Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mtz 82 jaki pług i jak długo orzecie 1ha

53 odpowiedzi na ten temat

#41 Share tracker

tracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, motoryzacja, mechanizacja

Napisany 02 styczeń 2014 - 08:55

Mtz 82 jaki pług i jak długo orzecie 1ha Można uprawiać rośliny bez herbicydów i bez nawozów i mieć całkiem dobre plony. W zbożach wystarczy bronowanie jesienne i wiosenne ... ale potrzebny jest prawdziwy płodozmian, nawozy organiczne i chęci.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mtz 82 jaki pług i jak długo orzecie 1ha Dzisiaj, 22:00
  •  

#42 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1132 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 09:32

Mtz 82 jaki pług i jak długo orzecie 1ha Ze zbóż uprawiam tylko owies...
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#43 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 02 styczeń 2014 - 09:48

Mtz 82 jaki pług i jak długo orzecie 1ha

A z doświadczenia wiesz coś więcej?? Jaka wydajność, spalanie, jazda na uwrociach i po polnych drogach??
Przecież nikt nie mówi, ze nie pociągnie, tylko o pracy takim zestawem o dłuższej pracy...

60-tka bez obciążników na kołach,tylko na przednim zaczepie spokojnie się prowadziła ,co do uciągu szła jak trzeba na 2 biegu, pług ustawiony był na ponad 15 cm ,spalania nie znam ,ale efekt orki był zadowalający ,
Tu jest tabela wagi pługów Lemkena http://www.agrofoto..../347813-lemken/ , 60-tka dawała radę z opryskiwaczem 750 l http://www.agrofoto....kiwacz-750l12m/ to i z pługiem też radziła.

Edytowany przez S-Piotr, 02 styczeń 2014 - 09:50.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#44 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1132 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 10:20

Mtz 82 jaki pług i jak długo orzecie 1ha To jakieś małe to Twoje doświadczenie :P 15 cm czy to aby na pewno orka?? Raczej nie...
Powtarzam po raz kolejny "dawała rade, jakoś chodziła itd" co z tego, ze da radę, jak z tyłu nie robi roboty...
Ja też miałem wcześniej kverniego 4x16" i dawał radę, ale spalanie na pagórkowatych kawałkach było większe i ciągnik potrafił nawet z obr schodzić... Teraz mam AB 3x20" i jest poezja ciągnik płynie spalanie spadło, wydajność się poprawiła bo ganiam z nim z prędkością 10 km/h przy obrotach silnika 1600-1700, nie ma problemów ze stabilnością z czwórką bujało trochę...

Edytowany przez pedro2, 02 styczeń 2014 - 11:09.

#45 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 12:39

Mtz 82 jaki pług i jak długo orzecie 1ha 10km/h w orce to 1 że szybsze zużycie elementów roboczych, 2 większe spalanie, 3 mniejsza wydajność niż by robić szerzej a 7-8km/h.
Co do herbicydu dalej nie rozumiem chyba że opielaczem jeździsz w kukurydzy, albo motykami jak w rumuni widziałem. Przy owsie też trzeba herbicyd bo jak chwasty zwalczysz? Mówie tu o przywoitym plonie ~4t/ha w górę.

Można uprawiać rośliny bez herbicydów i bez nawozów i mieć całkiem dobre plony. W zbożach wystarczy bronowanie jesienne i wiosenne ... ale potrzebny jest prawdziwy płodozmian, nawozy organiczne i chęci.

Dobre plony czyli? Jak zwalczysz chwasty w ozimych?? Tylko nie mów że poprzez bronowanie.

#46 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1132 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 13:55

Mtz 82 jaki pług i jak długo orzecie 1ha Tak Ty przecież wiesz lepiej ile mój ciągnik pali :D kolejny mądraliński i na dodatek czytać nie umie :) mówię, że właśnie qq pryskam od chwastów !!!

A chodzi mi o to że po żniwach nigdy nie mam zielono i nie używam randapu itp, w ziemniakach też wszystko mechanicznie, we wsi ludzie pryskają od chwastów nawet po 2 razy i głupiej komosy nie zwalczą tymi opryskami, a u mnie jest czyściutko bronowanie, obsypnik, opiełacz... Owies pryskamy i plon jest 5t w górę, zależy czy przypiecze po górkach... Zajrzyj do mnie do galerii, tam znajdziesz potwierdzenie moich słów

Edytowany przez pedro2, 02 styczeń 2014 - 13:58.

#47 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 14:25

Mtz 82 jaki pług i jak długo orzecie 1ha Zgadza się mój błąd z qq. Perz zawsze będzie bo od miedzy się rozmnorzy i lepiej pryskać niż bronami wyciągać.
Nie jestem mądraliński ;) bo nie jeden już się przekonał że więcej jak 8km/h nie ma sensu, a jeszcze jak słabsze gleby to już wogole elementy robocze pługa lecą na potęgę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1132 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 15:21

Mtz 82 jaki pług i jak długo orzecie 1ha Zobaczymy, człowiek uczy się na błędach ;) były prawie nowe lemiesze na nim jak kupiłem oryginalne kv i zrobiłem na nich 70 ha więc chyba nie jest źle... Sam się zdziwiłem, że 10 km/h bo na jesieni mierzyłem navigacją i średnią pokazała 10.5 km/h więc 10 km/h myślę że jest realne...

#49 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 02 styczeń 2014 - 18:58

Mtz 82 jaki pług i jak długo orzecie 1ha noo kolega teraz zmieni 3 peki na meseya i czym teraz dzieci z gimnazjum beda sie podniecać ? :D chyba ze do tego mf przypnie 5 w obrocie i agregat z 5 metrow :D. aa tak na powage to wszystko zalezy kto jakie ma warunki. Sam mam pola i miejsca gdzie musze redukowac bieg bo ciagnik by poszedl ale po co kopcic i pilowac ?

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#50 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 19:16

Mtz 82 jaki pług i jak długo orzecie 1ha Jak się cały dzien jest przy orce to czasami niechce się zmieniać także gaz w podłoge i jakoś przechodził.

#51 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 02 styczeń 2014 - 21:35

Mtz 82 jaki pług i jak długo orzecie 1ha Koledzy trzeba dodać, że bardzo istotne jest również prawidłowe ustawienie pługa a wiem z oględzin, że niektórzy nie mają o tym zielonego pojęcia. Widać to już po kilku przejazdach a niekiedy delikwent jedzie i twierdzi że orze bo zobaczył trochę świeżej ziemi. Potem patrzę a ciągnik jedzie bokiem z przednimi kołami na max skręcone bo tak go w orkę ciągnie.

KPK KUMURUN TEAM

#52 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1132 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 10:33

Mtz 82 jaki pług i jak długo orzecie 1ha U mnie we wsi jest taki ekspert... Orze JD 5080r + Unia kobuz 4 pierwsza Skiba rozszerzona na maxa nie docina i efekt taki, że cały czas koła podcięte i ściąga go w orane, a każdy przejazd wygląda jak paragraf ~~~~ i nie próbuje nawet prostować, aż żal patrzeć na idiotę... Ale ważne że zabiera za koło

#53 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 11:26

Mtz 82 jaki pług i jak długo orzecie 1ha Chodzi ci o krzywą bruzdę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#54 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1132 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 17:01

Mtz 82 jaki pług i jak długo orzecie 1ha Nie, nie chodzi mi o bruzdę (zakończenie) tylko tak jak napisałem każdy przejazd to szlaczek...

Chociaż szlaczek to za delikatne określenie

Edytowany przez pedro2, 03 styczeń 2014 - 17:14.

Dodaj odpowiedź