Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2301 odpowiedzi na ten temat

#1461 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 16:26

Bo ten program jest ustawiony pod producentów maszyn bo jaki jest sens kupować nowe ciągniki na kilka hektarów a póżniej narzekania że nie ma na nic bo nie sztuka kupić,u mnie w okolicy już banki wysyłają ponaglenia do zapłaty bo ludzie myśleli że świat zawojują nowym sprzętem na kilkunastu hektarach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 13:41
  •  

#1462 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 16:51

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Coście się tak czepili tych ciągników? Serio chcecie na 10 ha nowy 80 konny ciągnik kupować czy nawet używany? Wy nawet nim 50 mth rocznie nie wykręcicie.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#1463 Share piotrek111111111

piotrek111111111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja komputery sport

Napisany 31 marzec 2015 - 17:23

Coty mówisz na 10 h to pasuje już taki 80 konny zależy, jaki kto ma tryb rolnictwa co uprawia ja mam 8 h i c-360 i Władymira t25 trudno się wyrobić pasowałby taki większy, bo się trudno wyrobić. Ten program RMG nie powinien być na nowe ciągniki, bo przecież nowy ciągnik nie podniesie ci SO powinniście to przeznaczyć na zakup gruntów maszyn powiększania stada. 

Podobno już za 2 tygodnie po świętach ma pojawić się rozporządzenie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1464 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 17:50

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Podobno :-P będzie to na pewno się dowiemy narazie szkoda sobie robić nadziei :-P

#1465 Share piotrek111111111

piotrek111111111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 18:06

Niema co za wiele oczekiwać może komuś się uda dostać 

#1466 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 18:21

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Masz 8ha i masz problem się wyrobić mając C-360? Znajimy na 12ha ma 330, pracuje i ma w terminie zrobionie a tutaj niedługo 80 km będzie za mało na 10ha.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#1467 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 18:50

W PROW jest zapis, że beneficjentem może być rolnik indywidualny - za przynależność do grupy producenckiej będą dodatkowe punkty. Nie ma ani słowa o ubieganiu się o pomoc przez grupy, to raz a dwa to co to jest za grupa producencka która ma SO poniżej 10 tys. euro...

Jak tutaj czytam o zakupie ciągnika w ramach tej pomocy to dochodzę do wniosku, że niektórzy nie mają bladego pojęcia odnośnie wymogów UE jakie są stawiane planowanym inwestycjom - radziłbym wrócić na ziemię, znaleźć i zapoznać się z Zasadami doboru maszyn rolniczych.

To co Sawicki mówi przed kamerami, to jedno; przepisy krajowe, to drugie a ich interpretacja to też całkiem inna bajka... Także dajcie znać jak będzie ustawa - wtedy już będą podstawy do dyskusji.

Edytowany przez zaq1987, 31 marzec 2015 - 20:32.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#1468 Share Krisek

Krisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Komputery, Muzyka/Dj-ka

Napisany 31 marzec 2015 - 23:03

No dokładnie tak jest z tymi ciągnikami i ja  przypominam co niektórym bo chyba się pogubili. Według starej szkoły Ursus c-360 był wykorzystany w 85 % na 15 ha. jak miałeś dwa ursusy spokojnie 30 ha pola byłeś w stanie obrobić i tak faktycznie było.  Teraz John Deere znajomego który ma 5 lat ma zrobione 250 mth a pracuje na 10 ha. Pytam się go po co ci taki ciągnik skoro c-330 stoi bo  nie masz co robić, odpowiada ja wcale nie myślałem o ciągniku ale dawali za pół darmo to trza bylo brać

#1469 Share Encorer

Encorer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 08:00

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Ciekawi mnie jedna rzecz, teraz znacznie przekraczam przyblizony wskaznik 10tys So poniewaz mam krowy mleczne ktore ten wskaznik zawyzaja, jednak wycofuje sie z produkcji mleka co za tym idzie kieruje sie w strone opasow i teraz moje pytanie, co jesli przed zlozeniem wniosku sprzedalbym krowy oraz duze sztuki opasu aby osiagnac SO na poziomie zalozmy 9-9.5tys SO? Czy nie uznano by tego za jakas chec wyludzenia pieniedzy lub cos w tym stylu? Nie posiadam duzo ziemi, swojego ponizej 10 ha a wiec pieniadze otrzymane z pomocy chcialbym przeznaczyc przede wszystkim na zakup stada podstawowego lub ewentualnie kawalka ziemi. Co o tym sadzicie?

#1470 Share piotrek111111111

piotrek111111111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 08:43

Wy poto chcecie kupować te traktory w RMG tylko poto, żeby sąsiedzi wam zazdrościli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1471 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 09:50

Ciekawi mnie jedna rzecz, teraz znacznie przekraczam przyblizony wskaznik 10tys So poniewaz mam krowy mleczne ktore ten wskaznik zawyzaja, jednak wycofuje sie z produkcji mleka co za tym idzie kieruje sie w strone opasow i teraz moje pytanie, co jesli przed zlozeniem wniosku sprzedalbym krowy oraz duze sztuki opasu aby osiagnac SO na poziomie zalozmy 9-9.5tys SO? Czy nie uznano by tego za jakas chec wyludzenia pieniedzy lub cos w tym stylu? Nie posiadam duzo ziemi, swojego ponizej 10 ha a wiec pieniadze otrzymane z pomocy chcialbym przeznaczyc przede wszystkim na zakup stada podstawowego lub ewentualnie kawalka ziemi. Co o tym sadzicie?

Powiem tak jeśli teraz sprzedasz w tym roku i tego roku będą przyjmowane wnioski  to jeśli przekraczasz  10 tyś SO przed sprzedażą to nie obniżysz  ponieważ bydło i świnie są rejestrowane mają to w rejestrze tu  nic nie zakombinuje.

#1472 Share Krisek

Krisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 12:15

Wy poto chcecie kupować te traktory w RMG tylko poto, żeby sąsiedzi wam zazdrościli.

Tą wypowiedzią sam sobie przeczysz... Widzę że kolega z tych ,co mają 1000 pomysłów na minutę...

#1473 Share Mariusz774

Mariusz774

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 16:03

Zmierzam  w biznesplanie   na RMG   podać  zakup  suszarni do  tytoniu  virginia   ,  ciekawe  czy to dobre  rozwiązanie  ? 

#1474 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 17:36

Program  RMG trzeba mieć bardzo wiele pomysłów by przechytrzyć konkurencje co do krów i świń to są inne programy- nie RMG. Co do tytoniu  suszarni może być dobry kierunek bo na Lubelszczyzna z tytoniu słynie a gospodarstwa do 5 ha są. Od dziś krowy mleczne to już klęska dla małych co posiadają po 5 krów limitów nie ma, wolna amerykanka. Świnie to też porażka - jest program specjalnie do świń.

#1475 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 17:42

Jakie są programy na krowy i świnie? Ty masz wtyki w ministerstwie i z Sawickim dobrze żyjesz...

#1476 Share Krisek

Krisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 18:31

Mariusz ty na poważnie z tą suszarnią? Przemyśl to jeszcze raz dokładnie , bo szkoda dokładać do czegoś co staje się pomału  nie opłacalne i  bez perspektyw na lepsze czasy...

#1477 Share janusz84

janusz84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 18:37

Ale w takiej profesjonalnej suszarni można suszyć też np: zioła (normalne zioła arcydzięgiel, mniszek lekarski itp. ) co też jest jakimś pomysłem na biznes.

#1478 Share KL137

KL137

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 19:24

Mam pytania odnośnie RMG.

Od miesiąca posiadam kilka ha i jestem ubezpieczony w KRUS ale w październiku idę na studia dzienne, wtedy będę ubezpieczony chyba na Uczelni, czy wynika z tego,że nie będę mógł skorzystać z RMG?

Z Waszych wypowiedzi wynika, że przez okres realizacji programu ubezp. w KRUS jest konieczne.

Edytowany przez KL137, 01 kwiecień 2015 - 19:32.

#1479 Share MacManus

MacManus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 19:39

Uczelnia nie ubezpiecza sama, a nawet jak sie ubezpieczysz to nie jest to typowo "ZUSowskie" ubezpieczenie więc nic nie przeszkadza w RMG.
Na RMG w KRUS musisz być ubezpieczony minimum rok (począwszy od 1 dnia przystąpienia do RMG - to sobie sprawdz dokładnie).
Tak możesz kupić ziemię, ale jeśli dobrze pamiętam możesz przeznaczyć na to max 20% kwoty, czyli 12k. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1480 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 19:43

Nie podaj chłopakowi błędnych informacji W RMG jest 5 lat KRUSU ,cały okres trwania