deer

KOŁA WĄSKIE (międzyrzędowe)

Polecane posty

Gość lks91   
Gość lks91

Kupię koła 11,2 r32 (270/95 r32) pasujące do JD (piasta 22 cm szpilki 27,5 cm) ewentualnie inne do przeróbki tylko w dobrej cenie. Pisać na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

Panowie mam pytanko jakie wąskie koła do john deere 5090R , czy jak zwiększę prześwit to wzrośnie prędkość, jeśli tak to jakie rozmiary proponujecie by zachować faktyczną prędkość. Pytałem o cenę nowych u dealera to zaproponował jakieś niemieckie za 25000 zł/ kompl. Nośność - rozsiewacz nawozów 1,5-2 ton.  Myślę o nowych żeby wziąść na program. Z góry dziękuje za podpowiedzi . Pozdrowienia i wysokich plonów. B)


Zapomniałem dodać że obecnie ciągnik jest na kołach o rozmiarze tył-480/70R34 przód-380/70R24. Pozdrowienia i wysokich plonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Jak na program, to jeszcze nie kupiłeś. PRONAR robi koła jakie sobie zażyczysz. Super profesjonalna obsługa. W porównaniu do znanej firmy z opolszczyzny komplet czterech kół 4000pln taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W dodatku spawy na pronarze wyglądają lepiej niż na tych droższych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam Kubotę M7040 na szerokich oponach: przód 320-85-20, a tył 420-85-30. Proszę o podpowiedź jakie wąskie opony będą pasować?

Edytowano przez PatrycjaPaszkot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sam dokładnie, calineczka w edycji poprawiła po mojej  uwadze, ale już nie jest zainteresowana odpowiedzią, bo nadal nie wiemy o jakiej szerokości mają być te "wąskie opony'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W tej Kubocie wąskie opony to są od nowości, jak chce węższe to tył można zamienić na 270/95r38.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

Odkopię temat. Mam okazję kupić i chciałbym założyć do starego jumza koła 9,5 r 42 służyłby mi do roboty w międzyrzędziach w ziemniakach (anna i formownica 2rzędowa). 

Jaka będzie wysokość takiego koła, czy będzie wyższe czy niższe od fabrycznych 15,5 r38

Czy na takich kołach traktor będzie miał jakikolwiek uciąg, czy nie będzie się grzebał przy przyczepie 6 albo czasami ciągam nim talerzówkę 2,2? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

Kto pomoże? Z tyłu mam koła 16.9 r30 a z przodu 11.2 r24. Chciałbym dokupić na tył wąskię koła aby się zgrywało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Jaki profil mają te tynie? Jak 85 to najlepiej by pasowały 11.2 r38 bo mają najmniejsza różnice, bo 12.4 r34 są prawie 3% za niskie a 12.4 r38 prawie 4% za wysokie. Edit: Moga być jeszcze 12.4 r36.

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Jaki rozmiar wybrać do Zetora 7211, gdy aktualnie mam 16,9/34? Chciałbym zachować tą samą wysokość, balon 12,4 ale na ile cali? 38-42? Nie chcę całkiem wąskich opon, ale muszą się zmieścić w burakach cukrowych. Opryskiwacz jest ciągnięty 2200l, nawozu nim nie rozsiewam.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

12,4 (podajże 32cm szerokości) będziesz rozpychał buraki jak będą większe. Też to przerabiałem. Kup max 11,2 (27cm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pytanie ile naprawdę mają szerokości. Bo u mnie 11,2 z przodu ma 25 cm a  z tyłu 19 cm i też 11,2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Te droższe marki raczej tak nieoszukują, mam alliance 340/85 r48 to rzeczywista szerokość bieznika to 30cm, mam też klebery 270/95 r32 i mają faktycznie równe 27cm. Opony 12.4 są w dwóch rodzajach, mogą być 300/95 oraz 320/90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

W porządku, dzięki za konkretne odpowiedzi. Pytanie tylko czy r42 się zmieszczą.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyniu    0

Witam szukam felg na oponę 13.6-38 na 8 szpilek 160 mm otwór na piaste i 205 mm roztaw po przekątnej. Lub całe koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam opony 12.4 24 przód i tył 18.4 34. Mam ursusa 1004. Jakie polecacie wąskie opony. Czy mógłbym wymienić tylko tylne opony.

Pozdrawiam i z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

Jaki profil mają te tynie? Jak 85 to najlepiej by pasowały 11.2 r38 bo mają najmniejsza różnice, bo 12.4 r34 są prawie 3% za niskie a 12.4 r38 prawie 4% za wysokie. Edit: Moga być jeszcze 12.4 r36.

A 9.5 na 36?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7

Potrzebuje wąskich koło fendt 308ci, obecnie mam przód - 440/65 R24, tył - 540/65 R38. Pytanie czy by pasowaly by kola: 280/85 R28 i 270/95 R44???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj