Skocz do zawartości

Zdjęcie

Awaria skrzyni w T25

770 odpowiedzi na ten temat

#61 Share wojno33

wojno33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 10:56

Awaria skrzyni w T25 a skrzynia była rozbierana??
bo jak nie to rozbierz i zobacz wałki, bo u mnie było to samo tylko z biegami do przodu i wcale nie wchodziły, a jak otworzyliśmy skrzynie to okazało się że kawałek wałka ukruszył się i to dosłownie 2 mm na 2mm:-)
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Awaria skrzyni w T25 Dzisiaj, 11:41
  •  

#62 Share arek92

arek92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 13:18

Awaria skrzyni w T25 U mnie wyskakiwał wsteczny po przejechaniu kilku metrów , biegi do przodu były ok , jak się okazało to mechanik sklepał wodzik przez co nie wchodził do końca.

#63 Share mlody12

mlody12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 14:41

Awaria skrzyni w T25 Ciagnik stoi pod wiata nie ruszanyi nie wiem kiedy bede go robił bo to nie muj ;/

#64 Share bart1887

bart1887

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 maj 2009 - 18:49

Awaria skrzyni w T25 witam mam taki problem w moim Władku nie mogę wrzucić 2 i 4 biegu dodam że po części wchodzi bieg ale sprzęgło odbja wtedy tylko do połowy a ciągnik stoi w miejscu dzieje się to bez względu czy przełączam go na biegi szosowe czy terenowe skrzynia jest z 2 lewarkami na jednym są biegi od 1 do 6 i redukcyjne na drugim szosowe terenowe i wsteczny morze ktoś z was miał podobny problem i wie co i jak z tym zrobić

#65 Share Rider

Rider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 19 maj 2009 - 19:30

Awaria skrzyni w T25

witam mam taki problem w moim Władku nie mogę wrzucić 2 i 4 biegu dodam że po części wchodzi bieg ale sprzęgło odbja wtedy tylko do połowy a ciągnik stoi w miejscu dzieje się to bez względu czy przełączam go na biegi szosowe czy terenowe skrzynia jest z 2 lewarkami na jednym są biegi od 1 do 6 i redukcyjne na drugim szosowe terenowe i wsteczny morze ktoś z was miał podobny problem i wie co i jak z tym zrobić

Witaj masz zakleszczone biegi, najprościej to odkręcić po obu stronach skrzyni biegów (pod kabina po bokach) takie dwie prostokątne pokrywy (szerokie i wąskie), jak je odkręcisz to masz tam wodziki?? skrzyni biegów, bierzesz młotek i z wyczuciem uderzasz do momentu aż wszystkie będą ustawione tak samo, jak nie idzie to poruszaj dźwigniami zmiany biegów tak aby wszystko ułożyło sie na swoim miejscu, robiłem to dość dawno kilka razy i poskutkowało

#66 Share bart1887

bart1887

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 maj 2009 - 15:04

Awaria skrzyni w T25 Już ustaliłem przyczynę biegi nie były zakleszczone po rozkręceniu wszystkiego okazało się że blacha która idzie od lewarka do czujnika (tego co jest od palenia na luzie) blokowała wodziki śruba która ją podtrzymywała odkręciła się blacha opadła i to było przyczyną wywaliłem ją bo i tak od czujnika kable są odpięte i teraz wszystko jest ok

#67 Share entermen

entermen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 16:16

Awaria skrzyni w T25 Witam.
Posiadam T-25. Jes to wersja z 1973 rok z dwoma drążkami do zmiany biegów.
Z racji czasu jest w nim sporo usterek, ale 3 najważniejsze (najbardziej denerwujące) to:

1)Duży luz na kierownicy: pomimo wielu starań i poprawek nadal występuje.
2)Biegi w czasie jazdy potrafią same się wybijać na luz w efekcie ciągnik staje.
Często właśnie nie można wbić w stecznego. Jest problem na z drugim drążkiem szosowe-terenowe.
Dodatkowo często się zakleszcza.
Może ktoś zna przyczynę dlaczego te biegi wyskakują same?
3)Jaki alternator pasowałby do t-25?

