Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9022 odpowiedzi na ten temat

#5381 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 21:59

VAT w rolnictwie nip 7 przy przechodzeniu na vat. Tak mi się teraz nasunęło takie pytanie....

Edytowany przez ONA77, 24 styczeń 2013 - 22:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 13:20
  •  

#5382 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 15:36

VAT w rolnictwie

A ile taki przegląd kosztuje? Mi US przysłał pocztą potwierdzenie zgłoszenia do ewidencji.

maja kasa kosztowala 1000netto, pierwszy przeglad po 24miesiacach bedzie kosztowal 123 brutto
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#5383 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 25 styczeń 2013 - 18:07

VAT w rolnictwie ja jeszcze wrócę do wątku o druczku VAT 7
Byłem dziś w US z myślą przygarnięcia sobie kilku nowych egzemplarzy VAT 7 (13), niestety były tylko stare (12), Pan w okienku powiedział mi, że na razie US będzie przyjmował stare druki

Powiat Bialski, Lubelskie
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5384 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 25 styczeń 2013 - 20:02

VAT w rolnictwie sciągnik program ze strony gofin.pl - druczki zawsze aktualne i sobie na kompie wypiszesz kwit ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5385 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 25 styczeń 2013 - 20:54

VAT w rolnictwie A czy skarbowy namierzy kogoś kto nie ma gospodarstwa a wystawia Faktury VAT RR na sprzedaż? Pytam gdyż w kiedyś zdarzyło mi się na giełdzie kilka takich faktur wystawić płatnych przelewem na moje konto, zaznaczam że oficjalnie nie prowadzę gospodarstwa jestem tylko domownikiem.

#5386 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 25 styczeń 2013 - 21:13

VAT w rolnictwie Janusz20 , jeszcze raz : Ty sprzedawałeś i na to co sprzedałeś wystawiłeś fakturę VAT RR ? Jeśli tak ,to posiadanie gospodarstwa tu nic nie pomaga , może jednak wystawiłeś " zwykłą "fakturę VAT ?

Edytowany przez fezoi, 25 styczeń 2013 - 21:21.

#5387 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 21:44

VAT w rolnictwie Sprzedawałem ja wystawiłem fakturę vat RR tak jakbym był rolnikiem ryczałtowym, a w rzeczywistości nim nie jestem, pracuje tylko w gospodarstwie.

#5388 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 22:15

VAT w rolnictwie I tu jest problem , rolnik ryczałtowy nie wystawia faktur . Obawiam się że pomyliłeś role , VAT RR wystawia kupujący (watowiec) rolnikowi ryczałtowemu jak od niego kupuje . Zależy kto wziął od Ciebie te faktury i co z nimi zrobił .

Edytowany przez fezoi, 25 styczeń 2013 - 22:19.

#5389 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 22:22

VAT w rolnictwie Fakt zapomniałem, i pomyliłem się. z przyzwyczajenia napisałem że to ja je wystawiłem bo z reguły wystawiam na ojca faktury Vat. Przepraszam za zamieszanie. Tak to mnie wystawiono te faktury na moje dane z przelewem na moje konto, sprawa wyglada tak że tak jakby podszyłem sie pod rolnika ryczałtowego. a ni nie jestem kupujący raczej napewno zgłosi te faktury do zwrotu.

#5390 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 22:32

VAT w rolnictwie Nie wiem czy jest źle , rolnik RR to chyba NIP jest tylko potrzebny , każdy może być (jest) rolnikiem . Jeśli zapłacili w terminie to może nic nie będzie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5391 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 22:39

VAT w rolnictwie nic Ci nie zrobią, chyba że ktoś z US udowodni, iż nie byłeś wtedy rolnikiem, ale to raczej niewykonalne,

#5392 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 22:59

VAT w rolnictwie Czyli aby wystawiać fakturę vat RR legalnie nie trzeba mieć w posiadaniu ziemi rolnej ?
A jak najlepiej rozegrać taki biznes, że ja pracując w gospodarstwie taty(tata rozlicza się na zasadach ogólnych) jako domownik, pożyczam od niego sprzęt kosze łąki wzięte od ludzi ,,za sprzątnięcie" trawę zbieram i sprzedaje na pelet na faktur Vat RR wystawioną na moje dane

oczywiście paliwo do prac leje ,,swoje"
na razie nie chcę na siebie żadnej ziemi gdyż liczę po cichu wyrwać premie na start.

Edytowany przez janusz20, 25 styczeń 2013 - 23:02.

