Skocz do zawartości
News
Majkelo

Jaki nowy pług obrotowy 4-skibowy do 105KM .....

Polecane posty

Bartek933    799

Dokładnie jak lotnik piszę, możesz mieć ciężką ziemie że 3skiby ledwo pociągnie ale również lekką do uprawy, kamienie są czy nie bo zabezpieczenia nonstop znacznie wpływają na masę pługa. i wg co to za ciągnik? stara 6tka czy turbo 3ka?

Wiadomość z agroFakt.pl

Majkelo    0
Jeśli chodzi o udzwig ciagnika to spokojnie poradzi sobie. Jest to nowa zielona 4ka. Ziemie 2-3 , pola płaskie lekko kamieniste.

Bartek933    799

Moim zdaniem to Kverneland/kubota lub kuhn zależy co CI bardziej podchodzi tylko nie wiem ile skib. Najlepiej weź na test i się o wszystkim przekonasz

Artis    24
Napisano (edytowany)

akpil, podobno lepszy od unii i cenowo podobnie lub lekko taniej. Tylko jak kamienie to jakieś zabezpieczenie bo bez sensu wychodzić z traktora co chwile 

Edytowano przez Artis

extrabyk    1683

Ziemia 2-3 klasa i pług obrotowy 4 skibowy do ciągnika 105 koni O.o Żeby to jeszcze było te 105 koni tak jak w latach 70-80 tych z 6 cylindrów bez turbo a ciągnik gabarytem jak dzisiejsze 150 KM to bym rozumiał ale dzisiejsze 105 KM z 4 cylindrów to to jest mała i krótka "popierdółka" (bez urazy). Gdyby jeszcze kamieni nie było to coś tam by dobrać się dało a tak to najsensowniej 3x50 i jakoś orka będzie szła.

Hart    0
@extrabyk dobrze gada ja mam deera 140 KM 4 obrotowa i ma co robić

BENNY82    54

Rozwaz bometa akp....  Awlasciwie to jakie fundusze planujesz wydac? A z informacji o ciagniku to sugeruje 3x45 lub 3x50. Narobilo sie rzemiosla jest w czym wybierac

Bartek933    799

Ja się trzymam powiedzenia że w przypadku takich narzędzi jak pług nie stać mnie na tanie rzeczy. Pług kupujesz raz nawet i na 30lat jak mało pracuję dlatego lepiej kupić coś porządnego. Koledzy mają najpewniej racje że 3skiby będą akurat do ciągnika, ja bym doradził tylko żeby kupić 3+ żeby na przyszłość można było dołożyć 4skibe. Obecnie na jakim zabezpieczeniu masz pług?

• Like 2

lotnik993    14
unia Ibis 4 xl long mi się wydaje naj bardziej odpowiedni polska cena a zachodnia jakoś kolejny plus jak kupisz większy ciągnik to możesz wał terra założyć no chyba ze kasy nie masz to Agromasz polecam

robercikj100    25

Ale z uciagiem 105 koni noe powinno miec problemow w 4 skibach (no chyba ze 4x50) gorzej moze byc z podniszeniem i stabilnoscia. Ale jak proste pola to o jakiejs lekkiej 4 mozna pomyslec

tomo12    80
Jeżeli rzeczywiście ciągnik nie będzie miał problemu ze stabilnością i udźwigiem, a ilość kamieni nie jest strasznie duża z to na takiej glebie 4x35 do takiego ciągnika chyba pasowało by najlepiej. Natomiast jeżeli tych kamieni jest nieco więcej to doradzałbym 3+ na zabezpieczeniu non stop. W tym przypadku nadrobisz nieco prędkością, tylko efekt poruszenia gleby przy większej szerokości na skibe będzie gorszy :)

Majkelo    0

Teraz mam 4 zagonową unia grudziadz 4x40 . Aktualnie pracuje z nią ciagnik mocy 80km i absolutnie nie ma w niej ciężko. Dlatego tez pomyslalem ze 105km na spokojnie dzwignie 4 obrotowa

6105rc

tomo12    80
To ja ciągnikiem 100km z 4x35 zagonowym jak wjeżdżam w cięższa glebę, to już czuję jak brakuje mu nie tyle co masy, ale mocy :)

Majkelo    0
Napisano (edytowany)

Coz ci poradze, u mnie idzie. Moze zalezy to tez od konfiguracji terenu...

Oczywiscie tez nie mówie ze w niektorych momentach czuje się że ma cięzkawo, ale bez tragedii .

Edytowano przez Majkelo

extrabyk    1683

Jak ciągnik jest nazwijmy to nowej generacji to po jaką cholerę zapinać do niego przedpotopowy pług ileś tam x 35...taka szerokość skiby to już prehistoria. Dlatego 3x50 jest idealnie a opory pracy są dużo mniejsze niż przy 4x35 mimo tej samej szerokości roboczej. Tak jak kolega Bartek zauważył najlepiej kupić 3+ i gdyby gospodarstwo się rozwinęło z czasem to można dokupić kolejny korpus. Przy tej opcji lepiej iść w zachodnią markę bo nasi to ciągle coś zmieniają i nie ma ciągłości modelowej więc za parę lat to można zapomnieć,że kupi się brakujący korpus do tych wszystkich coś tam maszy czy unii a do zachodniego kupi i za kilkanaście lat.