Jeśli ma ktoś podobne problemy to proszę się wypowiedzieć.
Pozdrawiam i z góry dzięki za informacje.

#68 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 28 czerwiec 2009 - 16:26

Awaria skrzyni w T25 Ale ciągnik staje w miejscu czy leci dopuki się nie zatrzyma czy ty zachamujesz i czy wylatująć ci jak jedziesz samym ciągnikiem czy pod obciążenim.

#69 Share entermen

entermen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 16:36

Awaria skrzyni w T25

Ale ciągnik staje w miejscu czy leci dopuki się nie zatrzyma czy ty zachamujesz i czy wylatująć ci jak jedziesz samym ciągnikiem czy pod obciążenim.

Efekt jest taki, że np: jadę sam, z ładunkiem to nie ma znaczenia. Bieg się wybije na luz. Tak jak ja bym ręcznie to wybił. Taka sytacja ma miejsce nie na wszytskich biegach tylko na kilku.
Ze wstecznym problemy były od zawsze pomimo remontów.

#70 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 17:55

Awaria skrzyni w T25 Mógł ci się wodzik obrobić jak mi tylko mi na 1 i 2 biebi wylatują ale jak przytrzymam wajche to ni wylatuje i jescze mogł i się to małe cięgełko poluzować też to miałem muśisz sprubować przykręcić tylko uważaj żeby nie wpadło do środka bo tam zabespieczenia nie ma i na wszystkich biegach wylatują biegi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 18:11

Awaria skrzyni w T25 Onośnie Luzu na kierownicy to najlepiej załuż sobie wspomaganie. Jakąś przekładnie z serwomechanizmem od samochodu. Ja mam od mercedesa W124 ale ona ma odwrotne przełożenie i trzeba kombinować ale wiem ze pasuje od jakiegoś starego busa Mercedesa i od Forda też jakiegoś busa (pasuje tzn. że ma takie same obroty). Koszt to zależy jak ci sie uda kupić części. Ja dałem 500 zł za części i 50zł wzioł tokaż czyli nie więcej jak 600zł wydałem i kręce teraz jednym palcem jeżdżąc z turem. Tamtym dwum gościom zakładała jakaś firma z okolic Wyszogrodu to dali po 2 tysiąse aż. Ad.2. Musisz raczej roebrać skrzynie i zweryfikować stan poszczególnych jej elementów bo sie pewnie powydzierały sprzęgła kłowe trubów. Może to być też wina luzów na łożyskach lub wodzików.
Ad.3. Najlepiej pasuje alternator orginalny od T-25 :D ale można założyć każdy. To kwestja pomysłu i dorobienia uchwytu.

#72 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 czerwiec 2009 - 18:41

Awaria skrzyni w T25 http://www.agrofoto....huh-t16951.html
http://www.agrofoto....n...html&hl=luz
http://www.agrofoto....-25-t12544.html

Możesz zapytać się także w tych tematach.

#73 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 19:41

Awaria skrzyni w T25 Witam

W -> skrzyni biegów <-, wałek 1 na którym jest sprzęgło (na dole obrazka) poprzez regulowane cięgno 2 porusza dźwignią 3, która idzie do skrzyni. Ta dźwignia 2 powoduje przesuwanie blokady wodzików, która przebiega pod pokrywą 4, sprężynami i kulkami (ogólnie to jej nie zobaczy bez rozebrania skrzyni. Dochodzi aż do korka/zaślepki w okolicach 5. Blokada ta ma nacięcia które blokują wodziki jak sprzęgło jest puszczone. Mam władka 30 lat i blokada jest jak nowa więc nie sądzę, żeby ona się wyrobiła (choć różnie bywa). U mnie za wybijanie biegów była odpowiedzialna uszkodzona dźwignia 3, która nie poruszała blokadą wodzików (urwana łapka przesuwająca w środku skrzyni). Niestety aby to wymienić trzeba ściągnąć pokrywę skrzyni. Polecałbym odkręcić korek 5, włożyć tam śrubokręt, poruszać sprzęgłem i zobaczyć czy ta blokada w ogóle się porusza. Zasadniczo to przez ten korek 5 wyjmuje się ten wałek blokady wodzików (ok 20cm dłg) i jakby się uparł to chyba ją wyjmie bez rozkręcania ale nie próbowałem. Jeżeli tak to albo faktycznie jest wyrobiona, albo cięgno 2 trzeba doregulować: rozkręcić, dokręcić, trza eksperymentować. W przypadku dobrze wyregulowanej blokady przy wyciśniętym sprzęgle nie ma możliwości wyrzucić biegu lewarkiem. Jeżeli bardzo lekkie naciśnięcie sprzęgła umożliwia już wyrzucenie biegu to trzebaby doregulować cięgno 2. Sprzęgło wg mnie ma słabą sprężynę i lata w górę w dół i od drgań może opaść i bieg wyskoczy. Jeżeli blokada jest sprawna to prędzej rozerwie skrzynię i urwie 'popychacze' kół zębatych, niż wyrzuci bieg.

