Skocz do zawartości
Raczo

Proxima vs. Proxima plus

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Raczo    19

Co będzie lepsze do tura? Proxima z rewersem ( opcja) czy Proxima plus ? Opłaca się dopłacać ( ok. 16 tyś )?

zuras    1

jak do tura to rewers to bym powiedział konieczność bo ułatwa zycie

ale przy proximie plus masz półbieg a to jest dobra rzecz nawet i przy turze

Edytowano przez Balzak
Ortografia

Wiadomość z agroFakt.pl

adikpl1    179

Proxima plus ma mocniejszy przedni most, nową skrzynię w standardzie z rewersem 16x16 z 1-stopniowym powershiftem i wzmocniony tylni most. Szkoda że niema na agrofoto żadnego użytkownika tych zetorów

Raczo    19

Czyli co? Opłaca sie dopłacić te 16 tys i wziąć Proxime plus?

Czyli co? Opłaca sie dopłacić te 16 tys i wziąć Proxime plus?

moim zdaniem tak! jak ktoś ma na zwykłą proximę, to wydatek 16 tys wydaje się niewielki! :D

Ferdek07    62
moim zdaniem tak! jak ktoś ma na zwykłą proximę, to wydatek 16 tys wydaje się niewielki! :D

A ja pomyslał bym już o innym ciągniku jak miał bym dokładać do proximy, przecież to mały ciągnik i jak dokłądać do plusa to dołożyć jeszcze 5 tysi i brać forterre, a jak ma być juz ten plus to są ciekawsze maszyny i lepiej coś z nowości z pronara p7 czy farmtracka 685dt spróbować, a sa ijeszcze inne maszyny

A ja pomyslał bym już o innym ciągniku jak miał bym dokładać do proximy, przecież to mały ciągnik i jak dokłądać do plusa to dołożyć jeszcze 5 tysi i brać forterre, a jak ma być juz ten plus to są ciekawsze maszyny i lepiej coś z nowości z pronara p7 czy farmtracka 685dt spróbować, a sa ijeszcze inne maszyny

...w sumie to masz rację!!! sam nie jestem jakimś zagorzałym zwolennikiem zetora i za taką kasę to też wybrałbym coś z tego co wyżej zaproponowałeś! gdyby nie to spalanie i (bądź co bądź) spora ilość drobnych awarii w zetorze...

...a moja poprzednia sugestia dotyczyła sytuacji, gdy kolega był zdecydowany na proximę i tylko kwestia wyboru modelu... :D

Silver    0
...w sumie to masz rację!!! sam nie jestem jakimś zagorzałym zwolennikiem zetora i za taką kasę to też wybrałbym coś z tego co wyżej zaproponowałeś! gdyby nie to spalanie i (bądź co bądź) spora ilość drobnych w zetorze...

...a moja poprzednia sugestia dotyczyła sytuacji, gdy kolega był zdecydowany na proximę i tylko kwestia wyboru modelu... :D

Jest jeszcze new holland td robiony we włoszech czy tm w turcji ale to już inna technologia niż w czeskiej maszynie i spasowanie i materiał chyba lepszy jak w zetorze, nie zakładał bym się ale ten td chyba dłuzej poracuje od proximy :)

Raczo    19

Jeszcze nad tym Pronarem to moglibyśmy się zastanowić, ale droższe ciągniki jak NH czy JD itd. odpadają. Ma być coś tańszego do załadunku paszy w paszowóz, babrania się w oborniku itd. Sam bym chciał JD z ładowaczem ( jest chyba jeszcze ta promocja ), ale tata stwierdził, że są za drogie. A jeszcze musimy kupić wóz paszowy. Wraz z Zetorem Proximą ( z rewersem ) i ładowaczem czołowym Zetora 220 będzie to wydatek rzędu 200tyś. Jak dla nas to już wystarczająca kwota. Gdyby było to na kredyt to można by pomyśleć nad czymś lepszym i droższym. My chcemy wziąć to na PROW ( co pewnie i tak się nie uda :angry: ), więc wyciągnąć z kieszeni 200tyś. to już nie jest tak łatwo.

tvt    0

jak masz zamiar kupowac ciagnik z ladowaczem to proponuje ci Ta Proxime plus

Posiada w standardzie Rewers a on w ladowaczu jest niezbedny a dodatkowo dochodzi ci żów (jeden moment ) ale proponuje ci ta 9541 posiada w standardzie skrzynie 40 Ma rowniez 6 wyjsc hydrauliki zewnetrznej i akumulator miesci sie pod stopniami kabiny a nie z przodu jak w zwyklej

MCKYLO    1

Dołączę się do TVT i też Proxima Plus, rewers jest w desce rozdzielczej w standardzie w normalnej Proximie za dopłatą w podłodze. Proxima Plus jest dłuższa i ma wzmocniony przedni most co jest bardzo istotne przy ładowaczu. I jeszcze jedno Proxima Plus w standardzie ma 2 prędkości WOM 540 i 1000 jak masz gospodarstwo mleczne to jest to ważne a w normalnej Proximie jak zamówisz z rewersem to już nie masz możliwości zamówić WOM z prędkością 1000 obr/min

Raczo    19

Czy ktoś na AF ma Proxime plus? Ten rewers na pewno jest w desce rozdzielczej? Widział ją ktoś na żywo?

wojtek3222    2

Ja widziałem i ten rewers jest na 100% w desce rozdzielczej po lewej stronie kierownicy . Także do ładowacza może być dość fajny sprzęt prawa ręka na joy-u ,a lewa kierownica i rewers .

Silver    0
Ja widziałem i ten rewers jest na 100% w desce rozdzielczej po lewej stronie kierownicy . Także do ładowacza może być dość fajny sprzęt prawa ręka na joy-u ,a lewa kierownica i rewers .

Oglądałem na pokazach plusa ale już kilka bronxów wypiłem i nie zwróciłem uwagi gdzie ten rewers ale może i w kierownicy, bo w zwykłej nie podoba mi sie tak z tyłu i nisko z lewej strony

Ferdek07    62

tak wogóle to gdzieś tu wyczytałem że po nowym roku zwykła proxi też będzie poddana modernizacji lepsze wyciszenie akumulator pod kabiną itd wie ktoś coś bliżej na ten temat, bo pewnie cena też podskoczy>?

Raczo    19

Mam jeszcze jedno pytanie... czy ten rewers w Proximie plus nie wymaga użycia sprzęgła?

Chyba uda mi się namówić tatę na Proximę plus :rolleyes: .

ORION1    1

ja bym brał pronara P5 i pronaroskim ładowaczem ciągnik zwfrotny perkins male spalania mocny most czego można chcec ogólnie dobra widoczności przyzwoita pompa

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez krzysiekwm90
      opinie na temat ciągnika

piście

• Przez damian513
      Witam parę miesięcy temu zakupiłem ciągnik zetor proxima power 95 z 2010 roku  i chciałbym zamontować do niego ładowacz czołowy ale jakiś z tańszej półki i dobrej jakości. W gospodarstwie pracuj do ciężkich prac ładowarka teleskopowa . Tur miał by służyć do ładowania bel na polu. Dalsze trasy po siano , ładowanie big bag z nawozem na polu czyli takie lekkie prace. Jaki ładowacz czołowy waszym zdaniem był by dobry ? A jak są te nowe tury po 10,000 tyś  to te konsole pasują do tura czy to dorabiają jak to jest dokładnie ? 
    • Przez tomi382
      czy ma ktos nową proxime z adblue? Na ile wystarcza pełny zbiornik ad Blue? jak z awariami tego systemu?
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?