rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

gzylu25    1

Witam.

Koledzy potrzebuje waszej porady.

W tym roku zamierzam składać wniosek na modernizacje gospodarstw rolnych w obszarze D na podstawie umów dzierżaw wieloletnich bo o doplaty bezpośrednie jeszcze nie występowałem i tu rodzi sie moje pytanie: Czy jeżeli teraz w lutym/marcu złoże wniosek o modernizacje to czy będę miał szanse również na otrzymanie premii dla młodego rolnika? Pytalem już w wielu źródłach i część doradców którzy zajmują się pisaniem wniosków na PROW twierdzi że nie będzie z tym problemów, a niektórzy mówią że nie ma szans już wtedy na młodego rolnika gdyż w modernizacji będę jako kierujący, a w młodym rolniku mogę być tylko jako rozpoczynający urządzanie gospodarstwa. Zdania są podzielone, dlatego bardzo Was proszę o fachową pomoc.

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Koledzy mam male pytanie a mianowicie mam gospodarstwo 5 ha produkcja roślinna i warzywnicza głównie uprawy tunelowe czyli papryka więc czy jest szansa by uzyskać prow i jakie dokumenty są potrzebne-dodam że do tej pory niebyło korzystane z żadnych dotacji bo większości było mało ha i takich tam pierduł.jesli był poruszany podobny temat to przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devon    1

Panowie a jak to jest z dziedziczeniem zobowiązań z poprzedniego Prow. Jedni mowia że nie mozna wziac tych samych maszyn a drudzy ze jesli minelo 5 lat od podpisania przez poprzedniego biorce (np. Tate) programu z prow 2007-2013 to w tym prowie moge brac jakie  chce maszyny, nawet takie same jak poprzednik. Więc jak?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7259

@stempos1980   Jedyne dokumenty jakie potrzebujesz to te u góry w czerwonej ramce, wylicz SO zastanów się co byś chciał i wtedy pisz


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
12 minut temu, pedro2 napisał:

@stempos1980   Jedyne dokumenty jakie potrzebujesz to te u góry w czerwonej ramce, wylicz SO zastanów się co byś chciał i wtedy pisz

Dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki1    0
Dnia 27.01.2018 o 16:21, Malutki1 napisał:

Witam. Orientuje się może ktoś czy do zwiększenia skali produkcji rolnej mogę podać działki które miałem w dopłatach w 2014 2015 i teraz do mnie wrócą?? Nie jestem ich właścicielem i nie było na nie żadnej umowy dzierżawy. Czy agencja nie  uzna tego za sztuczne stworzenie warunków? 

Wie ktoś jak do tego podejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawełWie    11
9 godzin temu, devon napisał:

Panowie a jak to jest z dziedziczeniem zobowiązań z poprzedniego Prow. Jedni mowia że nie mozna wziac tych samych maszyn a drudzy ze jesli minelo 5 lat od podpisania przez poprzedniego biorce (np. Tate) programu z prow 2007-2013 to w tym prowie moge brac jakie  chce maszyny, nawet takie same jak poprzednik. Więc jak?

 

Jeśli przejąłeś w trakcie okresu 5 letnich zobowiązań to nie możesz, a przeciwnym a i owszem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzesss    35

witam , w tabeli z ochrony środowiska punkt  16:  obora wolnostanowiskowa boksowa bezśćiółkowa  na jałowiznę . Zaliczana jest budowa nowego budynku czy i modernizacja stodoły?? Bardzo prosze o podpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15
Dnia 27.01.2018 o 16:10, macko25 napisał:

mlodym rolnikiem jestes przez 5 lat od rozpoczęcia gospodarstwa

Ktoś nie doinformował ludzi narobiło się galimatiasu a ludzie dalej nie rozumieją o co chodzi.

Ja miałem to wytłumaczone tak ze młodym rolnikiem jest osoba do 40 lat natomiast PODWÓJNYM młodym rolnikiem jest  osoba również do 40 lat ale która ma gospodarstwo na siebie nie więcej jak przez 5 lat . Czyli w pierwszym przypadku wszyscy do 40-stki dostają 3 pkt i nie liczy się ile mają na siebie grunty.... a w drugim 3pkt +  60% zwrotu dostają tylko ci co mają nie więcej niz 5 lat na siebie pole.  i zapamiętajcie to sobie a nie będzie sprzeczek kto jest młodym.

Edytowano przez lukasagro111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz2107    0

Z tymi 3pkt to masz rację, ale żeby dostać 60% zwrotu musisz spełnić te warunki które wymieniłeś i jeszcze posiadać wykształcenie rolnicze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15

A no wyszło mi to kompletnie  z głowy. Oczywiście tak żeby dostać 60% trzeba dostarczyć Akt notarialny  od kiedy posiadamy ziemię + dowód na zdanie egzaminu zawodowego czyli dyplom posiadanego wykształcenia w kierunku rolniczym. Ale np: w dopłatach bezpośrednich  podwójny młody rolnik dostaje przez 5 lat  premie na młodego rolnika nawet bez szkoły.

Edytowano przez lukasagro111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

papier rolniczy w dniu złożenia wniosku czy w dniu podpisania umowy? Bo kogo nie zapytam to inaczej mówi


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15

ja miałem w dniu składania wniosku.  ale pomyśl logicznie  podpisanie umowy będziesz miał może za pół roku i co  zrobisz szkołe? Na młodego wiem że koledzy dostarczali ze szkoły papier że chodzą do takiej i do takiej i potem mieli chyba 3 lata na zdanie egzaminu ale w MGR nie mam pojęcia lecz na pewno nie przy podpisani umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

to nie o to chodzi, że w te pół roku sie zrobi szkołę, tylko te osoby które teraz zdają egzamin R3 papier dostaną nie wiadomo kiedy, pewnie pod koniec marca, a nabór na modernizację jest do 20.03. Więc bardzo realne że papier dotrze po 20 marca i wtedy jest problem. Ale dwóch doradców mówi że to akurat nie jest problemem w modernizacji, znajomy mówił że dostaje sie wezwanie na poprawki i wtedy się ten świstek pokazuje, więc sam juz nie wiem kto ma racje. A może wszyscy maja racje i zalezy to od oddziału?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15

Słuchaj jak masz już zdany egzamin to masz już wszystko. Nie liczy się papier a wpis w kuratorium oświaty  czy jak to tam zwał .  Papier mozesz dostarczyć potem ale musisz mieć zdany egzamin na dzień składania wniosku. Tak samo z wiekiem jest ktoś ma urodziny 41 lat  w maju ale w lutym ma nie więcej jak 40 i dostaje 3 pkt. Albo prawo jazdy., jezdziłem miesiąc na kartce z napisem pozytywny i przy kontroli dostałem 50zł mandatu za brak blankiecika a nie za brak prawa jazdy.

Edytowano przez lukasagro111
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

No i sami Pany widzicie, dzięki za odp. Zadzwonie jeszcze do szkoły i tam zapytam, moze papiery dostanę wcześniej i nie bedzie tematu.  


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15

No kiedy byś nie dostał to liczy się dzień zdania egzaminu. A to czy dasz od razu to nie ma znaczenia bo i tak przed pokazaniem listy  oni nie tykają tych wniosków. 

Edytowano przez lukasagro111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

Jak jest z budową płyty obornikowej  i silosu na kiszonkę z tego programu?  Dużo więcej formalności niż z maszynami? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15

Nie znam się na tym dokładnie ale zapewne wiesz że jak masz kase jeden telefon i nowe auto na podwórku możesz mieć jutro.  A np: ile zachodu formalnosci pozwoleń  i kasy musisz mieć żeby wybudować dom.  W byle jakiej budowie Jest o wiele więcej formalności niz w kupnie obojętnie czy to na mgr czy nie.

Edytowano przez lukasagro111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

Panowie czy wy też sie z tym spotkaliście? Składałem w poprzednim naborze wniosek na maszyny i przykładowa cena na ofercie handlowej agregatu Unii atlas wynosiła 27tyś netto. w Tym roku ponownie składam wniosek (bo wtedy sie nie załapałem) i przedstawiciel wycenia mi ten sam agregat na 35tyś netto.... tłumacząc to ogolnym wzorstem cen sprzetu. Ja rozumiem różnice 1-3tyś ale żeby 8?!  Macie podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7259

Dlaczego z budową pchacie się wobszar D ? Na B szybciej i łatwiej łatwiej załapać a tak to innym spadają szansę na maszyny

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj