Skocz do zawartości

Zdjęcie

Drzwi przesuwne czy zwykłe?

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 16:32

Drzwi przesuwne czy zwykłe? Co łatwiej i taniej zrobić? Wymiary wjazdu to 3,5m x 10m. No i wszystkie za i przeciw tym i tym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Drzwi przesuwne czy zwykłe? Dzisiaj, 03:30
  •  

#2 Share Deutz610

Deutz610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 16:37

Drzwi przesuwne czy zwykłe? Moim zdaniem lepiej zwykłe ,ponieważ łatwiej i taniej można je zrobić a zimą suwane ciężko otworzyć(mam to wiem)

#3 Share damianus000999

damianus000999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 17:37

Drzwi przesuwne czy zwykłe? Suwane ciężej otworzyć ? :lol: pomyśl je sie przesuwa a normalne otwiera i trzeba pierwsze śnieg odgarnąć co do co taniej to oczywiście zwykłe taniej jest zrobić.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna

Napisany 24 styczeń 2012 - 04:14

Drzwi przesuwne czy zwykłe? Osobiście zmieniałem 5 par drzwi w stodole na "suwane" ( wymiary ok. 4x5 m) i są najwygodniejsze bez dyskusji. Drewniane będę tańsze ale np. zimą jak nawali śniegu to tak łątwo się nie odrzuci z takiej powierzchni.

W tym roku zmieniam kolejne 8 sztuk na przesuwane

#5 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 22:07

Drzwi przesuwne czy zwykłe? Wrzuć zdjęcia jak to wygląda, otwieranie drzwi będących obok siebie.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#6 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 22:19

Drzwi przesuwne czy zwykłe? 10m szerokości tak? jeżeli tak to ja niezbyt wyobrażam sobie aby jedno skrzydło otwieranych wrót na boki miało 5m, jaki to byłby żagiel i moloch, zamknij takie coś przed burzą przy silniejszym wietrze, czy jak koledzy wyżej piszą w zimie otwórz... robiłbym odsuwaną tylko że nie robil bym jednego skrzydła 3.5x10 tylko dwa jeżeli jest możliwość zsuwające się do siebie i od siebie czyli 3,5x5 x2, lub dwa niezależne skrzydła też 3.5x5 tylko na dwóch prowadnicach, by można je niezależnie otwierać, i przesuwać w to samo miejsce, droższy koszt ale jaki bajer.. :D , uszczelnić szparę między nimi parcianym pasem i git majonez jak by to baśka powiedziała
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 22:31

Drzwi przesuwne czy zwykłe? Tylko i wyłącznie przesuwane. A z tymi kosztami nie byłbym pewny bo otwierane też swoje kosztują zawiasy a i moim zdaniem gdy jest szeroki wjazd to i same drzwi muszą być masywne aby utrzymać na takim wysięgniku tak duży ciężar. A do przesuwanych same plusy materiał może być słabszy bo drzwi na całej długości zawsze tylko wiszą, chyba nawet łatwiejsze wykonanie dla ludzi w garażu no i jeśli zastosujemy z głową to nie ma żadnych problemów w zimę. Haczyk jest w tym że dużo ludzi robi drzwi przesuwane gdzie na dole jeżdżą one po kątowniku " ^ " a wtedy gdy mróz złapie są problemy ale gdy rozwiążemy inaczej wtedy problem z zamarzaniem znika. Następnym plusem jest łatwe w obsłudze jak byłem dzieckiem tyo zawsze miałem problemy z zamykaniem jak był jakiś wiatr, kobieta też może mieć problemy, czasem otwieramy drzwi i trzeba je zaraz czymś podstawić bo się zamkną a w tym czasie mogą kogoś walnąć w przesuwanych tego problemu nie ma. A co do rozwiązania kilku drzwi obok siebie stosujemy wtedy kilka szyn/suwnic i mamy pięknie rozwiązany ten problem fakt trochę większa cena no ale coś za coś np. podjeżdżamy maszyną blisko i już a nie musimy stać daleko bo drzwi mają wielki promień otwierania się. Mam nadzieję że pomogłem. :)

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2012 - 02:04

Drzwi przesuwne czy zwykłe? Wszystkie drzwi zmieniłem na przesuwane lub unoszone. Koledzy już argumentowali dlaczego są lepsze od skrzydłowych. Zdjęcie jednych z zamontowanych drzwi przesuwnych znajdziecie w galerii budynków gospodarskich. Dzielone drzwi mają 950 cm.

#9 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 25 styczeń 2012 - 13:16

Drzwi przesuwne czy zwykłe? Wszystkie drzwi/wrota,które robimy od nowa robimy przesuwne ... rolki toczy nam znajomy tokarz(osadzone są na łożyskach samosmarnych),rolka jeździ tylko u góry na teowniku lub na kątowniku(ustawiony "pod kątem prostym"),pierwsze miały ramę robioną z kątownika i w środku deski teraz już mam patent bez ramy tylko rolki montowane są do górnej spony.... koszt podobny do drzwi otwieranych tradycyjnie a żywotność duuużo dłuższa...(nie zaciekają nigdy podczas gdy są otwarte)

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#10 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 25 styczeń 2012 - 17:23

Drzwi przesuwne czy zwykłe? Ja to bym zrobił obrotowe :D
Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share bartusx5

bartusx5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 20:34

Drzwi przesuwne czy zwykłe? Podzielone na 2 w szerokości i zasuwane do góry koszt większy ale nie masz problemu ze zachaczysz coś ze się urwią najpraktyczniejsze bo miejsca nie zajmują więc przeszkadzać nie będą!pozdrawiam