#5393 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 23:12

VAT w rolnictwie nie musisz być rolnikiem oficjalnie, wyłącznie dla potrzeb US, oni nie mają nic wspólnego z KRUS ani ARiMR, więc możesz mieć ustne umowy dzierżawy (na mniej niż 1ha przeliczeniowy) i wszystko będzie ok

#5394 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 23:15

VAT w rolnictwie Ja naiwnie myślałem , że Ty Janusz spać nie możesz bo masz kłopot , a Ty chcesz żebyśmy napisali poradnik " Jak US w h robić " :) .

#5395 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 16:31

VAT w rolnictwie Jeżeli w poniedziałek złożyłbym dokumenty ,to jak długo trzeba czekać na przejście na vat ? Jak lepiej się rozliczać co miesiąc czy kwartał ?

#5396 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 17:37

VAT w rolnictwie romet737
Przejdziesz na VAT z pierwszym dniem nowego okresu rozliczeniowego, miesięczne czy kwartalne to zależy jak często chce ci się jeździć do US i od tego zależy częstotliwość zwrotów, czy dużo będziesz miał faktur do rozliczania. Ja na przykład jestem na kwartalnym bo nie chce mi się tam jeździć co miesiąc, i nie zależy mi na częstszych zwrotach. Jeżeli byś kupował coś za dużą kwotę i miałbyś duży zwrot to przy kwartalnym możesz ten zwrot otrzymać w najgorszym przypadku dopiero po 145 dniach od zakupu.

#5397 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 19:14

VAT w rolnictwie

Ja naiwnie myślałem , że Ty Janusz spać nie możesz bo masz kłopot , a Ty chcesz żebyśmy napisali poradnik " Jak US w h robić " :) .

Oj tam zaraz w hu robić :rolleyes: Po prostu ze dwa lata temu wystawiono na mnie kilka takich RR na spore kwoty, i do tej pory skarbowy sie nie odezwał, I ciekawe czy się odezwie? podobno maja pięć lat
I tak się zastanawiam czy skoro wtedy to jakoś przeleciało to czy jak bym teraz sprzedawał to siano w ten sposób czy by powstał jakiś problem? A jeśli tak, to jak to ugryźć aby było dobrze? może ktoś coś podobnego przerabiał?

Jakie warunki trzeba spełnić aby można było legalnie dostawać faktury Vat RR?

Edytowany przez janusz20, 26 styczeń 2013 - 19:16.

#5398 Share pawelc

pawelc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 22:13

VAT w rolnictwie

romet737
Przejdziesz na VAT z pierwszym dniem nowego okresu rozliczeniowego,

rejestrację do vat należy zrobić najpóźniej na jeden dzień przed dniem wykonania pierwszej czynności podlegającej opodatkowaniu. np sprzedaży. Czyli jeżeli zarejestrujesz się w poniedziałek to na vacie jesteś od wtorku. Nie musisz czekać na początek/koniec miesiąca/kwartału. Jak planujesz mieć duże zwroty to lepiej miesięcznie a jak małe to kwartał. Lepiej przejść teraz na vat zanim kupisz paliwo albo opryski. Będziesz już mógł odliczać vat od pierwszych zakupów.

#5399 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 22:51

VAT w rolnictwie OK. Ale jeżeli przejde teraz na vat ,to czy będe mógł już odliczyć vat z dwuch maszyn rolniczych o wartości około 50 tyś brutto?,jeżeli niemam żadnych sprzedaży. Planuje sprzedaż ale na około 15 tyś ale dopiero po zakupie maszyn będąc już na vacie. Czy musze mieć wcześniej sprzedaż żeby odliczyć vat z tych maszyn,czy sprzedaż może byc po zakupie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5400 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 07:19

VAT w rolnictwie

rejestrację do vat należy zrobić najpóźniej na jeden dzień przed dniem wykonania pierwszej czynności podlegającej opodatkowaniu. np sprzedaży. Czyli jeżeli zarejestrujesz się w poniedziałek to na vacie jesteś od wtorku.

Na vat możesz przejść z początkiem miesiąca , nie ma możliwości aby rolnik ryczałtowy zaczynał rozliczenia na jako podatnik na zasadach ogólnych o polowy miesiąca itd,,
Zgłoszenie robisz przed początkiem miesiąca od którego chcesz się rozliczać .
Sprzedaż i zakup muszą być w tym samym okresie rozliczeniowym ( miesiąc lub kwartał , zależy co wybierzesz), bez różnicy co będzie pierwsze zakup czy sprzedaż.. Jeśli nie będziesz miał sprzedaży w danym okresie to Us ma termin do zwrotu ( jeśli go będziesz miał) 180 dni .