Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podatek rolny do góry

60 odpowiedzi na ten temat

#1 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 10:03

Podatek rolny do góry Radni u nas uchwalili podwyższenie podatku rolnego o 80% !! no cóż, większość radnych z miasta ci ze wsi nie mieli przebicia .Jak jest u was?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podatek rolny do góry Dzisiaj, 10:45
  •  

#2 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 02 grudzień 2011 - 10:35

Podatek rolny do góry U mnie ma być niby 20% więcej ale okaże się jak nakaz przyjdzie. Ciekawe co jeszcze podniosą, w tym roku same podwyżki.

#3 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 02 grudzień 2011 - 12:56

Podatek rolny do góry Podatek rolny naliczany jest według średniorocznych cen żyta , a te jak wiadomo mocno skoczyły do góry. Jedyne wyjście to interwencja podczas sesji rady gminy, na której będzie omawiana sprawa podatku. W mojej gminie to zadziałało i obniżyli cene żyta do ustalenia wysokości podatku z 74,18/q na 59 zł/q

#4 Share pawelmf

pawelmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 14:27

Podatek rolny do góry u mnie w gminie ustalono cenę żyta do podatku 42 zł/q
Sprzedam prasę kostkującą welger ap 41 stan bdb

#5 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 17:48

Podatek rolny do góry Szczęściarze z was bo u nas oszołomy od starosty maja większość w radzie gminnej i burmistrz złozył ustawe ze podatek bedzie naliczany wg 49zł a oni odrzucili jego projekt i podnieśli do 74,18 czyli na maxa. a w zeszłym roku było 34zł.

#6 Share absolwent21

absolwent21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:FC Barcelona

Napisany 02 grudzień 2011 - 18:14

Podatek rolny do góry u mnie 49 zł/q także myślę że nie jest tak źle

#7 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 19:10

Podatek rolny do góry U nas 60 zł/q III okręg podatkowy o 61 % do góry. Były propozycje 59 zł, 60 zł, 65 zł.

Edytowany przez Sadek, 02 grudzień 2011 - 22:32.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#8 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 02 grudzień 2011 - 20:31

Podatek rolny do góry U mnie (woj wlkp. powiat wągrowiecki, gmina Gołańcz) ustalili na poziomie 185 zł /ha przeliczeniowy.
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#9 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 02 grudzień 2011 - 20:48

Podatek rolny do góry u mnie woj podlaskie powiat bielski gmina wyszki podatek podnieśiono o 100%.

#10 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 09:44

Podatek rolny do góry Oszołomy czy nie, ale nie ma co panikować w końcu zawsze rolnicy narzekali na niskie ceny płodów rolnych więc w końcu mają wysokie... Po drugie zawsze można zrobić kampanie przed wyborami i wypomnieć władzą gminnym ich chytrość, można, zawsze te pieniądze mogą iść na inwestycje w gminie a czasem mogą uratować gminę przed bankructwem... Jak widać nie wszystkie gminy ustalają cenę maksymalną więc się można cieszyć, że tak można robić... A nikomu korona z głowy nie spadnie jak raz zapłaci jakiś sensowny podatek...

W gmina sąsiednich z tego co wiem to też będzie to w okolicy 60 zł/q... Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 09:52

Podatek rolny do góry Najgorsze jest to,że nasze podatki zostają pożarte przez urzędasów a dla wsi nie zostaje prawie nic chyba tylko utrzymanie sołtysa ,który tak naprawdę jest niepotrzebny .Podobno tam gdzie są wójtowie podatki podniesiono nie wiele.

#12 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 16:13

Podatek rolny do góry Nasz gmina miała największy dochód z rolnictwa, teraz bedzie miała jeszcze większy, ale jak mieli u nas we wsi zakładac lampe na słupie to trwało to ponad 3 lata, a teraz na drodze gminnej w mieście gdzie były lampy, to stare usuneli i wstawili nowe co 30m z podwójnym światłem, jedno na droge a druga na chodnik, jest tam lamp ponad 30 sztuk. Ja mogę zapłacic taki podatek ale też chcem zeby ta kasa też szła na wieś.

