Skocz do zawartości

Zdjęcie

Słabe ładowanie alternatora koparka Białoruś JUMZ

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kuba3120

kuba3120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 20:55

Słabe ładowanie alternatora koparka Białoruś JUMZ Witam słabo ładuje alternator i nie wiem do końca czego to moze być przyczyna ponizej link do filmiku jak ładuje proszę o pomoc pozdrawiam .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Słabe ładowanie alternatora koparka Białoruś JUMZ Dzisiaj, 01:59
  •  

#2 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 21:08

Słabe ładowanie alternatora koparka Białoruś JUMZ Podaj kolego jakieś informacje odnośnie alternatora.
Jest oryginalny? jaki dokładnie z regulatorem napięcia zewnętrznym czy wbudowanym?
Jak Zachowuje się kontrolka ładowania przed zapaleniem i w trakcie pracy silnika?

#3 Share kuba3120

kuba3120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 21:18

Słabe ładowanie alternatora koparka Białoruś JUMZ alttelnator jest orginalny ruski regulator jest jakiś polski chyba od poloneza tam jest amperomierz jak nic niejest włonczone i dam gazu to wskazówka idzie na plus a jak włoncze światła całyczas jest na minus nawet jak gazu daję do spodu

#4 Share sawo10

sawo10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 21:18

Słabe ładowanie alternatora koparka Białoruś JUMZ Jak widać na załączonym filmie masz miernik. :o Sprawdzałeś nim ciągłość przewodów od ładowania?

#5 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 21:19

Słabe ładowanie alternatora koparka Białoruś JUMZ moim zdaniem jak nic regulator,bo gdyby szczotki to napięcie by nie rosło.

#6 Share kuba3120

kuba3120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 21:24

Słabe ładowanie alternatora koparka Białoruś JUMZ tylko kurcze ja kiedyś zostawiłem na włonczonym kluczyku a prąd idzie przez altelnator bo wzbudzenie jest i od tamtej pory tak sie dzieje

#7 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 21:24

Słabe ładowanie alternatora koparka Białoruś JUMZ Te alternatory nie posiadają szczotek.
Gdzie dokonywałeś pomiaru napięcia, na akumulatorach czy na zacisku alternatora?
A kontrolkę ładowania masz? Świeci się czy nie, gaśnie czy nie?

#8 Share kuba3120

kuba3120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 21:30

Słabe ładowanie alternatora koparka Białoruś JUMZ pomiaru dokonałem na zacisku ja mam amperomierz jak dam gazu to idzie na plus jak włoncze światła czy coś innego to cały czas na minus tylko troche sie ruszy ale po za zero niewyjdzie

#9 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 21:47

Słabe ładowanie alternatora koparka Białoruś JUMZ Zacznij od sprawdzenia napięcia paska.

#10 Share sebu12

sebu12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 21:50

Słabe ładowanie alternatora koparka Białoruś JUMZ Ja kiedyś miałem podobny problem to regulator napięcia był zepsuty i napięcie gineło. Sprawdż regulator napięcia w jumzach to dosyć częsty problem albo jeszcze w alternatorze jest taka płytka co przewody się podpina u kumpla tak było płytka była zepsuta wymienił na nową i w porządku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 22:04

Słabe ładowanie alternatora koparka Białoruś JUMZ W maszynach z tymi alternatorami było zalecenie aby wyłączać masę zaraz po zgaszeniu, bo wzbudzenie mogło rozładować akumulatory. Chodzi mi o alternatory 400W 6 diodowe z zewnętrznym regulatorem napięcia.Alternator w tedy robił się dość gorący. Ale jaki ty masz kolego dokładnie 400W czy 700W. Ja nie wiem jaki masz, jaki rok produkcji tego jumza. Alternator ma ile wyjść, końcówek na sobie, ten regulator co masz to z przewodami zółtym i zielonym?
Możliwe że regulator się spalił, albo uzwojenie wzbudzenia.
Mierzyłeś czy do regulatora przychodzi napięcie?

#12 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 22:12

Słabe ładowanie alternatora koparka Białoruś JUMZ mtracz pytanie do ciebie. T25 miał w orygionale 400W z wbudowanym regulatorem i 2 wyjścia a teraz mam nowy od MTZ 700W też z wbudowanym regulatorem tylko ma 3 wyjscia.Wiesz od czego ono jest może? ładował ajkiś czas i przestał regulator wymienie mam w zapasie :o
Mój Wladimirec podbija świat

#13 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 21 grudzień 2010 - 22:22

Słabe ładowanie alternatora koparka Białoruś JUMZ Temat przeniesiony do działu: Problemy techniczne > Elektryka i elektronika w rolnictwie

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#14 Share kuba3120

kuba3120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 22:35

Słabe ładowanie alternatora koparka Białoruś JUMZ pare fotek jak ten altelnator wygoąda http://www.fotosik.p...129afcdaa4.html
http://www.fotosik.p...9a954bc60c.html http://www.fotosik.p...f3840e9ca7.html

#15 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 23:55

mtracz pytanie do ciebie. T25 miał w orygionale 400W z wbudowanym regulatorem i 2 wyjścia a teraz mam nowy od MTZ 700W też z wbudowanym regulatorem tylko ma 3 wyjscia.Wiesz od czego ono jest może? ładował ajkiś czas i przestał regulator wymienie mam w zapasie ;)

A są jakieś oznaczenia?
Bo mogą być jak te u kolegi co podał link.
Albo +, Ш, Д, i jeszcze inny typ się znajdzie. Pyknij zdjęcie i wstaw będzie dla potomnych.

Co do alternatora z linku. Jest on 400W 6diodowy, dlatego kolego nie masz kontrolki ładowania(ale da się to zmienić)
Sprawdź czy jest zasilanie na przewodzie co wchodzi do regulatora.
Odkręć ten przewód cienki czerwony i miernikiem sprawdź rezystancje miedzy tą śrubką a masą.
A także rezystancje na obu końcach tego czerwonego przewodu. Mała informacja gdy mierzysz rezystancje obwód mierzony musi być bez napięcia.
Aby sprawdzić sam regulator to do tego czerwonego przewodu dotknij żarówkę 12V/21W jednym stykiem a drugim do masy jak się nie świeci to popsuty.

#16 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 18:35

Słabe ładowanie alternatora koparka Białoruś JUMZ http://www.agrofoto....alternator-t25/ oto alternator
Mój Wladimirec podbija świat

#17 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 22 grudzień 2010 - 19:06

Słabe ładowanie alternatora koparka Białoruś JUMZ Ten wolny to wyjście na el licznik mtg, sprawdź połączenia w alternatorze bo napięcie się waha tak jak by gdzieś był słaby styk, reg napięcia też nie można wykluczyć

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

#18 Share cemaxx

cemaxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 18:52

Słabe ładowanie alternatora koparka Białoruś JUMZ Witam, jako ze również mam problem z ładowaniem akumulatora w koparce EO-2321B postanowiłem podpiąć sie pod ten temat.
Sytuacja wygląda następująco:
1. W białorusi założony jest chyba oryginalny alternator. Są do niego podłączone dwa przewody - gruby i cienki. Zakładam że jest to alternator z wbudowanym regulatorem napięcia (nie wiem czy słusznie). Nie wiem jednak do czego służy ten cienki przewód. Kiedy robiłem pomiar napięcia na alternatorze, na wyjściu z grubszym kablem wynosiło ono około 13,6V i praktycznie się nie zmieniało przy zmianie obrotów silnika, na drugim wyjściu z cienkim przewodem napięcie wynosiło lekko ponad 10V. Pomiaru dokonywałem przy obrotach silnika około 1000obr/min.
2. Mimo podejrzenia że alternator wyposażony jest w regulator napięcia, w kabinie znajduje się urządzenie, które również wygląda na regulator napięcia. Ten w kabinie nie wygląda jednak na fabryczny montaż.
http://images62.foto...86ea7ffab71.jpg
3. Założony jest nowy akumulator 195Ah/1200A/12V

Na desce rozdzielczej jest fabryczny amperomierz, kontrolki ładowania raczej nie było nigdy. Amperomierz praktycznie nigdy nie wychyla się na "+", bardzo chętnie jednak przechyla się na "-". Przy włączonych światłach trzeba zwiększyć obroty silnika do ponad 1000obr/min aby wskazówka aperomierza pokazała "0". Na "+" nie wychyli się mimo dalszego zwiększania obrotów. Bez włączonych swiateł sytuacja wygląda podobnie, z tym że wskazówka nie przechyla się na "-" przy niskich obrotach, tylko jest cały czas na "0", lub przechyla się na "+" o grubość wskazówki. Po kilku rozruchach silnika, mimo że dzieli je kilkugodzinna praca silnika, rozrusznik kręci za każdym razem słabiej. Pomaga dopiero doładowanie akumulatora prostownikiem.

Jeśli moje podejrzenia są słuszne i alternator posiada wbudowany regulator napięcia, to do czego służy cienki przewód wyprowadzony z alternatora? Idąc dalej, jak usunąć ten chyba zbędny regulator z kabiny? Co zrobić z trzema przewodami, które są do niego podłączone. Przypuszczam że alternator daje słaby prąd i zakupię nowy jeśli zajdzie tak potrzeba, jednak na początek chciałbym wyprostować kwestię dodtkowego i chyba zbędnego regulatora. Dodam ze pasek klinowy jest napięty.

Z góry dziękuję za udzielenie rady.
Pozdrawiam

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 czerwiec 2014 - 22:16

Słabe ładowanie alternatora koparka Białoruś JUMZ Patrząc po stanie instalacji to mogło się tam zrobić wszystko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share cemaxx

cemaxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 09:16

Patrząc po stanie instalacji to mogło się tam zrobić wszystko

Instalacja jest tam w nienajgorszym stanie, tylko w jednym miejscu, które przedstawia zdjęcię są przeróbki poprzedniego właściciela. Założony jest nawiew od jakiegoś VW i ten regulator. Wizualnie jest tam sporo kabli, ale interesują mnie tylko te trzy kable od regulatora. Reszta kabli jest od nawiewu.
I co najważniejsze, do czego służy wyjście z cienkim przewodem z alternatora? Do kontrolki? Raczej nigdy jej nie było. Nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek przeróbek, dlatego chciałbym przywrócić instalację do jej fabrycznej konfiguracji.

Edytowany przez cemaxx, 01 lipiec 2014 - 09:18.