Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ciągników 2012

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
908 odpowiedzi na ten temat

#721 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 16:15

Ceny ciągników 2012 Co do cen NH TO pytac POL-AGRA PŁOŃSK (woj.maz)oferta ważna ponoc tylko do 10 grudnia oszczędzamy plus minus od15 do 20 tyś na ciągniku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ciągników 2012 Dzisiaj, 17:29
  •  

#722 Share Pawel21990

Pawel21990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i robienie filmików:
    www.youtube.com/user/Pawel21990

Napisany 19 listopad 2012 - 20:14

Ceny ciągników 2012

Co do cen NH TO pytac POL-AGRA PŁOŃSK (woj.maz)oferta ważna ponoc tylko do 10 grudnia oszczędzamy plus minus od15 do 20 tyś na ciągniku.

dokładnie:) dlatego pisałem tu o t6.165 który jest na placu i można go jeszcze w dobrej cenie wyrwać

#723 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 20:42

Ceny ciągników 2012

Co do cen NH TO pytac POL-AGRA PŁOŃSK (woj.maz)oferta ważna ponoc tylko do 10 grudnia oszczędzamy plus minus od15 do 20 tyś na ciągniku.

no tak, ale nie zapominajcie o rejonizacji. NH od chyba marca czy kietnia tego roku ma rejonizacj. A nie każdy diler mimo szytsko jest chętny sprzedać poza swój rejon.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#724 Share Pawel21990

Pawel21990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i robienie filmików:
    www.youtube.com/user/Pawel21990

Napisany 19 listopad 2012 - 21:51

Ceny ciągników 2012

no tak, ale nie zapominajcie o rejonizacji. NH od chyba marca czy kietnia tego roku ma rejonizacj. A nie każdy diler mimo szytsko jest chętny sprzedać poza swój rejon.

niby tak, ale Perkoz mojemu kumplowi bez problemu chciał sprzedać kombajn a moje tereny podlegają pod Pol-Agrę...

#725 Share NHT5040

NHT5040

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 23:01

Ceny ciągników 2012 Wie ktoś może ile kosztuje STEYR 4110 Profi? W podstawie i full opcji

#726 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 09:40

Ceny ciągników 2012 Poszukuje obecnie ciągnika ok 90 KM i mam coś upatrzonego i chciałem dobrą cenę uzyskać, ale powiem wam, że większośc dealerów leci w kulki, wysłałem zapytanie do kilku o cene konkretnych modeli jaką musze zapłacić bo chcę mieć tą maszynę juz teraz, odpowiedział tylko jeden podając tylko ceny katalogowe. Nie mam czasu aby jeździć i odwiedzac każdy salon, jak sie dzwoni to coś obiecują ale tylko jak sie do nich przyjedzie. Czy wy też macie takie same odczucia?

#727 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 09:47

Ceny ciągników 2012 być może traktują Cię jak dzieciarnię która w ramach walki z nudą wysyła im setki takich zapytań. Niestety i stety-poważne rozmowy odbywają się w cztery oczy, więc skoro serio myślisz o zakupie to warto przeznaczyć jeden dzień, bak paliwa i wiedzieć na czym konkretnie się stoi.
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#728 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 10:20

Ceny ciągników 2012 ja za swojego td 5030 w maju z klimo, obciążnikami, szerokimi kapciami ( nie pamiętam jakie w tej chwili ) dałem niecało 100 tys. :( , a ja myślałem ze sie dobrze targowałem

#729 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 10:25

Ceny ciągników 2012 Orientuje sie ktoś w jakiej cenie można wziąć jd 5080m, widziałem ten cennik, ale interesuje mnie cena po negocjacji

#730 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 10:54

Ceny ciągników 2012

Poszukuje obecnie ciągnika ok 90 KM i mam coś upatrzonego i chciałem dobrą cenę uzyskać, ale powiem wam, że większośc dealerów leci w kulki, wysłałem zapytanie do kilku o cene konkretnych modeli jaką musze zapłacić bo chcę mieć tą maszynę juz teraz, odpowiedział tylko jeden podając tylko ceny katalogowe. Nie mam czasu aby jeździć i odwiedzac każdy salon, jak sie dzwoni to coś obiecują ale tylko jak sie do nich przyjedzie. Czy wy też macie takie same odczucia?

Kupujesz na wniosek czy 100% za swoją kasę? Bo jeśli na wniosek to przecież bez problemu mogą sprawdzić czy dane imie i nawisko widnieje na zielonych listach więc jest potencjalnym klientem. Mam podobne odczucie tylko dzieje się to nie u konkretnego dilera a u osób tam pracujących. Jeden traktuje sprawę poważnie, a drugi nie. Widocznie jest słabym pracownikiem. Ja rozwiązałem to w ten sposób, wiadomość elektroniczna do głównego dyrektora danej placówki czy rejonu. Efektem był kontakt trzech pracowników terenu Lublin/Lubelskie w przeciągu dwóch dni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 18:07

Ceny ciągników 2012 Podzielę się z wami moimi przemyśleniami o cenach ciągników.Zacznę od tego ,że turystycznie pozwiedzałem sobie kilku dilerów i ceny są szokująco wysokie i oderwane od rzeczywistości.Jeździłem 70 konnym lambo r2 target cena 132000zł,bez klimy ,bez rewersu pod kierownicą.Za tą cenę można mieć 160 konnego sprintera,super wypasionego pasata,3 fiaty punto.Relacja samochód do ciągnika jest dla mnie niezrozumiała.Przecież samochód ma kilka razy mocniejszy silnik , też ma skrzynię biegów,a całe nadwozie i wyposażenie wnętrza ,koła, elektronika,systemy bezpieczeństwa .Ciągnik to silnik ,skrzynia biegów ,reszta to obudowy i żeliwne odlewy .Uważam że wzmożony popyt spowodowany prowem wywindował ceny i nie jednego rolnika wprowadził w kłopoty finansowe.Przez ostatnie 5 może 6 lat ciągniki podrożały o 30 do 50 %, w tym czasie inflacja to 15 do 18 % reszta to zyski producentów i dilerów.I to wszechobecne wmawianie rolnikom ,że muszą się modernizować bo inaczej upadną .Zbankrutować to można jak się nabierze kredytów na maszyny,a później trafi się kilka lat ,że nasza produkcja nie płaci.

#732 Share Tomexus

Tomexus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 18:19

Ceny ciągników 2012 Zgadzam się z przedmówcą, ale zobacz skoro Rolnik dostaje kase np: 75 tysięcy i kupi traktor za 150 tysięcy brutto, to przy tamtych cenach(kilka lata temu) - 50 % z obecnych traktor kosztował by z 75 tysięcy czyli tyle samo kosztowałby rolnika i bez kasy z Unii, więc to jest jedynie zysk Dealerów traktorów. To tyle na ten temat, pozdro. :D

Edytowany przez Tomexus, 20 listopad 2012 - 18:19.

#733 Share kami

kami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 19:32

Ceny ciągników 2012 teraz jest najlepsze żniwo dla delerów, ale wkońcu to wszystko się zakorkuje, przecież ciągnika się nie zmienia co roku, a tu od paru lat na Polskim rynku są bite rekordy jesli chodzi o ilość sprzdeanych ciągników, więc pewnie dojdzie do sytuacji że ciągników będzie pełno stało na placu w atrakcyjnych cenach a chętnego na kupno nie będzie:)

#734 Share adi29

adi29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 19:57

Ceny ciągników 2012 podzielam zdanie poprzedników :)
Zna moze ktoś cene john deere 6140 R ?? tylko nie katalogową tylko do sprzedaży !!!!! w najprostszym wyposażeniem !!! pozdrawiam

