Skocz do zawartości

kartofelz

Members
 • Zawartość

  129
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutral

O kartofelz

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Nawożenie ziemniaków

  [quote name='M_10' timestamp='1363255687' post='1103263'] A jakie nawozy najlepiej sypać do podsiewacza by zaaplikowac je w redliny? Uprawiam trochę skrobiowych i wydaje mi się, ze lepiej dać azotowe, a PK ze względu na chlorek sodu 2-3 tygodnie wcześniej pójdzie pod pług. To dobry tok myślenia? [/quote] Gnój - a najlepiej kompost. Jeśli chodzi o mineralne to nie wiem. A o tych Indianach z Peru to ciekawe jak Vizir albo OMO. Hmm, podobno najdroższa kawa jest taka jak ją jaki zwierzak wysra.
 2. [quote name='Max83Max83' timestamp='1362819855' post='1098972'] Nieciekawie płaci ten stały odbiorca. Dalej pcha pewnie po 8-9 zł. Jakie ilości bierze? O co chodzi z tym Panem Z.? Jeśli można wiedzieć oczywiście? [/quote] Ba - sznury się rwą, woda za płytka, gałęzie za suche - i co zrobisz? Po ile pcha to mnie nie interes - wiem, że dla mnie to jest męka. Bierze ile wejdzie na samochód.
 3. Nawożenie ziemniaków

  Trochę taka mała dygresja. Równoważnik finansowy wyżej wspomnianych dawek w kg\ha, wolę przeznaczyć na życie doczesne - i nie sypać w "błoto". Chyba jeszcze ze sto lat temu nie było problemu ile NPKSMg na ha i o dziwo ziemnióry (i nie tylko) rosły.
 4. [quote name='pawelol111' timestamp='1362742780' post='1098360'] 500zł za tonę przy 40 t z ha (tyle średnio zbierają na AF plonu handlowego) daje 20tys zł. Licząc 8 tys na koszty zostaje 12tys zł. Jeszcze mało? [/quote] Nie przeliczyłeś się? Chyba GUS-owskie dane podajesz - a ta propagandowa gazeta za "śliska" do podcierania d*py - więc nawet do d*py się nie nadaje. 4,5zł - za 15kg - stały odbiorca.
 5. belarus 820 nie odpala z kluczyka

  A co to za dźwignia na zdjęciu? Ta z tą kulką. Póki co u mnie nie odpala wtedy gdy "wajcha" od biegów jest w pozycji "nie do odpalenia". Jeśli wajcha od biegów jest ustawiona w pozycji do odpalenia to jest OK.
 6. zaprawianie ziemniaków

  Próbowałeś użyć (zamiast dysz - u mnie są dwie dysze od opryskiwacza ogrodowego i staram się utrzymywać jak najmniejsze ciśnienie - coby tylko dysze pryskały) coś na zasadzie aerografu? Pi razy drzwi to butla 1l na hektar trza liczyć - Prestiga. Z aerografem to hmm....., ale to tylko moje przemyślenia.
 7. Belarus 952,2 zapowietrza się!!!

  Nie powie bo to Troll internetowy, zresztą mało kto zajarzył jak pisałem na poprzedniej stronie o tym jak: "Olewam mobilem No 1." - a w pękniętą rurkę i co łapie powietrza i ciągnik pali - UFO qr**.
 8. zaprawianie ziemniaków

  @saszeta - przerabiałem ten temat jak Ojciec nie wymył opryskiwacza po Round*pie - albo jakimś innym syfie. Aktualnie mam podpisane do ziemniórów - "Zaprawiarka do ziemniaków". Natemat środków do mycia opryskiwacza - chętnie posłucham.
 9. jaki poplon pod ziemniaki

  Fajnie kombinujesz - ja z gryką narazie daje se spokój. I nie chodzi nawet o to, że ona ch*jowo plonuje (a nawet plonuje dobrze) - ale o to, aby ją "odwiać" - coby się nie grzała - . Pod jare daję zieloną masę - poplon żyto. Ale gryka nie wytrzyma tego środowiska poprzeczniaków - ona ma takie łodyżki
 10. zaprawianie ziemniaków

  " [url="http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=forums&module=forums&section=findpost&pid=913010"][img]http://www.agrofoto.pl/forum/public/style_images/agro_old/snapback.png[/img][/url]Stach55, o 26 marzec 2012 - 14:37, powiedział: Witam W zeszłym roku sadziłem ziemniaki i zastosowałem zaprawę Prestige. Niestety ziemniaki z 80% nie wzeszły i miałem ogromne straty. Zastanawiam się co zrobiłem nie tak. Zastosowałem zaprawę w takiej proporcji jaka była podana na opakowaniu i pryskałem na ziemniaki opryskiwaczem ręcznym w sadzarce." No czasami tak bywa jak się gorącą wodą nie umyje opryskiwacza. Wcześniejszy środek to był zapewno coś na bazie glifosatu.
 11. jaki poplon pod ziemniaki

  [quote name='kissmy...' timestamp='1331144460' post='900663'] wskażcie mi proszę jakąś fitosanitarną roślinę odporną na uszkodzenia mechaniczne, chciałbym ją wysiać na poprzeczniakach przed wysadzeniem ziemniaków (czyli musi znieść sadzenie, obsypywanie i pozostałe zabiegi pielęgnacyjne) a następnie przyorać, niestety w płodozmianie nie pasuje mi owies ani żadne inne zboże [/quote] Na pierwszy strzał co mi się ciśnie to na tych poprzeczniakach - len, albo konopie. A w środku jedno ziarenko HaLucynki Nie wiem, czy te roślinki będą w stanie znieść środowisko poprzeczniaków (trawa odpada - bo zanim łąka się z niej zrobi to ją zaorzesz) - ale chyba do zbóż się nie zaliczają.
 12. Zwrot akcyzy za paliwo

  "http://www.agrofoto.pl/forum/topic/16858-mercedes-czy-perkins/page__st__60" - post No 66 "Jak to każdy silnik perkinsa posiada pompę rotacyjną która smarowana jest paliwem. Jeśli chodzi o ruską ropę to jest o niebo lepsza od naszej dzisiejszej, bo bez dodatku BIO. Wiem co mówię bo mam znajomych co pracują w rafinerii i na cysternach (widzą co wożą - gnojówka) Opał spoko tylko w pompie rotacyjnej trochę miksolu i jest git!! Jeśli chodzi o odpowietrzanie to musicie odkręcić odpowietrznik na pompie i ręczną pompować aż poleci ropa bez powietrza potem odpala po kilku obrotach silnika " E no qrwa w Polsce nie jest źle - nawet do gnojówki dopłacają.
 13. Belarus 952,2 zapowietrza się!!!

  Jak już się uporasz z tym ustrojstwem, to proponuję [url="http://www.lantis.pl/filtr-paliwa-przeplywowy-uniwersalny-p-2924.html"]http://www.lantis.pl...lny-p-2924.html[/url] - tylko do diesla - bo to wielka różnica. Widać wtedy jak na tacy całe "syfiliski" - mimo, iż wydaje się, że paliwo "czyściutkie". Ja u siebie mam między odstojnikiem a filtrem paliwa. Jak ten filterek się już zapcha - to ciągnik mi się zapowietrza - no i wtedy albo idzie nowy, albo trzeba go przedmuchać. Jeszcze coś mi się kojarzy, że na pompce paliwa są jakieś zaworki i oringi - u mnie kiedyś wciągnęło trochę oringa - sprawdź.
 14. Znajomy chciał włókno w żarówce wymienić, ale nie wiem czy to związane z oszczędnością czy ze spiskiem żarówkowym.
 15. Belarus 952,2 zapowietrza się!!!

  Hmmm, jak już ręce opadają to może wezwać jakiegoś mechaniora co się tym zajmie. Ale i tak obstawiam, że przyczyna leży gdzieś między: zbiornik-przewody/filtry-pompka. Ciężko diagnozować nie widząc pacjenta....
×