Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa warsztatu

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzysiu914

krzysiu914

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 luty 2012 - 19:09

Budowa warsztatu Witam
Niedługo będę mieć 18lat i wyrobiony zawód "Mechanik maszyn rolniczych" i dość mocno wszystko kapuje sam sobie naprawiam jak coś sie popsuje i sie zastanawiam czy nie postawić warsztatu o wym. 18x10 myśle że by mi wystarczył i bym w nim naprawiał maszyny rolnicze jak by przywozili klienci i też myśle nad skupywanie maszyn remontowanie i nich sprzedawanie dalej
Tylko nie wiem ile bym musiał mieć kasy na początek narzędzi troche już mam w garażu czyli nie jest źle
Do tego pomagam ojcu prowadzić gospodarstwo 15ha i myśle że bym sie wyrabiał jak myślicie dobry pomysł???
A i czy za zgodą sąsiada można postawić budynek prawie przy samej granicy czy dalej 4m od granicy??? podpowiedzcie coś
Znam takiego starszego pana co naprawia maszyny i sprzedaje mieszka on koło poznania kupowaliśmy od niego ciągnik i przyczepe i mówił że robi na sprzedasz i ma na to nieograniczony czas i nie musi sie tak spieszyć
I co powiecie na to??
Myśle że temat w dobrym dziale a podobnego nie znalazłem więc prosze o wyrozumiałość
Pozdrawiam
A i zapomniałem sory za błędy ale na szkołe to rzucam kamieniami a na praktyki już nie

Edytowany przez krzysiek16m, 12 luty 2012 - 19:35.
ortografia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa warsztatu Dzisiaj, 17:05
  •  

#2 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 luty 2012 - 19:17

Budowa warsztatu Jak narazie to masz wielkie plany i chcesz podbic świat, każdy chyba to przeżywał, realia są inne za rok dwa zderzysz się z rzeczywistością i ciekawi mnie skąd weźmiesz kase na takie coś oraz skąd jakakolwiek renoma u klientów...
Jak narazie skończ szkołę idź do dobrego zakładu i łap praktykę nawet za psie pieniądze, i moja taka rada, z maszyn traktorów zbytnio się nie dorobisz, idź w samochody, samochodów przybywa w oszałamiającym tępie, psuły się, psują i będą się psuć! tylko załap się przy jakimś elektromechaniku najlepiej bo zauważyłeś chyba że elektronika to przyszłość.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#3 Share krzysiu914

krzysiu914

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 luty 2012 - 19:31

Budowa warsztatu To kolego według ciebie ciągniki sie psuły ale nie będą sie psuć ??? koło mnie jest tyle gospodarstw że hoho a mechaników z 4 w całej gminie i jestem na praktykach to nie ma czasu żeby gadać tylko cały czas coś robie
I niekiedy może z 14dni w całym roku miałem wolne co roboty nie było chodzi mi o 2011 rok
I koło mnie jest kolo co naprawia samochody to zbytnio nie widać żeby mu tak przywozili tylko jadą z 50km dalej do jakiegoś zakładu i tam robią
A dlaczego niby mi nie polecasz tego??
Piszesz że samochodów przybywa a ciągników nie??? to chyba sie mylisz!!!
Dodatkowe dochody miałbym z gospodarki bo zaczynamy trzymać byki czyli jakaś kasa będzie a ojciec robi i puki co to ja wszystko obrabiam bo on nie umie jeździć ciągnikiem a bracia mają to w d....
I dużo ludzi jak przyjedzie to mi zawsze mówią skończysz szkołe i praktykę to buduj warsztat bo mechaników do maszyn rolniczych to bardzo mało u nas jest a maszyn coraz więcej

Edytowany przez krzysiek16m, 12 luty 2012 - 19:42.
ortografia

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2012 - 20:03

Budowa warsztatu Jak można robić takie "błendy" w wieku 18 lat ???

#5 Share krzysiu914

krzysiu914

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 luty 2012 - 20:06

Budowa warsztatu Normalnie jak sie nie chodzi do szkoły to chyba wyjaśnia ???

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2012 - 20:10

Budowa warsztatu To dlaczego nie chodzisz normalnie do szkoły i się nie nauczysz jak trzeba ???

#7 Share krzysiu914

krzysiu914

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 luty 2012 - 21:02

Budowa warsztatu A po co mi szkoła ??? ide oceny po prawiać i do domu
Wystaczą praktyki a tam jeszcze nie opusciłem ani godziny chodzi mi o 2011roki i 2012

#8 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 11 luty 2012 - 21:14

Budowa warsztatu Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 14 grudzień 2012 - 18:53.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#9 Share Piotrek14

Piotrek14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , mechanika

Napisany 11 luty 2012 - 21:15

Budowa warsztatu Zawód prawdę mówiąc bardzo potrzebny i ceniony :) U mnie w najbliższym obrębie jest 1 mechanik który ma już ponad 75 lat i jest "rozrywany" by nigdzie nie ma takiego majstra jak on. Wogóle w okolicy nie ma żadnego po za nim .
Co do wkładu w postawienie budynku to też nie będzie mały . . . Różne narzędzia i elektronarzędzia też w dzisiejszych czasach nie są tanie. Wszystko zależy od ciebie czy na start będziesz miał z czego zainwestować a reszta już jak będziesz dobrym i "obrotnym" mechanikiem to sama przyjdzie :)
Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

#10 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 11 luty 2012 - 22:20

Budowa warsztatu

A po co mi szkoła ??? ide oceny po prawiać i do domu
Wystaczą praktyki a tam jeszcze nie opusciłem ani godziny chodzi mi o 2011roki i 2012

Z takim podejściem nigdy nie będziesz dobrym mechanikiem. Nie wiem gdzie masz praktyki, ale obawiam się, że to czego Cię tam nauczą nie wystarczy, żeby zająć się serwisowaniem maszyn rolniczych. No może poza C-330 i C-360. Teraz mechanik musi być bardziej elektronikiem niż mechanikiem. A wyposażenie takiego warsztatu sporo kosztuje. I pamiętaj o jednym: wbrew powszechnej opinii nie wystarczy podłączenie komputera do ciągnika, a ten powie co należy wymienić. Najważniejsze jest doświadczenie, a to zdobywa się latami. Bo bez doświadczenia i renomy Twojego zakładu nikt nie powierzy Ci drogiego sprzętu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share siolek

siolek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 11 luty 2012 - 22:30

Budowa warsztatu Obmyślałem że do garażu dostawie budynek i w nim będę naprawiać
I będę skupywać i remontować i sprzedawać no chyba że jakaś maszyna mi sie przyda to sobie zostawie
A nie wiecie jak to jest jak kupie ciągnik i za tydzień go sprzedam to umowę musze spisać i czy ja za to coś będę płacic wiem że jest na zarejestrowanie ciągnika 14dni i jak go nie zarejestruje a spisze umowę z innym kolesie już jak go sprzedam to tak przejdzie czy nie???

Edytowany przez krzysiek16m, 12 luty 2012 - 19:46.
literówki + ortografia

#12 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 11 luty 2012 - 22:48

Budowa warsztatu

A po co mi szkoła ??? ide oceny po prawiać i do domu

Potem taki delikwent potrafi jedynie odtworzyć to, co zobaczył, ale nie rozumie dlaczego musi zrobić tak, a nie inaczej. Podstawą dobrej praktyki jest jeszcze lepsza teoria.

Do tego powyżej mojego posta- nic nie "bendziesz". Nie ma słowa "bende". Ja- będę... Ty- będziesz... On/Ona/Ono- będzie... Do tego jest szkoła. Chyba podstawowa?

Edytowany przez Indiana, 11 luty 2012 - 22:54.

#13 Share siolek

siolek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 12 luty 2012 - 09:58

Budowa warsztatu Kolego wyżej uczyc to sobie możesz innych bo mnie nie!!! bez urazy

Edytowany przez krzysiek16m, 12 luty 2012 - 19:47.

#14 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 12 luty 2012 - 10:11

Budowa warsztatu słuchaj kolego siolek jeśli ktoś cie poprawia i wytyka ci błędy tzn że ma powód i chce ci pomóc lepiej funkcjonować w społeczności ludzi - jeśli w ogóle wiesz co mam na myśli...

poza tym jeśli zobaczył bym takiego mechanika jak ty który nie umie się wysłowić i prawdopodobnie z poprawnym pisaniem ma problemy to za chiny ludowe nie powierzył bym nowoczesnego sprzętu takiemu fachmanowi z Bożej łaski tylko co najwyżej c-330 by czegoś nie popsuł....

szkoła to podstawa i teraz może ci się wydaję nie potrzebne ale zobaczysz że prędzej czy później życie cię za to ukaże..... więc lepiej zacznij normalnie chodzić do szkoły i oprócz praktyki zabierz się za teorie, gramatykę i ortografie, i dopiero wtedy może będziesz w stanie zdobyć pieniądze na swój "wymarzony" warsztat....

#15 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 12 luty 2012 - 10:14

Edytowany przez gonzobonzobong, 14 grudzień 2012 - 18:52.

#16 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 12 luty 2012 - 10:43

Budowa warsztatu

Z takim podejściem nigdy nie będziesz dobrym mechanikiem. Nie wiem gdzie masz praktyki, ale obawiam się, że to czego Cię tam nauczą nie wystarczy, żeby zająć się serwisowaniem maszyn rolniczych. No może poza C-330 i C-360. Teraz mechanik musi być bardziej elektronikiem niż mechanikiem. A wyposażenie takiego warsztatu sporo kosztuje. I pamiętaj o jednym: wbrew powszechnej opinii nie wystarczy podłączenie komputera do ciągnika, a ten powie co należy wymienić. Najważniejsze jest doświadczenie, a to zdobywa się latami. Bo bez doświadczenia i renomy Twojego zakładu nikt nie powierzy Ci drogiego sprzętu.

Właśnie myślałem żeby to napisać, wymienić uszkodzony element to nie problem tylko zdiagnozować dlaczego on się popsuł to już nieraz robi się problem. Jak kolega pisze komputer pomoże/ukierunkuje co jest uszkodzone.

Po kupieniu auta po 2 dniach pojawił się problem z odpaleniem, kuzyn mechanik po opisaniu objawów (lampek sygnalizacyjnych i komunikatów) stwierdził że komputerem nic nie wskóra i kazał szukać urwanego/uszkodzonego przewodu/złącza pomiędzy ptk np. A-B-C. I co dziwne po 20 minutach szukania i pomocy przez tel. przyczyna została zdiagnozowana (utleniony pin w kostce połączeniowej), i w tym momencie było potrzebna zasada działania instalacji, mimo kilkuset modeli maszyn zasada działania jest zbliżona.

Wszystko zależy od poziomu praktyk, wiem sam po sobie jako elektryk miałem słabe praktyki ale za to dobre podstawy teoretyczne.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#17 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 12 luty 2012 - 10:44

Budowa warsztatu Tutaj znajdziesz przykładowe materiały :
http://www.deere.com..._catalogs.page?

Z drugiej strony tradycyjni kowale przeżywają dzisiaj drugie życie. Głównie przy produkcji różnego rodzaju ozdobnych ogrodzeń i wyposażeń kominków na indywidualne zamówienie. Ale tego musiałbyś się też uczyć od prawdziwego kowala....

#18 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 12 luty 2012 - 11:25

Budowa warsztatu

Właśnie myślałem żeby to napisać, wymienić uszkodzony element to nie problem tylko zdiagnozować dlaczego on się popsuł to już nieraz robi się problem. Jak kolega pisze komputer pomoże/ukierunkuje co jest uszkodzone.

Po kupieniu auta po 2 dniach pojawił się problem z odpaleniem, kuzyn mechanik po opisaniu objawów (lampek sygnalizacyjnych i komunikatów) stwierdził że komputerem nic nie wskóra i kazał szukać urwanego/uszkodzonego przewodu/złącza pomiędzy ptk np. A-B-C. I co dziwne po 20 minutach szukania i pomocy przez tel. przyczyna została zdiagnozowana (utleniony pin w kostce połączeniowej), i w tym momencie było potrzebna zasada działania instalacji, mimo kilkuset modeli maszyn zasada działania jest zbliżona.

Wszystko zależy od poziomu praktyk, wiem sam po sobie jako elektryk miałem słabe praktyki ale za to dobre podstawy teoretyczne.

Masz całkowitą rację. Teraz 90% czasu naprawy to diagnostyka, a pozostałe 10% to wymiana części. I właśnie od diagnostyki zależy całkowity koszt naprawy. Bo tacy "fachowcy" co naprawiają sprzęt metodą prób i błędów wymieniając kolejne części nie mają prawa bytu. Druga sprawa to naprawy czysto mechaniczne, np. przekładnie. W nowoczesnych maszynach elementy są bardzo dokładnie pasowane i żeby prawidłowo zmontować taką przekładnię niejednokrotnie trzeba dysponować drogimi przyrządami. Bez przyrządów też da się złożyć, z tym, że taka przekładnia rozleci się po kilkuset mth. Tak więc przed autorem tematu jeszcze długa droga i sporo nauki.

#19 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 12 luty 2012 - 11:40

Budowa warsztatu mimo wszystko tych ursusków jest jeszcze nie mało. na miejscu założyciela trematu wykorzystałbym istniejące pomieszczenia, do rozpołowienia 60 spokojnie wystarczy
garażyk samochodowy, a nawet i w chlewku na betonowym korytażu to zrobisz, wystarczą chęci, jak ci sie to bedzie krecić i zacznie brakować miejsca na stawianie kolejnych sprzętów itd to mozesz mysleć o pobudowaniu czegoś za ZAROBIONE pieniądze. Prawda jest taka ze dobrego mechanika to ludzie znajdą nawet i w lisiej norze, ważne aby klienci wzajemnie ciebie polecali ze robisz dobrze solidnie i na początek tanio. wbrew pozorom znalezienie klientów takiemu swierzakowi wcale nie bedzie łatwe, jesli nie zaczniesz od najbliższych znajomych których sam naciagniesz zeby ci cos przyprowadzili do remontu. Co do potrzebnych inwestycji-zestaw kluczy płaskich, zestaw oczkowych, zestaw nasadowych, śrubokręt dwa młotki, mesel:) szczelinomierz, zegar do ustawiania wtrysków by sie też przydał, lewarek, wózek do rozpoławiania,i tym zestawem już zrobisz remont generalny ciągnika.
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 12 luty 2012 - 12:22

Edytowany przez gonzobonzobong, 14 grudzień 2012 - 18:52.