Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa obory na opasy.

260 odpowiedzi na ten temat

#181 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 28 maj 2014 - 21:47

Budowa obory na opasy. z tego co się oriętuje to musisz mięć wynajętą do tego ekipę i która wystawi ci na to papier że to stawiała

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa obory na opasy. Dzisiaj, 15:40
  •  

#182 Share bagnisty

bagnisty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 maj 2014 - 08:46

Budowa obory na opasy. Wlasnie wydaje mi sie ze mozna sposobem gospodarczym za kase z MR a to chyba na zwroty trzeba wszystko dokladnie i najlepiej jak firma buduje.

#183 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 05 październik 2014 - 18:02

Budowa obory na opasy.

Chciałbym abyście mi coś podpowiedzieli. Otóż mam zamiar zbudować oborę, docelowo na opasy, możliwe jednak ze na początku będą tam również tuczniki. Oto link do obrazka:  http://zapodaj.net/b...c7b503.png.html  , wiem ze nie powala profesjonalizmem i jakością ale to tak na szybko żeby tylko wyjaśnić o co mi chodzi. A wiec do rzeczy: cały budynek będzie miał 25 na 15 metrów, będą się w nim znajdować 4 komory o wymiarach 5,5 na 10 metrów (na 10 byków luzem lub 50 sztuk trzody). Budynek musi wyglądać jak wygląda bo nie mam możliwości budowy ani szerzej ani dłużej, co więcej wejścia mogą być rozmieszczone tylko tak jak widać na obrazku (czarno czerwone linie). Korytarz który biegnie wzdłuż całego budynku i zakręca pod katem 90 stopni (ten z pojedynczym wejściem nie wiem czy to dobrze widać na obrazku) będzie pełnił 3 funkcje po pierwsze będzie to stół paszowy po drugie będzie to miejsce w którym byczki/tuczniki będą przebywać podczas wywozu obornika (głęboka ściółka) po trzecie zwierzęta będą nim wychodzić na samochód przy sprzedaży. Te przerywane linie to drabiny paszowe, które będą otwierane (patrząc na obrazek w prawo) w taki sposób aby zwierzęta mogły iść tylko w jedna stronę korytarza. Teraz tak po pierwsze jak wysoka drabinę paszowa mam zrobić? Po drugie zastanawiam się jak zrobić ściany/przegrody zaznaczone na zielono na obrazku myślę nad pełnymi ścianami które dobrze podtrzymały by strop (ponieważ nad obora będzie składowana słoma) co o tym myślicie? I co myślicie o całym ,,projekcie" może macie lepsze pomysły ;) 

#184 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 07 październik 2014 - 16:37

Budowa obory na opasy. Bardzo prosil bym o jakies wskazowki, odpowiedzi bo chce zrobic kosztorys i zaczac szukac materialow

Dzieki wielkie. . .

Edytowany przez vbox33, 11 październik 2014 - 21:53.

#185 Share kowalskijan1313

kowalskijan1313

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 07:00

Budowa obory na opasy.

Panowie mam pytanie czy takie coś  http://allegro.pl/ha...4734070728.html po ociepleniu pianą natryskową w środku nadało by się dla bydła? Za wszelakie sugestie i podpowiedzi dziękuje

#186 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 18:17

Budowa obory na opasy.

Wolał bym normalną hale nie łukową . przemyśl sobie jak tam zrobisz boksy , do ściany chyba się nie uda możesz mieć dużo miejsca nie wykorzystanego chyba że uwięziówka ze stołem paszowym i jednym rzędem bydła a od ściany kanał gnojowy  wtedy potrzeba po dwa drzwi na szczytach . Jakoś tego nie widze .

#187 Share kusza

kusza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 21:14

Budowa obory na opasy.

Witam, przerabiał ktoś z was stodołę na oborę? Planuje część klepiska zagospodarować na cielaki, która sąsiaduje z oborą. Pytanie czy potrzebny będzie jakiś strop, przynajmniej na wysokości wrót, czy na wolnej przestrzeni w stodole nie będzie im za zimno??? 

#188 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 21:19

Budowa obory na opasy. @ kusza jak będzie sporo cielaków to dasz więcej słomy i same powinny się ogrzać,chyba że jest na prawdę dużo wolnej przestrzeni to warto pomyśleć może żeby nad tym kojcem zrobić coś z desek i położyć na to słomę.
W najgorszym przypadku będziesz im nosił ciepłą herbatkę w termosie ;) żartuje oczywiście

Edytowany przez maciejo360, 04 listopad 2014 - 22:59.

#189 Share kowalskijan1313

kowalskijan1313

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 10:53

Budowa obory na opasy.

Kolego leszekb bo są też hale 7 metrowe i trzymając na uwięzi było by to dosyć ustawne. Poza tym nie widzi mi się jakoś wywalać tyle kasy na budynek 

#190 Share kusza

kusza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 21:27

Budowa obory na opasy.

@ kusza jak będzie sporo cielaków to dasz więcej słomy i same powinny się ogrzać,chyba że jest na prawdę dużo wolnej przestrzeni to warto pomyśleć może żeby nad tym kojcem zrobić coś z desek i położyć na to słomę.
W najgorszym przypadku będziesz im nosił ciepłą herbatkę w termosie ;) żartuje oczywiście

Grzejnik wstawię :P  rzeczywiście zrobię jakiś prowizoryczny strop, bo i tak ma być to tymczasowo, w przyszłości planuję całą przeznaczyć na bydło. 

Pozdrawiam.

Edytowany przez kusza, 05 listopad 2014 - 21:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 22:00

Budowa obory na opasy. A dużo będzie tam tych cielaków?

#192 Share kusza

kusza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 21:28

Budowa obory na opasy.

Parę sztuk, bo obora pełna heh. Ale plan jest taki, aby w niedalekiej przyszłości zagospodarować całą na bydło.

#193 Share RobertIwanski87

RobertIwanski87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 16:06

Budowa obory na opasy.

Ja też planuje zagospodarować stodołę na oborę dal opasów. ile trzeba liczyć miejsca na jednego opasa? 

#194 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 16:58

Budowa obory na opasy.

znalazłem to w parę sekund http://www.ppr.pl/dzial-minimalne-warunki-utrzymania-bydla-2651.php

#195 Share krzlew89

krzlew89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 19:48

Budowa obory na opasy.

Czy orientuje się ktoś jaka jest min szerokość dostępu do stołu paszowego w oborach wolnostanowiskowych, albo jakie rozporządzenie to określa? chodzi mi dokładnie o bydło opasowe.

#196 Share micgal39533

micgal39533

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 21:19

Budowa obory na opasy.

witam w 2015 :D

co sądzicie o halach łukowych. czy nadałoby się to na hodowle bydła mięsnego ? 

#197 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 05:11

Budowa obory na opasy.

Grzejnik wstawię :P  rzeczywiście zrobię jakiś prowizoryczny strop, bo i tak ma być to tymczasowo, w przyszłości planuję całą przeznaczyć na bydło. 

Pozdrawiam.

Ja trzymam cielaki w stodole. Możesz śmiało wstawiać. Ważne, żeby przeciągów nie było i sucha słoma. Nic im nie będzie. Żadnej prowizorki nie buduj, szkoda czasu i pieniędzy!

#198 Share farmer24

farmer24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 07:12

Budowa obory na opasy. odnośnie artykułu od "dawidg2" opas pow. 450kg szerokość sranowiska 1m tyle wystarczy?

#199 Share Bolsick

Bolsick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 18:01

Budowa obory na opasy.

Witam na wiosne mialem zaczynac odbudowe obory na bydlo opasowe (spalil sie dach i nadpalily sciany) rozebralem sciany zostaly fundamenty i mialem zamiar odbudowac na tych fundamentach dzis bylem w starostwie spytac sie czy jakies papierki trzeba odpowiedzieli ze musze wszystko od nowa zaczynac plany pozwolenia itp dodam ze w starszych planach budynek jest na mapach chcialem odbudowac tak jak bylo nic niezmieniac tylko w wsrodku troche . Teraz niewiem co robic ojciec mowi zeby stawiac i zostawic te papierki ale troche strach jak jakas kontrol czy nosa ktos wsadzi. Moze ktos cos poradzi?? i pytanie jaki jest koszt wszstkich tych pozwolen projektow itp??

Edytowany przez Bolsick, 19 styczeń 2015 - 20:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 20 styczeń 2015 - 12:33

Budowa obory na opasy.

moim zdaniem jak nie zmieniasz wymiarów, przeznaczenia, konstrukcji budynku to niepotrzebnie się tam pokazywałeś, nam jak się spaliła obora, tylko że sam dach poszedł, to odbudowliśmy tak jak było, i stoi już z 10 lat, nikt się nie zjawił na kontrol, gapiów i tak masa była przez tydzień

złożyłeś już tam jakieś papierki? na rozbiórkę też trzeba pozwolenie