Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#301 Share tom007

tom007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 29 czerwiec 2008 - 17:04

W sprawie PROW dokladnie @Bodzio110....to juz jest kolejne pismo z agencji..ale tzn ze tylko ja je dostalem? w sumie mi juz cierpliwosc sie dawno skonczyla...jakos przestalem sie tym przejowac..jak sie uda to fajnie wpadnie sporo kasy ale jak nie no to trudno...bedzie trzeba jakos przezyc... a swoja droga to nie zdziwie sie jak nasi kochani urzednic z agencji zaczna nas wzywac do wyjasnien w samym srodeczku sezonu... a pozniej powiedza ze rolnicy nie chcieli pieniedzy...bo nie oszukujmy sie czasem nie ma jak zjesc a co dopiero jechac do powiatowki(ja np mam 150 km) .....szkoda slow.......... ale troche optymizmu :D .........pogoda u nas sie robi :D znowu sobie trochu pokosze :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 11:48
  •  

#302 Share nigger nigger

nigger
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 czerwiec 2008 - 09:38

W sprawie PROW No to czekamy, ja też składałem wniosk, miłego żniwowania.

#303 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 20:40

W sprawie PROW U mnie do żniw jeszcze daleko :D Jeszcze z miesiąc co najmniej bo wszystko zielone. Ja też składałem wniosek i cisza niestesy. Banda złodzieji polskich decydentów...
Chłop ze wsi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#304 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 30 czerwiec 2008 - 20:43

W sprawie PROW oszukali nas złodzieje i bandyci

#305 Share nigger nigger

nigger
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 czerwiec 2008 - 21:16

W sprawie PROW Mialem na mysli koszenie jęczmienia ozimego. :D
Ale zobaczcie koledzy jacy debile w tej polsce ustalają prawo, na zlozenie wniosku był 1 dzień, a na rozpatrzenie mają teraz 12 miesięcy i to mnie najbardziej wk...rwia.

#306 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 22:38

W sprawie PROW nikt za nic nie odpowiada dlatego tak jest.do gródnia podpisza umowy.a w nastepnym roku do listopada pewnie beda wyplacac refundacje heh.cwoki.prawo stanowione pod siebie-urzedasy wstyd.wszystko sie ro***erdala bo niema porzadku w rzadzie.EURO nam zabiora bo nic niema.tego .... listkiewicza dawno powinni na mokasynach mocnych pogonic;-) KORUPCJA,BURDEL,PRAWO POD RZADZACYCH-POLSKA NASZA wstyd.pozdro

#307 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 03 lipiec 2008 - 10:21

W sprawie PROW Ja nie dostałem ani jednego pisemka z agencji,i nie bardzo wiem,czy już poleciał mój wniosek,czy tam jak....,bo składałem jako jeden z ostatnich.Może macie nowe wieści co się dzieje?

#308 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 03 lipiec 2008 - 11:07

W sprawie PROW

Myślę że będzie lepiej niż niektórzy sądzą. Jedno jest tylko pewne , trzeba uzbroić się w cierpliwość i żyć własnym życiem. Moja rada jest taka. Nie można wszystkiego planować precyzyjnie i na styk, a już broń Boże brać kredyt pod przyszłe finansowanie bez umowy. Trzeba złożyć wniosek i o nim zapomnieć, a jak przyjdzie czas to się nim zająć. Właśnie dostałem pozwolenie na budowę, więc dobrze że jest taki poślizg w ARiMR bo w przeciwnym razie już bym leżał.

Cisza, spokój, nic się nie dzieje. I tak chyba będzie do końca wakacji......

#309 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 21:36

W sprawie PROW slyszalem ze rozpatruja wnioski ktore skladane byly na inwestycje budowlane typu obora ccy silosy na kiszonke itd.to prawda?? jebitnie sie wszycho przeciaga.deeeszcyyk rulezzzzz:D w koncu popadalo konkretnie:]

#310 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 21:45

W sprawie PROW macie racje, gnoją nas jak chcą i nie podskoczysz im bo ci udup... racją jest tez to że pewnie po wakacjach sie zabiorą, ale może to i lepiej bo teraz żniwa. pozdr. lepiej póżno niż w cale. polska to meksyk europy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 22:01

W sprawie PROW

macie racje, gnoją nas jak chcą i nie podskoczysz im bo ci udup... racją jest tez to że pewnie po wakacjach sie zabiorą, ale może to i lepiej bo teraz żniwa. pozdr. lepiej póżno niż w cale. polska to meksyk europy

Ponoć agencja nie przeszła audytu zewnętrznego i nie może dysponować pieniędzmi!Jakiś tam ktoś z agencji obiecywał, że jeszcze w lipcu dostaną akredytację.Teraz nie mogą powiedzieć ,że to nie ich wina,że tylko poprzedniej ekipy,bo widać dokładnie jak się tam opier...ają.Apropos - w lipcu następna podwyżka cen ciągników które mnie interesują.

#312 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 08 lipiec 2008 - 07:35

W sprawie PROW My juz mamy kombajn,bo byl na zniwa potrzebny i nie czekalismy,az sie wyrobia. Na reszte maszyn sie zaczeka. Ale cierpliwosci to oni kazdego naucza.

#313 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Informatyka<br />rolnictwo<br />turystyka

Napisany 09 lipiec 2008 - 15:15

W sprawie PROW Ja codziennie dzwonie do ARIMR.
Jeśli w maju nie dostaliście zadnego pisma to dobrze, to znaczy że wasze wnoski przeszły wstepną weryfikację, teraz została tylko analiza zapotrzebowania, racjonalności zakupu, z tego co się dowiedziałem to można zmieniać to na co pisaliście we wniosku, ale tylko w taki sposób że jezeli nie chceicie już maszyny na która pisaliście to możecie zmienić to aneksem ptrzy podpisywaniu umowy z ARIMR, można zmienic markę, ale nie wchodzi w grę zmiana na inną maszynę np. większą.
Na bank nie odżuca juz wniosków jeśli nie było odpowiedzi w maju !!

#314 Share Bodzio110

Bodzio110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 09 lipiec 2008 - 21:09

W sprawie PROW No tak,tylko nadal zostaje wielka niewiadoma jak podejdą do sprawy oceny racjonalności zakupu bo te ich tabele są całkiem bez sensu. Np na 30 ha przysługują 2 ciągniki po 55 koni a ciekawe jak oni myślą ze takie ciągniki maja sobie poradzić ze sprzętem do uprawy np: zestaw uprawowo-siewny bo do tego potrzebny jest minimum ciągnik o mocy około 100, 110 koni

#315 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 12 lipiec 2008 - 08:12

W sprawie PROW a nie mozna zmienic rodzaju maszyny? oby tylko kwota byla taka sama? co im zalezy zeby nie zmienic jesli kwota jaka zadeklarowalo sie np na tura to za to kupic np siewnik do kukurydzy.tak nie mozna?? wiecie cos na ten temat.ja bym chcial tak zamienic

#316 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Informatyka<br />rolnictwo<br />turystyka

Napisany 12 lipiec 2008 - 10:52

W sprawie PROW Ocena racjonalności?
Dzwoniłem do nich i rozmawiałem z gościem od oceny racjonalności to mi powiedział że spokojnie dostaniemy 120km ciągnik, we wniosku napisalismy o taka maszynę 120KM, mamy 80ha. W tej chwili mamy 2 ciągniki ursus i mtz, ale we wniosku napisaliśmy że mamy tylko 1 ciągnik, więc spokojnie dostaniemy. Ale załatwiamy kredyt już teraz i bierzemy ciągnik bo jak to wszystko ruszy to pewnie i po pół roku bedzie sie czekało na maszyny, jak sie wszyscy rzucą to będzie sieczka a maszyny potrzebne są nam na żniwa.
jeśli chodzi o zmiany we wniosku to sa mozłiwe poprzez aneks do wniosku, jeśli chodzi o rodzja maszyny to będzie problem z tym. można z jakiejś zrezygnować, kupic mniejszą itp. ale nie większą o większej mocy itp. Ale nie ma możliwości kupna czegoś innego niż jest we wniosku.
Tak bynajmniej mówią mi jak do nich dzwoniłem.
Kurcze już nie spie po nocach, nie moge sie doczekać.
;)

#317 Share azi

azi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 12 lipiec 2008 - 14:45

W sprawie PROW mam do was pewne pytanko (moze zbaczam trochę z tematu) wiecie moze kiedy bedzie ruszał nowy PROW ?? poniewaz na ten aktualny się nie wyrobiłem ;)(((

#318 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 12 lipiec 2008 - 14:50

W sprawie PROW Chyba w przyszłym roku, zaznaczam "chyba" ;) Tego nikt nie wie kiedy ruszy

#319 Share zibik1

zibik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 12 lipiec 2008 - 15:15

W sprawie PROW vdan Ja też mam dwa ciągniki a we wniosku napisałem że jeden a teraz mam obawy czy oni tego jakoś nie sprawdzą ? Może lepiej było by przerejestrować czy po prostu schować jak myślicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 12 lipiec 2008 - 16:37

W sprawie PROW nie trzeba nawet chować, podczas kontroli mówisz ze to ciągnik pozyczony od sasiada i tyle, ale najprędzej nawet nikt się nie będzie pytać co jest czyje, najważniejszy jest sprzęt który kupiłeś ( u znajomego stały 2 przyczepy i owijarka, naprawdę pożyczone, ale nikt się o to nie pytał ) Ja zresztą tez mam zatajone sprzęty ;)