Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#9641 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 14:04

czy dalo by rade uzyskać dofinansowanie w ramach modernizacji na zakup płyt drogowych zeby utwardzić droge do gospodarstwa ewentualnie podwórko?? i jesli tak to czy trzeba bylo mieć na ta inwestycje jakiś projekt i firme która by te plyty musiała ułożyć ??

Na drogę chyba nie dostaniesz, choć nic nie wiadomo jeśli jest ona na twoim gruncie i nie jest drogą publiczną.
Na podwórka ludzie dostają kasę i zazwyczaj układają kostkę tzw. polbruk.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 23:08
  •  

#9642 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 14:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no na kostke to słyszałem ze można a mnie ciekawi czy mógłbym z płyty drogowej i czy musiała by mi to firma ułożyć czy sam mógłbym to zrobić

#9643 Share tpopus

tpopus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 15:15

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych koledzy czy orientujecie sie jak to jest zakupem ciągnika z modernizacji gosp. i z premi na młodego rolnika??? czy jest to możliwe??? czy nieuznają tego bo to będzie podwójnie dofinansowanie. spotkał sie ktoś z taka sytuacją??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9644 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 03 styczeń 2013 - 15:56

Na drogę chyba nie dostaniesz, choć nic nie wiadomo jeśli jest ona na twoim gruncie i nie jest drogą publiczną.
Na podwórka ludzie dostają kasę i zazwyczaj układają kostkę tzw. polbruk.

Nazywa się po prostu kostka brukowa a Polbruk to nazwa jednej z firm która ją produkuje ;)

Większość ludzi układa kostkę bo jest wytrzymała i zarazem ładnie wygląda ale skoro cel to utwardzenie to nie ważne czy to jest kostka beton czy kamień. Tak samo jak przy budowach będziesz potrzebował wszelkich planów/kosztorysów i prawdopodobnie musi to ułożyć firma. Jeżeli jest to Twoja droga dojazdowa to możesz.

@tpopus- tyle razy już o tym było że wystarczy tylko poszkać.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#9645 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 16:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych tpopus możesz połączyć młodego rolnika i MGR , coś takiego jest możliwe...
wschodni koniec mazowsza.

#9646 Share karola134

karola134

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 16:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych spokojnie mozesz ja tak zrobiłem tylko jestem na białej :P

#9647 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2852 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 21:17

no na kostke to słyszałem ze można a mnie ciekawi czy mógłbym z płyty drogowej i czy musiała by mi to firma ułożyć czy sam mógłbym to zrobić

Możesz układać sam. Wtedy do wniosku załączasz kosztorys z elementami scalonymi. Za pewne byś i sam taki napisał, ale osoby znające się na tym biorą około 200 zł w przypadku takich płyt. Czyli taniej jest u budowlańca ponieważ jest na bieżąco z cenami materiałów oraz dysponuje odpowiednimi programami ułatwiającymi wyliczenia, a być może przy okazji zrobi Ci projekt i koszty zsumuje.

Jeśli układa firma, to do wniosku zwykła oferta, na utwardzenie palcu o powierzchni takiej i takiej, utwardzenie tym i tym, wytrzymałość taka i taka. Cena netto i brutto.

Jedynie nie wiem czy na takie coś potrzebne jest pozwolenie budowlane. Najlepiej się w gminie dowiedz.

#9648 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 21:20

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Utwardzanie placów manewrowych jest na zgłoszenie.

#9649 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 05 styczeń 2013 - 20:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mam takie pytanie dotyczące ESU a dokładnie jak wyliczać ekonomiczną wielkość gospodarstwa?
Podam to na przykładzie:
jest hodowla świń i na jeden rzut mogę pomieścić 150 sztuk świnek ale w ciągu roku można odchować cztery rzuty więc 4*150=600 sztuk, więc w ciągu roku mogę odchować 600 sztuk świń, i jak to liczyć? Czy tylko jeden rzut, czy cztery? Wiem jeszcze tyle że nie liczę tych ha z których zbieram zboże i robię pasze dla świń.

Ps. Czy przed złożeniem wniosku na MGR ESU też się liczy?

Edytowany przez rolnikursus, 05 styczeń 2013 - 20:31.

#9650 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, internet, podróże

Napisany 05 styczeń 2013 - 22:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W wyliczeniach podajesz stan średnioroczny zwierząt, czyli nieważne ile sprzedajesz ale ile masz średnio na stanie. Jeśli chodzi o uprawy, to wszystko co jest potencjalnie towarowe liczysz - czyli zboża nawet jeśli idą na śrute podajesz. W ESU nie liczysz tylko roślin pastewnych i na zielonki, jeślli zużywasz je w gospodarstwie, w tabeli są one wpisane pochyłą czcionką. Ale jeśli np kukurydzę na zielonkę komuś sprzedajesz to liczysz ją w ESU.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9651 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 12:16

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych link do takego kalkulatora:

http://www.arimr.gov...odkarpackie.xls

podajesz aktualny stan inwentarza na dzien dzisiejszy a nie roczna sprzedaż

#9652 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 13:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Stan średnioroczny obliczamy jeśli mamy duże wahania w stanie stada , więcej niż 30% np w związku z zaprzestaniem lub zmniejszeniem produkcji co często ma miejsce w cyklu otwartym ,jeśli nie obliczamy stanu średniorocznego podajemy stan stada na dzień 31 grudnia ,stan musi się zgadzać z systemem informatycznym w agencji bo jest to sprawdzane przynajmniej tak było w moim przypadku

#9653 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 06 styczeń 2013 - 21:08

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mogę podpowiedzeć o tej zgodnosci stanu swin w agencji i w księdze. Przyszly poprawki wlasnie w tej sprawie, bo sie nie zgadzal stan swin, ale wyslalem im ksero ksiegi z dnia 31 bodajze to 2010r. i więcej w tym temacie nie mieli zastrzeżeń. Dodam, że tez wysylalem im stan średnioroczny.

#9654 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 21:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzięki za odpowiedzi ale czy ESU przed złożeniem wniosku na MGR też się liczy? Mi się wydaje że tak ale nie jestem do końca pewny

#9655 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 07 styczeń 2013 - 16:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mnie troche w tym wszystkim martwi to że najwięcej punktów dostaną ci z ESU na poziomie 16-40 pkt.

1. Czy zakup ciągnika ewentualnie pługa/agregatu zalicza się do inwestycji przyczyniających sie do wzrostu GVA?
2. Czy kwalifikacje rolnicze w tym działaniu to tylko ukończenie szkoły czy liczy się jak było np. przy Młodym Rolniku 3-letni staż pracy? Jest napisane o tym w załączniku do rozporządzenia którego nigdzie nie mogę znaleźć.

#9656 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 18:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych O i jeszcze naszło na myśl mi takie pytanie na jakim poziomie mieliście ESU gdy składaliście wniosek ns MGR? Bo mi wychodzi 20,45 dobre czy nie?

#9657 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 18:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy będę mógł się starać o MGR, jezeli w zeszłym roku dostałem młodego rolnika i oficjalnie dopiero od konca sierpnia jestem w pełni ubezpieczonym rolnikiem? Bo według upraw za zeszły rok mam niecałe 6 ESU, a chciałbym skorzystać z modernizacji.

#9658 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 19:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wniosek składać możesz ale zapewne marne szanse na dostanie dofinansowania.

#9659 Share klauss

klauss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 21:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mam pytanie czy wie ktoś może kiedy będzie w lubelskim nabór na modernizacje i czy wogule będzie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9660 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 10:35

Wniosek składać możesz ale zapewne marne szanse na dostanie dofinansowania.

Ktoś tutaj pisał, że osoby nie korzystające wcześniej z MGR będą miały wieksze szanse na dostanie dofinansowanie, więc może jest jakaś szansa. Może się zmienią warunki przyznania pomocy i będzie inna punktacja niż ostatnio. Pozdrawiam