RoRo

jaka farba do malowania maszyn

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tigon    1490
Napisano (edytowany)

i farbę poliuretanowa można bezpośrednio na mokry epoksyd nakładać? i dawać 1 czy dwie warstwy? nie ma znaczenie ze np podkład z novola 360 a poliuretanom z innej firmy?

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

pomalowałem tymi farbami co up pisałem i po tygodniu czasu farba nadal dość miękka, mocniej przyciskają można zostawić ślad po paznokciu to normalne w tej temperaturze?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

novol 360 i do tego poliuratanol od gościa z allegro "zychar"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Jak kupiłeś badziew co nikt o tym nie słyszał to co się dziwisz, miałeś podane aukcje ze sprawdzonym lakierem i nawet tańszym od tego co kupiłeś, 

Teraz nic z tym nie zrobisz, czekać nie wiadomo ile i liczyć aż stwardnieje, albo zdzierać i kłaść od nowa któryś z polecanych lakierów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Miałem kiedyś przypadek, ze farba chemoutwardzalna nie chciała wysychać bo była stara, dawno przeterminowana. Dodawanie nawet nowego utwardzacza nie pomagało. Dopiero kupno świeżej puszki rozwiązało sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
8 godzin temu, Mikua napisał:

Jak kupiłeś badziew co nikt o tym nie słyszał to co się dziwisz, miałeś podane aukcje ze sprawdzonym lakierem i nawet tańszym od tego co kupiłeś, 

Teraz nic z tym nie zrobisz, czekać nie wiadomo ile i liczyć aż stwardnieje, albo zdzierać i kłaść od nowa któryś z polecanych lakierów 

Nie opowiadaj bajek, to żaden badziew, no chyba że jakaś lewa partia się trafiła. Gość tym maluje swoje wyroby i bardzo dobrze się to trzyma. Kupi inną i będzie gadka że jeszcze inną aż w końcu przyjdą ciepłe dni i każda będzie dobra. Jak się nie ma warunków to zima się nie lakieruje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Malował ktoś cynkalem ? Jakiś podkład dawać pod to ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Do usunięcia.

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

skuteczne zabezpieczenie czego? Czystego czy skorodowanego metalu? Taka farba wymaga zastosowania farby podkładowej. To jest zwykła farba poliuretanowa - jaką lepszą nakładaną natryskowo znajdziesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
9 godzin temu, Ursus932 napisał:

Malował ktoś cynkalem ? Jakiś podkład dawać pod to ??

A co pisze na etykiecie produktu ?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No nic o podkładzie bo to farba 2 w 1

Ale myślałem że może by coś dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
9 godzin temu, akmaly napisał:

skuteczne zabezpieczenie czego? Czystego czy skorodowanego metalu? Taka farba wymaga zastosowania farby podkładowej. To jest zwykła farba poliuretanowa - jaką lepszą nakładaną natryskowo znajdziesz?

Pomyliłem cytat. Chodziło mi o corinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde11    0

Cześć! Chcę pomalować pług do tych celów zakupiłem farbę podkładową na rdzę Corimal oraz farbę nawierzchniową ze Śnieżki kolor zielony 6002 i czarny 9005

Będę malował pędzelkiem, czy jakieś uwagi z tego faktu, że pędzelkiem? Będę malował na wzór Bometu pług 5 skibowy podorywkowy i jeśli wystarczy farby to kultywator z podwójnymi wałkami 2.1m.

Pytanie kolejne. Czy pomalować samym podkładem na rdzę lemiesze i odkładnicę czy od razu chlorokauczukiem też? Czy może ich nie malować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

nie ma farby na rdzę 😉 musisz wyczyścić do gołego metalu , albo przeszlifować starą farbę jak dobrze się trzyma.

 

Co do pędzelka nie ma zastrzeżeń żadnych tylko będzie widać ślad pędzla ale komu to przeszkadza w pługu , jak dodasz 5-10 % rozpuszczalnika to będzie "rzadsza" i niebędzie widać śladów pędzla . Ewentualnie benzyny .

 

A odkładnie od strony roboczej to żaden sens malować ale jak już będziesz myć pędzelek to i możesz puszkę zalać troszkę rozpuszczalnikiem czy benzynąi zawsze popłuczyny będą i się da pomalować odładnie czy lemiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde11    0

Tak wyszło malowanie. Mi się to podoba i ważne, że maszyna zabezpieczona i prawie jak nowa. Wyczyszczę tylko do gołego metalu i samym chlorokauczukiem pociągnę lemiesze od strony roboczej.

92184905_900244193749237_63016632045273088_n.jpg

92392511_2703772449750283_5541374785348435968_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde11    0

Myślałem, że lżej będzie ale powiem Ci, że kolejny pług to na pewno nie będę tego wykręcał XD co najwyżej ramkę z kołem a reszta zostanie, co prawda efekt wow bo wszędzie się dostałem ale jednak dużo zabawy tymbardziej ze śrubami, które były z 20 lat temu odkręcane :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 7.04.2020 o 19:27, sebe1033 napisał:

o panie roboty a roboty chciało ci się wszystkie korpusy wykręcać 🤪👍

 

Jak robić to dobrze albo wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkaczmarr    0

Witam, planuje malować ramę w naczepie, będzie piaskowana i mam kilka pytań :

1. Czy mogę użyć coriny jako podkład na całość (bo mam spory zapas), jeśli tak to 1 czy 2 warstwy? i pozniej na to po wyschnięciu akryl czy coś innego? 

2. Czy od wewnętrznej strony i od spodu pomalowanie pędzlem(przynajmniej podkład) to będzie straszna lipa? Bo nie wiem czy wszedzie dojde pistoletem 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Corina to podkład na rdzę wiec jak sama nazwa wskazuje na niedoczyszczone elementy. Jak chcesz to dobrze zrobić to zastosuj podkład epoksydowy i jako zewnętrzna warstwa poliuretan. 

Ja bym zrobił tak, podkład natryskiem ile się da ( najlepiej pistolet z osobnym zbiornikiem ale świetnie sprawdza się taki do zaprawek ze zbiorniczkiem 125 lub 250  - mniejszym lecę po zakamarkach a później większym resztę) a jak coś zostanie niedomalowane to poprawisz pędzelkiem jeśli nie ma dostępu. Dobra też opcja to lakier w sprayu ( wg. mnie super sprawa na niedomalowania podkładem ). 

Jak położysz podkład to będziesz mądrzejszy i będziesz wiedział czy domalujesz natryskowo czy nie, jeśli nie to najpierw pędzelkiem niedostępne miejsca i jak wyschnie to dalej ( odpadają przypadkowe obicia i zarysowania pędzlem ). Można i odwrotnie, wtedy nawet na mokro nie ma większego problemu ale to już zależy od lakieru, a poliuretanem lakieruje się łatwo i przyjemnie więc można tak i tak. 

Na koniec jak są niedostępne miejsca to może warto konserwacje w tech miejscach zastosować.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkaczmarr    0

Ok, a jakieś firmy epoksydu i poliuretanu możecie polecić? Ile utwardzacza do jednej i drugiej i w jakich odstępach czasowych to malować? I jedna warstwa podkładu czy dwie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

podkładu dwie. Wszystko zależy jakiej firmy kupisz zestaw dostaniesz tyle utwardzacza ile potrzebujesz do danej ilości farby. U nas jest mieszalnia Bato i epoksyd wychodzi jakieś 50zl litr gotowej farby. Jest w miare ok ale poliuretan z bato jest słaby na zarysowania i ścieranie. Do 12 godzin po położeniu eposydy mozna kłaść następna farbę bez malowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Baldek
      Witam Wszystkich , chciałbym kupić pług obrotowy ,znalazłem kilka ogłoszeń kuhn ,powie mi ktoś czym różni się  kuhn master 120 od kuhn MULTI master 120,121??? Czy polecacie kuhny czy inne marki???
    • Przez ptaszyna
      Witam chciałbym zapytać czy ktoś ma pług Agro Masz z ramieniem do wału, chodzi o pług obrotowy na resorze i to ramię; http://www.agro-masz.eu/index.php?menu=oferta&kategoria=orka&podkategoria=POR&tab=opis. Moja prośba polega na tym by zrobić kilka zdjęć jak to jest zamocowane i podanie kilka wymiarów. 
    • Przez Radzio86
      Witam. 
      Drodzy forumowicze, powiedzcie mi proszę czy Zetor 7211 bez przedniego napędu poradzi sobie z pługiem zagonowym Kverneland 3 skibowym  16 calowym ? Ziemia mieszana - od ciężkiej gliny po piaski.
      Jestem też ciekawy jak duży pług obrotowy może poradzić taki ciągnik ? 
       
    • Przez Radzio86
      Kupię pług z odkładnicami sprężynowymi, do Zetora 7221  70 KM.
      Tel   794 584 759  (najlepiej wieczorem)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj