Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6M vs 6R

116 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Deny

Deny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 17:34

John Deere 6M vs 6R Witam !
Tak jak w temacie chciałbym się dowiedzieć opinii forumowiczów na temat tych ciągników..
Czy mógłby mi ktoś doradzić który z nich wybrać ? Zastanawiam się nad modelami 6115M i 6105R , tylko nie wiem który wybrać ..
Czy operatorzy , lub ludzie którzy czytali troche o tych ciągnikach mogli by o nich coś powiedzieć ?:D
Interesuje mnie , cena (również cena poszczególnych elementów wyposażenia) , spalanie w pracach ciężkich/lekkich i to czy tę ciągnik jest po prostu warty tej ceny , i nie postawić na inną markę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6M vs 6R Dzisiaj, 14:20
  •  

#2 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 19:02

John Deere 6M vs 6R Ciągniki są naprawdę warte swojej ceny. Mają to być ciągnik główny czy pomocniczy? Na jakim areale ma pracować ?

Sam stoję przed zakupem kolejnego JD i też mam dylemat R czy M. Z różnic to podstawową jest cena seria 6R jest dużo droższa niż 6M ale za to oferuje lepiej wyposażoną i bardziej komfortową kabinę.Command Center pozwala na dostosowanie ciągnika do konkretnej pracy czy pod konkretnego operatora. Seria 6M posiada kabine dobrze znaną z serii 6030 doposażoną w dodatkowe informacje na wyświetlaczu pomiędzy prędkościomierzem a obrotomierzem. Na wyświetlaczu tym poza podstawowymi parametrami możemy sprawdzić spalania, dystans, czas pracy, licznik hektarów oraz możemy wybrać opcję manualnego wypalania DPF. Z różnic w konstrukcji silnika to serie te różnią się tez zastosowanymi turbosprężarkami. Pracowałem zarówno serią 6M i 6R (6150M,6170M,6140R) i z moich własnych odczuć w 6R czuje się dużo większy komfort. Po przesiadce z 6430 na 6M nie czułem dużej zmiany zmieniono zaledwie kilka przycisków ale zarówno w jednym jak i w drugim wszystko jest proste i czytelne i nawet starsi rolnicy nie mają problemów z opanowaniem wszystkich funkcji ciągników.

#3 Share Deny

Deny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 20:40

John Deere 6M vs 6R Szczerze mówiąc to główny , (Do jakiś cięższych prac) , w sumie to sam nie będzie bo prawdopodobnie będzie pracował z DF Agrofarm 410 Agrotron k 420 i Forterra ( 90Km )..
Ja bym stawiał nacisk bardziej na cenę , a skoro komfort jest podobny , a cena zróżnicowana to chyba M :D

#4 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 20:49

John Deere 6M vs 6R W komforcie różnica jest naprawdę bardzo duża, zresztą różnica w cenie też. Jeżeli głównym argumentem ma być cena to zdecydowanie M. Tylko czy wykładając nie małą kwotę na nowy ciągnik nie warto dołożyć i zainwestować w trochę mocniejszy z zapasem na przyszłość ?
Tzn zamiast słabszej R mocniejsza M ?

#5 Share AgroSlask

AgroSlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 20:58

John Deere 6M vs 6R Ja tam osobiście wolałbym dołożyć do R,ale M'ka też fajna,ogólnie R jesy lepie wyposażona,bardzie bogata wersja :)

#6 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 10 listopad 2013 - 21:43

John Deere 6M vs 6R No dobrze ale mechanicznie ciągniki są takie same w R i w M ? chyba w R jest wyświetlacz i komuter zarządzanie np na uwrociach o ile są wyjścia hydrauliczne sterowane elektryczne itp.

#7 Share Janosik82

Janosik82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 07:18

John Deere 6M vs 6R koledzy M to porażka nie bradź tego badziewia do ręki tylko R zdecydowanie

#8 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 08:08

John Deere 6M vs 6R Kolego a miałeś chociaż styczność z M że wyrażasz taką opinię ? Czy słyszałeś coś od kolegi brata sąsiada swojego wujka ?

Mi osobiście M przypadłą bardzo do gustu i nie mogę na nią złego słowa powiedzieć tak samo jak rolnicy z którymi rozmawiałem a którzy zakupili 6M i 6R. Co do 6R to jest to ciągnik zdecydowanie bardziej komfortowy i dający dużo większe możliwości poprzez możliwość łatwego przystosowania go do kazdej pracy ale róznica w cenie tez jest spora i trzeba naprawdę przemyśleć czy w codziennym użytkowaniu będziemy w stanie wykorzystać wszystkie możliwości tego ciągnika zwłaszcza że nie mówimy tutaj o mocy ok 105-115 KM. Co innego w przypadku większych mocy gdzie ciągnik będzie pracował z większymi maszynami i ma dużo większe pole do pokazania swoich możliwości

#9 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 09:57

John Deere 6M vs 6R kup se 6105r dolozycz 3 tysie podkrecisz go o 25 km i dolozysz jeszcze 3 tysie wywalisz filtr czaseteczk i masz kolejne 20 km i w sumie masz ciagnik ponad 140 km ;p

#10 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 10:41

John Deere 6M vs 6R Naprawdę myślisz że 6105 R po tych modyfikacjach to będzie to samo co 6140R ? Bo ja szczerze wątpię. Może wyjdzie z tego coś zbliżonego do 6125 R realniej 6115R ale to dalej nie będzie to samo a te 140 KM to chyba tylko pobożne życzenia. A co z gwarancją ? większa moc to i większe zużycie podzespołów. Zresztą kupować słabszy nowy ciągnik i pakować w niego kasę to dlaczego nie zając się posiadanymi mocowo wyjdzie podobnie a ok 300 tys zostanie

Edytowany przez MKrajes, 11 listopad 2013 - 10:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 11 listopad 2013 - 12:18

John Deere 6M vs 6R

koledzy M to porażka nie bradź tego badziewia do ręki tylko R zdecydowanie

Może jakieś konkrety?

#12 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 12:47

John Deere 6M vs 6R no pewnie ze bedzie to samo taka sama moc bedzie filtr mozna po gwarancji wywalic daje sporo kopa i nie zamula tak sinika

#13 Share adi29

adi29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 12:48

John Deere 6M vs 6R witam Ja miałem podobny dylemat w wyborze miedzy M a R i padło na R z tego względu ze trafiłem ( tak mi sie wydaje) na dobra cene. Chciałem ciagnik o mocy 140-150 KM i myslelem nad 6150 M który miał kosztowac około 280 netto Na placu tafil sie 6140R którego biore za 290 netto z przednim tuzem, zawory mechaniczne, autoquad 20 x 20 z eco, opony 540 R28 i 580 R38, klima manual i kilka pier**lek typu ogrzewana szyba tylna, fotel pasażera itd Co myslicie o tej cenie w porównaniu do wyposażenia ????

Mamu juz jednego johna ktorego chce szprzedac i jest to 6320 SE czyli prostsza wersja niz Premium, teraz jednak stawiam na wyższa klase

Edytowany przez adi29, 11 listopad 2013 - 12:50.

#14 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 11 listopad 2013 - 13:49

John Deere 6M vs 6R Musiałbyś podać jeszcze w co była wyposażona M-ka. Czy też miała przedni tuz i jaka była tam skrzynia. Wtedy można sobie porównać.

#15 Share Deny

Deny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 13:59

John Deere 6M vs 6R Dobra wszystko fajnie tylko te "różnice w cenie" jak duże są ? :D
M i tak mi się wydaje ze nie jest zły , i wcale komfortowy , tylko pytanie czy go doposażyć czy po prostu wziąć r w podstawie :D
A wgl dało by się z M zamknąc w kwocie mniej niz 300 tyś ? :D
I czy R w podstawie to 290 netto? :)

Edytowany przez Deny, 11 listopad 2013 - 14:00.

#16 Share adi29

adi29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 14:11

John Deere 6M vs 6R

Musiałbyś podać jeszcze w co była wyposażona M-ka. Czy też miała przedni tuz i jaka była tam skrzynia. Wtedy można sobie porównać.

w szczegoły na temat tej M-ki nie wchodzilismy bo szybko padło na R ale z tego co kojarze to 6150 M zaczynaja sie od ceny 280 i to bez tuz i na skrzyni power quad

Dobra wszystko fajnie tylko te "różnice w cenie" jak duże są ? :D
M i tak mi się wydaje ze nie jest zły , i wcale komfortowy , tylko pytanie czy go doposażyć czy po prostu wziąć r w podstawie :D
A wgl dało by się z M zamknąc w kwocie mniej niz 300 tyś ? :D
I czy R w podstawie to 290 netto? :)

no wlasnie w moim przypadku dużej róznicy w cenie nie było bo roznica 10 000netto miedzy R a M to zdecydowanie przewaza za R
290 za moj ciagnik to nie jest podstawa tylko juz z tym wyposazeniem co pisałem wczesniej.
ciagnik zaklepany we wrzesniu, na dzien dzisiejszy tego co mowil sprzedawca (kolega) z tym wyposazeniem w granicach 320 netto

Edytowany przez Marcin91, 12 listopad 2013 - 19:08.
literówki

#17 Share Deny

Deny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 14:27

John Deere 6M vs 6R A na ile można by wycenić to wszystko ??
Bo z tego co widze to wszystkie ceny są w netto , a skoro ciągnik brutto ma mnie wynieść ponad 300 to ja raczej podziękuje z tej marki i wezmę valtrę kolejengo deutz,a czy coś :D

#18 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 16:53

John Deere 6M vs 6R w 300 brutto na pewno się się nie wyrobisz w M a co dopiero w R.

@adi29 Ceny 6150M zaczynają się od 299 tyś netto za ciągnik w podstawowym wyposażeniu ale każdy dealer na dzień dobry daję jakiś upust z tej ceny. Swoją drogą gdybym dostał ofertę na R za 290 tys tez bym się nie zastanawiał za długo.

Cenowo różnica pomiędzy R a M to ok 30-35 tys netto.

#19 Share Deny

Deny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 17:27

John Deere 6M vs 6R :C No to słabo bo ponad 300 to sporo kasy ;C
Do 300 wydaje mi się ze mozna dostać dobrą valtrę , lub deutza :C

:C No to słabo bo ponad 300 to sporo kasy ;C
Do 300 wydaje mi się ze mozna dostać dobrą valtrę , lub deutza :C

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 17:30

John Deere 6M vs 6R Od kiedy wyjęcie filtra cząstek stałych dodaje 20 KM? To nie tłumik w komarku. Obecność filtra nie ma większego wpływu na moc. Jest on tak zrobiony, aby nie wpływał jakoś szczególnie na wydech. Napewno nie zabiera 20 KM.