Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły.

61 odpowiedzi na ten temat

#21 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 21:24

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. Właśnie piotruniu nie każdy ma oby dwa wyprowadzone u mnie w rozdzielaczu normalnie jedno jest zaślepione od nowości żadnej rurki wyciagniętej
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. Dzisiaj, 05:40
  •  

#22 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 21 czerwiec 2011 - 08:30

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. Mój z 85r ma tak ja na obrazu,muszę jeszcze u siebie założyć drugie wyjście do owijarki.

#23 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 czerwiec 2011 - 19:04

Zacznijmy od tego że może kolega nie ma ich w ogóle wyprowadzonych ja mam władka z 1978 roku i do pługa do śniegu z przodu musiałem je wyprowadzać z rozdzielacza bo były zadeklowne korkami tutaj zdjęcie :)
Dodany obrazek

Mój też z 78

A to zdjęcie mojego rozdzielacza

#24 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 21 czerwiec 2011 - 19:12

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. Pierwszy raz spotykam się z taki czymś,zakładałem kiedyś wyjście w Władku z 80r i miał wyprowadzone wyjścia i z lewej jak i z prawej oba leżały na pochwach ale nie były zaślepione przy rozdzielaczu. :blink:

#25 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 19:19

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. Jak dobrze pamiętam to skończono tak wyprowadzać w 1979 roku gdy zmieniono budowę błotników i wprowadzono kabinę.

#26 Share Pawel253

Pawel253

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 20:41

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. Ja dzisiaj oglądałem z ciekawości Władka i tam gdzie jest dźwignia od podnośnika i jeszcze jakaś (to chyba własnie od hydrauliki). To z tego "modułu" wychodzi chyba 6 albo 7 węży. A pózniej kończą sie pod podłogą. To są te węże?

#27 Share Mentos223

Mentos223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motocross,motoryzacja :)

Napisany 22 czerwiec 2011 - 21:04

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. Widzę że kolega ma już jedno wyjście podłączone tym wężem elastycznym a drugie nad nim jest zablokowane swoją drogą jakiś dziwny ten rozdzielacz :huh: albo ja mam zwidy już :lol:
Polska moc :)

#28 Share Pawel253

Pawel253

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 20:32

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. Mój T-25 jest z 1978 roku. To te węże hydrauliczne będą pod podłogą? A jakies jeszcze złączki trzeba dokupić zeby korzystać z hydrauliki, dajcie link, bo ja nie wiem jakie to są.

#29 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 23 czerwiec 2011 - 22:15

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. Może przy okazji ktoś owija bele władkiem i ma jakiś filmik jak to chodzi to niech wrzuci bo jeszcze nie ma filmiku z władkiem i owijarką w necie :)
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#30 Share Mentos223

Mentos223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 09:44

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. Zależy jakie masz węże trzeba by pewnie dokupić eurozłącza i ewentualnie przelotki by to pospinać mnie hydraulika zewnętrzna wyszła jakieś 250 zł. Weź sprawdź sobie te 2 węże (jeden giętki elastyczny drugi to chyba jest rurka) zobacz dokąd wychodzą i ewentualnie je przedłuż bo możliwe że są za krótkie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 12:22

Może przy okazji ktoś owija bele władkiem i ma jakiś filmik jak to chodzi to niech wrzuci bo jeszcze nie ma filmiku z władkiem i owijarką w necie :)

Owijam bele władkiem jest szybciej niż c330 jakieś 24 obroty w 2 minuty. Nagrałbym bym filmik ale już po pierwszym pokosie.Jest całkiem nieźle,tylko załóż więcej obciążników z przodu bo się podnosi.

#32 Share Pawel253

Pawel253

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 19:15

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. A co jest potrzebne do założenia wspomagania do Władka? Bo tata mówi ,że znalazł wspomaganie od widłaka i chce założyć, i czy wogóle bedzie pasować?. Apropo hydrauliki to już jedno wyjście mam a pozostałe mam pod podłoga ( tak tata mówi). A rocznik to 1978.

Edytowany przez Pawel253, 24 czerwiec 2011 - 19:16.

