Skocz do zawartości

Zdjęcie

312 Farmer- wspomaganie i hydraulika

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomgli

tomgli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • Zainteresowania:tomasz.g@g.pl

Napisany 30 listopad 2012 - 09:46

312 Farmer- wspomaganie i hydraulika Witam
Zamontowłem ładowacz i jak wezmę z 1,5t na np widły to nie mogę skręcić kierownicą, czy jest jakiś zawor do podkręcenia??
I druga kwestia - czy wymiana pompy hydraulicznej coś pomoże w kwestii kierowania i prekości podnoszenia?? To pytanie kieruję do tych co wymieniali pompę.
Traktor ma koło 9tys godzin na liczniku

Edytowany przez tomgli, 30 listopad 2012 - 09:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
312 Farmer- wspomaganie i hydraulika Dzisiaj, 11:52
  •  

#2 Share JurekS

JurekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 10:58

312 Farmer- wspomaganie i hydraulika Hej, a sprawdzałeś powietrze w przednich oponach?? Mało powietrza + duże obciążenie tez powoduje problemy ze skrecaniem. Dopompuj powietrza przy dźwiganiu duzych ciężarów i powinno pomóc

#3 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 11:20

312 Farmer- wspomaganie i hydraulika A ja proponował bym ci zrobić pomiary ciśnienia obydwu pomp, wtedy z pewnością poznasz przyczynę twojego problemu.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#4 Share tomgli

tomgli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 21:37

312 Farmer- wspomaganie i hydraulika Dzieki Kosti, czyli sugerował bys pompy... A jest sens kupowac inne niż rexroth?? podobno w podróbkach pada lożyskowanie

#5 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 15:18

312 Farmer- wspomaganie i hydraulika ja nic nie sugeruje, najpierw trzeba dokonac pomiary cisnienia i wtedy bedzie wiedzialo sie wiecej. Z duzym prawdopodobienstwem to pompa, ale moze byc to rownie dobrze jakis zawor.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#6 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 21:40

312 Farmer- wspomaganie i hydraulika Nie wiem kolego czy wymiana pompy ci coś pomoże. Jeśli ciśnienie jest ok to wina tkwi w zaworze pod kabiną co łączy obie pompy.

#7 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 19:34

312 Farmer- wspomaganie i hydraulika @tomgli a czy sprawdzałeś stan oleju? Też się kiedyś przestraszyłem, że coś się z pompą stało po zamontowaniu ładowacza a po prostu okazało się, że olej poszedł w ładowacz i ciężko było skręcić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share tomgli

tomgli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 23:07

312 Farmer- wspomaganie i hydraulika @Jarekb20 - z tego co sie przygladałem to z pompy idzie na orbitrol i dopiero z orbitrola idzie do zaworu pod kabiną ,tzn tego przy rozdzielaczu,

#9 Share dyzio1001

dyzio1001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 21:30

312 Farmer- wspomaganie i hydraulika Panowie mam problem ze wspomaganiem kierownicyw fendt farmer 308 lsa . Po pewnym czasie od uruchomienia brak wspomagania. Pompa nowica mierzona manometrami ciśnienie ok. czy ktoś wie gdzie szukać przyczyny

#10 Share przemek308

przemek308

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 08:34

312 Farmer- wspomaganie i hydraulika Słuchajcie mam ten sam problem tylko w mojej 312 czy z turm pod odciążeniem czy z samym turem lub nawet bez kierownica sie zacina ze dwoma rękoma nie można jej uciągnąć dodam ze wszystko inne czy tur czy podnośnik działają dobrze i szybko podnoszą.

#11 Share krzycho12316

krzycho12316

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 16:45

zawór po prawej stronie pod schodkami macie przełączony na zając i wam olej ucina z orbitrolu

#12 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 22 sierpień 2016 - 21:26

nie wiesz co piszesz.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#13 Share krzycho12316

krzycho12316

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 25 sierpień 2016 - 12:14

312 Farmer- wspomaganie i hydraulika @zbozowy akurat z tym wiem trochę tematów na ten temat tutaj na forum jest, temat ten przerabialem przy okazji jak mechanicy chcieli bym miał stały obieg oleju na wyjsciu.

nie każdy fendt był w ten zawór do łączenia dwóch obiegów pomp wyposażony. Nowsze fendt mają pokrętło od regulacji ciśnienia przy dzwigniach. W starszych jest przy rozdzielaczu przy prawym kole. A jeśli się mylę to napisz dokładnie, o co Ci chodzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 25 sierpień 2016 - 16:41

chodzi o to, że jak przełączysz ten zawór na zająca to nie ma to wpływu na pracę orbitrola przy sprawnym układzie. Popatrz sobie na schemat hydrauliczny i zobaczysz jak to działa. na orbitrolu masz jeszcze zawór priorytetowy i tylko i wyłącznie on może Ci ucinać olej na orbitrol. 

Zawór na zająca - olej z zaworu priorytetowego jest kierowany poprzez zawór jednokierunkowy do obwodu pierwszej pompy przed rozdzielaczem.

Zawór na żółwia - olej z zaworu priorytetowego jest kierowany do zbiornika.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.