Radzio86

Zetor 7211 + pług Kverneland - czy da radę ?

Polecane posty

Radzio86    0

Witam. 

Drodzy forumowicze, powiedzcie mi proszę czy Zetor 7211 bez przedniego napędu poradzi sobie z pługiem zagonowym Kverneland 3 skibowym  16 calowym ? Ziemia mieszana - od ciężkiej gliny po piaski.

Jestem też ciekawy jak duży pług obrotowy może poradzić taki ciągnik ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

W ciężkiej gminie to tego nie widzę. U mnie na ciężkich kawałkach, tzn coś w tym styluIMG_20180411_063712-1024x768.thumb.jpg.78ad14f01c13fc02f8c3bd66fd008a87.jpg

To 8145 miał miejscami ciężko z 3x14" kv na resorze. Co prawda mam sporo lżejszych od tego że zdjęcia kawałków i w tym roku dołożyłem 4 skibe. No i jakos to szło, ale  na takich kawałkach jak na foto, a mam ich sporo, lekko nie miał. Prędkość tutaj to grubo poniżej 5km/h. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Kiedyś kupiłem ciągnik MF 590 ( 75 KM ) bez przedniego napędu i pług Kverneland 3x16". Ziemie mam od bardzo ciężkich w uprawie do średnich ( płowe ziemie, piachów nie mam ). Z tego zestawu został mi pług:), ciągnik bardzo szybko sprzedany ponieważ miał problem z uciągiem tego pługa w ciężkich kawałkach. Obecnie mam MF 390 ( ten sam silnik tylko niby 80KM i 4x4 ) i teraz wiem, że robię orkę, nawet  w ciężkich warunkach.

Jakim pługiem teraz orzesz? Jeśli dasz radę na swojej ziemi z 4x30 to tym bardziej z tym kvernelandem sobie poradzisz, ale jak masz co robić 3 x 30 cm ( idzie bo idzie ale bez większego zapasu mocy ) to będzie za duży.

Do takiego zetora szukałbym 3x14"

Chyba, że tej ciężkiej ziemi nie jest dużo to, w przypadku kvernelanda, korpus w górę i dalej ( bez żadnego odkręcania, ew. wyjąć kołek lub zwolnić zapadkę przy sprężynie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

kupiłeś już ten pług ? jeżeli jeszcze nie to polecam kupić ze zmienną szerokością orki  wtedy sobie ustawisz 


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj