favi515

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie

Polecane posty

jan122412    1

Jak ja czytam

danield28- i podobny to mnie skręca jaki mamy naród.!!!! W czasie wojny cicho-ciemni by wiedzieli co z takim fantem zrobić!!!!!!Czy my Rolnicy i reszta społeczeństwa nie potrafimy o swoje walczyć!!!!Dosłownie pieprzenie co niektórych tak musi być jakaś Modulacja!W biały dzień jesteśmy okradani i na do pozwalamy.!Jak nic z tym nie zrobimy to puszczą nas w samych skarpetkach.

 

Niech mi moderator da ostrzeżenie za pogrubienie litery.Wiem że co niektórym się nie podoba co pisze tak jak było z Glonem.Wolny kraj i co myślę to będę pisał.

 

Czemu nasze społeczeństwo tak tępo myśli!!!!!

 

A sobie pisz, ale pogrubienie sobie daruj.

Edytowano przez jan122412

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

Niech mi moderator da ostrzeżenie za pogrubienie lidery.Wiem że co niektórym się nie podoba co pisze tak jak było z Glonem.Wolny kraj i co myślę to będę pisał.

 

 

 

No za to to w szególnosci powinienes dostac %$% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Czepiacie się szczegółów, mała literówka, kolega bierze przykład z ,,bulu i nadzieji'' :)

Polacy potrafią się jednoczyć tylko wtedy gdy jest wojna lub inne nieszczęście.


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

@Kristaps, Twój profil jest mylący. Płeć: mężczyzna a suty (na zdjęciu) pewno mleczarz. hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Pewno masz rację. :D


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

@Lemken24 namów UE aby odeszli od wyznaczania dopłat bezpośrednich na podstawie historycznych danych i jednocześnie z wyłączeniem lat i plonów referencyjnych bo jak nie to zapomnij o wyższych dopłatach...

 

Sprawa druga nie wylewaj tak swojego żalu bo dobrze wiesz, że ten podział środków UE na podstawie plonu referencyjnego jest sprawiedliwy... Pozdrawiam

 

Ja nie jestem od namawiania Unii tylko jest od tego minister rolnictwa. Państwa starej Unii będą wszystko robić aby nie było równych dopłat do hektara dla wszystkich krajów ponieważ stracą nad nami conajmniej połowę przewagi.Napisz mi dlaczego ten podział jest sprawiedliwy?jestem bardzo ciekaw bo akurat niewiem dlaczego miałby być sprawiedliwy.oświeć "głupiego" rolnika.

Edytowano przez Lemke24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dzisiaj byłem na szkoleniu o doplatach w 2012 roku , szczerze nie rozumiem tej modulacji :o Jesli chcą pozbyć sie tych "rolników z marszałkowskiej" którzy posiadają pole tylko do dopłat to powinni inaczej uderzyc w ten problem a nie odbierac tym wiekszym gospodarstwom szanse rozwoju ;) Wychodzi na to ,że małe gospodarstwa są "tępione" , ale dużym też nie dają "podskoczyć" :(

 

... ale prowadzący szkolenie powiedział coś ciekawego o dopłatach w prow 2013-... , podobno są dwa modele , albo będzie tak jak do tej pory , albo będzie sobie można wybrac 1. wziąć 100% dopłat , ale po przejsciu wszystkich możliwych komisji sprawdzających deklarowany obszar , cc , piorin , dobrostan zwierząt itp. albo 2. wziąć 70% dopłat bez żadnych kontroli ...

 

- to tak w ramach ciekawostki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Lemke24-po co dyskutować z taką gnidą,olać wesz nic ciekawego i tak się nie dowiesz po za tym że ci się nie należy ..wszędzie pełno takich ,rusz się do urzędu a zobaczysz napasione gęby nierobów...

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan122412    1

Żenujące.Miałem nadzieje że rolnicy się ruszą z swoimi dupskami ale Tato miał racje. Głupi naród jest i tego nie zmienisz i ma racje.Ciekawi mnie kiedy bałwanki zrozumieją że trzeba o swoje walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Ja nie jestem od namawiania Unii tylko jest od tego minister rolnictwa. Państwa starej Unii będą wszystko robić aby nie było równych dopłat do hektara dla wszystkich krajów ponieważ stracą nad nami conajmniej połowę przewagi.Napisz mi dlaczego ten podział jest sprawiedliwy?jestem bardzo ciekaw bo akurat niewiem dlaczego miałby być sprawiedliwy.oświeć "głupiego" rolnika.

 

Nie uważam ciebie za głupiego rolnika czy człowieka to kwestia pierwsza... Po drugie pisałem o tym wcześniej, dopłaty były wyliczone na podstawie plonu referencyjnego do kogo możemy mieć pretensje, że Francja, Niemcy czy Holandia miały ten plon 6 t/ha a my tylko 3 t/ha nawet jakby to było wyliczone na podstawie 3 ostatnich lat to i tak zostajemy w tyle... Wiem, mamy inny klimat gorsze warunki więc dlatego pisałem, że jak nie zmieni się sposobu wyliczania dopłat to będziemy w tyle... Sprawa kolejna w Polska jest biednym krajem wobec starej UE-15 wyobrażasz sobie teraz dopłaty 300-400 euro/ha, wszyscy co mogliby kupowali ziemie bo fajna kasa i ponownie na tym rolnik traci, rolnictwem mogliby zając się osoby, które o tym nie maja pojęcia ale dla pieniędzy warto... W końcu UE ogranicza osoby, które mają zajmować się rolnictwem... W Polsce ten % ludności jeszcze jest za duży jak zmniejszy się o połowę wtedy będziemy mogli mówić o większych dopłatach... Duża liczba rolników posiada duży potencjał, którego może bać się stara UE i może to być dla niej zagrożeniem...

 

Po za tym dlaczego mówicie, że Sawicki nie stara się o większe dopłaty może się stara i jest na to szansa ale chce ograniczyć wzrost cen i zainteresowania inwestorów ziemią przed szykowaną się sprzedażą dzierżaw ANR... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ja nie jestem od namawiania Unii tylko jest od tego minister rolnictwa. Państwa starej Unii będą wszystko robić aby nie było równych dopłat do hektara dla wszystkich krajów ponieważ stracą nad nami conajmniej połowę przewagi.Napisz mi dlaczego ten podział jest sprawiedliwy?jestem bardzo ciekaw bo akurat niewiem dlaczego miałby być sprawiedliwy.oświeć "głupiego" rolnika.

Wysokość dopłat jest liczona w UE według takiego samego wzoru czyli plon referencyjny X jakieś tam pieniądze i tak wychodzi stawka dla każdego kraju. Sprawiedliwy dlatego, że dotyczy tak samo wszystkich krajów UE i bez różnicy a pieniądze dostajesz nie za to że mienisz się rolnikiem tylko za produktywność(a że rolnicy w Polsce jakoś nie mają smykałki do osiągania wysokich plonów to i taka jest zapłata). Tak samo modulacja która już 10 lat temu została przegłosowana a dzisiaj jest jedynie wprowadzana w życie. A to że w Polsce plon referencyjny był niski to już nie wina UE ani polityków tylko wasza(zaraz wyskoczycie, że to były ciężkie czasy tylko takie słowa z waszych ust naród słyszy cały czas i powtarzacie to w kółko) . W sumie od tamtej pory za wiele się nie zmieniło bo dalej osiągamy takie same plony więc nawet jakby dopłaty obliczano według dzisiejszych plonów to stawka byłaby taka sama.

 

;) Wychodzi na to ,że małe gospodarstwa są "tępione" , ale dużym też nie dają "podskoczyć" :(

Bo oto chodzi UE. Ten sam problem jest w całej UE.

 

 

Lemke24-po co dyskutować z taką gnidą,olać wesz nic ciekawego i tak się nie dowiesz po za tym że ci się nie należy ..wszędzie pełno takich ,rusz się do urzędu a zobaczysz napasione gęby nierobów...

Niestety jak przychodzą rolnicy do urzędów to jest roboty od groma bo trzeba wszystko za nich wypełniać. Nie wiedzieć czemu ale nawet podpisać się nie wiedzą gdzie.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Nie StasiekS, takie plony referencyjne biorą się z tego, iż jest wiele takich osób które są tak jak Ty pseudo rolnikami i oni też sa zaliczani do głównych statystyk i wszysto psują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan122412    1

A co najbardziej mnie przeraża że młodzi rolnicy którzy się wiąsze z rolnictwem nie rozumie pewnych podstaw!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Niestety jak przychodzą rolnicy do urzędów to jest roboty od groma bo trzeba wszystko za nich wypełniać. Nie wiedzieć czemu ale nawet podpisać się nie wiedzą gdzie.

 

od tego jesteście ,jak d-pa od sr----,a nie tylko pierdziec w stołki ...chłop panem tera jest i bez łachy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

A co najbardziej mnie przeraża że młodzi rolnicy którzy się wiąsze z rolnictwem nie rozumie pewnych podstaw!

Jakich np. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

Nie uważam ciebie za głupiego rolnika czy człowieka to kwestia pierwsza... Po drugie pisałem o tym wcześniej, dopłaty były wyliczone na podstawie plonu referencyjnego do kogo możemy mieć pretensje, że Francja, Niemcy czy Holandia miały ten plon 6 t/ha a my tylko 3 t/ha nawet jakby to było wyliczone na podstawie 3 ostatnich lat to i tak zostajemy w tyle... Wiem, mamy inny klimat gorsze warunki więc dlatego pisałem, że jak nie zmieni się sposobu wyliczania dopłat to będziemy w tyle... Sprawa kolejna w Polska jest biednym krajem wobec starej UE-15 wyobrażasz sobie teraz dopłaty 300-400 euro/ha, wszyscy co mogliby kupowali ziemie bo fajna kasa i ponownie na tym rolnik traci, rolnictwem mogliby zając się osoby, które o tym nie maja pojęcia ale dla pieniędzy warto... W końcu UE ogranicza osoby, które mają zajmować się rolnictwem... W Polsce ten % ludności jeszcze jest za duży jak zmniejszy się o połowę wtedy będziemy mogli mówić o większych dopłatach... Duża liczba rolników posiada duży potencjał, którego może bać się stara UE i może to być dla niej zagrożeniem...

 

Po za tym dlaczego mówicie, że Sawicki nie stara się o większe dopłaty może się stara i jest na to szansa ale chce ograniczyć wzrost cen i zainteresowania inwestorów ziemią przed szykowaną się sprzedażą dzierżaw ANR... Pozdrawiam

@danield inteligentna odpowiedź a @stasiek jak zwykle dno kompletne do kwadratu.

Szczerze to wątpię w naszego ministra i jestem bardzo pesymistyczny w kwesti wywalczenia dla naszego rolnictwa coś pożytecznego.Naprzykład (nie znajdę linka do artykułu bo czytałem go około 10 dni temu na "portalu spożywczym") stanowisko naszego ministra na temet zazielenienia ( czyli odania 7% gruntów rolnych pod ugur) było negatywne i się sprzeciwiał temu jednoznacznie a w tym artykule (był zacytowany) że zgodzi się na to choć Copa-Cogeca jak i np.niemcy dalej są temu przeciwne.

Ale jak inwestor może kupić ziemię gdy będzie sprzedawać ją ANR w przetargu ograniczonym dla powiększenia gospodarstw rodzinych okolicznym rolnikom (sarkazm)?w myśl nowej ustawy gospodarstwa rodzine mają być preferowane

;) i chronione przed właśnie takimi inwestorami.Pan minister stworzył przecież bardzo dobrą ustawę.

Edytowano przez Lemke24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan122412    1

Umieć wyjść na szosę itp. i walczyć o swoje interesy a nie jeden przez drugie się chwali jaki ma lepszy traktor.Co mi po nim jak na paliwo niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

Nie StasiekS, takie plony referencyjne biorą się z tego, iż jest wiele takich osób które są tak jak Ty pseudo rolnikami i oni też sa zaliczani do głównych statystyk i wszysto psują.

Dokładnie.Połowa gospodarstw jest na papierze i dzięki nim psuta jest statystyka.Rolnik który żyje z gospodarstwa stara się jak najbardziej uzyskać najlepszy plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja w zeszłym roku byłem 3 razy na blokowaniu dróg przez rolników i z 5 razy na innych protestach rolniczych. Ale do rzeczy. Na co mogą być przeznaczone środki z WPR określa artykuł 39 Traktatu o Funkcjonowaniu UE (dawny artykuł 33 TWE) (Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej 30.3.2010)

1. Celami wspólnej polityki rolnej są:

a) zwiększenie wydajności rolnictwa przez wspieranie postępu technicznego, racjonalny rozwój produkcji rolnej, jak również optymalne wykorzystanie czynników produkcji, zwłaszcza siły roboczej;

B) zapewnienie w ten sposób odpowiedniego poziomu życia ludności wiejskiej, zwłaszcza przez podniesienie indywidualnego dochodu osób pracujących w rolnictwie;

c) stabilizacja rynków;

d) zagwarantowanie bezpieczeństwa dostaw;

e) zapewnienie rozsądnych cen w dostawach dla konsumentów.

2. Przy ustalaniu wspólnej polityki rolnej i specjalnych środków służących jej realizacji uwzględnia się:

a) szczególny charakter gospodarki rolnej, wynikający ze struktury społecznej rolnictwa oraz z różnic strukturalnych i przyrodniczych między poszczególnymi regionami rolniczymi;

B) potrzebę stopniowego wprowadzania odpowiednich środków dostosowawczych;

c) fakt, że w Państwach Członkowskich rolnictwo jest sektorem ściśle powiązanym z całą gospodarką.

