Skocz do zawartości

Zdjęcie

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią)

243 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 20:41

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) zz

Edytowany przez Grzegorz83, 03 wrzesień 2013 - 20:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Dzisiaj, 07:51
  •  

#102 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 12 styczeń 2013 - 00:29

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) no i super tak powinno byc sad nie dopatrzyl sie oddzialowywania szkodliwego no srodowisko szkoda kasy na przykrycie i tak mniej smierdziec nie bedzie

#103 Share biogazplant

biogazplant

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 11:35

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Panowie sąd oddalił skargę czyli uznał rację WIOŚ. Skargę na postanowienie złożyła firma, która w ocenie sądu nie miała racji dlatego skarga została oddalona.
Prawo budowlane, ustawa o nawożeniu oraz rozporządzenie Ministra Środowiska jasno precyzują, że zbiorniki maja być szczelne. Dotyczy to ścian, płyty fundamentowej oraz przykrycia.
Była pewna niepewność co do przykrycia pływającego ale to zostało rozwiane właśnie przez rozporządzenie wydane przez Ministra Środowiska.
Zbadałem ten temat dogłębnie ponieważ wprowadzając nasze rozwiązanie na rynek polski chciałem mieć pewność czy proponowane przez nas przykrycie jest dopuszczone i czy w ogóle należy przykrywać zbiorniki.
Ustawodawca wprowadził obowiązek przykrywania zbiorników już w 2011 roku natomiast tak naprawdę od połowy zeszłego roku kontrole przeprowadzane na fermach nakładają kary jeżeli nie wypełni się tego obowiązku.

Podsumowując przykryć trzeba i co więcej każde przykrycie musi być dopuszczone i posiadać dokument bo jak znam życie to dla urzędnika jest ważny papier.
Myślę, że przykrycie słomą, styropianem we własnym zakresie może okazać się w perspektywie czasu niewystarczające dla urzędnika kontrolującego.
Co więcej jeżeli zostanie wprowadzona ustawa o odorach to czeka was dostosowanie budynków inwentarskich .
Więc lepiej pomyśleć trochę do przodu i wydać kasę raz a nie kilka razy na to samo.

Mała biogazownia i temat rozwiązany na całe życie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share randal

randal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 14:51

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Witam wszystkich rolników. Miałem podobny problem z przykryciem mojego zbiornika, niestety od 2011 roku obowiązuję ustawa o obowiązku przykrywania zbiorników na gnojowicę i zapewniam was że nie wystarczy do przykrycia sieczka, słoma itd. widziałem na wcześniejszym wpisie firmę http://www.tai-max.pl/galeria.php która przykryła między innymi mój zbiornik i teraz mam już po problemie. Koniec użerania się z urzędnikami i sąsiadami.

#105 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 14:55

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Jaki masz duży ten zbiornik? podaj więcej szczegółów z czego zrobiony itd.

#106 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 17:09

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Pytanie do Biogazplant. Jeśli można wiedzieć wspominałeś o tych pływających plastikach i czy to na pewno wystarcza na przykrycie zbiornika przy kontroli z WIOŚ? A drugie moje pytanie jaki jest przybliżony koszt takich plastików za 1m2.

#107 Share wysos

wysos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 22:14

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) witam planuję budowę zbiornika na gnojowicę o pojemności ok 300m3 ma to być zbiornik kryty taki aby można było po nim jeździć. zastanawiam się czy lepszym rozwiązaniem będzie okrągły z filarami czy może prostokątny z labiryntem o szerokości kanałów 2m. ma ktoś może zbiornik z labiryntem? w jakim łatwiej i lepiej będzie wymieszać gnojowicę? gnojowica do zbiornika będzie spływała z dwóch kanałów, łącznie od 28krów. z góry dziękuję za dobre rady

Połączone

Edytowany przez razor275, 13 styczeń 2013 - 10:30.

#108 Share PiotrekNHts

PiotrekNHts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 09:35

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) proste że lepszy będzie okrągły bo będzie miała swobodne krążenie w razie mieszania mieszadłem i nigdzie nie będzie się zatrzymywać w kątach lub rogach

#109 Share LUKASZ14

LUKASZ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 13 styczeń 2013 - 09:47

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) moim zdaniem też zbiornik okrągły. Jak rozumiem trzymasz bydło na rusztach ?

#110 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 10:20

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) kolego nigdy nie wymieszasz dobrze gnojówki, nie wspominając o korzuchu. na ten miód proponuję EMy, ja zamierzam zastosować świniarze u mnie mówią że nieprawdopodobny efekt
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share biogazplant

biogazplant

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 11:13

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Pływające sześciany są wystarczające i mają certyfikat.
Cena jest na zapytanie na maila.
Można to zobaczyć na naszej stronie:

http://biogazplant.pl/page/przykrycia

#112 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 12:23

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) no dobra a jak to mieszac? i czy jak bede na to wylewał gnojowice to potem samo wypłynie na powierzchnię i się ułoży?

#113 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 12:27

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Normalnie mieszadłem, to pływa z gnojowicą razem i samo się ułoży.

#114 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 12:33

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) a czy mieszadło nie uszkodzi tych płytek?

#115 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 13:12

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Dobre pytanie, pewnie trzeba zamontować mieszadło z osłoną. Albo mieszać pompą nalewającą z opcją "sikawki"

#116 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 13:36

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Mieszadła na ciągnik mają jakieś tam osłony. Wymiar sześciokątów jest tak dobrany że nie przejdą przez otwór zasysający.
To chyba dosyć tanie rozwiązanie - powiedzmy jedna kostka 10zł. Na 1m2 potrzeba 4 kostki. Czyli 1 m2 przykrycia kosztuje 40 zł. Przykrycie np. zbiornika o śr. 20m kosztować będzie ok. 13 tyś (z małym zapasem sześciokątów).

#117 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 13:43

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) a ja to widziałem po 3zł/m2 hmmm.

#118 Share biogazplant

biogazplant

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 14:36

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) płytka ma średnicę 40 cm i grubość 9cm i odpowiednią wagę
wymiar i ciężar nie jest przypadkowy.
Płytka musi dać gwarancje, że nie zostanie wywiana przez wiatr.
Jeżeli porównacie porządne zadaszenie w formie membrany ze słupem w środku zbiornika, kominem wentylacyjnym itd to cena
jest mocno konkurencyjna.
Nie biorę pod uwagę samoróbek, przykryć brezentem itp.
Wydatek raz na całe życie.

#119 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 15:04

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) no mają osłony ale przecież jak się miesza to niezły wir się robi. i czy nie wciągnie tego sześciokąta pod wodę i jak śmigło uderzy to się nie rozleci? jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 15:48

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Zależy o jakim mieszadle rozmawiamy:
http://www.gea-farmt...er/default.aspx to raczej nie powinno być problemu
http://www.gea-farmt...gi/default.aspx to śruba może uszkodzić taką kostkę.
Umówmy się zakup takich kostek to nie jest "wydatek raz na całe życie" jak pisze @biogazplant