#33 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 19:49

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. Widziałem ruska z układem od c 360 ale wspomaganie to nie.Problem z podłączeniem do pompy hydraulicznej , trzeba przerobić przewód od pompy.

#34 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 24 czerwiec 2011 - 20:52

Owijam bele władkiem jest szybciej niż c330 jakieś 24 obroty w 2 minuty. Nagrałbym bym filmik ale już po pierwszym pokosie.Jest całkiem nieźle,tylko załóż więcej obciążników z przodu bo się podnosi.

No dzięki kolego za informacje. Pewnie masz tą owijarkę co sama zrzuca bele a ona jest dość długa i waży 450 kg ale z tym sobie można poradzić. Myślałem, że się może nie dać owijać a to może być porównywalna prędkość do c-360.

Na zdjęciu to twój władek? To jest pleksa w przedniej szybie bo podobno pod słońcem coś się z niej wydziela i strasznie szkodzi na oczy ale nie wiem napewno tak słyszałem :)
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#35 Share Mentos223

Mentos223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 21:49

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. Co do wspomagania to się montuje drugą pompę + zbiornik gdzieś w okolicach koła pasowego i po sprawie ,wspomaganie we władku żaden problem sam miałem zakładać ale jak zrobiłem swoją przekładnie (oryginalną) to mi się odechciało bawić bo dobrze się kręci :)

#36 Share jaro606

jaro606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 02 luty 2012 - 19:47

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. Witam was. Zamierzam podłączyć drugie wyjście hydrauliki i zastanawiam sie jak działa podnoszenie i opuszczanie siłownika z każdego wyjścia.
Dźwignia siłownika TUZ działa tak od góry:
I. podnoszenie
II. neutralne
III. opuszczanie (dociskanie)
IV. pływajace

Jaki byłby schemat dla tej dźwigni od kipru na 1 i 2 wyjście??? Jak podnosić i opuszczać poszczególne wyjścia???

#37 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 02 luty 2012 - 20:30

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. po pierwsze jak już ktoś wcześniej powiedział potrzebujesz rozdzielacz 3 sekcyjny lub zawór 3 dróżny dźwignia od kipra działa w ten sam sposób podnoszenie opuszczanie i wolny powrót. A do czego ci podwójne wyjścia?

#38 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 02 luty 2012 - 20:31

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. Najpierw zaplatam :P . To zależy pod które wyjście się podłączysz i jeśli zamienisz (pomylisz) to będzie działał po prostu na odwrót.
Można podpiąć siłownik jednostronnego działania np. przyczepę i będzie działać tak:
1. Podnoszenie
2.Neutralny(trzymanie)
3.Opuszczanie
Jeśli podepniesz siłownik dwustronnego działania, to tak:
1. Podnoszenie
2. Neutralny
3. Opuszczanie (docisk)
Jeśli natomiast podepniesz owijarkę bądź inny sprzęt, to tak:
1.Kręci w prawo
2. Stop
3. Kręci w lewo
Nie chodzi mi tu o zmianę kierunku obrotów maszyny tylko że jak jedną szybkozłączką podaje olej pod ciśnienie to druga działa jak powrót i jak zmienisz ustawienie dźwigni to praca szybkozłączy się odwraca. Więc jak pomylisz która to która to wystarczy pracować rozdzielaczem w drugą stronę.

#39 Share jaro606

jaro606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 02 luty 2012 - 20:38

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. Dobra. Ale, zakładam (tylko zakładam dla wyjaśnienia), że podłaczę dwa siłowniki jednostronnego działania np. dwie przyczepy osobno pod każde wyjście to jak bede kiprował i opuszczał każdą z osobna???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 02 luty 2012 - 20:49

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. Niestety nie da się tak bez rozłączania przewodów.
W momencie kiedy pierwsza będziesz kiprować (wajcha do góry) to na razie wszystko dobrze podnosi tylko ją.
Ale jak będziesz chciał ją opuścić(Wajcha na duł) to zacznie opadać ale ta druga zacznie się podnosić.
No i analogicznie kiedy drugą będziesz chciał opuścić(Wajcha do góry) to pierwsza się podniesie. I tak w kółko.

Edytowany przez mtracz, 02 luty 2012 - 20:52.