luk2782

Motogodziny w traktorze

Polecane posty

qqq    19

zależy mx 170 i mx 135 to od lipca do listopada po 800mth kampania buraczana na odwozie buraków, reszta po 500mth


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8
A czytaliście może w ostatnim RPT o Valtrze 800. Jest z czerwca 2001 r i napykała już... ;) 14500 mtg !

Wyobrażacie sobie prawie 2500 mtg rocznie. Chodzi w gosp. przy wozie paszowym dla 250 krów i jeszcze inne prace.

To jest ekonomicznie wykorzystany ciągnik, prawie niestygnie.

 

To jeszcze nic. W RPT w Same Dorado 70 w 10 lat 24 tys. mtg. Rocznie 2400mtg Jako głowny ciągnik na 140 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

DF 500 mtg, 912 200 mtg,c 360 150 mtg i w zimie nic, to znaczy że cały rok u mnie nie pracują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

U mnie w R2.76 ze wstępnych obserwacji 1mth=1godz niezależnie od obrotów.

Może ktoś z użytkowników AF ma informacje na temat NH TDD80 jak w nim wygląda długość mth?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

u mnie w mccormicku 1mth = 1 godzina zegarowa niezależnie od obrotów


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

ja nie wiem ile robi rocznie jaki ciagnik ale MF 255 ma juz kolo 12000mtg i ma 20 lat wiec srednio wychodzi kolo 600mtg rocznie Zetor 5320 ma cos kolo 6000 mtg jak sie nie myle i ma 11 lat wiec robi rocznie cos kolo 500mtg rocznie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu rekord to był : C-330 1100mtg, Zetor 7211 1200mtg i C-360 1000mtg <_< Na sprzęcie pracowało tylko dwóch ludzi :) A teraz to Zetor 7211 350mtg, JD 3350 450mtg i C-330 300mtg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grego525    0

Władimirec 200 mth rocznie n 1 hektar.


...............................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Witam.

Mam 7211 i zapewne mtg są zależne od obrotów choć nie sprawdzałem bo nie chodzi od hec hec lat.

Naprawa licznika mogła by nie przynieść efektu bo do końca nie wiadomo co konkretnie nie chodziło, a o czujnik obrotościomierza wołają u nas 450 zł.

Zalecono mi abym założył zeszyt gdzie będe notował ilość przepracowanych mtg.

Jakie rubryki powinny się tam znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    855

wczoraj orałem zetorem 8441. niestety za puźno się zorientowałem aby policzyć ile ma 1mtg minut, więc policzyłem 0,5mtg. Z wielkim dziwem muszę wam oznajmić, że na obrotach 1600-1700 w 0,5mtg wybiło dokladnie co do sekundy 30minut. Ale nie to jest dziwne. W tych 30 min. trzeba dodać że na uwrociach jechałem jakieś 1200obr/min, a po za tym musiałem się zatrzymać ciągnikiem i stałem nim dokladnie 5min. Z tego wynikają 3 możliwości:

1- 1mtg=1godz. zegarowa niezależnie od obrotów

2- 1mtg ma więcej niż 1godz. zegarowa na obr 1600-1700 i dla tego zetor na 1mtg pali tak dużo

3- muszę zobaczyć ile dokładnie ma mtg przy tych obrotach(zobaczę także przy większych i przy turze) i nie stawać w polu.

 

było to wszystko mierzone na stoperze w telefonie


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koyot23    1

w 2008

zetor 7211 300mth

new holland+ladowacz czolowy 600mth

dwuch operatorow, wlasne 50ha, hodowla + uslugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

c330 ok. 250mth zetor 7211 ok.200mth na 20ha, pola daleko od siebie :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Ursus C385, 1204,1212 - nie wiem liczniki nie chodzą

Forterra 10641 - 1000 mtg na rok

NH bis 70 - 700-800 mtg na rok

NH tm 175 - 1200-1300 mtg na rok

NH tm 155 - podobnie mtg na rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Ursus c-330 jakieś 200mth/rok

Ursus 4512 od 400 do 450mth/rok

a Zetor 6340 niecałe 300mth/rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Najwięcej mieliśmy 400 ha ale teraz nam trochę dzierżaw odeszło i jest 370 ha. w tym roku mamy 220 ha ziemniaków, więc jest przy tym roboty, dużo oprysków transportu, wykopki się nazbiera. Każdy ciągnik pracuje żaden nie stoi - no może czasem te stare ursusy odpoczną jak się posadzi i posieje wszystko. Ziemniaki praktycznie co tydzień się pryska na zarazę do tego pola daleko niektóre. A no i jeszcze Forterra w zimie jeździ z pługiem odśnieżającym - wiadomo jak to ze śniegiem raz więcej raz prawie nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Nie przesadzaj że co tydzień pryskasz te ziemniaki by ci się nie opłacały też mam ziemniaki i jak je popryskam 3-4 razy nic sie nimi nie dzieje;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj