Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

1148 odpowiedzi na ten temat

#241 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 19 marzec 2014 - 19:56

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Gdyby sprzedający wymienił tak drogie części i zamierzał sprzedać samochód to na pewno miał by faktury [ którymi by się pochwalił ].

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Dzisiaj, 17:29
  •  

#242 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 09:34

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Co myślicie o Peugeocie Expercie 2.0HDi?

Edytowany przez LukaszC5, 02 kwiecień 2014 - 11:28.

#243 Share Bolo21

Bolo21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 13:44

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Jaki rocznik ile przejechał Diesel?

#244 Share Bawidamek

Bawidamek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 20:15

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Witam mam pewien problem a mianowicie potrzebuje jakiegos katalogu czesci do Peugota Experta głównie chodzi mi o komore silnika bo musze kilka czesci wymienic po lekkiej stłuczce.Nie wiem jak niektore sie fachowo nazywaja a na alle... nie moge ich znalesc.Z góry dziekuje:)

A co do pytania LukaszC5 to Expert jest dobrym samochodem w miare komfortowy ładowność 1200kg spalanie ok 9/100 (ojciec ma troche ciezka noge) do wad zaliczył bym szybko złuzywajace sie zawieszenie po ok 15-20 tys pora na wymiane bo zaczyna tluc sie
www.takeagift.pl/polecam:120152 --> Bardzo fajna stronka i mozna duzo narod wygrac POLECAM

#245 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 27 czerwiec 2014 - 22:17

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] dobra będzie łada niva, suzuki jimny lub panda 4x4

#246 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 12:46

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Dacia Duster 4WD + typowy dostawczak w zależności od portfela: Seat Inca / Vw Caddy - Citroen Berlingo - Renault Trafic

#247 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 14 lipiec 2014 - 13:42

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] a wiesz kolega jak mowili na dacke ,,cyganka'' starsznie slabe blachy maja a tera to spolka koncernu reno wiec cudow nie ma moja renia po 10 latach nadawala sie na podsypka drogowa hehe nie bylo co kleic, no ale sam przyznam na ile jakos dustera bedzie po tak naprawde zadowalajaca a w kazdym razie lepsza od reno
zetor team
ZIELONA STRZALKA

#248 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 07:54

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Dustery mają ocynk do poziomu szyb.

z innych niuansów - przy wyborze diesla lepiej brać silnik z osprzętem Siemensa, niż Delphi, który jest bardzo wrażliwy na jakość paliwa. choć nie wiem, czy do końca ma się wpływ na to...

#249 Share agroleon

agroleon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 30 wrzesień 2014 - 19:43

Panowie tak sobie czytam te posty i postanowiłem wtrącić się do rozmowy. A więc jak samochód dla rolnika to ja preferuję auta terenowe i skończcie z mitami że jak terenówka z dużym silnikiem to pali to błędne koło. Miałem Opla Frontere 2,8tdi szła jak trzeba i nic w nią nie wkładałem a przejechała u mnie ponad 360tyś km spalanie auta bez wózka było 7.2l/100km a z wózkiem koniarą dochodziło do 10l/100km byłem niezmiernie zadowolony z tego samochodu. Gdy dobiłem do 700tyś czas przyszedł na inny młodszy więc wybór padł na Suzuki Grand Vitarę LX7. A gdy przyjdzie czas na zmianę to następny będzie to BMW X5 lub Mercedes ML. po drodze miałem VW Sharan oraz aktualnie z Suzuki mam jeszcze Renault Kanggo 4x4 i przyznam iż w gospodarstwie muszą być dwa samochody. Auta rolnika powinny świadczyć o nim samym poza tym pracujemy ciężko więc nie żałujmy sobie na dobry samochód czy traktor lub maszyny.

Takie jest moje zdanie.

A i zpomniał bym jak auto terenowe to tylko diesel benzyna się nie sprawdza i zbyt duże jest spalanie w silnikach benzynowych

#250 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 01 październik 2014 - 20:30

Ja osobiście nie widzę potrzeby kupowania wielkiej terenówki z której zalet nie będę prawie w ogóle korzystał Osobówka w normalnych warunkach całkowicie wystarczy ewentualnie auto o zwiększonym prześwicie (np: Dacia Sandero Stepway, Peugeot 2008, Fiat Sedici itp)

Dustery mają ocynk do poziomu szyb.

