Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buraki cukrowe kilka pytań

1634 odpowiedzi na ten temat

#1221 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 943 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 08:49

0,5l goltix'u ani 8g safari nawet stosowane łącznie nie zrobi na rzepaku żadnego wrażenia Taki dawki to jak zaczyna wschodzić i to w krótkich odstępach max pięciodniowych i to z bardzo dobrym adjuwantem w optymalnych warunkach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buraki cukrowe kilka pytań Dzisiaj, 01:12
  •  

#1222 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 10:37

ok nie ma dużo rzepaku ale jak jest to 90% faza liścieni 10 % 2 liście właściwe. Bardziej chodzi o wybór goltix czy safari ? je sucho więc bardziej kontakt safari do tego z etykiet większy rzepak niszczy safari tylkko pare lat temu ojciec stosował safari i dostały mocno po tyłku...

#1223 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 kwiecień 2016 - 12:02

ok nie ma dużo rzepaku ale jak jest to 90% faza liścieni 10 % 2 liście właściwe. Bardziej chodzi o wybór goltix czy safari ? je sucho więc bardziej kontakt safari do tego z etykiet większy rzepak niszczy safari tylkko pare lat temu ojciec stosował safari i dostały mocno po tyłku...

jak juz drugi zabieg to można 15 gram safari dać i 1l goltixsu i nie ma uja we wsi musi spalić rzepak ja pryskam w odstępach 12 dniowych i pali aż miło a na pierwszy zabieg dawałem 1l betanal max pro +1 lit goltix+10 gram safari w sobote robie juz drugi zabieg :)

a na 3 zabieg 20 gram safari

Edytowany przez lesbycool, 28 kwiecień 2016 - 12:04.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Przymrozki a burak cukrowy zobacz »

•  

#1224 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 943 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 13:14

To jest tak im mniej dajesz substancji tym częściej 7-10 dni to jest dla ilości nominalnych w średnich warunkach  Goltix by zadziałał powinno się dać w sumie 2000g metamitronu czyli 3l np. 1,5+0,7+0,7 Safari przynajmniej 40g w sumie. Jak jest rzepak dałbym to i to. Jak są super warunki można coś urwać. Safari  w mieszance max 20g wyłącznie poniżej 20C w pochmurny dzień lub w nocy

#1225 Share szymoluk

szymoluk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 29 kwiecień 2016 - 00:27

Ja glifosat stosuję juz koło 10 lat i wszyscy we wsi uczyli się tego ode mnie. Nie jest to kwestia odwagi tyko precyzyjnego, równego siewu i dokładnej obserwacji pola. Trzeba odgrzebywać nasionka i patrzeć. Moim zdaniem optymalny ternim zabiegu to od pękania nasionek do max centymetrowego korzonka w dół. Jak pojawia się kiełek w górę to jest już za późno. Dawka (przynajmniej u mnie ) to 1.5 - 2 l na ha. Glofosat szybko się rozkłada i działa tylko to co spadnie na zielone części roślin. Nie ma niebezpieczeństwa oddziaływania go przez glebę na wschodzące buraki.  A niszczy jak wiadomo wszystko co zielone przy smiesznie nisskiej cenie. Na dziś za 2 litry to ok 24 zł/ha.  Dzięki temu zabiegowi mogę opóźnić pierwszy właściwy zabieg na chwasty o dobrych kilka dni a jednocześnie niszczę często występujące stare chwasty zimujące.

Dla przedmówcy: ja też jestem zwolennikiem metamitronu na pierwszy zabieg a dodaję do niego 1 litr betup trio albo coś podobnego (głownie komosa). Na drugi i trzeci idzie już max pro zwykle z dodatkiem safari (rzepak) a do ostatniego idzie lontrel/cliophar właśnie na ostrzenie niezastąpiony. Może nie tanio ale zawsze skutecznie i czysto bez poprawek. 

doglebowo poszedl dual z pyraminem 1,3l plus 2 (malo pyraminu po fakcie sie kapnolem ale jak dotad dzialanie luks) dzis zrobilem drugi zabieg 2 litry oblix ( to samo co torrero) plus corzal 157 0,5 litry(fenmedifam )

co proponujesz w kolejnym zabiegu i po ilu dniach ? na  polu jest zawsze presja przytuli komosy zoltlicy tasznikow i ostrozen ma swoje gniazda (zatrzymal go oprysk doglebowy i stoi w miejscu)

#1226 Share tommmek

tommmek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 06:45

Buraki cukrowe kilka pytań Pryskalem w piątek tydzień temu dawka dzielona goltix 0,7 belveder forte 0,5 kosynier 0,4 teraz czekam bo przymrozki ale chwast jest juz duży faza 1 pary liści. Co myślicie jak na lekko uszkodzone buraki po przymrozkach zastosuje goltix 1,1 belveder forte 0,6 kosynier 0,5 asahi 0,5 i na jednym polu gluchy owies to jeszcze do tego 0,3-0,2 agil
Do tego wyżej jeszcze 10g safari mi doradzają ale nie wiem czy nie odczekać jeszcze dzień lub 2

#1227 Share szymoluk

szymoluk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 29 kwiecień 2016 - 06:58

czy mozna rozsiac wapno poglownie w burakach ?(jesli tak to jaki i w jakiej dawce i czy to cos pomoze?) dodam ze pole nawozone obornikiem co 3 -4 lata ale nie wapnowane lat ze ho ho)

#1228 Share zibi400

zibi400

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 12:19

Wapno pogłównie tylko węglanowe 1 t/ha

http://www.nordzucke..._z_cukrowni.pdf

#1229 Share kozik251

kozik251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 16:04

Panowie .Pryskałem dziś buraki venzarem z safari . I po 4 godzinach po zabiegu zaczeło padać. I mam pytanie czy zadziała ten środek?

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

#1230 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 20:08

`Dawałeś adiuwant?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1231 Share kozik251

kozik251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 20:51

Tak dawałem ten co jest w safari i osmo.

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

#1232 Share radomil24

radomil24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 22:06

Czy goltix 1l + betanal maxx pro 1,25 l zwalczy chaber czy jednak lontrel w późniejszym terminie gdyż narazie buraki są za małe i osłabione po przymrozkach, na pierwszy oprysk poszedł sam betanal

Edytowany przez radomil24, 29 kwiecień 2016 - 22:07.

#1233 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 15:48

jak juz drugi zabieg to można 15 gram safari dać i 1l goltixsu i nie ma uja we wsi musi spalić rzepak ja pryskam w odstępach 12 dniowych i pali aż miło a na pierwszy zabieg dawałem 1l betanal max pro +1 lit goltix+10 gram safari w sobote robie juz drugi zabieg :)

a na 3 zabieg 20 gram safari

A jakie dawki na drugi zabieg dajesz? Bo ja dałem betanal 1,1 i goltix 0,75 na pierwszy raz, ale mam trochę rzepaku(nie za dużo bo 8 lat temu tam miałem rzepak aż się zdziwiłem jak pryskałem, że tyle wyszło jeszcze) i muszę dorzucić safari, bo chyba sam goltix z betanalem go nie położą. Podkreślam nie ma tragedii z rzepakiem, ale tak z 0,5-1 szt na metr kwadratowy to będzie na pewno.

#1234 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 19:18

ja daje tak koczas

T1 betanal max pro 1 litr + 1 litr goltix:+10 gram safari

T2 betanal max pro 1,25 litra+ 1litr goltix +15 gram safari + 0,6 litra asahi  sl

T3 kemifam super koncentrat 1 litr+0,3 litra wenzar +20 gram safari +0,6 litra asahi sl

asahi sl daje po to w drugim i trzecim zabiegu żeby buraki nie stały w miejscu :)

#1235 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 19:30

Ok, dzięki wielkie. A dobrze pamiętam że betanal goltix i safari to nie dorzucać adiuwanta tego od safari? Bo coś mi się tak kojarzy, że kiedyś było.

#1236 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 20:47

Buraki cukrowe kilka pytań Jaką dawkę dać kemironu żeby zwalczyć przytulię która rośnie tylko przy między dodam ze buraki były pryskane dwa razy w dawkach betanal max pro 1,2l+goltix 1l.Dodam ze chcę to zrobić opryskiwaczem ręcznym i potrzebuję 20l wody ile dać kemironu na tą ilość wody.

#1237 Share maciekwariat9

maciekwariat9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 01 maj 2016 - 07:49

Buraki cukrowe kilka pytań jaka faktycznie jest różnica po zastosowaniu asahi zostawił ktoś trochę dla kontroli. jaka faktycznie jest różnica

#1238 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 01 maj 2016 - 09:21

jaka faktycznie jest różnica po zastosowaniu asahi zostawił ktoś trochę dla kontroli. jaka faktycznie jest różnica

a nigdy nie zostawiłem kontroli jak bym miał mniejszy opryskiwacz to bym mógł się tak pobawić a jak pryskam opryskiwaczem 2500 l to nie  chce mi się dwa razy mieszać na kawałek 1 jak tym dużym zabieram na raz

#1239 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 01 maj 2016 - 12:45

Ok, dzięki wielkie. A dobrze pamiętam że betanal goltix i safari to nie dorzucać adiuwanta tego od safari? Bo coś mi się tak kojarzy, że kiedyś było.

tak nie dawać trendu co dają do safari jak z betanalem pryskasz betanal ma już w sobie adjuwant

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1240 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 01 maj 2016 - 17:47

Buraki cukrowe kilka pytań Nawet na etykiecie betanalu Max pro jest napisane że jak się miesza z safari to trend też się dodaje. Ja zawsze dodawałam i jeszcze dodawalem goltix .

Edytowany przez poosa21, 01 maj 2016 - 17:48.