FanUrsusa

Drzwi przesuwne czy zwykłe?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Deutz610    16

Moim zdaniem lepiej zwykłe ,ponieważ łatwiej i taniej można je zrobić a zimą suwane ciężko otworzyć(mam to wiem)

Suwane ciężej otworzyć ? :lol: pomyśl je sie przesuwa a normalne otwiera i trzeba pierwsze śnieg odgarnąć co do co taniej to oczywiście zwykłe taniej jest zrobić.

Wiadomość z agroFakt.pl

Foster    2

Osobiście zmieniałem 5 par drzwi w stodole na "suwane" ( wymiary ok. 4x5 m) i są najwygodniejsze bez dyskusji. Drewniane będę tańsze ale np. zimą jak nawali śniegu to tak łątwo się nie odrzuci z takiej powierzchni.

W tym roku zmieniam kolejne 8 sztuk na przesuwane

Sadek    802

Wrzuć zdjęcia jak to wygląda, otwieranie drzwi będących obok siebie.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

bobytempelton    161

10m szerokości tak? jeżeli tak to ja niezbyt wyobrażam sobie aby jedno skrzydło otwieranych wrót na boki miało 5m, jaki to byłby żagiel i moloch, zamknij takie coś przed burzą przy silniejszym wietrze, czy jak koledzy wyżej piszą w zimie otwórz... robiłbym odsuwaną tylko że nie robil bym jednego skrzydła 3.5x10 tylko dwa jeżeli jest możliwość zsuwające się do siebie i od siebie czyli 3,5x5 x2, lub dwa niezależne skrzydła też 3.5x5 tylko na dwóch prowadnicach, by można je niezależnie otwierać, i przesuwać w to samo miejsce, droższy koszt ale jaki bajer.. :D , uszczelnić szparę między nimi parcianym pasem i git majonez jak by to baśka powiedziała

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

damian95    22

Tylko i wyłącznie przesuwane. A z tymi kosztami nie byłbym pewny bo otwierane też swoje kosztują zawiasy a i moim zdaniem gdy jest szeroki wjazd to i same drzwi muszą być masywne aby utrzymać na takim wysięgniku tak duży ciężar. A do przesuwanych same plusy materiał może być słabszy bo drzwi na całej długości zawsze tylko wiszą, chyba nawet łatwiejsze wykonanie dla ludzi w garażu no i jeśli zastosujemy z głową to nie ma żadnych problemów w zimę. Haczyk jest w tym że dużo ludzi robi drzwi przesuwane gdzie na dole jeżdżą one po kątowniku " ^ " a wtedy gdy mróz złapie są problemy ale gdy rozwiążemy inaczej wtedy problem z zamarzaniem znika. Następnym plusem jest łatwe w obsłudze jak byłem dzieckiem tyo zawsze miałem problemy z zamykaniem jak był jakiś wiatr, kobieta też może mieć problemy, czasem otwieramy drzwi i trzeba je zaraz czymś podstawić bo się zamkną a w tym czasie mogą kogoś walnąć w przesuwanych tego problemu nie ma. A co do rozwiązania kilku drzwi obok siebie stosujemy wtedy kilka szyn/suwnic i mamy pięknie rozwiązany ten problem fakt trochę większa cena no ale coś za coś np. podjeżdżamy maszyną blisko i już a nie musimy stać daleko bo drzwi mają wielki promień otwierania się. Mam nadzieję że pomogłem. :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wszystkie drzwi zmieniłem na przesuwane lub unoszone. Koledzy już argumentowali dlaczego są lepsze od skrzydłowych. Zdjęcie jednych z zamontowanych drzwi przesuwnych znajdziecie w galerii budynków gospodarskich. Dzielone drzwi mają 950 cm.

soltys48    11172

Wszystkie drzwi/wrota,które robimy od nowa robimy przesuwne ... rolki toczy nam znajomy tokarz(osadzone są na łożyskach samosmarnych),rolka jeździ tylko u góry na teowniku lub na kątowniku(ustawiony "pod kątem prostym"),pierwsze miały ramę robioną z kątownika i w środku deski teraz już mam patent bez ramy tylko rolki montowane są do górnej spony.... koszt podobny do drzwi otwieranych tradycyjnie a żywotność duuużo dłuższa...(nie zaciekają nigdy podczas gdy są otwarte)

bubel500    4

Ja to bym zrobił obrotowe :D

Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

bartusx5    17

Podzielone na 2 w szerokości i zasuwane do góry koszt większy ale nie masz problemu ze zachaczysz coś ze się urwią najpraktyczniejsze bo miejsca nie zajmują więc przeszkadzać nie będą!pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bartusx5
      Witam.Mam od kilku lat postawioną dosyć dużą wiatę na maszyny i mamy problem bo wcięły się wróble już dawno ale teraz mamy nowy ciągnik i coraz bardziej zauważamy bałagan brzydko mówiąc ,,napaskudzone od odbytu wróbli'' na wszystkim maszyny ciągniki szafki posadzka konstrukcja dachowa...Przynoszą sobie słomę kiszonkę siano sznurki wszystko co się da a zaś wszystko po całej wiacie lata i ja muszę sprzątać Szkoda gadać.Nie mam bram zrobionych.Co zrobić aby je przegonić na stałe? Mam powieszonego zdechłego wróbla na sznurka ale to nie pomaga może blisko niego nie latają ale i tak są w wiacie..Co zrobić by je przegonić?
    • Przez jacek3773
      Mam dylemat jaki kocioł wybrać. Dzwoniąc do instalatorów czy producentów każdy chwali swoje. Moc kotła +- 14Kw. Obecnie jest zasypowy górnego spalania. Chodzi o to jaki palnik .sterownik jak z serwisem .bo pewnie już wielu zmieniało i ma doświadczenie czy porównanie. 
    • Przez McisawBystrzanowski
      Czy korzystacie w budynkach gospodarczych systemów alarmowych? Mam trochę sprzętu, materiałów i innych wartościowych rzeczy. A pies niestety nie jest najskuteczniejszych straszakiem
    • Przez rafals2
      Jaką halę opłaca się bardziej postawić ma mieć wymiary 40x12x4,5. Przeznaczenie to magazyn zbożowy jak również na maszyny. Której koszt postawienia jest mniejszy ??
    • Przez 1994szymon
      Siema!!! Mam dwa silosy bina(30t każdy). Mam zamiar w niedługim czasie dokupić jeszcze jeden (od 45 do 60t). BIN to porządna firma z tradycjami i jestem do niej przekonany jednak ostatnio obejrzałem stronę silosów Michał. Są tam silosy z lejem. To by było dobre rozwiązanie, jednak nie podaje ona ceny(chyba że się dobrze nie przyjrzałem ). Chciałbym się dowiedzieć jak są wykonane, z jakich materiałów (chodzi mi konkretnie o opinie właścicieli bo na stronie mogą sobie pisać co chcą ).

P.S
      Jeżeli chodzi o lej to mi nie robi większej różnicy czy wewn. czy zewn.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj