Skocz do zawartości

Zdjęcie

UWAGA BUBEL

95 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Alpha

Alpha

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:lakiernictwo,diagnostyka komputerowa,wysokoprocentowy sok z gumijagód :-)

Napisany 11 styczeń 2016 - 23:09

UWAGA BUBEL

a nie lepiej zastosować przekaźniki samochodowe 12V,dzięki nim nie wypalą się styki włączników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
UWAGA BUBEL Dzisiaj, 01:37
  •  

#82 Share Ares

Ares

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:Elektryka w polskich maszynach rolniczych

Napisany 22 styczeń 2016 - 15:27

UWAGA BUBEL

a nie lepiej zastosować przekaźniki samochodowe 12V,dzięki nim nie wypalą się styki włączników

Na pewno lepiej. Tylko duża większość klientów, która przyprowadza do mnie Władymirce do wymiany instalacji chce, aby instalacja była wykonana jak w oryginale, mimo tego, że mówię im z własnego doświadczenia, że nowe włączniki świateł do tych traktorów działają średnio zaledwie kilka tygodni i polecam światła na przekaźnikach to i tak rezygnują z tego rozwiązania, mimo, że takie rozwiązanie nie jest wcale drogie. Nie rozumiem niektórych ludzi.

#83 Share VladimirT-25A

VladimirT-25A

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 16:01

UWAGA BUBEL

Na pewno lepiej. Tylko duża większość klientów, która przyprowadza do mnie Władymirce do wymiany instalacji chce, aby instalacja była wykonana jak w oryginale, mimo tego, że mówię im z własnego doświadczenia, że nowe włączniki świateł do tych traktorów działają średnio zaledwie kilka tygodni i polecam światła na przekaźnikach to i tak rezygnują z tego rozwiązania, mimo, że takie rozwiązanie nie jest wcale drogie. Nie rozumiem niektórych ludzi.

To nie masz własnego zdania mechanik zawsze wie lepiej niż klient ja robię również instalację w Władimircach i robię według własnego uznania i każdy jest zadowolony przełączniki stosuje wyciągane są dużo lepsze niż te niby oryginalne 

Edytowany przez VladimirT-25A, 22 styczeń 2016 - 16:03.

Владимирец T25A

#84 Share Ares

Ares

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:Elektryka w polskich maszynach rolniczych

Napisany 22 styczeń 2016 - 22:47

UWAGA BUBEL

To nie masz własnego zdania mechanik zawsze wie lepiej niż klient ja robię również instalację w Władimircach i robię według własnego uznania i każdy jest zadowolony przełączniki stosuje wyciągane są dużo lepsze niż te niby oryginalne

Może i nie mam. Ale jak ktoś chce instalację po fabrycznemu, bez żadnych ulepszeń, mimo tego, że byłyby bardzo przydatne, np. wspomiane wcześniej światła na przekaźnikach i mimo wymieniania szeregu zalet tych ulepszeń klientowi no to niestety, nie chce, to nie. Jego maszyna i jego sprawa. Nic na siłę.

#85 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 28 luty 2016 - 13:45

UWAGA BUBEL

Kolejny kupiony, fabrycznie nowy zaworek.

Nie wiem czy się śmiać czy płakać...

P2280181.JPG

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#86 Share adam8056

adam8056

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:WĘDKARSTWO

Napisany 18 kwiecień 2016 - 19:41

UWAGA BUBEL

Jak już mowa o bublach to może ktoś wie gdzie kupić łożysko oporowe do Władka (ze smarem w środku). Co roku trzeba rozpoławiać ciągnik z tego samego powodu .

#87 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 09:30

UWAGA BUBEL

Jak już mowa o bublach to może ktoś wie gdzie kupić łożysko oporowe do Władka (ze smarem w środku). Co roku trzeba rozpoławiać ciągnik z tego samego powodu .

Najlepiej samemu zamontować smarowniczkę w nowym łożysku , i co pewien czas przesmarować / przez otwór do regulacji sprzęgła/ 

#88 Share adam8056

adam8056

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 15:59

UWAGA BUBEL

Podczas wiercenia nie wpadną opiłki do środka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#89 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 20:24

UWAGA BUBEL

Kolejny kupiony, fabrycznie nowy zaworek.

Nie wiem czy się śmiać czy płakać...

Ja osobiście już dawno dałem sobie spokój z tym zaworkiem. Zamontowałem na przewodzie od zbiornika zwykły zaworek zwrotny kupiony za 10 zł. na Alle.. i zapomniałem że takie coś jest w traktorze.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#90 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 11:27

UWAGA BUBEL

Podczas wiercenia nie wpadną opiłki do środka?

Są na to sprawdzone sposoby- smar, magnes itp

Ja osobiście już dawno dałem sobie spokój z tym zaworkiem. Zamontowałem na przewodzie od zbiornika zwykły zaworek zwrotny kupiony za 10 zł. na Alle.. i zapomniałem że takie coś jest w traktorze.

Ale ten zaworek w pompie wytryskowej ma inne zadanie, utrzymanie ciśnienia  w komorze sekcji wtryskowej.Za powrót do zbiornika odpowiedzialne są zaworki w pompie ręcznej.

#91 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 16:20

UWAGA BUBEL

Łożysko oporowe ciągnik z 1979 roku nawet nie wiem że one tam jest ,po prostu fabryczne trzyma nic nie zgrzyta czy piszczy,a pracuje też z turem ma prawie 10 tyś mtg

#92 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 24 kwiecień 2016 - 19:25

UWAGA BUBEL

Ja mam założoną kalamitkę do łożyska oporowego i nic to nie dało że smaruję, rok czasu i szumi jak wściekłe. Te nowe łożyska są źle uszczelnione i nie trzymają smaru w środku, trochę się zagrzeją i wszystko wypływa.

Teraz jak będę rozpoławiał to przerobię na nowy typ - dłuższe palce, mniejsze łożysko od MTZta, inna oprawa z wbudowaną kalamitką i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Edytowany przez mani51, 24 kwiecień 2016 - 19:27.

#93 Share adam8056

adam8056

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 21:44

UWAGA BUBEL

Ja mam założoną kalamitkę do łożyska oporowego i nic to nie dało że smaruję, rok czasu i szumi jak wściekłe. Te nowe łożyska są źle uszczelnione i nie trzymają smaru w środku, trochę się zagrzeją i wszystko wypływa.

Teraz jak będę rozpoławiał to przerobię na nowy typ - dłuższe palce, mniejsze łożysko od MTZta, inna oprawa z wbudowaną kalamitką i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Jak już wymienisz to napisz dokładnie co trzeba kupić i czy nie trzeba nic przerabiać. Jeżeli to tylko kwestia wymiany części na nowe też tak zrobię. Aha i jeszcze w przybliżeniu jaki koszt.

#94 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 25 kwiecień 2016 - 05:31

UWAGA BUBEL

http://agrotrade.hom...ahent.php?g=234

Do kupienia pozycja 5, 37, 38, 43, 40 (długie łapki sprzęgłowe) i wydaje mi się, że będzie plug&play.

W dwustu zł powinno się zmieścić.

Edytowany przez mani51, 25 kwiecień 2016 - 05:54.

#95 Share marys87

marys87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 10:24

UWAGA BUBEL Witam wszystkich jestem tu nowy na forum wiecznie malo czasu taka praca.kolega Adam pytał o zmianę łożyska na nowy typ,mialem ten problem ze sprzęgłem wiecznie padało łożysko zdazalo się dwa razy w tygodniu wiec przerobilem to na nowy typ i smiga juz tak prawie drugi rok a z tego co pamiętam to koszty jakie ponioslem to tuleja sprzęgła mowy typ cos ok 60 zł,łożysko z oprawa 53,trzy łapki długie 30 a dla własnego spokoju wymienilem śruby do regulacji lapek na dłuższe oraz naspawalem kulkę z przegubu na łapki później trochę szlifowania i gra gitara polecam zmianę w końcu skończyły się problemy ze sprzęgłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#96 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 06 maj 2016 - 23:20

UWAGA BUBEL

To zrobiłem 2 lata temu i jest ok smaruje nowe lożysko co miesiąc 2 pompnięcia i gra i buczy. przeróbka nie jest droga a mechanik w sezonie by więcej skasował za robocizne  A kolego zapomnialeś o innych widełkach wyciskających. Co do instalacji i przełączników to ja ostatnio kupiłem angielskie sparex coś pod wzór oryginalnych tylko żemocowane nakrętką na środku pasują do T-25 i MTZ i są o 100 razy lepsze niz te polskie gówna do kierunków od 360. 8,50 zapłaciłem metalowe wykonanie   

Mój Wladimirec podbija świat