Zazielenienie i redukcja emisji dwutlenku węgla nie są celami WPR i pieniądze te nie mogą być przeznaczane na cele. Minister łamie prawo UE. Zwróćcie koledzy uwagę, że przy podziale pieniędzy niema mowy o zróżnicowaniu ze względu na przynależność państwową. Polski rolnik otrzymuje 149 EURO/ha mniej niż niemiecki, 60 EURO/ha mniej niż czeski. Czy ktoś z kolegów potrafi mi znaleźć powód dlaczego polski rolnik otrzymuje mniej, niż ten, że jest rolnikiem polskim a nie czeskim lub niemieckim? Również modulacja zaproponowana przez MRiRW ma się nijak do treści artykułu 39 Traktatu o Funkcjonowaniu UE. O modulacji, na której polscy rolnicy stracą co najmniej 1,1 mln EURO też w tym przepisie niema ani słowa.

Przytoczę jeszcze Artykuł 18 (dawny artykuł 12 TWE)

W zakresie zastosowania Traktatów i bez uszczerbku dla postanowień szczególnych, które one przewidują, zakazana jest wszelka dyskryminacja ze względu na przynależność państwową.

Czy polscy rolnicy nie są dyskryminowani przez przynależność państwową?

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Kolejny się prawnik się znalazł...

 

Niestety jak przychodzą rolnicy do urzędów to jest roboty od groma bo trzeba wszystko za nich wypełniać. Nie wiedzieć czemu ale nawet podpisać się nie wiedzą gdzie.

 

od tego jesteście ,jak d-pa od sr----,a nie tylko pierdziec w stołki ...chłop panem tera jest i bez łachy...

Żeby być panem musisz mieć:

a) pieniądze

b ) i być niezależny od nikogo

Czy spełniasz któryś z tych podpunktów? Wątpię. Szczególnie widać to w urzędach jak "Pany" przychodzą.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Co do tej dyskryminacji to chyba nie ma zastosowania bo jak polski rolnik założy gospodarstwo w Niemczech to dostanie dopłaty takie jak Niemiec więc ten przepis chyba nie ma tu akurat zastosowania co nie zmienia faktu że system dopłat jest rażąco niesprawiedliwy ale Merkozy i reszta uprzywilejowanych według mnie nigdy nie zgodzą się na ustępstwa w tej materii Tym bardziej że wśród polskich polityków brakuje kogoś z jajami takiego jak Cameron czy choćby Orban Wystarczy przytoczyć przykład Tuska co najpierw ogłasza że podpisze pakt fiskalny , potem że podpisze tylko jeśli Polska będzie miała prawo uczestniczenia w obradach a na koniec i tak ustępuje i podpisuje na ich warunkach To jest co najmniej niepoważne Niestety żaden z polskich polityków nie rokuje większych nadziei na przyszłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

Tak czytam i czytam ta dyskusje i ci napisze @StasiekS ze zdziwiłbyś sie ilu jest rolników po wyższych uczelniach (i to nie socjologia czy marketing).

A Ciebie nie mogę "rozgryzdz" czy ty taki głupi jesteś czy tylko w pyskówki z chłopakami z AF lubisz?

Bo taka zależność w życiu zauważyłem ze im człowiek mądrzejszy to wiecej ma szacunku do ludzi którzy ciężko pracują,i właśnie jak sie trafi na buraka w urzedzie to bedzie rżnął cwaniaka ze jedna kartke papieru lepiej umie wypełnić.(ale coraz mniej takich juz jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pozwolę się z tobą nie zgodzić maroon. Znam z racji moich prac związkowych wielu polityków w Sejmie, Senacie i PE którzy walczą o sprawę polskich rolników. Ale oni są w mniejszości. Telewizja też ma zakaz ich pokazywania. Demokracja to taki ustrój który gwarantuje, że obywatele nie będą rządzeni lepiej niż na to zasługują. Co wybraliśmy to mamy. Ale wracając do dopłat, to w pewnym sensie masz rację, do 2013 roku nasze dopłaty kształtuje traktat akcesyjny wynegocjowany przez Jarosława Kalinowskiego. Polski rolnik jak obejmie niemieckie gospodarstwo już nie będzie polskim, lecz niemieckim. Brana jest pod uwagę przynależność państwowa. Polak nie może uzyskać wpisu do ewidencji producentów w Niemczech, bo taki wpis może otrzymać tylko obywatel nieniecki.

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Nasi politycy byli tak uradowani tym że wchodzimy do UE że nie interesowały ich zbytnio warunki wejścia, ważne że był sukces.

Edytowano przez Kristaps

,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj