Skocz do zawartości

Zdjęcie

malowanie kombajnów

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mariusz4321

mariusz4321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 20:40

malowanie kombajnów Co sądzicie o malowaniu kombajnów używanych?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
malowanie kombajnów Dzisiaj, 08:48
  •  

#2 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 20:48

malowanie kombajnów Moim zdaniem aby zrobić to dobrze to trzeba rozbierać na części pierwsze, widziałem kombajn z czerwonego przemalowany na niebiesko z daleka wyglądał fajnie ale z bliska to już inna bajka.

Bez rozbierania nie pomalujesz wszystkich miejsc w które nie dojdziesz pistoletem a będą widoczne niedomalowania, ma to sens może w momencie gdy nie zmieniamy koloru a tylko tzw. odnowa zewnętrzna.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#3 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 21:06

malowanie kombajnów Ja zawsze jak coś rozbieram w bizonie to od razu czyszczę i gruntuję, mój bizon jest z 80r i jest do malowania, tyle że zbieram się ze 3 lata, ale przy okazji rozebrania maluje niedostępne miejsca.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#4 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 485 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 styczeń 2013 - 21:26

malowanie kombajnów Takie malowanie będzie dość kosztowne bo należało by go pomalować nie "byle jakimi" farbami tym bardziej że kombajny pracują w ciężkich warunkach pogodowych i taka zwykła farba zaraz by wypłowiała co gorsze łuszczyła się. Po za tym moim zdaniem nic nie zastąpi rodowitego koloru kombajnu.

Wiem, że nic nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 11 styczeń 2013 - 21:28

malowanie kombajnów trzeba rozebrać najlepiej by było opiaskować i pomalować a bez rozbierania tylko po umyciu to tak nie bardzo ta robota
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#6 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 22:26

malowanie kombajnów Poprzedni właściciel mojego kombajnu miał na jego punkcie bzika i wszędzie było pełno badziewnych naklejek i niebieskich wstawek typu schody, boczne osłony hedra, niebieski pasek na rurze wyspowej itp. Był w idealnym stanie technicznym i dlatego go wiozłem ale te wstawki dosłownie mnie oślepiały aż się głowa odwracała. Pozrywałem wszystko ślady po naklejkach zeszły olejem roślinnym a wszystko co niebieskie zmatowałem, odtłuściłem i pomalowałem autorenolakiem z nobilesa. Kolor udało się dobrać idealnie i po 4 latach nie jest ani wypłowiały ani nie ma odprysków tak wiec polecam tą farbę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share mariusz4321

mariusz4321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 19:27

malowanie kombajnów Moim zdaniem malowanie kombajnu ma pewne plusy jeżeli wszystko jest zrobione jak należy - elementy zagruntowane i dokładnie pomalowane.

Poszukując kombajnu często spotykaliśmy z tatą ,,totalne złomy" ,które nadawały się tylko na złom. Były one pomalowane tylko z wierzchu a na desce rozdzielczej widniały motogodziny w ilości od 2000 do 3000.