Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wtryskiwacze od Poloneza 1.9Gld

113 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2214 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 05 grudzień 2015 - 18:15

Koledzy sprawdzacie profilaktycznie co jakiś czas wtryskiwacze w swoich 30-tkach (ciśnienie otwarcia, jakość rozpylania itp) ?? czy dopiero jak już zacznie się coś z nimi dziać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wtryskiwacze od Poloneza 1.9Gld Dzisiaj, 20:42
  •  

#102 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 grudzień 2015 - 19:50

Tak jak przewiduje instrukcja obsługi.

#103 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2214 postów

GG-3578015

Napisany 06 grudzień 2015 - 10:52

Wiesz to co pisze instrukcja, a to co wychodzi w praktyce to dwie różne rzeczy... Mnie interesuje raczej to drugie :)

W instrukcji zalecany gatunek oleju silnikowego to Superol CA SAE30, do skrzyni czy zwolnic starsze instrukcje zalecają Lux 10, na zimę zalecają wymianę oleju z letniego na zimowy. I co robisz to wszystko u siebie tak jak przewiduje instrukcja, więc jak dla mnie tyle na temat zaleceń instrukcji :)

#104 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 grudzień 2015 - 12:05

W instrukcji jest napisane co ile mth należy sprawdzać wtryskiwacze. A jak Ty wiesz lepiej to rób po swojemu.

#105 Share Rafal122

Rafal122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 12:42

Znam ludzi co robili w samochodach wymiany oleju silnikowego zgodnie z instrukcją i olej przy wymianie był bardzo gęsty więc olali instrukcję i wrócili do zmiany co 10 tyś km,są nawet przypadki że od takiego zasyfionego oleju zapychają się rurki doprowadzające olej do turbiny i jest po turbinie.

To tylko jeden przykład a takich kwiatków w instrukcjach i zalecenaich swerwisowych jest dużo więcej :)

#106 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 grudzień 2015 - 13:02

Faktycznie, był benzynowy silnik VW, w którym zalecano wymianę co 50 000 km. Ale tylko przy stosowaniu specjalnego oleju dostępnego tylko w serwisach. Więc jak ktoś wlał olej z allegro to niech się nie dziwi, że coś z nim jest nie tak. Dlatego taki argument w ogóle do mnie nie przemawia.

#107 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2214 postów

GG-3578015

Napisany 06 grudzień 2015 - 16:14

W instrukcji jest napisane co ile mth należy sprawdzać wtryskiwacze. A jak Ty wiesz lepiej to rób po swojemu.

Jak nie masz nic sensownego kolego do dodania oprócz instrukcja to instrukcja tamto to się nie udzielaj i nie nabijaj sobie postów bo instrukcję znam, a czytaj lepiej ze zrozumieniem  ;) nie pytam o instrukcję tylko jak kto i co ile sprawdza u siebie

Edytowany przez Roki212, 06 grudzień 2015 - 16:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#108 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2724 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 18:25

tylko weź pod uwage że takie rozpylacze jeden kupi za 20zł sztuka i leja już przed montażem a inny za 50zł.... jednego pewno trzeba wymieniac co 100h a drugiego 500h o ile syfu nie masz w paliwie... a sprawdzaj sobie do woli.... co roku jak masz ochote. ja tam nie zajrzał z 10 lat i w nosie to mam, byle pali

Edytowany przez lukbold, 06 grudzień 2015 - 18:26.

#109 Share lolek2000

lolek2000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:Lubię sianokosy

Napisany 18 styczeń 2016 - 20:18

30stka mi dymi zimny czy ciepły na ciemnoszaro powiedzmy jak parowóz ,to znaczy że koncówki leją i może też spadło ciśnienie otwarcia?

Mogło się rozregulować ?

#110 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 11:06

Wtryskiwacze od Poloneza 1.9Gld Mam możliwość kupna tych końcówek niby original Bosch tyle że Made in India, na paragon od kolegi co prowadzi sklep z częściami moto po 50 zeta za sztukę. Kumpel twierdzi, że teraz to standard i nie ma się Co przejmować, że indyjskie. Chyba się skuszę, i tak pasowałoby wymienić.

#111 Share ultracyd

ultracyd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 kwiecień 2017 - 07:18

Ku przestrodze!

Kupiłem zimą a zamontowałem z miesiąc temu takie właśnie wtryskiwacze. Ze sklepu motoryzacyjnego, Bosh made in India, po 50 parę złotych za sztukę. Nie pieniądze -myślę. Spróbuję. W eksploatacji bez obciążenia pracują elegancko, miękko, mało dymu, ustawione na 140. Zdecydowanie mniej kopci jak na starych WZM. Wstępnie byłem zadowolony. Ale niedawno jak przyszło mi, jak co roku, ciągać 1000 litrowy opryskiwacz pod górki to wyszło Szydło z worka. Ciągnik zupełnie nie ma siły, traci szybko moc. Silnik pracuje jakby się zapowietrzał, taki charakterystyczny dźwięk jak kończy się paliwo w baku. Tam  gdzie wcześniej wjeżdżałem trójką nawet czwórką, teraz nie mogłem wyjechać na drugim biegu. Masakra. Obroty spadają do tysiąca i ledwo ledwo idzie. Może gdzieś łapie lewe powietrze -myślę ale cała instalacja sucha, żadnych wycieków.

Podsumowując Panowie i Panie, nie wszystko złoto co się świeci. Muszę przeprosić się ze starymi końcówkami a te lecą w pokrzywy. Szkoda tylko fatygi o pieniądzach nie wspominając. Dobrze jakiś mechanik tu wcześniej mówił, że te końcówki w tym układzie wtryskowym poprawnie działać nie będą.

#112 Share ultracyd

ultracyd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 kwiecień 2017 - 11:24

Mogę dziś dopisać dalszy ciąg moich zmagań z tymi końcówkami. Otóż jeździłem jeszcze, kilka motogodzin, na tych nowych i trochę żal je było wywalać, bo chodziły normalnie w lekkich i średnich pracach. Może są źle ustawione, pomyślałem, bo rzeczywiście facet nie ustawiał ich przy mnie. Wymontowałem je wczoraj i dziś zabrałem na sprawdzenie. Na wszelki wypadek stare też ze sobą zabrałem -dla porównania. Pan fachowiec /ukłony/ do którego pojechałem, po wkręceniu je w tester mówi: Ciśnienie wtrysku ok. Ale te końcówki nie nadają się do ciągnika. Mają inny kąt rozpylenia, strumień jest bardziej płaski niż rozpylony. Strumień bardziej przypomina strzyk krowy niż stożek. Najważniejsze że nie słychać charakterystycznego trzasku przy otwarciu. Strumień paliwa jakby się wylewa pod odpowiednim ciśnieniem. Czyli do bani.. Założyliśmy stare końcówki /stare ale nie zużyte 1990 mtg/, ustawiliśmy ciśnienie na około 135-140 i od razu widać że będzie duużo lepiej. Pięknie rozpyla, słychać trzask wtrysku. Na koniec pan od pomp powiedział że jedyną zaletą tamtych końcówek które wyjęliśmy było to że pięknie umyły komorę spalania i denki tłoków.. Pytał czy nie ciekło już spod kolektora. To dlatego tak mięciutko chodził.

Podsumowując. Wnioski są oczywiste. Mam nadzieję że pomogłem dzieląc się swoim doświadczeniem.  

#113 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2214 postów

GG-3578015

Napisany 21 kwiecień 2017 - 15:32

A no widzisz, u mnie wręcz przeciwnie chodzą od jesieni 2012 i zrobiły już ponad 1200 mth (nie pamiętam dokładnie ile) tylko raz wyciągane przy regulacji zaworów aby sprawdzić ich ustawienie i z tego co pamiętam była znikoma korekta bo z 14 MPa jak byłu ustawione na początku spadło do 13,5 MPa. Zostało ustawione ponownie na 14 i chodzą do dziś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#114 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2282 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 22 kwiecień 2017 - 11:24

Ja je miałem ponad rok w c-330 i byłem zadowolony, o niebo lepiej pracowały jak oryg.WZM.

Druga sprawa pompa wtryskowa musi być ok , a jak pompa licha i się je załozy to efekt jest jaki jest , zamiast dobrze dać ciśnienie na wtryski to efekt jest spadku mocy itp.Dla mnie po roku exploatacji byłem zadowolony , co widac na filmiku jak silnik pracował.

Niestety ciagnik już dawno sprzedany wiec dalej sie nie wypowiem.

Miałem załozone BOSH MADE IN FRANCE a nie jakieś Indie czy inne wynalazki.....

https://www.youtube....h?v=HXF5hALSizQ

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 22 kwiecień 2017 - 11:26.