deer

KOŁA WĄSKIE (międzyrzędowe)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
crystal169    12

Cześć. Słuchajcie mam problem mały. Chciałbym zmienić tylne i tylko tylne opony w moim crystalu 169. Mam opony z przodu 420/70 r 24, a z tyłu 520/70 r 38. Co poradzicie na tylne koła?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeżeli ktoś potrzebuje posiadam caly komlet do sprzedania . Koła były przy JD6800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlekowy    0

Witam. Mam pytanie. Czy opony 360 mm będą się sprawdzać w ziemniakach sadzonych w rozstawie 75 cm? pracuje ktoś na takich? Czy podczas np obredlania nie będą za bardzo niszczyć redlin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartglowa    0

Witam . Potrzebuje dobrać wąskie koła do same Dorado 70 . Teraz mam z przodu 320/70 r24 a tył 480/70 r30 ale na sto procent pewien nie jestem czy są oryginały bo ciągnik od niedawna u mnie . Na tył mam wąskie  koło 9,5 r42 a jakie powinny być na przód doradzi ktoś ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milo    0

Cześć. Zbieram się do zakupu kół do międzyrzędzi, większość dylematów już rozwiązałem ale pozostało mi kilka wątpliwości. Pracował będzie zestaw ciągnik + opryskiwacz/siewka. Z racji tego że mam sporą siewkę zawieszaną na którą pakuje do 2-3 tony nawozu szukam możliwie jak najszerszych opon i o największym indeksie nośności. Dodatkowo w opryskiwaczu mam opony 340(powiedzmy 13,6"), więc tej szerokości nie chcę przekroczyć. 

Czy opony 320-340 na ciągniku sprawdzą się w buraku? Zależy mi by wyeliminować niszczenie ścieżek, a z drugiej strony chcę by nośność takiego zestawu pozwalała na sprawną pracę. Jakie waszym zdaniem są możliwie najszersze gumy do buraka? Koledzy wcześniej pisali że przy 340 przybierali boki buraka. teoretycznie z rozstawu 45cm zostaje wtedy 11cm luzu, czyli 5,5cm na koło, 2,75cm na krawędź(moim zdaniem niewiele).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Jakie szerokie kola stosujecie w uprawie ziemniaków? Czy traktor 110 km bedzie mial wystarczający uciąg na oponach 12.4 zeby bez problemu pracowac z formownica?

 

Ps. Na sprzedanie kola 9.5/36 do mf 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Mam w swoim ciagniku:

tył 18.4 r 34 wysokość 165 cm
przód 13,6 r 28 131 cm
i mam 2 pomysły 
1. założyć na tył 11.2 r 46 wysokość 166,5
2. zamienić wszystko i dac
tył 12.4 r 46 wysokość 172
przód 12.4 r 32 wysokość 136
Wariant 1 tańszy ale przód miałbym szerszy od tyłu przeszkadza to?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833
Dnia 26.11.2018 o 09:33, Milo napisał:

Cześć. Zbieram się do zakupu kół do międzyrzędzi, większość dylematów już rozwiązałem ale pozostało mi kilka wątpliwości. Pracował będzie zestaw ciągnik + opryskiwacz/siewka. Z racji tego że mam sporą siewkę zawieszaną na którą pakuje do 2-3 tony nawozu szukam możliwie jak najszerszych opon i o największym indeksie nośności. Dodatkowo w opryskiwaczu mam opony 340(powiedzmy 13,6"), więc tej szerokości nie chcę przekroczyć. 

Czy opony 320-340 na ciągniku sprawdzą się w buraku? Zależy mi by wyeliminować niszczenie ścieżek, a z drugiej strony chcę by nośność takiego zestawu pozwalała na sprawną pracę. Jakie waszym zdaniem są możliwie najszersze gumy do buraka? Koledzy wcześniej pisali że przy 340 przybierali boki buraka. teoretycznie z rozstawu 45cm zostaje wtedy 11cm luzu, czyli 5,5cm na koło, 2,75cm na krawędź(moim zdaniem niewiele).

Ja pryskałem mtzem na szerokich kołach chyba tam były 15,5? W opryskiwaczu 13,6 i powiem, że na styk było. Na równych kawałkach bez większych strat, na pochyłościach to myślę, że i wąskimi się wygniecie.

Właśnie sprzedałem mtzta, i będę do opryskiwacza zaprzęgał renaulta 120.54, koła z tyłu 18,4 r38, przód 16,9 r28..  ciągnik z turem, na tura biorę dwa big bagi, max 1300kg.. myślę, że z tyłu węższych jak 13,6 nie ma co zakładać a gadałem dzisiaj z handlarzem to mówił że na przód szersze jak 11,2 może być problem.. na przód bym założył z min 12,4.. 

Ktoś coś doradzi, czy nikt tu już nie zagląda?

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Do tura brałbym 13.6 na przod. Mialem 12.4 i szybko pekaly i sie zdzierały.  