Z tego co kiedyś czytałem Dacia ma blachy zabezpieczone metodą woskową(czy jakoś tak) - nie wiem jak jest ze starszymi modelami bo widziałem już Logana na którym "ruda tańczy jak szalona" :P

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 październik 2014 - 20:50

Panowie tak sobie czytam te posty i postanowiłem wtrącić się do rozmowy. A więc jak samochód dla rolnika to ja preferuję auta terenowe i skończcie z mitami że jak terenówka z dużym silnikiem to pali to błędne koło. Miałem Opla Frontere 2,8tdi szła jak trzeba i nic w nią nie wkładałem a przejechała u mnie ponad 360tyś km spalanie auta bez wózka było 7.2l/100km a z wózkiem koniarą dochodziło do 10l/100km byłem niezmiernie zadowolony z tego samochodu. Gdy dobiłem do 700tyś czas przyszedł na inny młodszy więc wybór padł na Suzuki Grand Vitarę LX7. A gdy przyjdzie czas na zmianę to następny będzie to BMW X5 lub Mercedes ML. po drodze miałem VW Sharan oraz aktualnie z Suzuki mam jeszcze Renault Kanggo 4x4 i przyznam iż w gospodarstwie muszą być dwa samochody. Auta rolnika powinny świadczyć o nim samym poza tym pracujemy ciężko więc nie żałujmy sobie na dobry samochód czy traktor lub maszyny.

Takie jest moje zdanie.

A i zpomniał bym jak auto terenowe to tylko diesel benzyna się nie sprawdza i zbyt duże jest spalanie w silnikach benzynowych

mysle ze x5 3.0d bedzie lepszym wyborem od ML

wogóle silnik 3.0d od bmw to jest cacko

#252 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 październik 2014 - 06:57

A ja myślę, że lepszy będzie mercedes bo to większy lans. A tak na poważnie jak czytam te wypowiedzi to mam niezły ubaw. Czy lepsza będzie dacia czy stare bmw. Niech każdy kupi to co mu potrzebne. Nie każdy rolnik potrzebuje terenówki. Ja do jazdy po polach i wożenie np nawozów mam craftera. Poza tym wystarczą zwykłe osobówki nawet na pole da się zajechać. Uważam, że wielu rolnikom bardziej przyda się dostawczak czy to bus czy to coś w stylu cady. Niż terenówka. Ale może znajdą się ludzie mieszkający gdzieś na uboczu, którzy bez auta terenowego zimą z domu nie wyjadą. Każdy musi szukać pod swoim kontem. Poza tym x5 czy ml to nie auta terenowe.

#253 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 październik 2014 - 07:23

20-letnim Audi Quattro objadę w trasie większość tych tutaj SUV-ów ,na pole wjadę (i wyjadę  :D ),jako że wstawiłem  hak i zakupiłem przyczepkę na tandemie mogę wrzucić całkiem sporo ładunku,przez większość zasp się przebiję...czego chcieć więcej ? :)

#254 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 październik 2014 - 10:25

A ja myślę, że lepszy będzie mercedes bo to większy lans. A tak na poważnie jak czytam te wypowiedzi to mam niezły ubaw. Czy lepsza będzie dacia czy stare bmw. Niech każdy kupi to co mu potrzebne. Nie każdy rolnik potrzebuje terenówki. Ja do jazdy po polach i wożenie np nawozów mam craftera. Poza tym wystarczą zwykłe osobówki nawet na pole da się zajechać. Uważam, że wielu rolnikom bardziej przyda się dostawczak czy to bus czy to coś w stylu cady. Niż terenówka. Ale może znajdą się ludzie mieszkający gdzieś na uboczu, którzy bez auta terenowego zimą z domu nie wyjadą. Każdy musi szukać pod swoim kontem. Poza tym x5 czy ml to nie auta terenowe.

to akurat prawda ze rolnikowi bardziej sie przyda dostawczy blaszak niz kazde inne auto, no ale majac takiego blaszaka to przydałby sie jeszcze jakis osobowy

to ze samochody typu SUV to nie sa terenówki to chyba kazdy sobie zdaje z tego sprawe ?

jaro

audi a8 ?

Edytowany przez ventador, 02 październik 2014 - 10:26.

#255 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 02 październik 2014 - 10:45

A co możecie powiedzieć o Autach z możliwością regulacji prześwitu np: Citroen C5

Miał ktoś z tym autem jakąś styczność? Warto w to inwestować? Co jest najbardziej kłopotliwe w nim?

Chodzi mi głównie o 1 wersję FL: http://olx.pl/oferta...html#28c4cf0822

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#256 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 październik 2014 - 10:50

@ventador A6 2.8 

#257 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 02 październik 2014 - 10:58

Dostawczaki dobre dla rolnika ale tylko przednionapędowe, miałem kiedyś transita, na pole wszystko zawiózł ale z pola rzadko wracał o własnych siłach jak było trochę błota czy śniegu

#258 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 02 październik 2014 - 12:37

A co możecie powiedzieć o Autach z możliwością regulacji prześwitu np: Citroen C5

Miał ktoś z tym autem jakąś styczność? Warto w to inwestować? Co jest najbardziej kłopotliwe w nim?

Chodzi mi głównie o 1 wersję FL: http://olx.pl/oferta...html#28c4cf0822

system regulacji super, samochód płynie, nie czuć dziur, niestety coś za coś, koszta serwisowania nie małe, a i serwisów parających się tym typem zawieszenia jak na lekarstwo

ja osobiście bym się w to nie pchał

#259 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 październik 2014 - 17:44

Co do cytryn samo zawieszenie się nie psuje. Jest to już chyba 3 generacja. Oczywiście są plotki jak wyżej, że to się psuje i naprawić nie umieją. Regeneracja gruszek kosztuje nie dużo. Jest ich 5.  Gorzej z samym autem. najnowsze citroeny zyskały na jakości ale te trochę starsze nie koniecznie. Uważam, że jeśli kupisz zadbany egzemplarz będziesz jeździł bez problemu. Słyszałem wypowiedź użytkownika, który auto nawet chwalił. Ma diesla acz kolwiek też mówił, że auto ma typowe wady dla francuzów. Psuje się czasami elektronika. Ale ogólnie zadowolony był. Podstawa to trafić zadbany egzemplarz. Silniki hdi mają dobra opinię. A mama miała kiedyś c3 i powiem szczerze bardziej mi się ten samochód podobał niż polo. O kulturze pracy silnika już nawet nie wspominam. Mieliśmy c3 03 1,4 hdi i ibizę 05 3 1,4 hdi. Z tych dwóch wybrał bym c3. Ale to auto proste. C 5 może być bardziej usterkowe ale zawieszenie jest dopracowane i nie należy się go bać.

Co do dostawczaków przedni napęd jest praktyczniejszy w trudnych warunkach. Miałem sprintera max. I fakt on się ślizgał nawet na mokrej trawie czasami ciężko ruszyć było. Crafter pod tym względem spisuje się o niebo lepiej. Nie miałem go jeszcze zimą. Ale póki co ani razu mi się nie ślizgał na mokrej trawie czy na polu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 02 październik 2014 - 18:50

Czyli o tym pokomplikowanym zawieszeniu które sprawia wieczne problemy to są jednak mity.

Może i lepiej kupić najnowszą wersje C5 ale z drugiej strony nie mając odpowiedniego funduszu czy warto łapać się za te "Super Okazje"? Bo osobiście wolałbym starszą generację ale w normalnych pieniądzach.

Raczej auta od "Dziadka z Niemiec" szukał nie będę bardziej skłaniam się do czegoś z Salonu PL i udokumentowanym przebiegiem.

Co do 1.4HDI też go mam tyle że w 206 i nie ma z nim problemu co prawda dopiero mu 10lat 112tyś mu stuknęło ale na razie jest ok.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