Skocz do zawartości

Zdjęcie

maszyny na "społkę"

223 odpowiedzi na ten temat

#61 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 19:01

maszyny na "społkę" Ja praktycznie nikomu nic nie pożyczam, ale jeśli jakiś sąsiad coś chce to wolę mu zrobić to sam, np. za koszt samego paliwa niż pożyczyć maszynę (powiedzmy że w dobrym stanie) i na przywracanie jej do poprzedniego stanu przeznaczyć wiele beczek paliwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
maszyny na "społkę" Dzisiaj, 04:36
  •  

#62 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 19:09

maszyny na "społkę" My mamy spółkę 4 rzeczy.
1) Kombajn Bizon Super Z-056 Tu nie ma co narzekać wszyscy są w miarę pomocni jak jakaś naprawa. Na zmianę ktoś po części jeździ i takie tam (5 do spółki)

2)Prasa forschrita no tu jest gorzej jest 4 do spółki ale jedna osoba załatwiała tą prasę na amen co brałem ja z dziadkiem od nich to opona przepita to pas zerwany to prasa zgięta (w środku pan przypierniczył w drzewo). Teraz jest coś rozwalone dokładnie nie wiem co ale dziadek powiedział ze pierdo**i ich.

3)Dmuchawa do zboża tu też nie jest najlepiej każdy robi pod siebie wtyczkę do prądu.... (jest 5 do spółki) tylko my i jeszcze jeden sąsiad ma wtyczkę ma normalnie (jak u nas)

4) Rozrzutnik obornika (to już z rodziną) Nie mogę złego słowa powiedzieć bo rozrzutnik zadbany nowe oponki ,łożyska ,wszystko. Co prawda dziadek miał okazję wsiąść kiedyś rozrzutnik i cyklopa na siebie no ale babci odradziła (źle)

A co do innych spółek w których tylko 2 osoby dbają o maszyne/ny to jest powiedzenie :

,,Mówił wróbel do jaskółki ,że pier**li takie spółki"
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#63 Share dawid12

dawid12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 09:10

maszyny na "społkę" U dziadka na spółke to jest maszyna do młucenia i prasa do maszyny,a u drugiej babci to jest sadzarka i maszyna i o sadzarke to dbaja wszyscy i jest gites.A maszyna mósi stac u nas bo [are lat temu jeszcze nia młucilismy a u takiego typa jest pusta stodoła i on jej niemoze wziasc do siebie bo costam costam.Aha i jeszcze kiedys był taki stary opryskiwacz ale jego miała cała wioska(chyba)i potem każdy pokupował sobie nowe i tyle.A jeszcze 2 lata temu mielismy kupowac siewnik do zborza z sasiadem ale on kupił amazone a my za rok poznaniaka.
Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 07 styczeń 2008 - 23:40

maszyny na "społkę" ja mam na spółkę parę maszyn z rodzina: sadzarka, opryskiwacz, kombajn anna, rozsiewacz piast..

mam beczkę z dwoma wujkami jak jadę i przed wywozem sprawdzam olej bo zawsze sucho a jak napompie pełną to powietrza nie ma w kolach .
jak przyjedzie jeden to musze zje..... go za to bo ojciec musi HIPOL kupować a oni sobie jeżdżą tylko :rolleyes:
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#65 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 08 styczeń 2008 - 07:29

maszyny na "społkę" ja mam na spółkę kombajna anna i siewnik,,,,,odradzam tego......nie dość ze współwłasciciel niema gdzie tego przechowywac to jeszcze zawsze coś ugnie lub ułamie i ukręci i wtedy oczywiscie na zime przyprowadzi do mnie bo ja mam garaz duzy i mysli ze pod dachem zimą to bede miał czas naprawiac co on zepsuł.......ale powoli sie od niego uniezalezniam

#66 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 08 styczeń 2008 - 10:52

maszyny na "społkę" Ja mam 3 maszyny "społeczne" DET, Głebosza i siewnik do traw.....o ile z Det-a i głebosza jestem zadowolny to juz z siewnika nie bardzo....a jesli chodzi o społki to trzeba sobie dobrze dobierac luzi....pamietam jak była u nas sieczkarnia z320, maszyna była w społce z naszym wojem tragicznie to wspominamy....najgorsze było to ze wojo jest taki typem człowieka ze tylko siada i jedzie, sieczkarnia jak była u niego to nie widział smaru....nom ale co tak to juz wychodzi
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#67 Share JaJacek

JaJacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 00:20

maszyny na "społkę" Z tego co piszecie, to poza kilkoma przypadkami dobrego "spółkowania" na maszynach, ogólnie jest tragicznie w tym temacie. Moim zdaniem dopóki maszyna się nie psuje za bardzo, spółka jakoś sie kręci. Problemy i kłótnie między "spółkującymi" się zaczynają kiedy trzeba inwestować w zużytą i popsutą maszynę i kiedy nie można sie na czas wyrobić np. z koszeniem. Wniosek jest jeden: kupować na spółkę należy maszyny NOWE, WYDAJNE i dobrych, raczej ZACHODNICH firm. Trzymać do 5-6 lat i sprzedawać z małą stratą, dopóki się nie zaczęło sypać. I kupować następne, nowe modele coraz lepszego sprzętu. Poza tym trzeba sie dobierać do spółki z rolnikami podobnymi sobie, o zblizonym profilu produkcji i areale, żeby używać maszyny mniej więcej po tyle samo. Wiem, że to brzmi jak utopia, ale uwierzcie mi, że przy dzisiejszych cenach nowych, porządnych maszyn mniejsze, a i większe gospodarstwa nie stać na samodzielne posiadanie sprzętu. Np. czy lepiej mieć samemu na własność zabytkowy, pospawany, mało wydajny pług podorywkowy, czy do spółki z 2 sąsiadami kupić porządny gruber o 2 razy większej wydajności?
Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

