik 2007 - 16:01

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Czy od poldka to nie wiem ale warto sprawdzić. Ja do swojego C-360 założyłem prądnice od syrenki i działa pierwszorzędnie.
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#54 Share Rafiiiiiiiiii

Rafiiiiiiiiii

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 18 październik 2007 - 08:10

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Jeszcze zadam takie pytanie czy linka cisnienia powietrza obsługuje 60???.Bo jak jusz wspominałem w poprzednim poście że mam taki zegar i mam taka funkcje w nim http://img151.images...picture1rz3.jpg Jeżeli tak to gdzie jest wkrecana.

#55 Share Rafiiiiiiiiii

Rafiiiiiiiiii

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 18 październik 2007 - 08:15

Czy od poldka to nie wiem ale warto sprawdzić. Ja do swojego C-360 założyłem prądnice od syrenki i działa pierwszorzędnie.

Czy mugłbys mi przysłac screna jak podłaczyleś??

#56 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 18 październik 2007 - 21:55

Jeszcze zadam takie pytanie czy linka cisnienia powietrza obsługuje 60???.Bo jak jusz wspominałem w poprzednim poście że mam taki zegar i mam taka funkcje w nim http://img151.images...picture1rz3.jpg Jeżeli tak to gdzie jest wkrecana.

Linka cisnienia powietrza???????????? :), W 60 obsługuje to nie linka, ale masz poprowadzoną do czujnika rurkę, która idzie podajże od butli (do rurki przy wyjściu z butli), jeżeli nie masz tam nic takiego to musisz dokupić, ale widocznie nie masz, skoro nie była podłączona do starego licznika. pozdrawiam

#57 Share Rafiiiiiiiiii

Rafiiiiiiiiii

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 19 październik 2007 - 07:22

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Aha a w sprawie czujnika oleju to go wykrecic i wkrecic przewód ??? Bo chyba czujnik zepsuty,bo podłaczyłem instalacje i jak wkładam kluczyk to ładowanie sie pali a olej nie.Czy moge go wykrecic??I wkrecic wąż cisnieniowy ???

#58 Share sabo

sabo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 19:55

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Witam wszystkich interesujących sie tematem przeróbek C-360
Otóż uważam że 360 nie jest idealnym ciągnikiem ale po pewnych przeróbkach może być naprawdę dobrym a w pewnych warunkach nawet bardzo dobrym ciągnikiem :D Zajmuje sie tym już od paru lat i klienci (sadownicy) stwierdzili że już nigdy nie dadzą sie namówić na zachodnie "zabawki" które z byle powodu poprostu stają a naprawy czasami kosztują naprawdę niemałe pieniądze. No i koszt zakupu !!! Jeśli kogokolwiek zainteresowałem tematem to zapraszam na moja stronke . Prezentuje tam fotki z możliwościami przeróbek . Nie jestem informatykiem wiec i stronka jest raczej skromna ale myślę że ciekawa . Oczywiście przyjmuje konstruktywną krytykę :-) Adresik - http://sabo.lua.pl/
Miłego oglądania :)

#59 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 10 grudzień 2007 - 20:24

[Ursus C-360] Udoskonalenia. 1.ile potrzeba płynu (akry) zeby umyc c-360
2.ile litrów farby żeby pomalowac silnik sjrzynie itd i ile taka farba kosztuje ?
3.ile kosztuje zrobienie wskaznika cisnienia oleju i jak to zrobic i koszty ?
4.ile kosztuje nowa maska ?
5.czy ktos nie ma na sprzedarz uzywanej kabiny do c-360?
6.ile moze kosztowac i jaki kupic siłownik do sterowania łyzką tura przy c-360?
7.ile moze kosztowac rozdzielacz 3 sekcyjny i jaki kupic ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 10 grudzień 2007 - 20:29

[Ursus C-360] Udoskonalenia. co do ciągników to są nawet ładne a mógłbys napisac ile kosztuje przeróbka takiej c-360 jak ta zółta ?
a i miałbym prosbe mógłbys zrobic fotki wspomagania kierownicy w tej c-360 która przerabiałes i krótko opisac bo chciałbym cos takiego załorzyc w swojej c-360