Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wzmacniacz momentu U-912

280 odpowiedzi na ten temat

#161 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 26 marzec 2013 - 11:25

Wzmacniacz momentu U-912 bardzo śmieszne. ja miałem rozwaloną to był luz nie od strony łożyska tylko od drugiej. za koło zębate dało się złapać, przynajmniej tak mi się wydaje. i napisałem, że trzeba rozjechać, żeby cokolwiek przy niej zrobić!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wzmacniacz momentu U-912 Dzisiaj, 18:00
  •  

#162 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 11:30

Wzmacniacz momentu U-912 Czyli w U912 nie ma czujnika ciśnienia oleju w Silniku , patrz w 3512 jest coś takiego , wiem że jest coś takie U 912 pod pogłoga ale to chyba spadek ciśnienia oleju we wzacniaczu momentu podłączony do kontrolki przy zegarach.
Czyli kolega guick pisze głupoty z tym macaniem mikropomki , wiem że są chyba dwa rodzaje tych mikropomek.

Koledzy jaki olej najlepiej zalewać do Silnika bo robiłem ostatnio kapitalke silnika i zalałem Superolem ale troche łajnowaty jest. Myślalem o TURDUSIE LOTOSA ??

#163 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 26 marzec 2013 - 11:44

Wzmacniacz momentu U-912 Sądzę że turdus to dobry olej, zapewne pewniejszy niż oleje luzem nalewane na zapleczu z ''wiadra''. Mikro pompka występuje bodajże w 2 rodzajach niski ząb i wysoki ząb, warto chyba zainwestować w dobrą pompkę bo co za przyjemność za jakiś czas znowu robić to samo. @ Gucik131 więcej luzu ;) nie wiem po co się denerwujesz ?
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#164 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 12:51

Wzmacniacz momentu U-912 Kolego wiem że z kija oleje są beznadziejne najcześnciej są to oleje regenrowane sam Syf tam jest olej zamiast mieć wygląd żołty to ma taki rudawy.

#165 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 26 marzec 2013 - 16:56

Wzmacniacz momentu U-912 My kupujemy oleje w grene z beczki właśnie...i w Myśliborzu też z beczki są....I jakoś do tej pory chodzą ciągniki nic sie nie dzieje...
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#166 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 08:20

Wzmacniacz momentu U-912 Tzn Wiesz kolego w beczce nie masz pewności co tam pływa moze tam pływać wszystko, czasami te oleje są regenorowane. Dlatego też w opakowaniu masz wieksżą pewność że kupujesz olej producenta , a nie kombinowany

#167 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 marzec 2013 - 08:54

Wzmacniacz momentu U-912 ale bajeczki ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#168 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 08:56

Wzmacniacz momentu U-912 booster12- jakieś wioskowe legendy rozpowszechniasz ;)

#169 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 09:17

Wzmacniacz momentu U-912 Własnie nie koledzy znam to z własnej autopsji , i od kolesia który ma hurtownie z olejami jak robia w bambuko ludzi

#170 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 27 marzec 2013 - 10:32

Wzmacniacz momentu U-912 ja robiłem troszkę w dużym sklepie z częściami do ciągników i maszyn i było coś takiego, jak za dużo nalałeś komuś do bańki, rozlało Ci się, czy inne cuda, to później musiałeś ze swoich za resztę dopłacić, to chłopaki najtańszy olej wlewali i gra gitara. jak kupisz hipol czy superol to nie ma problemu, droższego oleju z beczki bym nie kupił. a jeśli chodzi o czystość, to jak najbardziej jest czyściutki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 12:06

Wzmacniacz momentu U-912 Kolego ale to widać od razu Olej jest zazwyczaj żołty , a ten z beczki ma taki rudawy Kolor.

Z resztą widać to odrazu po pracy Silnika czy jest nalany z beczki czy z opakowania .

#172 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 14:52

Wzmacniacz momentu U-912 Zdradź mi sekret- jak Ty to poznajesz po tej pracy silnika? :)

#173 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 18:12

Wzmacniacz momentu U-912 haha :D
Jak kupujemy olej to on zawsze jest rudawy, a hydrauliczny taki jest niebieski....
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#174 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 27 marzec 2013 - 21:19

Wzmacniacz momentu U-912 Okoliczni farmerzy pokusili się na tani super mega olej z beczki, gdzie po pewnym czasie dla jednego skończyło się to czyszczeniem skrzyni i hydrauliki w c-360 ponieważ z oleju zrobiło się cappuccino. Drugi wykończył silnik, nie wiem od tej pory jestem jakoś zrażony do oleju luzem jak olej to tylko w fabrycznie zapakowanych bańkach lub zaplombowanych beczkach.
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#175 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 marzec 2013 - 21:45

Wzmacniacz momentu U-912 Część tego co wyżej napisaliście to niezłe bajkopisarstwo.
Jeżeli idzie o oleje silnikowe to biorę w bańkach bo cenowo wychodzi mnie tyle samo co z beczki a jedno 30kg opakowanie starcza na 3 ciągniki.
Jeżeli idzie o GL4 to biorę w 20stkach - teraz wziąłem np AGROL U 3x20l.

Jeżeli idzie o L-HL do bizona - z beczki, jeżeli idzie o olej do skrzyni biozna -> z beczki + 10 litrów VECO.
Oleje z beczki nie są złe ale trzeba liczyć bo czasami w tej samej cenie dostaje się to samo w większych bańkach.

Co do cudów to faktycznie trzeba uważać i nie kupować byle gdzie, poza tym zawsze fakturka bo sprzedawca liczy się z ewentualną sprawą w sądzie jak sprzeda kiepski olej.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 27 marzec 2013 - 21:47.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#176 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 11:57

Wzmacniacz momentu U-912

Okoliczni farmerzy pokusili się na tani super mega olej z beczki, gdzie po pewnym czasie dla jednego skończyło się to czyszczeniem skrzyni i hydrauliki w c-360 ponieważ z oleju zrobiło się cappuccino. Drugi wykończył silnik, nie wiem od tej pory jestem jakoś zrażony do oleju luzem jak olej to tylko w fabrycznie zapakowanych bańkach lub zaplombowanych beczkach.

No ja mam w 60 cappuccino i smugi syfu na ściankach w skrzyni :P Teraz na lato będę zmieniał w silniku i w skrzyni...

#177 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 13:18

Wzmacniacz momentu U-912 No widzicie smiejecie sie i potwiwerdzacie moja teorią że jednak tak jest . A jesli chodzi prace silnika na dobrym Oleju od razu słychac jak chodzi bezszelstnie. Kolego wymień sobie filtr paliwa czy w samochodzie czy w ciagniku zobaczysz jak naswieższym równo chodzi

#178 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 18:29

Wzmacniacz momentu U-912 Takie pierdoły jak olej czy filtry wymieniam w odpowiednim czasie, więc może przez to nie odczuwam różnicy ;)

Edytowany przez Stefano1, 28 marzec 2013 - 18:30.

#179 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 18:27

Wzmacniacz momentu U-912 Do filtrów to trzeba zaglądać.Ja dzisiaj tak z ciekawości odkręciłem w 60.To normalnie się za głowę złapałem...Sam syf i muł...a i lodu jeszcze trochę na papierowym :P Aż te blaszki od nich się odleciały...Ale już to zauważyłem w lato jak jechałem z jednym zbiornikiem zboża pod górę to mi obrotu spadały w momencie a ona zawsze mocna była.Ale tak to jest,jak ciągnik stoi przez większość czasu i wykorzystuje się go w żniwa do transportu...W 904 też muszę zobaczyć co się w hydraulice dzieje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 23:25

Wzmacniacz momentu U-912 No to zajrzałeś z rok za późno :)