#735 Share wojtekfarmer

wojtekfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 10:46

Ceny ciągników 2012

Podzielę się z wami moimi przemyśleniami o cenach ciągników.Zacznę od tego ,że turystycznie pozwiedzałem sobie kilku dilerów i ceny są szokująco wysokie i oderwane od rzeczywistości.Jeździłem 70 konnym lambo r2 target cena 132000zł,bez klimy ,bez rewersu pod kierownicą.Za tą cenę można mieć 160 konnego sprintera,super wypasionego pasata,3 fiaty punto.Relacja samochód do ciągnika jest dla mnie niezrozumiała.Przecież samochód ma kilka razy mocniejszy silnik , też ma skrzynię biegów,a całe nadwozie i wyposażenie wnętrza ,koła, elektronika,systemy bezpieczeństwa .Ciągnik to silnik ,skrzynia biegów ,reszta to obudowy i żeliwne odlewy .Uważam że wzmożony popyt spowodowany prowem wywindował ceny i nie jednego rolnika wprowadził w kłopoty finansowe.Przez ostatnie 5 może 6 lat ciągniki podrożały o 30 do 50 %, w tym czasie inflacja to 15 do 18 % reszta to zyski producentów i dilerów.I to wszechobecne wmawianie rolnikom ,że muszą się modernizować bo inaczej upadną .Zbankrutować to można jak się nabierze kredytów na maszyny,a później trafi się kilka lat ,że nasza produkcja nie płaci.

Witam wszystkich,

Ja się częściowo zgodzę z użytkownikiem ZF9641, że ceny ciągników są zbyt wygórowane jak na możliwości przeciętnego polskiego rolnika. Ale porównywanie samochodów do ciągników to moim zdaniem jest nie na miejscu. Nowe ciągniki to nie tylko silnik, skrzynia biegów i żeliwne odlewy chyba, że w tym przypadku chodzi ci o MTZ, Ursusa czy innych tanich producentów. Nowe silniki z systemem common rail, skrzynie biegów z półbiegami przełączanymi pod obciążeniem, rewers, wypasiona hydraulika zewnętrza i wiele innych bajerów. Wszystko to jest tak skonstruowane, że taki samochód to jest pikuś. Trzeba także pamietać, że te konstrukcje są również odpowiednio wzmocnione, aby wytrzymały kilkanaście lat w ciężkich warunkach polowych. Jak się patrzy na stare marki John Deere, to widać, że te ciągniki są nie do zatyrania. Wiadomo każdy bajer kosztuje więc i cena jest odpowiednio wyższa. Przynajmniej w zagranicznych markach wiadomo, za co się płaci, ale czasami zastanawiam się skąd wynika wzrost cen za takiego MTZ, Pronara czy Ursusa.W tych ciągnikach przecież nic się nie zmieniło oprócz zewnętrznego wyglądu. 6 lat temu Pronar 82SA kosztował 60tys. zł teraz kosztuje 120tys. zł a konstrukcja pozostała bez zmian. Również Ursus 11024 nic nowego nie prezentuje i za 110KM ciągnik z mechaniczną skrzynią biegów 12/4 trzeba dać 150 tys. zł.

Pozdrawiam

#736 Share kami

kami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 17:57

Ceny ciągników 2012 @wojtekfarmer to się nazywa prawo popytu, produkt się sprzedaje to cena rośnie nawet do takich kosmicznych cen niestety :) pamiętam jak te pronary weszły do sprzedaży to pełno ich się zrobiło na wsi, więc cena systematycznie rosła a i tak była do przyjęcia w porównaniu do zachodnich marek, wiadomo że zachodnie o niebo lepsze aleee nie każdego stać więc kupuje tą samą moc w gorszym wyposażeniu ale za połowe ceny :)

#737 Share spuzon

spuzon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 19:08

Ceny ciągników 2012 Witam zna ktos cene forterry 140hsx kabina de luxe i nh t5.115. Który polecacie?

#738 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 20:53

Ceny ciągników 2012 NH t5.115 jakieś dwa tygodnie temu w bogatszym wyposażeniu skonfigurowano koledze za 200tys zł brutto
Cena dotyczyła dokładnie tego NH
http://www.agrofoto....-holland-t5115/

Edytowany przez MKrajes, 21 listopad 2012 - 20:54.

#739 Share jakub123452

jakub123452

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 07:53

Ceny ciągników 2012 witam planuje zakup steyr 9105 mt z ładowaczem dostałem na niego oferte 217 tyś brutto czy to jest dobra cena, dealer mówi że jeszcze coś spuści albo dołoży jakieś bajery np. elektryczni regulowane lusterk. Jaki ładowacz do niego polecacie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 08:11

Ceny ciągników 2012 Pomyśl ile będzie kosztowało takie lusterko jak ci się urwie i jak często używa się takiego bajeru B)