Skocz do zawartości

Zdjęcie

Proxima vs. Proxima plus

70 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Olejniczek

Olejniczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 18:32

Proxima vs. Proxima plus teraz kazdy zetor od mocy 61km do122km ma intrcolera czyli po prostu wszystkie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Proxima vs. Proxima plus Dzisiaj, 23:48
  •  

#42 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 18:39

Proxima vs. Proxima plus

teraz kazdy zetor od mocy 61km do122km ma intrcolera czyli po prostu wszystkie...

Tylko co tak naprawde ten intercooler w proxie da, ktoś tu kiedyś pisał że forterry są oszczędniejsze od proxim czyżby 8641 był oszczędniejszy, czy tylko ten intercooler jest tak naprawde po to aby były euro 3?
no i co z tą małą proxą 3 cylindrową będzie zetor wprwadzał czy nie?

#43 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 18:42

Proxima vs. Proxima plus Ferdek a ty dalej o tym spalaniu :rolleyes:

#44 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 18:57

Proxima vs. Proxima plus czyli wychodzi na to, że intrcooler także obniża spalanie

#45 Share Olejniczek

Olejniczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 15:51

Proxima vs. Proxima plus Obniża spalanie , emisje spalin , ciszej pracuje silnik ... (jeszczepare czy przydatnych spełania ale sam nie wiem czytałem o tym ale to cięzki temat)

#46 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 00:17

Proxima vs. Proxima plus http://zetor.com/cz/...-proxima-cz.pdf jednostkowe spalanie podają 220 g/kw to dużo mniej jak podawali dla starszych wersji, no i 7441 ma większe koła w standardzie :rolleyes:

#47 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 14:15

Proxima vs. Proxima plus

Ferdek a ty dalej o tym spalaniu ;)

Ale powiedz mi co ci tak w tym przeszkadza?? Ze chce płacic mniej za paliwo??

#48 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 15:30

Proxima vs. Proxima plus

Ale powiedz mi co ci tak w tym przeszkadza?? Ze chce płacic mniej za paliwo??

Chyba nie mniej płacić za paliwo-a mniejsze ilości kupować ;)
Nic mi w tym nie przeszkadza ale,jakby każdy miał takie podejście jak Ferdek07.To każdy by jeździł 330+tym jego ukochanym mf 255 :P A duże gospodarstwa kupowały by tylko nowe Ursusy bo te podobno mało palą :D Jednak prawdą jest że spalanie nie jest najważniejsze B)

Powiedz mi jakbyś miał do wyboru ciągnik który ma dużo wad i awarii- i taki co pali 2l na mtg więcej od tamtego to który byś wybrał??

#49 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2008 - 15:37

Proxima vs. Proxima plus ja raczej bym dołożył i kupił Proxime plus obojętnie co będziesz nią robił zawsze półbiegi i inne bajery w bogatszej wersji podniosą komfort i jakość pracy

#50 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 15:49

Proxima vs. Proxima plus

Powiedz mi jakbyś miał do wyboru ciągnik który ma dużo wad i awarii- i taki co pali 2l na mtg więcej od tamtego to który byś wybrał??

No i jak ja mam to rozumieć, wałkujecie tu że motogodziny w proximie długie, że tylko na biegu jałowym więcej pali, a w polu spala dokładnie tyle samo co 5314 z tymi samymi maszynami, a tu wyskakujesz z tym że "tylko" 2 l/mtg pali więcej, a co do tych awaryjnych chociaż bym z tą awaryjnością to tak nie przesadzał, oszczędnych maszyn to są oszczędne ale droższe są zachodnie, zgoda że zetor bardzo dużo oferuje jak za te pieniądze iw tej klasie jest bezkonkurencyjny, ale jeśli 8441 ma palić więcej (może tak nie jest nikt tu jednoznacznie nie potrafi tego odpowiedzieć) od 7245, to gdzie tu postęp?

ps. miałem już nic o spalaniu nie wspominać ale sami zaczepiacie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 15:59

Proxima vs. Proxima plus Ferdek ale czy 2l więcej paliwa na mtg to majątek??
Nie wiem jak jest z tym czasem trwania tej motogodziny w Proximie ;) Tylko dam ci jedną radę-posłuchaj tych co posiadają Proximy :P Popytaj się czy narzekają a nie jak ty się od razu rzucasz bo ktoś powie że może troszkę więcej spalić :D

Gdybym ja miał kupować nowy ciągnik to nie słuchał bym tych co nie mają tego ciągnika, a tych co posiadają go :(

Co do tematu to Proxima Plus ma więcej bajerów-czyli ma większy komfort pracy.Więc jeśli ktoś ma kasę to niech się nie zastanawia a kupuje Plusa. B)

#52 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 16:14

Proxima vs. Proxima plus

Ferdek ale czy 2l więcej paliwa na mtg to majątek??

Gdybym ja miał kupować nowy ciągnik to nie słuchał bym tych co nie mają tego ciągnika, a tych co posiadają go ;)

No właśnie popytałęm tych co mają u nas ten ciągnik, ogólnie to każdy mówi tak że ciągnik dobry ale i spalić potrafi, może dlatego że prawie wszystkie jeszcze dobrze się nie dotarły, a czepiłem się taego spalania nie dlatego żeby dokopać posiadaczom zetorów a chce żetelnych informacji jak to jest z tym spalaniem, z tego co ludzie powtarzają najlepsza jest 8441 i wychodzi najoszczędniej, no a jak brać 8441 to warto dolożyć do plusa :P

#53 Share Olejniczek

Olejniczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 18:54

Proxima vs. Proxima plus Ferdek07 bardzo mądre słowa szczególnie te ostatnie "... no a jak brać 8441 to warto dolożyć do plusa ;) "

#54 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 19:31

Proxima vs. Proxima plus Koniec ze spalaniem, to co o tej nowej proximie powiecie, zetor wyskoczył z proximą plus a teraz w zwykłej proximie są te same wzmocnione schodki, wykładzina w kabinie, czyżby i fotel lepszy? no i silnik z inetrcoolerem (dowiedziałem się że 6441 nie ma tylko z tych nowych intercoolera)

ps. jak się płąci 4 tyś za szybką skrzynie to jest już w tej cenie rewers czy trzeba 4 tyś w skrzynie wsadzić plus normalnie za rewers następne 2 tyś?

#55 Share grzesiekkunick

grzesiekkunick

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 19:44

Proxima vs. Proxima plus lepsza bendzie z rewesem...mam proksime z turem ale bez rewersu...a kuzyn ma taka sama i z rewersem i muwi ze super sprawa ;)

#56 Share Olejniczek

Olejniczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 17:19

Proxima vs. Proxima plus jesli sie bierze plus to juz jest rewers i szybka skrzynia w standardzie ale tylko w 9541 i 10541 a w 8541 trzeba dopłacić jeśli chce sie szybka skrzynie

#57 Share Laki

Laki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i ma 4 kółka....oooo

Napisany 17 kwiecień 2008 - 08:05

Proxima vs. Proxima plus Koledzy ja mam Proximę plus 10541 i jak miałbym ja kupi jeszcze raz to bym go kupił. Jak najbardziej jestem zadowolony pod względem spalania i użytkowania!
Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

#58 Share Mati88

Mati88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 sierpień 2008 - 08:14

Proxima vs. Proxima plus tu jest ciekawy artykuł o Proximie Plus
http://www.technikar...x.php?go=art034

#59 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 10 październik 2008 - 14:48

Proxima vs. Proxima plus

Koledzy ja mam Proximę plus 10541 i jak miałbym ja kupi jeszcze raz to bym go kupił. Jak najbardziej jestem zadowolony pod względem spalania i użytkowania!

Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 październik 2008 - 17:34

Proxima vs. Proxima plus taa wszytko pięknie tylko ile ta proxima plus kosztuje :o w tej samej cenie coś zachodniego możnamieć