#68 Share siemianow

siemianow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 11:57

maszyny na "społkę" Brat ma na spółkę cyklop, wały uprawowe, kopaczkę do buraków,rozsiewacz nawozów.
Nikt nie narzeka.
Najważniejsze jest to z kim jest taka spółka.
Na wsi jest dużo maszyn na spółkę-tam bywa różnie
Jedni kuzyni od jakiś 20lat się o taką jedną spółkę kłucą-jak Kargul z Pawlakiem ;)

#69 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 styczeń 2008 - 12:01

maszyny na "społkę" My mieliśmy na spółkę różne maszyny z sąsiadem. On już zlikwidował gospodarkę, odkupiliśmy je od niego.

#70 Share gutomir

gutomir

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 11:07

maszyny na "społkę" ja mam cyklop na spółke z sąsiadem.Teraz już sobie kupiłem swój ale zawsze jak chciałem wywozić gnój w sobote (bo nieszłem do szkoły) to i oni chcieli z tego samego powodu.I zawsze było motanie albo z odczepianiem i podczepianiem ciągnika.Albo porzyczanie razem z ciągnikem.Powiedziałem że nigdy więcej spółki.No chyba że jakiś wał do ugniatania który jest potrzebny 2 razy do roku.Ale pod warunkiem że ta osoba dba o sprzęt.I ci go zaraz nie rozwali.Kiedyś jak kupiłem beczke przyleciało dwuch takich którzy nawet nie majo świateł w ciągniku i chco dopłacić żeby wejść w spółkie.To tata nich pogonił z podwórka.heheh

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 09 luty 2008 - 19:07

maszyny na "społkę" u mnie kolesiowi C360 wywalił korbowód i pożyczył od sąsiada - ten mówi żeby wlał ON - no i po 3 godzinach na czerwonej pompa paliwa zatarta !!!

a gdyby posłuchał - pewnie nic by sie nie stało!!
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#72 Share karpik9

karpik9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 09 luty 2008 - 19:15

maszyny na "społkę" Ja nie mam żadnej maszyny na spółke ale moi dwaj sąsiedzi mają sadzarkę do ziemniaków i siewnik poznaniak to jak kiedyś redliczka w sadzarce sie złamała to każdy jak brał do roboty to swoją przykręcał a w siewniku opona sie przebiła to z jednym kołem na flaku sieli bo każdy taki skąpy że temu drugiemu szkoduje.

#73 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 09 luty 2008 - 19:19

maszyny na "społkę" ja mam do spolki 2 maszyny sadzarke i waly cambridge na wiosne sie przesmaruje i do roboty???

#74 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 09 luty 2008 - 19:48

maszyny na "społkę" my mamy prawie wszystkie maszyn na spółkę z moim wójkiem koszty napraw dzielimy na 2 i my pomagmy jemu a on nam np przy oborniku on ma c330 z tur-em a my mf 255 + rozrzutnik i c330 z pługiem i robata idzie na całego
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#75 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 09 luty 2008 - 19:52

maszyny na "społkę"

Do spółki to można mieć ale z rodziną(i to nie zawsze).Ale z innymi ludźmi ze wsi to myśle że nie jest to opłacalne-dla zdrowia i nerwów.

dobrze napisales!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#76 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 09 luty 2008 - 20:54

maszyny na "społkę" My mamy sporo maszyn z wujkiem do wspułki ale teraz to jak kupywaliśmy sprzęt do belowania to my belownice a wuja owijarke i tura do swojej 60 stwierdziliśmy że tak będzie najlepiej bo nawet jak sie jedzie prasować siano komuś to potem nie wiadomo jak by sie liczyć.Sporo maszyn jest na współkę z poprzednich lat ale teraz to już na współke nie kupujemy.
Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

#77 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 09 luty 2008 - 21:10

maszyny na "społkę" Mam do spułki z rodziną sadzarke do kapusty :angry: . maszyna jak jest u mnie jest schowana do garażu i nasmarowana. a jak jest u tej rodzinki to stoji pod chmurką i cała skrzypi bo wujek nic nie robi :angry: . o nic nie dbają... :angry: .

PS. Dobry zwyczaj nie porzyczaj :D B)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#78 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 09 luty 2008 - 21:13

maszyny na "społkę" ja mam tylko siewnik do buraków ale nie sieje nim bo wymaga remątu.

#79 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 09 luty 2008 - 21:46

maszyny na "społkę" Ja nie mam nic w spółce z innymi i cieszę się, że nie mam wole mieć swoje... Oczywiście pożyczy się jakąś maszynę, ale to tylko "sprawdzonym" ludziom, a nie paprunom... :D

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 luty 2008 - 21:48

maszyny na "społkę" Najgorsze jest pożyczenie nowego sprzętu, my raz pożyczyliśmy przyczepę takiemu jednemu to zepsuł tylne lampy..... :D

Dodaj odpowiedź