Co do zakleszczania, też miałem ten problem. Wystarczyło odkręcić cały lewarek i podszlifować pokrywę skrzyni w nazwijmy to newralgicznych miejscach :) do tego przeszlifowałem nieco samą dźwignię zmiany biegów. Spokój od 10 lat.

Jeśli chodzi o luz to nie pomogę, wymieniłem ślimak ślimacznicę, łożyska i troszkę lepiej ale nadal luz spory. Pewnie trzebaby wymienić jeszcze tę długą tuleję co wsuwa się w nią oś ze ślimacznicą ale daję sobie spokój, już nie wierzę, że ruski układ może nie mieć luzów. Oczywiście jeżeli ktoś nie miał nigdy luzu to pewnie ma farta i trafił mu się układ majstra a nie pomagiera :D

ps. jeśli chcesz zobaczyć jak dobrać sie do skrzyni to polecam mój tegoroczny remont :) tutaj
Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

#74 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 19:51

Awaria skrzyni w T25 Kolego nie pisz tak chaotycznie bo większość cie nie zrozumie.

#75 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 19:59

Awaria skrzyni w T25 masz racje, dużo w poście informacji ale jak ktoś chce to przeczyta 2-3 razy zobaczy na zdjęcie i zrozumie. Starałem się umieścić w poście wszystko co wiem. Jeżeli ktoś ma pytania to chętnie odpowiem.
Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

#76 Share Rafal7

Rafal7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 11:09

Awaria skrzyni w T25 Co do wyskakiwania biegów może wystarczy tylko zaspawac wysprzęglik. :D

#77 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 12:10

Awaria skrzyni w T25 Ja mam to zaspawane i jeszcze do cięiełko podkręcone i teaz luks chodzi tylko 1 i 2 wylatują.

#78 Share entermen

entermen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 15:06

Awaria skrzyni w T25 Dzięki za wszelkie uwagi w tym temacie.
Chyba bez remontu sie nie obejdzie.

#79 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 15:17

Awaria skrzyni w T25 mi jak pod obciążeniem wyskakiwały biegi to wymieniłem ten wałek poprzeczny który tam wystaje w obudowie za prawym tylnym kołem i jest git :D
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share entermen

entermen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 31 lipiec 2009 - 16:05

Awaria skrzyni w T25 Witam po długiej przerwie.
Wreszcie rozkręciłem skrzynię biegów.
Uszkodzeniu uległ jeden z trybów, ten zapedlame gazu ustawiony równolegle do kół.
Odleciało z tego trybu kilka zębów?
Uszkodzeniu uległ też taki pazur, czy chwytak, nie wiem za bardzo jak go nazwać. On przesuwa tryb w odpowiednie miejsce. W kształcie podobne do zaokraglonej literki Y.

I nasunęły mi się dwa pytania:
1)Czy wszystkie wodziki fabrycznie mają identyczny ksztaałt, to znaczy czy są ścięte z dwóch stron?
U mnie dwa maja taki dziwny kształł prawie, że okrągłe, a dwa ścięte z dwóch stron?
2)Jak wyjąć te poprzeczne wałki na których są korytka do zmiany biegów. Czy trzeba odkręcić koło z jednej strony?

3) Jaki jest koszt kompletu wodzików?
Pozdrawiam.
Z góry dzięki za wszystkie rady.