jaco512

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

Polecane posty

marcin974    30
Miałbyś jeszcze kilka fotek tej czerwonej C360 w środku??

ta czerwona to chyba ma kabinę od zetora? :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    49

a czy tylne mosty wyja jak w starych czy nie


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabo    0

Jeden z tych Ciagników jest robiony na podzespołach zetora i to napisałem na mojej stronce . I nie jest to z nikąd wyprute a wszystko było nowe przywożone ze Słowacji . To był komplet czyli kabina, maska całe wnętrze , instalacja elektryczna oraz rozdzielacz hydrauliki i dolny wydech .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabo    0

A co do wyjących mostów i zwolnic to niestety nadal wyją bo nie wiele można z tym zrobić . Trzeba by dorabiać inne koła o łukowym zazębieniu ale to są niestety koszty których chyba nikt nie zapłaci. Jedyne co można zrobić to do zwolnic wlać olej "Transol" Albo inny o dużej gęstości . Można tez wlać do skrzyni ale jeśli używa sie przyczep samowyładowczych to pompa może mieć problem i trwałość niestety leci w dół :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c-360 wyje i wyć będzie,,praktycznie nieda się tego wyeliminować

no i tu sie nie zgodze załatwcie sobie zwolnice z 355 lub 4011 i nie bedzie wyło to jest chyba tańsza opcja niz dorabianie nowych


\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

w 355 też wyjo (jeździłem)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
no i tu sie nie zgodze załatwcie sobie zwolnice z 355 lub 4011 i nie bedzie wyło to jest chyba tańsza opcja niz dorabianie nowych

oczywiście -ja mam w c-360 zwolnice takie + ogumienie 9.5X36 -ciągnik dużo szybszy, porostu pszczółeczka, kilka lat temu mieliśmy wyjętą zwolnicę od c-360 i od c-355 -wtedy to mnie tak nie interesowało ale pamietam ze jeszcze jedno lozysko bylo (jak ten wałek wychodzi ze zwolnicy)

o pamiętam jeszcze ze byla różnica trzech ząbków miedzy trybami -ale na którym ile to na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie powiedzieć,

zero zgrzytu, wycia, i luzowania się! :)

dodam ze zwolnice współpracują z dyferencjałem zetoroskim :)

no moja c-360 tez trochę pokatowana była :)

 

w 355 też wyjo (jeździłem)

no tak -dyferencjały :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrz    0

Pewnie że wyją dyferencjały, a ludzie uparcie o tych zwolnicach. Zwolnice nie mają aż takich dużych obrotów aby wyły tak mocno. Owszem troszeczkę hałasują, ale jeśli łożyska w nich są dobre to jest to żadne wycie w porównaniu z wyciem przekładni głównej. Pasuje przekładnia główna od Zetora. Koszt ok. 800 zł. Tylko trzeba ponoć dotaczać podkładkę pod atak(chciałbym się właśnie dowiedzieć czegoś dokładniej o tej podkładce). Jak ktoś coś więcej wie to niech napisze.

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

ja mam pytanie tylnia os w 60 mozna podwyzszyc obracajac zwolnice ? a jak podwyzszyc przednia os??


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Ja mam c355 i również wyło. Pojechałem do zaprzyjaźnionego mechanika i on stwierdził że to dyferencjał bo skrzynia i zwolnice są ok. Uważa że aby nie wyło najlepiej założyć dyfer od jakiegoś zetora bo pasują i są bardziej ciche niż ursusowskie. Mam jeszcze pytanie o to turbo w tej czerwonej 360. Czy takie coś można gdzieś kupić?? Ile tak mniej więcej kosztuje? I czy cos trzeba przerobić w silniku. Czy raczej bedzie trwały i wytrzyma beż żadnych przeróbek? Jak uważasz?


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabo    0

Cały układ turba pasuje od zetora 7320 oraz 7340 Silnik nie wymaga żadnych przeróbek jedynie polecam wymiane wtryskiwaczy na zetorowskie . A co do dyfra to masz racje - z Zetora pasuje wszystko idealnie i chodzi o wiele ciszej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Pytałem o te przeróbki bo mówią że jak np do 1224 zakładasz turbo to lepiej wymienić wał i korbowody no i wtryski na mocniejsze, o większej wytrzymałości bo seryjnie silnik nie był przystosowany do turbo. 1614 i 1634 mają już seryjnie te mocniejsze elementy. Nawet w katalogu grene jest na rozpylacz turbo, wal do silnika z turbo i rura wydechowa do turbo. Ale to tylko do 6 cylindrowców. A orientujesz się ile kosztuje turbina od zetora 7320 lub 7440? Czy dużo przeróbek w 360 jest aby zamontować turbo?


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8
w 355 też wyjo (jeździłem)

 

Ponac od c-362 zwolnice nie wyją tylko czy w ogóle idzie dostac zwolnice do c-362??


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrz    0

Poco Ci zwolnice inne jak to nie one wyją? Zwolnice tylko bardzo delikatnie słychać. Załóż sobie przekładnię główną od Zetora bo to ona w 60-tkach tak huczy i będziesz miał spokój z wyciem. Koszt przekładni ok. 800 zł. Ja zakładam prawdopodobnie na wiosnę to mogę potem coś więcej powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Ponac od c-362 zwolnice nie wyją tylko czy w ogóle idzie dostac zwolnice do c-362??

Teraz jest już coraz więcej C362 bo ludzie nasprowadzali z zagranicy ich ale jak produkowane w Polsce to i części powinny być do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Tak do końca nie da się tego usunąć wiem bo u mnie w c360 próbowaliśmy usunąć wycie zwojnica ale wraz występuje i wiem bo dużo ludzi u mnie na wsi ma c360 i tylko jak jednie to słychać wycie. Wymiana zwojnic też dużo nie pomaga wyje ale trochę mniej ale można się już przyzwyczaić do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

a nie lepiej sprzedać 360 i kupić jakiegos zetorka ma on wyciszoną kabine i mostu praktycznie nie słychać B) ;):D ja tak właśnie rozwiązałem problem huku w traktorze ;) B) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj