Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochód ciężarowy w rolnictwie

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 23:22

Samochód ciężarowy w rolnictwie Witam
Czy orientuje się jakie koszty wiążą się z utrzymaniem wiadomo ubezpieczenie czy dla potrzeb gospodarstwa jakieś opłaty drogowę jak ktoś już przerabiał ten temat to proszę o pomoc.
Z góry dzieki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samochód ciężarowy w rolnictwie Dzisiaj, 03:45
  •  

#2 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 08:07

Samochód ciężarowy w rolnictwie Nie ma znaczenia czy dla potrzeb gospodarstwa czy dla firm.
Zależy jaki samochód ale ubezpieczenie gdzieś 2000-3000 zł, podatek od środków transportu coś około 2500 zł, viaTOLL zalezy ile jeździsz ale parę stów rocznie też wyniesie, no i reszta normalnych kosztów eksploatacyjnych.

#3 Share krzysiekp55

krzysiekp55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, IT

Napisany 06 listopad 2012 - 08:29

Samochód ciężarowy w rolnictwie zależy kolego o jakiej ciężarówce myślisz, jeżeli masz kupować jakiegoś stara to może lepiej pomyśleć o dostawczaku z ładownością do 3,5 tony. mniejsze opłaty.. bez drogowego i przede wszystkim kierowca nie musi mieć kat.c. ;)
ZETOR TEAM Sprzedam kombajn Bizon Z050/56 więcej na priv lub na mail krzysztof.puk@gmail.com

#4 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 listopad 2012 - 08:34

Samochód ciężarowy w rolnictwie dokładnie, często są o DMC 3490kg i śmiga się na kat B.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 08:50

Samochód ciężarowy w rolnictwie Widziałem kiedyś IFE 4x4 zarejestrowaną jako ciągnik rolniczy, ciekawe jakie są wymogi na taką przeróbkę w dowodzie? Znalazłem nawet podobną http://allegro.pl/if...2755656863.html

Edytowany przez pawel885, 06 listopad 2012 - 08:52.

#6 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 06 listopad 2012 - 09:02

Samochód ciężarowy w rolnictwie viatoll nie koniecznie, drogowe obowiązkowe i oc do tego przeglad i co dwa lata legalizacja tachografu. mnie opłaty za ciężarówke kosztują co roku ok 2000 pln

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#7 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 09:15

Samochód ciężarowy w rolnictwie Dlaczego nie koniecznie??
System viaTOLL jest obowiązkowy dla wszystkich pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony.

#8 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 06 listopad 2012 - 09:22

Samochód ciężarowy w rolnictwie po 1 jaki samochód tzn jakie dmc
w niektórych gminach auta o dmc miejszym niz 12ton zwolnione sa z podatku do gminy wszystko zalezy od tego jak duzo radnych ma na własnosc mniejsze samochdy ciezarowe hehe

oc za solówkę typu star 742 dmc do 12t wacha sie w granicach 700-900zł oczywiscie przy pełnych zniżkach

tacho 200netto co 2 lata przeglad 160zł

viatol paskudna sprawa kolejny podatek drogowy chyba pamietacie ze placimy go tez w cenie ON, jesli nie przejezdzasz przez bramki po prostu nie płacisz a na szybie lepiej zeby był przyklejony

#9 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 09:36

Samochód ciężarowy w rolnictwie Zależy do czego ta ciężarówka, co będzie nią wożone. Nie wszystko da się przewieść dostawczakiem nawet na bliźniaku ze sfałszowanym dmc do 3,5 t na papierze. Swoją droga pewnie przyjdzie czas że ITD się za to wexmie. Ale narazie jest mało wag. Znajomy ma zwirownie i uciekł z ciężarówek prawie wszystkich. Została 1 czy 2. Dwa zestawy to ciągniki z dużymi przyczepami skorupowymi na tandemie. Wychodzi poprostu taniej. Zwłaszcza gdy nie trzeba wozić daleko.

#10 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 11:21

Samochód ciężarowy w rolnictwie Właśnie nie wiem na co sie zdecydować bo samochód potrzebny mi jest do słomy więc myśle że solówka tak DMC do 12t wystarczy ale może lepiej ciągnik i do tego naczepa tylko jak to bedzie z utrzymaniem bo oc to napewno dziś będe rozmawiał z ubezpieczycielem to się dowiem co i jak ale jak to z tą gminą wygląda ten viatol też i napewno jest jakaś rożnica miedzy firmą a osobą prywatną(rolikiem) wiem że było głośno że mają być rolnicy zwolnieni ale nie wiem jak to wyszło bo wtedy mnie to mało interesowało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 12:40

Samochód ciężarowy w rolnictwie tachograf, viatoll, podatek od środków transportu, kwalifikacje kierowcy itd, jeśli auto nie będzie jeździło non stop to lepiej zastąpić je szybkim ciągnikiem rolniczym począwszy od ursusa na szybkiej skrzyni na JCB kończąc, nawet przy słomie załadunek jest bardzo czasochłonny, więc nieco mniejsza prędkość nie jest aż tak bardzo odczuwalna i jeszcze ciągnik może mieć ładowacz czołowy, dzięki czemu sam się załaduje i rozładuje (zestaw obsłuży jedna osoba) i zamiast solówki masz dopuszczalną długość 22m, czyli słomy do oporu (znajomy jeździ JCB z dwiema przyczepami po 7m po podłodze, pszenicy wchodzi na nie 39t), tylko przy górzystym terenie ciągnik samochodowi niestety nie dorówna, ale nadrobi to poza drogą

#12 Share Cichy1925

Cichy1925

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 12:49

Samochód ciężarowy w rolnictwie w gminie z opłat zwolniona jest tylko przyczepa lub naczepa a samochód podlega opłacie jak koledzy wyżej pisali jest to około 2-2,5 tyś rocznie potrzebujesz jeszcze certufikatu na wykonywanie transportu drogowego rzeczy natomiast jeżeli tylko na wlasne potrzeby to jesteś zwolniony z licencji ale potrzebujesz zezwolenie wia toll są to opłaty drogowe a ile będą wynosić to zależy ile będziesz jeździł i jakimi drogami. przy poruszaniu sie takim samochodem musisz uważać na inspekcje transportu drogowego i bez załatwienia wszystkich formalności, albo prubie jazdy na dzika bez jakiegos papierka to odradzam bo kary sa naprawde wysokie, więc jak masz tej słomy tylko w sezonie i niewielkie ilości i małe odleglości to lepiej kupić większą przyczepe do bel i ciągnikiem latać lub nająć kogoś do zwózki takim samochodem takie jest moje zdanie bo koszta utrzymania takiego samochodu na miesiąc pracy są naprawde duże, a i jeszcze zapomiałem po pewnym czasie dostaniesz jeszcze z ochrony środowiska papiery w sprawie rozliczenia paliwa tu opłata zależy od normy euro jaką spełnia samochód.

#13 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 06 listopad 2012 - 14:39

Właśnie nie wiem na co sie zdecydować bo samochód potrzebny mi jest do słomy więc myśle że solówka tak DMC do 12t wystarczy ale może lepiej ciągnik i do tego naczepa tylko jak to bedzie z utrzymaniem bo oc to napewno dziś będe rozmawiał z ubezpieczycielem to się dowiem co i jak ale jak to z tą gminą wygląda ten viatol też i napewno jest jakaś rożnica miedzy firmą a osobą prywatną(rolikiem) wiem że było głośno że mają być rolnicy zwolnieni ale nie wiem jak to wyszło bo wtedy mnie to mało interesowało.

jako osoba z branży podpowiem ci ze w pzu najtaniej zrobisz ciagnik siodłowy podstawa na dzien dzisiejszy to 8500zł od tej sumy dopiero odejmowane sa znizki za bezszkodowość

naczepa to pikuś ok 80 zł przy pełnych znizkach

#14 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 06 listopad 2012 - 16:41

Dlaczego nie koniecznie??
System viaTOLL jest obowiązkowy dla wszystkich pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony.

A gdzie to jest napisane że jest obowiązkowym wyposażeniem pojazdu? Bo jakoś nigdzie się nie dopatrzyłem to raz a dwa to główny inspektorat transportu drogowego w warszawie twierdzi tak samo jak ja...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#15 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 16:55

Samochód ciężarowy w rolnictwie jest obowiązkowy na trasach, gdzie naliczana jest opłata, być może był to skrót myślowy

jeszcze zapomiałem po pewnym czasie dostaniesz jeszcze z ochrony środowiska papiery w sprawie rozliczenia paliwa tu opłata zależy od normy euro jaką spełnia samochód.

rozliczenia paliwa? co masz na myśli? natomiast odnośnie do podatku od środków transportu to niestety przyczepy (poza rolniczymi) również są nim obciążone

#16 Share Cichy1925

Cichy1925

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 17:48

Samochód ciężarowy w rolnictwie paliwo rozlicz tam jakis instytut z ochrony środowiska wypełnia sie papierki i tam wnosi sie opłate ale to już zalezy od normy emisji spalin samochodu oraz jego rocznego przebiegu oni samo znajduja właśicicieli samochodów nie trzeba sie nigdzie zgłaszać, jeżeli chodzi o podatek od środków transportu to jeżeli przyczepa czy to rolnicza czy samochodowa czy naczepa samochodowa jeżeli jest zarejstrowana na gospodarstwo rolne jest zwolniona z opłat w rozumieniu przepisów służy ona do transportu płodów rolnych a co nią wozisz nikogo to nie obchodzi

#17 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 18:01

Samochód ciężarowy w rolnictwie Nie z przebiegu, a ton zużytego paliwa i przeliczenia ich na emisję zanieczyszczeń w zależności od normy Euro. Deklaracje wypełnia się co pól roku i wysyła do Starostwa Powiatowego oraz do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Do pewnej wartości emisji nie płacimy wcale, deklaracja owszem - wysyłamy.

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 listopad 2012 - 18:05

Samochód ciężarowy w rolnictwie Kiedyś TARPANA zaprojektowali i wyprodukowali na potrzeby rolnictwa :D ,do 3,5 t bez zbędnych opłat,sam koszt eksploatacji :P

#19 Share zetor7441

zetor7441

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 14:57

Samochód ciężarowy w rolnictwie Dziwne rzeczy tu opowiadacie wpisz sobie w google samochód ciężarowy na potrzeby własne tam będziesz miał czarno na białym. Np. tak jak jest u nas samochód nie ma tacho bo nie ma takiej potrzeby wystarczy prowadzić dziennik druga rzecz ubezpieczenie stara 200 około 600 zł kolejna sprawa zaświadczenie z gminy o płaceniu podatku rolnego i jazda w promieniu 100km od gminy proste każdy ci to powie co się zna i ma normalną gminne a wiatol potrzebny jest tylko tam gdzie występują bramki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 15:32

Samochód ciężarowy w rolnictwie zwolnienie z używania tachografu owszem (ale wyłącznie przy działalności rolniczej do 100km, nie daj Boże cytrusy na pace) ale już samo jego posiadanie może być wymagane, największą niedogodnością w przypadku ciężarówki są kwalifikacje kierowcy, wszystko inne można tanio załatwić, ostatnio znajomy kupił ciągnik siodłowy man z 2000 roku z 700tys przebiegu za 27tys. zł, więc 420KM w ciężarówce jest znacznie tańsze niż w ciągniku rolniczym