Skocz do zawartości
PrezeS92

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły.

Polecane posty

PrezeS92    10

Witam wszystkich! Mam prośbę do was abyście pomogli mi w jednej kwestii. Otóż Potrzebuję utworzyc dodatkowe wyjście hydrauliczne z rozdzielacza lub pompy i powrót. Potrzebne mi to do dodatkowego rozdzielacza przy ładowaczu i szczerze mówiąc nie mam bardzo pomysłu jak to zrobić. Przydał by się krótki opis i jakieś fotki. Z góry dzięki!!

Pozdrawiam!!

martinezo    16

jeśli nie masz jeszcze wyjścia hydraulicznego to pod podłoga w kabinie znajduje się zaślepiona rurka wychodząca z rozdzielacza (sekcja obok podnośnika TUZ) wystarczy wyprowadzić szybkozłącze rurką i już masz, natomiast powrót możesz bezpośrednio wprowadzić do kurka wlewu oleju (pod siedzeniem z prawej strony)

Wiadomość z agroFakt.pl

Piotruniu25    1074

Do powrotu możesz też użyć 2 wyjścia hydraulicznego które znajduje się po lewej strony i jest na samej zwojnicy.

PrezeS92    10

Wiecie dopiero się przymierzam zrobić bo węże zawsze można do kupić tylko nie wiem czy mi to zda egzamin. Mam ładowacz mikrus 1a on nie ma własnej pompy, potrzebuje zrobić tak jak w c-330 prosto z pompy przez rozdzielacz i powrót też przez rozdzielacz. Czy to w ogóle da się zrobić.

GoRAL1    63

Z jednego wyjścia będzie zasilanie , a drugim powrót , jest mały problem ,dzwignia rozdzielacza musi byś w położeniu roboczym , ale przy każdym wzroście ciśnienia dźwignia wróci do położenia neutralnego i odetnie dopływ oleju do ładowacza

zylaczek    0

Opis: 1- wyjścia na siłownik podnośnika; 2- wejście zasilania rozdzielacza (prosto z pompy);3 i 4 wyjścia na tzw kiper(kiedy w jednym masz włączysz kiprowanie to w drugim masz swobodny powrót np przy owijarce) Jest jeszcze jedno wyjście poniżej wlotu zasilającego(od spodu), te prowadzi do filtra oleju (pod siedzeniem z lewej strony), powrót każdego oleju czy to z podnośnika czy z kipera

zylaczek    0

Czytaj uważnie! wyjście poniżej wejścia (oznaczonego "2")od spodu, przykręcane na trzy śruby ósemki (albo dwie nie pamiętam). U mnie fabryczne jest rurka wspawana w blachę i w ten sposób przykręcona.

ZETORRRRRR    3

Co do wyjść hydraulicznych to wiem że są dwa tylko że zaslepione a z powrotem musiałbyś pokombinować z wyłączeniem podnoośnika tylnego jak Ci nie potrzebny i tam podłaczyć ;)

PrezeS92    10

A jeżeli podłączył bym przewód od razu z pompy(omijając orginalny rozdzielacz) to czy nie popsuł bym pompy i tego drugiego rozdzielacza? A co jesli dałbym trójnik to czy cisnienie nie było by za małe na ten ładowacz? A moze zawór mechaniczny do przełanczania cisnienia bo przeciez tuz będzie mi jednak potrzebny... Pomóżcie...

danielr    0

Cześc przeczytałem tem temat i niestety musze Ci powiedziec że w t-25 jest za niskie ciśnienie bo tylko 100 bar a mikrus potrzebuje 160 bar. Sam mam mikrusa 1a(tylko że mam przy nim orgnał pompe ze zbiornikiem) i gdy miałem ustawione cisnienie na zaworze przelewowym 110bar to ładowacz był słaby i był problem żeby podniesc pelen chwytak obornika a po wyregulowaniu na 160bar to chodzi az milo i troll nie ma szans. Wydatek pompy mikrusa przy 430-540obr/min. WOM wynosi 23l/min. u mnie chodzi ciagnik na 1200obr/min co daje około 350obr/min WOM i ładowacz jest szybki. Pomysl czy jest sens podłączac do hydr. ciągnika czy zrobic jakas pompe zakładaną na WOM.

Pawel253    0

Oglądając filmiki na YT napotkałem jeden w którym T-25 orał pługiem obrotowym Lemken. A w komentach gośc sie pytał jak on to obracał, odpowiedział że hydrauliką. A na jakimś forum czytałem że w każdym T-25 są 2 wyjścia hydrauliczne. W swoim Władku nie mogę ich znaleźć, a książke od ciagnika nie wiem gdzie mam. Napiszcie jeśli wiecie gdzie są wyjśćia.

marian2011    111

mam władka z 79 roku był rozdzielacz dwu sekcyjny teraz mam założony 3 sekcyjny od fadromy jedna podnośnik druga do tura trzecia na wyjście z tyłu do wywrotu przyczep i teraz muszę go przystosować do kombajnu ziemniaczanego karlik muszę mieć z tyłu dwa wyjścia hydrauliczne coś muszę wymyślić ,kiedyś wybierałem 60 tką teraz mam większego i nie chcę dusić ziemniaków oponami do anny starcza jedno wyjście karlik musi mieć dwie może ktoś wybiera ziemniaki władkiem i podpowie

tommy83    41

Ja w swoim z 78 miałem jedno wyprowadzenie do połowy podłogi,a drugie pociągnąłem od rozdzielacza przewodem hydraulicznym.

tommy83    41

Ja w swoim T25 te schowane końcówke pociągnąłem przewodem i przymocowałem koło gniazda świateł

Mentos223    164

Zacznijmy od tego że może kolega nie ma ich w ogóle wyprowadzonych ja mam władka z 1978 roku i do pługa do śniegu z przodu musiałem je wyprowadzać z rozdzielacza bo były zadeklowne korkami tutaj zdjęcie :)

173407a2266ef80fm.jpg

Polska moc :)

UrsusCzesio    304

Właśnie piotruniu nie każdy ma oby dwa wyprowadzone u mnie w rozdzielaczu normalnie jedno jest zaślepione od nowości żadnej rurki wyciagniętej

Mój Wladimirec podbija świat

tommy83    41

Zacznijmy od tego że może kolega nie ma ich w ogóle wyprowadzonych ja mam władka z 1978 roku i do pługa do śniegu z przodu musiałem je wyprowadzać z rozdzielacza bo były zadeklowne korkami tutaj zdjęcie :)

173407a2266ef80fm.jpg

Mój też z 78

A to zdjęcie mojego rozdzielacza

Piotruniu25    1074

Pierwszy raz spotykam się z taki czymś,zakładałem kiedyś wyjście w Władku z 80r i miał wyprowadzone wyjścia i z lewej jak i z prawej oba leżały na pochwach ale nie były zaślepione przy rozdzielaczu. :blink:

tommy83    41

Jak dobrze pamiętam to skończono tak wyprowadzać w 1979 roku gdy zmieniono budowę błotników i wprowadzono kabinę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adi972
      dlaczego w ruskim jak wrzucam wsteczny i na 1 to coś huczy
    • Przez andrzejz78
      Witam

Zastanawiam się nad małym remontem władka Do wymiany z ważniejszych rzeczy by były głowice, cylindry i tłoki z pierścieniami Uszczelki itp wedle potrzeby

Zastanawiam się teraz nad zakupem części Czy brać niby oryginały czy może kupić wszystko od Ledy ? Mój ciągnik jest z roku 1980
      Ma ktoś jakąś wiedzę odnośnie pasowania części z Ledy do władka z lat 80-tych ?
    • Przez TBhog
      Witam

Robiłem już ze sprzęgłem bo nie trzymało ale taki problem mam pierwszy raz. Mianowicie sprzęgło nie wysprzęgla a co za tym idzie bieg wrzucić baardzo ciężko. Jak zapalę z wrzuconym biegiem to traktor stoi no ale wyrzucę bieg i nie da się wrzucić. Zbliżyłem już maksymalnie do łożyska oporowego te 3 popychacze co odciskają docisk ale nie pomogło. Odkręciłem kwadratową pokrywę za pompą hydrauliczną i ewidentnie widać, że jak nacisnę sprzęgło to oś idąca do skrzyni nadal się kręci. Co mogło paść ? Po mojemu to chyba docisk coś nie tak bo jakby tarcza padła to by w ogóle nie brało.

Pozdrawiam
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez nieznany240
      zrobiłem remont silnika niedawno, jest taka przyczyna że jeden cilinder grzeje się szybciej od drugiego