Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozmiary opon do ciągników

509 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 11 luty 2008 - 18:50

Rozmiary opon do ciągników mam pytanie...czy da się założyć na felge ursusa 1224 opone od pronara R34 (tylko nie wiem dokładnie jakie to oznaczenia ale napewno jest szersza

Jeśli ktoś coś wie na ten temat to proszę o napisanie :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozmiary opon do ciągników Dzisiaj, 20:09
  •  

#22 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9681 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 11 luty 2008 - 20:04

Rozmiary opon do ciągników jesli obie sa r34 to na 95% sie da

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#23 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 17 luty 2008 - 23:12

mam pytanie...czy da się założyć na felge ursusa 1224 opone od pronara R34 (tylko nie wiem dokładnie jakie to oznaczenia ale napewno jest szersza

Jeśli ktoś coś wie na ten temat to proszę o napisanie ;)

Można ale trzeba pamiętać o proporcji przednich kół do tylnych... Czyli jak chcesz założyć szersze to muszą być o niższym profilu.

#24 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 luty 2008 - 23:15

Rozmiary opon do ciągników http://www.allegro.p...mick_c_max.html zwróćcie uwagę na moc oraz rozmiar opon tegoc iągnika, czy 58km w iso to nie jest jednak za mało jak na 380/70 i 480/70/34!!!

#25 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 18 luty 2008 - 08:35

Rozmiary opon do ciągników Dlaczego ma być za mało? w zetorze 7211 też mam 480/70

#26 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 luty 2008 - 08:51

Dlaczego ma być za mało? w zetorze 7211 też mam 480/70

taa ale na feldze 28 a nie 34 i do tego przodu nie masz, przecież tu jest tylko redukowanie biegami ciągłe bo silnik nei ma szans zerwac podłoża przy ruszaniu lub dużym obciązeniu, obracanie takimi kulasami to już starata kilku km, widze że ewoluują ciągniki w strone jak największych kół bo optycznie iwększy ciągnik i lepiej się sprzedaje?

#27 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 18 luty 2008 - 09:30

Rozmiary opon do ciągników Ciągnik to nie samochód i nie ma dla niego znaczenia czy założysz opony szersze o 5cm bo opory zwiększą się w nie zauważalnym stopniu ale w polu odczujesz zalety takich opon bo nie będzie mocno ugniatał ziemi co jest bardzo przydatne np. w nawożeniu lub uprawie świeżej orki no i na łąkach i pastwiskach.

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 luty 2008 - 09:39

Rozmiary opon do ciągników fakt nie samochód ale widze jak ośnieża taki same 80km na niewąskich laczkach to się tylko dusi a kopie prawie wcale, już mtz 82 na wąskich oponach idzie lepiej w śnieg, to samo przy transporcie z dużymi ładunkami 20 t piachu i ciągnik przydusza się i redukwac trzeba z najniższych biegów ruszac a ciągnik na normalnych kołąch zerwie spod siebie i pujdzie, powinna byc pewna granica do jakiej mocy jaki rozmiar kół, pozatym nie o szerokość ale i o wyskość mi chodzi bo jednak koło duże ma mniejsze obroty i wiecej momentu obrotowego pożera

#29 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9681 postów

Napisany 18 luty 2008 - 12:02

Rozmiary opon do ciągników wszystko zalezy co ten ciagnik ma robic!!!
wiadomo ze do pola to jak najszersze laczki, na droge jak najwezsze i tyle - Ferdek07 ameryki nie odkryłes.
ja majac 16.9r38 w swoim zetorze ni cholery nie moglem zniwelowac "kolein" przy agregacie uprawowym, teraz na 480/70 zapomniałem co to znaczy nawet jak robie uprawe pod buraki na 5cm

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#30 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 18 luty 2008 - 13:34

Rozmiary opon do ciągników Trzeba jeszcze dodać, że niskoprofilówki równo się rozkładają i ciężar ciągnika jest równo rozłożony na całej szerokości opony a nie tak jak w zwykłej oponie środek bardziej a boki mniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 luty 2008 - 13:50

Trzeba jeszcze dodać, że niskoprofilówki równo się rozkładają i ciężar ciągnika jest równo rozłożony na całej szerokości opony a nie tak jak w zwykłej oponie środek bardziej a boki mniej.

ale co 480/70 lepiej rozkłada ciężar niż 18,4 przecież 18,4 jest wyższa i szybciej jedziesz a niskoprofilówka nie bardzo w bruzde się mieści pozatym

#32 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9681 postów

Napisany 18 luty 2008 - 18:11

Rozmiary opon do ciągników o czym ty mowisz ze ci sie nie miesci? jak zalozysz plug x35 i opony 480 to i owszem moze byc problem ale kto uzywa takich pługów?

#33 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 18 luty 2008 - 18:19

Rozmiary opon do ciągników Ja mam z tyłu 460/70 i z braku lepszego pługa orałem 30cm na korpus i trochę wąsko ale jak dobrze się prowadzi to nie ma śladu ugnieceń poprzedniej skiby. Ale fakt do takich opon to lepsze by był szerszy lemiesz.
a

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2008 - 18:40

przy transporcie z dużymi ładunkami 20 t piachu i ciągnik przydusza się i redukwac trzeba z najniższych biegów ruszac a ciągnik na normalnych kołąch zerwie spod siebie i pujdzie

O to chodzi żeby koła przenosiły cały moment obr silnika, skoro się dusi to znaczy, że moment jest max. wykorzystany, a jak silnik już nie daje rady to jeden półbieg niżej i jedzie dalej. Na wąskich kołach zerwie po polu i łatwo się można zakopać. Jeśli koła się ślizgają to znaczy, że nie jest wykorzystana moc silnika.
Wg. mnie opony powinny być jak największe, do tego obciążenie a odpowiedni bieg zawsze się znajdzie ;)

#35 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 luty 2008 - 19:12

Rozmiary opon do ciągników No nie wiem czy tak odpowiedni bieg znajdziesz w jakiejś prościutkiej skrzyni 12/12 czy 8/2 a do tego przy 60 kilku km tym bardziej, to co napisałeś wszystko pięknie lae przy ciągnikach ponad 100 km a w małych 60 - 80km przy prostej skrzyni to inna sprawa, były kiedyś t25 z kołąmi od c360 i sąsiad miał nawet takiego to nie wytrzymał połowy tego co zwykły rusek i wcale takiego super uciągu nie miał bo nawet ze zwykłym wozem miał ciężej jechac i wiecej palił niż zwykły rus to samo w polu, co z tego że ciągnął jak silnik był katowany, popytałem użytkowników nowych maszyn na tak fajnie wyglądających dużych kołąch i każdy narzeka że ciągnik dostaje po jajach i jest wrazenie że mało mocy, gdyby tak było że jak największe najlepsze to wszyscy producenci zakłądali by koła 480 wzwyż

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2008 - 19:22

Rozmiary opon do ciągników No to fakt w małych ciągnikach z prostymi skrzyniami to poszaleć nie można, ale jak chcesz ciągnik do tura na łąki to stawiałbym na wielkość opon. Wysokie koło to małe opory toczenia, wyższa prędkość i lepsze zachowanie w bruzdach, koleinach itp. Szerokość decyduje o ugniataniu no i ciągnik się tak szybko nie zagrzebie.

#37 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 18 luty 2008 - 19:33

Rozmiary opon do ciągników @Ferdek07 MC którego podałeś ma 68KM w ISO, a to już powinno wystarczyć do opon 380/70-24 i 480/70-34.też jestem zdania, że koło im wyższe i szersze tym lepiej.

co z tego, że na wąskich kołach ciągnik się kopie, przecież nie o to chodzi-ciągnik ma ciągnąć, im mniejszy poślizg tym lepiej.

co do szerokich opon i wąskiej bruzdy to odkładnia pługa ma jeszcze wiele do powiedzenia, im dłuższa tym bruzda szersza.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#38 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 18 luty 2008 - 19:52

Rozmiary opon do ciągników W Lampo 60- silnik w miarę słaby, mam obecnie koła 12,4R36/ 11,2R24. Wykonując opryski, rozsiewając nawozy czy pracując kombajnem Anna zawsze jest włączony przedni napęd bo tył wykazuje poślizg. Czyli mały traktor w bardzo lekkich pracach ma na tych kołach niski uciąg. Co innego 18,4R30- wtedy to 4x4 nie był potrzebny, oraz komfort jazdy bez porównania. Więc z wyjątkiem prac pielęgnacyjnych/ ochrony powinno się stosować szerokie opony.

#39 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 18 luty 2008 - 20:06

ale co 480/70 lepiej rozkłada ciężar niż 18,4 przecież 18,4 jest wyższa i szybciej jedziesz a niskoprofilówka nie bardzo w bruzde się mieści pozatym

Po raz kolejny widze, że ostro teoretyzujesz... Teoria teorią a praktyka bywa nieco inna.

Opona 650 bez problemu mieści się w bruzde po pługu 50cm na korpus.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9681 postów

Napisany 19 luty 2008 - 09:36

Rozmiary opon do ciągników ja mam jeszcze plug 35cm (niestety) i 480 delikatnie rozgniata bruzde, ale to juz tylko do czasu