• Thanks 1

tomo12    80
Wszyscy idą w kierunku 50cm na skibe, a taka szerokość orki nie jest aż taka kolorowa do końca. Nie znam się na tym, są tutaj inni użytkownicy na forum, którzy potrafiliby to dokładnie wyjaśnić. Ja natomiast czytając nieco na temat pługów podzielam zdanie, że pług nie pokruszy ziemi przy szerokości 50cm na skibe, jak pług o rozstawie 35cm na skibe, a przy takiej klasie ziemi to już ma znaczenie
  • Like 1

Bartek933    799

Przedmówca ma rację, lekkie gleby można orać na 50cm skiba ale jak glina czy inny ciężki utwór to lepiej więcej skib a węższe.Majkelo wie najlepiej jakie ma gleby i jaka szerokość będzie idealna.

extrabyk    1683

Każda skiba pokruszy i obróci ziemię jak należy bez względu na szerokość jeśli tylko odpowiednio ustawi się pług i dobierze prędkość orki do gleby i warunków na polu. Kolega napisał jakie ma gleby i jaki ciągnik a z tego wynika,że ma dobrą glebę, którą można i powinno się orać głębiej a to lepiej robić szerszą skibą bo do prawidłowej orki potrzebny jest przekrój skiby w formie leżącego prostokąta. To raz a wa to raczej ten ciągnik nie stoi na wąskich oponach i przy orce korpusem 35 cm. będzie przydeptywać połowę ostatniej skiby z poprzedniego przejazdu.

7 minut temu, Bartek933 napisał:

Przedmówca ma rację, lekkie gleby można orać na 50cm skiba ale jak glina czy inny ciężki utwór to lepiej więcej skib a węższe.Majkelo wie najlepiej jakie ma gleby i jaka szerokość będzie idealna.

Większy wpływ na dobrą orkę w tym wypadku będzie odpowiedni dobór odkładnicy niż "ucieczka" w przeszłość do 35 centymetrowej skiby.

• Like 1

Bartek933    799

35 to rzeczywiście przy mało, napisałem z własnego doświadczenia bo u mnie najlepiej sprawdza się 40-45cm

tomo12    80
U mnie sąsiad ma agro masza 3+1 na resorze i ciąga go 130km starym same laser, albo kirovcem, czy jak to się pisze :) Mocy tego drugiego nie znam, ale strzelałbym w model 150km. To bywało, że 4 skibe odkręcał do Same. A rozstawiony, jeżeli dobrze zapamiętałem jak mówił na 45cm, standardowo. Tak ciężko Agro-masz idzie? Gleby tak jak mówiłem lekkie, tylko w dolinach gdzie wilgotniejszy teren to ziemia lepsza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Michu6630
      Witam planujemy kupić drugi kombajn jesteśmy już zdecydowani na 5 klawiszowego claasa maxi i tu zadaje pytanie do znawców 😂 czym różni się claas maxi 88 od 98 wiem ze claas 98 ma silnik Mercedesa a 88 jest ciężko znaleźć z mercedesem niestety na tym moja wiedza się kończy xd.Proszę o pomoc jakiego claasa wybrać
      PS.mam jeszcze jedno pytanie czy lepszy będzie claas na szarym podwoziu czy na zielonym.
    • Przez traktorzystaJakub7211
      posiadam MDW Fortschritt e514 z 91r mam go 3 lata, wcześniej miałem claas compact 30. fortschritt niestety już bardzo wyslozony, wiem ze wszystko da się naprawić tylko pytanie jaki sens inwestować jak za parę lat nikt tego nie będzie chciał kupić. Biorę pod uwagę claas dominator od 76 w zwyż max 106, new holland 8060, 8070, 8080, W ostateczności jeszcze bizon z056 i z058 lecz to naprawdę ostateczność gdyż wiadomo jsk do tego z jakością częścią zamiennych. Wolał bym konkretne opinie, a nie dzieci których ojciec posiada zo56 remontuje co 2 dni ale tylko bizon bo Polska moc...
    • Przez RU68
      Witam mam już jakiś czas pług pottinger servo 35 już coś zaorał ma jeszcze fabryczne lemiesze ale co dziwne lemiesze do wymiany - normalne lecz piersi i odkładnice też pytanie brzmi lemiesze takie dobre czy reszta do niczego części na jeden korpus dostępne prawie  tylko oryginały (brak zamienników )ale ich cena to nawet określenie horror jest słabe.Czy ktoś już  spotkał się z takim przypadkiem normalnie około 5-7 dobrych lemieszy wymiana piersi a po 15 lemieszach odkładnica  wiec przestrzegam innych naiwniaków że POTTINGER to coś nadzwyczajnego  .Jedno co muszę przyznać to na glinach i rędzinach gdzie inne pługi ryją ten jednak orze bez problemu i to jedyna zaleta ,ale musi być ustawiony odpowiednio a to już nie lada wyczyn  nawet serwisanci biorą dystans  
    • Przez Kondzio342
      Witam Jestem zainteresowany zakupem Bina na zboże chodzi o ladownosc okolo 20-30 ton. Jakiego wybrac producenta zalety i wady. Jaka firme montujaca wojewodztwo łódzkie. Moze ma ktos jakieś namiary. Prosze o propozycje i opinie.
    • Przez witch
      Witam sprzedam pług z odkładnicami ażurowymi stan oraz podzespoły w bdb stanie rama 120x120x8 mm koło podporowe boczne zabezpieczenie śruboweprześwit pod ramą: 75 cm zmienna skokowo szerokość pracy: 35/40/45 cm na korpus regulacja pierwszej skiby przedpłużki nigdy nie używane jak nowe. . Więcej informacji na pw lub telefonicznie. Nie mam nic do ukrycia

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.