Mozesz jeszcze klebery kupic wazsze bo maja lepsza nosnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

Prośba o opinie w sprawie ceny:

Kola Pronar nowe 9.5r28 i 9.5r44 na oponach alliance 12500netto z dostawa. Czy ta cena jest ok czy zdzierają ze mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Mysle ze jest ok. Ja za 11.2x32 i 12.4x46 od grasdorfa dalem ok 16 netto tylko ze na taurusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
11 godzin temu, beorn napisał:

Prośba o opinie w sprawie ceny:

Kola Pronar nowe 9.5r28 i 9.5r44 na oponach alliance 12500netto z dostawa. Czy ta cena jest ok czy zdzierają ze mnie?

Nigdzie taniej nie kupisz. Porównywałem Pronara z Grasdorfem, różnica 3000pln na 4 kołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Ciekawe jak z jakoscia jednych i drugich? Na targach widzialem grasdorfa do wygladaly na porządne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Nie zdziwię się, jak grasdorf zamawia w pronarze.

Mam z pronara 11,2-32 i 11,2-48 w claasie 410. Claas waży 5200kg, z przodu ścinacz o wadze 1100kg, z tyłu kopaczka o wadze 1100kg i wszystko gra. Bądź solo siewnik 2,5t. W pronarze przed wykonaniem kół dostajesz do zaakceptowania rysunek techniczny z zastosowanymi materiałami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Grasdorf sam robi felgi. W jakim rozstawie masz ariona? To juz ten na silniku FPT? Ma amortyzowana os? Nie masz problemu ze skretem przy takich duzych kolach z przodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Ostatnio rozmawialem z gosciem i mial z przodu wysokie kola przy rozstawie 1500 i mowil ze skret mu sie ograniczył bo koła sa wieksze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1
13 godzin temu, jacek1296 napisał:

Nie zdziwię się, jak grasdorf zamawia w pronarze.

Mam z pronara 11,2-32 i 11,2-48 w claasie 410. Claas waży 5200kg, z przodu ścinacz o wadze 1100kg, z tyłu kopaczka o wadze 1100kg i wszystko gra. Bądź solo siewnik 2,5t. W pronarze przed wykonaniem kół dostajesz do zaakceptowania rysunek techniczny z zastosowanymi materiałami.

Handlowiec z Pronara twierdził, że robią coś dla Grasdorfa. Nie wiem jak wyjdzie z tymi kołami, ale obsługa fatalna w Pronarze. Przez 6 tygodni nie mogłem doprosić się wyceny, żenujące to było. No i brak chęci do jakiegokolwiek doradztwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
3 godziny temu, jacek1296 napisał:

Na silniku jd. Rozstaw 180cm. Problemu ze skrętem żadnego, bo niby dlaczego.

Im mniejszy rozstaw kół tym koła bliżej ciągnika i tym bardziej zmiesza się skrętność bo zmniejsza się możliwość max skrętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek84    4

Pronar 82 SA, z tego co czytałem w tym temacie to:

1. tył 11,2  R48; przód 9,5 R32

2. tył 11,2 R44; przód 9,5 R28

czy to są dobre zestawienia, które by było lepsze? a może z przodu też dać 11,2 ???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miejscowy    24

Cześć,

To mój pierwszy post na tym forum.

W tej chwili mam poniższe koła:

-przód 13,6 r28

-tył 460/85 r38

Chciałbym z przodu wymienić na 12,4 r28 - jako koła całoroczne. Natomiast z tyłu chcę kupić 12,4 r46 - tylko do oprysków.

Koła przednie chciałbym aby pasowały do teraźniejszych tylnych szerokich i nowych tylnych wąskich.

Czy te koła będą pasować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4

Witam, czy ktoś tu jeszcze jest🙂

Chce kupić koła do nh t5. 85 i tak się zastanawiam czy na tył będą pasowały 270/95 r44  czy nie będą za wysokie i za wąskie teraz są 420/85 r 34. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Standardowe opony: przód 320/85 R24 tył 420/85/R34  według jednej tabeli na przód może być 8.3 210/95 R32 lub 9.5 230/95 R28 na tyle 9.5 230/95R44 11.2 300/85R42 11.2 270/95R42 lub 13.6 340/85R38

Natomiast druga tabela pokazuje dla przodu wyłącznie 8.3 210/95 R32 a na tył 8.3 210/95 R44 lub 9.5 230/95 R44

W co wierzyć i którą opcję kupić? Myślałem o takim czymś 9.5 230/95 R28 + 9.5 230/95R44.

Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

a ktos ma tabele jak dopasować rozmiary do NH TD ? Na tył planuje 13,6xR36  i jak dobrać przód ?

 

i gdzie można dostać felgi czy obręcze do wąskich kół, wiem że Pronar produkuje, ale z ich przedstawicielami jest jakiś problem, co by nie powiedziec że olewka.

Edytowano przez Dastan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Polecam grasdorf ja jestrm super zadowolony. Zadzwon do nich to ci dobiara rozmiary przez tel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj