Zaloguj się, aby obserwować  
mgalon

Ciągnik do małego gospodarstwa około 8 hektarów.

Polecane posty

mgalon    0

Witam zastanawia się nad kupnem ciągnika. Obecnie posiadam MF255 i T-25 :( Zajmujemy się głownie uprawą warzyw. Moje pola są raczej górzyste mam kilka dość stromych górek a do tego przechyły i np pole w kształcie trójkąta :P gdzie nawracanie się jest tragiczne. Zastanawiam się nad zetorem 7211 lub 7245. Oba kosztują mniej więcej tyle samo mają chyba zbliżoną moc ale tu chciałbym usłyszeć waszą opinie bo jedni mówią że 7211 ma 60km drudzy znów że ponad 70km i podobnie jest z 7245. Nie wiem czy przedni napęd daje aż tyle bo nigdy nie mieliśmy ciągnika 4x4 ale znów wchodzi w grę problem nawracania się mam kilka na prawdę małych kawałków gdzie nawrócenie się MF 255 czasem bywa trudne więc zetor z 4x4 miałby sporę problemy przynajmniej tak mi się wydaje. Proszę o pomoc w rozwikłaniu problemu które ciągnik będzie dla mnie lepszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Widze że tak dużo tych hektarów masz że nawet nie wiesz dokładnie ile. Pytanie mogłeś zadać w temacie ciągnik na 10 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zetor 7211 to 66KM, a zetor 7245 to ten sam ciągnik tyle że z przednim napędem. Jak masz pola górzyste to 4x4 się przyda.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgalon    0

A ile tak mniej więcej na godzinę spali 7211 ? Na forum jeszcze często polecacie zetora 5211 podobno pali o wiele mniej. Ciągnik zastąpi MF 255 i będzie wykonywał głownie cięższe pracę orka uprawa itp, oczywiście mf zostanie będzie śmigał z opryskiwaczem :blink: Większość moich pól to spore górki a do tego jeszcze często spore przechyły. Wiem że pola mam nie wiele ale wszystko jest pod warzywami więc na prawdę ciągniki mają co robić zwłaszcza w okresie jesiennym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zależy od tego jak będziesz nim jeździć na jakich obrotach i z jakimi maszynami :blink: Do zetorka większe maszyny niż do mf. Ma zdecydowanie większe osiągi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgalon    0

Ja raczej preferuje spokojną jazdę nie lubię katować sprzętu. Mam dość ciężkie ziemie a do tego górki i MF nie daje często rady zaraz zaczyna się kopać i po robocie a mam do niego pług 2 skibowy. Ciągnik będzie śmigał z pługiem jeszcze nie wiem jakim myślmy nad jakaś dużą trójką ale chyba z czwórką też dawałby sobie radę nie wiem co się bardziej opłaca kupić. Jest podobny temat na forum ale nie chciałem go już przedłużać piszecie że na takie małe gospodarstwo bardziej opłaca się kupić 5211 ? Jak wygląda średnie spalanie 7211 i 5211 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na górzysty teren to 4 skiby mogą być za dużo jak na zetora, a zresztą 4 skib nie potrzebujesz 8ha to migiem zrobisz. A co do spalania to większe niż mf ale nie jakieś ogromne. Bez katowania w 5l/mth się zmieścisz :blink:


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgalon    0

Tylko teraz się znów zastanawiam czy 7211 czy 7245 ? Mam górki a do tego pełno klinów i nawracanie też jest dość ciężkie. A 4x4 daje lepszy uciąg. Ale 7211 kupię max do 25 tys natomiast 7245 te 30 tys na pewno muszę mieć bo są nawet i droższe. Opłaca się zbierać na 7245 aż taka jest różnica w sile ciągnika gdy nie ma 4x4 ? Czytałem gdzieś że przy jeździe pod górę 4x4 na wiele daje ponieważ przód w jakimś stopniu lekko podnoszony jest do góry i przednie koła się trochę ślizgają. Co wy o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Na tyle ha to może 60konnego Belarusa wyjdzie taniej niż 7211 i będzie miał 4x4

http://moto.allegro.pl/mtz-525-belarus-naj-naj-naj-zobacz-nie-82-820-i1271108501.html

 

bez przedniego napędu można miec za grosze...

 

http://moto.allegro.pl/mtz-belarus-i1269510727.html

 

http://otomoto.pl/mtz-550-A19291.html


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgalon    0

A jak wygląda sprawa części zamiennych do takiego ciągnika chodzi mi o MTZ ? Słyszałem że cieżko jest kupić dobre części. I jak wygląda spalanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

4x4 to nie na 2koła naped tylko :blink: u mnie ursus 4x4 ostatnio z agregatem było równane pole po zapychaniu dołu to tył zaczyna się kopać a przód dalej kręci i wyjechał ;[ tak samo jak z rozrzutnikeim był wozony gnój po pagórkach nawet 85km tylko na tylnym nie szet by tak jak te moje 72km 4x4 :) zawsze można przecież przedni napęd odłączyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeski15    63

Zetor 7211 a 7245 różnią się tylko tym że 7245 ma 4x4. Ale napędy 4wd maja to do siebie ze maja male skrety. Dlatego tez na twoim miejscu wybrałbym 7211 a na tyle ziemi to spokojnie wystarczy. 3-ka pług i jedziesz albo na początek to nawet 2-ka i bedziesz szybciej jechał.

Edytowano przez lukeski15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj