Skocz do zawartości

Zdjęcie

312 Farmer- wspomaganie i hydraulika

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomgli

tomgli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:tomasz.g@g.pl

Napisany 30 listopad 2012 - 09:46

312 Farmer- wspomaganie i hydraulika Witam
Zamontowłem ładowacz i jak wezmę z 1,5t na np widły to nie mogę skręcić kierownicą, czy jest jakiś zawor do podkręcenia??
I druga kwestia - czy wymiana pompy hydraulicznej coś pomoże w kwestii kierowania i prekości podnoszenia?? To pytanie kieruję do tych co wymieniali pompę.
Traktor ma koło 9tys godzin na liczniku

Edytowany przez tomgli, 30 listopad 2012 - 09:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
312 Farmer- wspomaganie i hydraulika Dzisiaj, 14:56
  •  

#2 Share JurekS

JurekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 10:58

312 Farmer- wspomaganie i hydraulika Hej, a sprawdzałeś powietrze w przednich oponach?? Mało powietrza + duże obciążenie tez powoduje problemy ze skrecaniem. Dopompuj powietrza przy dźwiganiu duzych ciężarów i powinno pomóc

#3 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 11:20

312 Farmer- wspomaganie i hydraulika A ja proponował bym ci zrobić pomiary ciśnienia obydwu pomp, wtedy z pewnością poznasz przyczynę twojego problemu.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#4 Share tomgli

tomgli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 21:37

312 Farmer- wspomaganie i hydraulika Dzieki Kosti, czyli sugerował bys pompy... A jest sens kupowac inne niż rexroth?? podobno w podróbkach pada lożyskowanie

#5 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 15:18

312 Farmer- wspomaganie i hydraulika ja nic nie sugeruje, najpierw trzeba dokonac pomiary cisnienia i wtedy bedzie wiedzialo sie wiecej. Z duzym prawdopodobienstwem to pompa, ale moze byc to rownie dobrze jakis zawor.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#6 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 21:40

312 Farmer- wspomaganie i hydraulika Nie wiem kolego czy wymiana pompy ci coś pomoże. Jeśli ciśnienie jest ok to wina tkwi w zaworze pod kabiną co łączy obie pompy.

#7 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 19:34

312 Farmer- wspomaganie i hydraulika @tomgli a czy sprawdzałeś stan oleju? Też się kiedyś przestraszyłem, że coś się z pompą stało po zamontowaniu ładowacza a po prostu okazało się, że olej poszedł w ładowacz i ciężko było skręcić.

#8 Share tomgli

tomgli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 23:07

312 Farmer- wspomaganie i hydraulika @Jarekb20 - z tego co sie przygladałem to z pompy idzie na orbitrol i dopiero z orbitrola idzie do zaworu pod kabiną ,tzn tego przy rozdzielaczu,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share dyzio1001

dyzio1001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 21:30

312 Farmer- wspomaganie i hydraulika Panowie mam problem ze wspomaganiem kierownicyw fendt farmer 308 lsa . Po pewnym czasie od uruchomienia brak wspomagania. Pompa nowica mierzona manometrami ciśnienie ok. czy ktoś wie gdzie szukać przyczyny

#10 Share przemek308

przemek308

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 08:34

312 Farmer- wspomaganie i hydraulika Słuchajcie mam ten sam problem tylko w mojej 312 czy z turm pod odciążeniem czy z samym turem lub nawet bez kierownica sie zacina ze dwoma rękoma nie można jej uciągnąć dodam ze wszystko inne czy tur czy podnośnik działają dobrze i szybko podnoszą.

#11 Share krzycho12316

krzycho12316

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 16:45

zawór po prawej stronie pod schodkami macie przełączony na zając i wam olej ucina z orbitrolu

#12 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 22 sierpień 2016 - 21:26

nie wiesz co piszesz.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#13 Share krzycho12316

krzycho12316

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 25 sierpień 2016 - 12:14

312 Farmer- wspomaganie i hydraulika @zbozowy akurat z tym wiem trochę tematów na ten temat tutaj na forum jest, temat ten przerabialem przy okazji jak mechanicy chcieli bym miał stały obieg oleju na wyjsciu.

nie każdy fendt był w ten zawór do łączenia dwóch obiegów pomp wyposażony. Nowsze fendt mają pokrętło od regulacji ciśnienia przy dzwigniach. W starszych jest przy rozdzielaczu przy prawym kole. A jeśli się mylę to napisz dokładnie, o co Ci chodzi

#14 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 25 sierpień 2016 - 16:41

chodzi o to, że jak przełączysz ten zawór na zająca to nie ma to wpływu na pracę orbitrola przy sprawnym układzie. Popatrz sobie na schemat hydrauliczny i zobaczysz jak to działa. na orbitrolu masz jeszcze zawór priorytetowy i tylko i wyłącznie on może Ci ucinać olej na orbitrol. 

Zawór na zająca - olej z zaworu priorytetowego jest kierowany poprzez zawór jednokierunkowy do obwodu pierwszej pompy przed rozdzielaczem.

Zawór na żółwia - olej z zaworu priorytetowego jest kierowany do zbiornika.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#15 Share pawlu

pawlu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 05 czerwiec 2017 - 14:33

312 Farmer- wspomaganie i hydraulika Odnośnie tego zaworu priorytetowego można do niego się zabrać bez ściągania orbitrolu,zastanawiam się czy mogło coś podejść pod niego, wymieniałem symering na pompie może wpadł do rurki jakiś paproch.Pytam ponieważ przed wymianą uszczelnienia na pompie wszystko było w pożądku a teraz na zimnym oleju serwo w miarę działa a jak się olej rozgrzeje to bez gazu nie można pokręcić kierownicą,podnośnik działa bez zarzutów.Może ktoś coś doradzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share pawlu

pawlu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 05 czerwiec 2017 - 19:34

312 Farmer- wspomaganie i hydraulika Odnośnie tego zaworu priorytetowego można do niego się zabrać bez ściągania orbitrolu,zastanawiam się czy mogło coś podejść pod niego, wymieniałem symering na pompie może wpadł do rurki jakiś paproch.Pytam ponieważ przed wymianą uszczelnienia na pompie wszystko było w pożądku a teraz na zimnym oleju serwo w miarę działa a jak się olej rozgrzeje to bez gazu nie można pokręcić kierownicą,podnośnik działa bez zarzutów.Może ktoś coś doradzi.