Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapnowanie pola

5882 odpowiedzi na ten temat

#2021 Share TheEnd

TheEnd

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 08:40

Wapnowanie pola

kolejność jest bardzo poprawna :)

No nie .
wap-mag to sie nadaje na utwardzenie gruntu co najwyżej. ;)
Musisz poszukać jakiegoś lepszego wapna, w sumie to na 60 arów to mógł byś wysiać około 300 kg wapna granulowanego .
A takie można kupić chyba w markecie ;) cena będzie wysoka ale efekt dobry

Można prosić o nazwę jakiegoś producenta wapna granulowanego bo jak na razie poszukiwanie wapna odczuł tylko mój telefon :P

I małe info czym jest Wap-Mag o ile można. W lokalnych składach mają tego bardzo dużo :P Więc ktoś po coś to kupuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapnowanie pola Dzisiaj, 13:31
  •  

#2022 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 27 lipiec 2013 - 09:07

Wapnowanie pola Wap-mag to kamień kruszony obtoczony gipsem , nie wykazuje żadnego działania w glebie, za to bardzo dobrze się przechowuje i wysiewa i teoretycznie zawiera magnez wapno i siarkę.
Prawda jest taka że żaden z tych składników nie uwolni się do gleby,- to mniej więcej tak jak by posypać piaskiem pole i powiedzieć że się nawoziło krzemem :)
Za to lep na rolników pierwsza klasa !!!!
Nawet producent na swojej stronie podaje w specyfikacji że produkt nie jest reaktywny :rolleyes:
W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

#2023 Share guex1

guex1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 10:45

Wapnowanie pola ile tego kizerytu pod agregat? a może sam siarczan posypac?
co sądzisz o wapnie z siewierza?

Edytowany przez guex1, 27 lipiec 2013 - 10:45.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2024 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 20:20

Wapnowanie pola agronom powiedz mi czy kreda w grudach się rozpuści? w tamtym roku siałem granulat, w tym rozsiałem juz po rzepaku 1,5t/ha kopaliny z koszelowa - jest pył, małe grudki (średnica 2-3 mm) i duże grudy jak pięść 5-10cm - czy to się rozpuści?

#2025 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 29 lipiec 2013 - 19:45

Wapnowanie pola Kreda się na pewno rozpuści , ale jak jest mocno zbrylona to nie za dobrze bo efekt się odłoży w czasie. Te grudki będą sie musiały trochę przekotłować w glebie zanim się całkowicie wymieszają.
Co do kizerytu to w zależności od potrzeb , jak dużo magnezu brakuje to dużo a jak mało to mało ;)
W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

#2026 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 20:26

Wapnowanie pola Co myślisz kolego nawozy na pewno stanieją wapno też?

#2027 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 21:12

Wapnowanie pola te ukraińskie są już bardzo tanie , zgłoś się do Chemirolu to ci takie ożenią, i zaoszczędzisz sporo kasy ;)

#2028 Share FisKars

FisKars

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 23:19

Wapnowanie pola Co możecie powiedzieć o granulowanym wapniaku koszelewskim? Czym się różni w dziłaniu od zwykłego wapna węglanowo-magnezowego 30% Cao 20% Mgo?

#2029 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 30 lipiec 2013 - 21:06

Wapnowanie pola Dzisiaj miałem propozycję na Kujawit Premium (wapno węglanowe 50%) za 43zł/brutto bez dowozu ,i tak się zastanawiam czy, to dobra oferta?.

#2030 Share pracus74

pracus74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 05:23

Wapnowanie pola Agronom-co sądzisz o wapnie z Mątew k.INOWROCLAWIA? I jaka dawke stosować na ha? Dodam ze gleba ph 5.5. Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2031 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 10:12

Wapnowanie pola Pytanie do exsperta zakupiłem wapniak koszelewski . Kiedy najlepiej go wysiać, na ściernisko., na podorywkę.po orce pod agregat. Czy cena 500 zł brutto za tonę tego granulatu to dobra cena.
http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

#2032 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 19:56

Wapnowanie pola ROLNIK7

niby ekspert może powiedzieć że to nie jest zła cena, ale za 500zł brutto miałbyś 5,5t kredy luzem

#2033 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 20:43

Wapnowanie pola Z którą będzie się bijał po polu i nie będzie wiedział co ma z tym zrobić żeby było dobrze.

#2034 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 21:21

Wapnowanie pola w relacji do obecnej ceny zboża to zrobiłeś interes życia. Dziw człowieka bierze że nadal jest tylu naiwniaków

#2035 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 09:29

Wapnowanie pola Czyli kolego w tym roku rezygnujesz z wapnowania i nawożenia ,cena zboża bardzo niska ale mimo to trzeba ziemi posypać .Apropo cen środków produkcji napewno nie spadną a ziemi nie oszukamy .

Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowany przez danielhaker, 01 sierpień 2013 - 22:09.

#2036 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 10:04

Wapnowanie pola Choć nie jest to wątek o cenach to powiem tak:
Jak chce się znać prawdziwą cenę produktów rolnych to trzeba patrzyć na cenę nie krajową ale w euro na rynkach zagranicznych.
W tej chwili ceny spadają ale tylko u nas w kraju, na zachodzie te obniżki nie są aż tak drastyczne co pokazuje że cena jest obecnie zaniżona okresowo .
Cena pszenicy w euro- 190 czyli 805 zł i w ostatnich dniach rośnie
Cena rzepaku w euro- 348 czyli 1475 zł i w ostatnich dniach rośnie
Może nie znam się aż tak jak wy na tych cenach ale moim zdaniem warto zbiory przetrzymać lub zakupić od sąsiada ;)
Poza tym przy niższych cenach liczy się ilość więc jak posypanie dobrego wapna da ci dodatkową tonę na hektar to zyskasz podwójnie.
Ci "naiwniacy" co nie oszczędzają na porządnym wapnowaniu własnie na tym zarabiają w takich sytuacjach jak dzisiaj.

Co do sypania kredy luzem i w formie granulatu to oczywistym jest że granulat jest tańszy w wysiewie i skuteczniejszy.
Kreda wilgotna mocno się zbryla przez co żeby osiągnąć równomierność odkwaszenia gleby trzeba dać jej o wiele więcej .
Podobnie było by gdyby np. sypać polifoskę która się skawaliła po polu , wiadomo że pole nie odczuło by tony skawalonego i zbrylonego nawozu tak samo jak granulek :)
pozdro

#2037 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 12:01

Wapnowanie pola Agronom poszukuję dobrego wapna jestem z woj łódzkiego dotychczas stosowałałem wapno tlenkowe teraz myślę o wapniaku koszelowskim granulowanym jakie masz zdanie na temat tego wyrobu czy może wybrać jeszcze coś innego

#2038 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 01 sierpień 2013 - 16:17

Wapnowanie pola A warto według Was dawać te granulowane wapno?W tamtym roku dawałem tlenkowo magnezowe,i w tym roku pod pszenicę chcę dać te granulowane tylko nie wiem czy warto to sypać,jak sądzicie?Koszt na 1 ha to 150zł.

#2039 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 17:10

Wapnowanie pola Na pewno warto sobie zrobić eksperyment na jakimś kawałku i samemu ocenić . Ja zazwyczaj słyszę same pozytywne opinie. Oczywiście nie każde wapno granulowane jest reaktywne i nie można dać sę wcisnąć szajsu. Najlepsze są wapniaki kredowe i kreda granulowana . Wapna magnezowe i dolomitowe granulowane raczej nie polecam .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2040 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 01 sierpień 2013 - 17:35

Wapnowanie pola Jak dałem tak zwany (can mag ) sąsiad polecił. Zobaczymy jaki będzie efekt. Wapno granulowane. Stosował ktoś?