#13 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 19:43

Podatek rolny do góry

Najgorsze jest to,że nasze podatki zostają pożarte przez urzędasów a dla wsi nie zostaje prawie nic chyba tylko utrzymanie sołtysa ,który tak naprawdę jest niepotrzebny .Podobno tam gdzie są wójtowie podatki podniesiono nie wiele.

Kolego utrzymanie sołtysa 4 sesje w roku z udziałem sołtysa to jest koszt ok. 280zł/sołtys rok zł*24 sołectwa=6720zł/rok, zaś sesji w roku jest ok. 12 i tu jest dopiero koszt utrzymania radnych (sesje po 2/3 godziny) co daje nam: 3000 zł/osoba*12 spotkań = 36000 zł/rok.

Tylko sołtys ma jeszcze dodatkowe obowiązki za które nikt nic nie płaci, radny wstąpi do gminy służbowo i już licznik bije co nie tyczy się sołtysa.

Odnośnie lamp w naszej gminie koszt konserwacji 1 szt to 9 zł a są przymiarki z strony konserwatora do 17 zł/szt, z tego co słyszę na sesji to ja bym wszystkie je wyłączył i byłby jeden problem rozwiązany, bo tak to tu za wcześnie tu za późno się zapala/gaśnie lub źle świeci każdemu coś nie pasuje. Taniej by było jakby gmina każdego mieszkańca wyposażyła w latarkę jak kto woli.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#14 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 20:09

Podatek rolny do góry U mnie żyto liczą po 45 zł/q, w sąsiedniej gminie, której akurat nie zależy na podatku od rolników bo ma pieniądze z innych źródeł z q żyta liczą 35 zł!!!
Na stawki za q żyta zgodę wyrazić muszą również Izby Rolnicze. Co prawda ich zdanie nie musi być brane pod uwagę, ale zawsze mogą zaprotestować. Radziłbym niezadowolonym rolnikom brać udział w sesjach rad gmin, może zbiorowe protesty pomogą. Mojemu koledze z rady powiatowej IR udało się wywalczyć obniżkę o 5zł/q - zawsze coś.

#15 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 20:19

Podatek rolny do góry Kolego zgadza się można protestować (i na pewno by to przyniosło jakiś efekt, radni by chcieli i następną kadencję rządzić) ale bynajmniej patrząc po swoim sołectwie to wolą narzekać niż coś zrobić.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#16 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 20:20

Podatek rolny do góry Nie jest problemem zapłacić więcej podatku, ale niech te pieniądze wrócą na wieś, a nie do kieszeni urzędasów.

#17 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 943 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 20:26

Podatek rolny do góry + 40%

#18 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 20:33

Podatek rolny do góry

Kolego utrzymanie sołtysa 4 sesje w roku z udziałem sołtysa to jest koszt ok. 280zł/sołtys rok zł*24 sołectwa=6720zł/rok, zaś sesji w roku jest ok. 12 i tu jest dopiero koszt utrzymania radnych (sesje po 2/3 godziny) co daje nam: 3000 zł/osoba*12 spotkań = 36000 zł/rok.

Tylko sołtys ma jeszcze dodatkowe obowiązki za które nikt nic nie płaci, radny wstąpi do gminy służbowo i już licznik bije co nie tyczy się sołtysa.

A sołtys nie ma stałej płacy ?

#19 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 09:11

Podatek rolny do góry Tak się składa że tylko za sesje i 6%-podatek od zebranego podatku, może jak sołectwo spore to coś zostaje ale jak w moim przypadku to koszty paliwa pokrywam a działalność to już tylko społecznie.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 09:23

Podatek rolny do góry

u mnie woj podlaskie powiat bielski gmina wyszki podatek podnieśiono o 100%.

No to mnie kolego zasmuciłeś :( .
Ile podniesiono w pozostałych 3 gminach na terenie których mam grunty jeszcze nie wiem, jak się dowiem to na pewno się pochwalę ;[