Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Olej] Zetor Forterra / Proxima

122 odpowiedzi na ten temat

#61 Share ziomal89

ziomal89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 23:32

Ja ostatnio zaopatrywałem się w ten olej w Techpom Krzywonosi koło Mławy

polecam roltex krasnystaw aral 10w30 15zł/litr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Olej] Zetor Forterra / Proxima Dzisiaj, 13:33
  •  

#62 Share ziomal89

ziomal89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 18:52

@wlodiw, pracujesz w serwisie? ja też po pierwszym przeglądzie zalałem turdusem znaczy 15/40 SHPD syntetyk a ten Aral faktycznie półsyntetyczny ale czy Turdus lepszy? nie wiem bardziej dostępny wszystkim jeżdże na tym oleju, w książce gwarancyjnej jest wymienione dużo olei zgodnych do tego silnika nie ma co prawda Turdusu ale są oleje syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne o bardzo różnych parametrach i myśle że nic nie szkodzy ten który ja stosuje, najlepszy z wymienionych to chyba FUSH Hydramot 1030MC lub Plantmot (bioolej) 5/40.

turdus to ja do c330 leje a do zetora aral i tylko aral 3200 mth na aralu w proximie i niema problemu :)

#63 Share Szuma

Szuma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 21 maj 2011 - 20:48

[Olej] Zetor Forterra / Proxima Chcę zmienić olej w skrzyni w Zetorze na HyGard taki jak w JD czy nie bedie żadnych problemów w dalszej eksploatacji?
"Siła w jedności, jedność w wierzę"

#64 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 21 maj 2011 - 21:08

[Olej] Zetor Forterra / Proxima Mi się wydaje że nie powinno być problemów.
A co się stanie jak zmieszam Aral z Hipolem? Bo moja przyczepka na zimę zmienia "partnera" na tego z 4x4.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#65 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 21 maj 2011 - 22:15

[Olej] Zetor Forterra / Proxima może się zważyć
koledze w fendzie tak się stało dobrze ze ma dwa obiegi. osobny do hydrauliki zewnętrznej.a stało się tak bo podłączył beczkę od 360 do fenda i wyszło heh

#66 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 21 maj 2011 - 22:30

[Olej] Zetor Forterra / Proxima Ja już 3 lata podłączam przyczepkę raz do Zetora 5211 z Hipolem a raz do Forterry z Aralem i nic się nie dzieje...

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#67 Share Szuma

Szuma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 23 maj 2011 - 12:05

[Olej] Zetor Forterra / Proxima nie chce mieszać Arala z HyGardem tylko wymienic abym nie miał problemów w JD gdyby sie zważył mu olej,

#68 Share Szuma

Szuma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 27 maj 2011 - 19:05

[Olej] Zetor Forterra / Proxima HyGard kupiony pozostaje tylko wymiana:)

#69 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 12 maj 2012 - 12:00

[Olej] Zetor Forterra / Proxima co i le Mtg wymieniacie olej silnikowy w swoich Forterrach?? gdzieś czytałem że na oleju ARAL można robić nawet 300 Mtg między wymianami, wydaje mi się to trochę dużo. Jak jest u was?? ile robicie godzin??

Pozdrawiam

#70 Share kolos87

kolos87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:Dużo tego;)

Napisany 14 lipiec 2012 - 10:30

[Olej] Zetor Forterra / Proxima Witam wszystkich posiadaczy i użytkowników!

Zwracam się z wielką prośbą o poradę i informacje. Otóż po zakupie ciągniczka widzę, że stan oleju w skrzyni biegów jest poniżej miarki, więc trzeba uzupełnić. Pytanie tylko jakiego oleju dolać???
W instrukcji obsługi piszą, że "w skrzyni przekładniowej ciągnika marki zetor stosowane są następujące oleje... Paramo Pardubice GYROL UTTO 80W GL-4, Paramo Pardubice GYROL PP 80 80W GL-4, lub ESSO TORQUE FLUID 62 80W GL-4". Na forum wyczytałem, że zetory zalewają Aralem, ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem, że te nowsze roczniki...

W sklepie gość powiedział, że oni sprzedają mineralny HIPOL albo jakiś półsyntetyk, ale nie pamiętam nazwy. W innym sklepie koleś powiedział że oni w ofercie do zetorów mają tylko hipol, więc bądź tu człowieku mądry i dolej oleju....

Na to wszystko dowiedziałem się, że niektóre oleje są niemieszalne (mineralny z półsyntetykiem) i jak jest taka sytuacja jak u mnie, że nie wiem co było do skrzyni zalane to lepiej wymienić cały olej bo można sobie narobić bigosu. OK, ALE CZEGO NAJLEPIEJ WLAĆ JEŚLI JUŻ MUSZĘ WYMIENIĆ??? Pomóżcie, bo nie mam już pomysłów.

Z góry dzięki za info.
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 11:59

[Olej] Zetor Forterra / Proxima Z hipolem to sobie odpuść w tym traktorze, spuść wszystkie oleje i płyny i zalej takimi jakie zaleca producent bądź innej firmy ale o takich samych parametrach, ja w 10540 jeździłem na elfie a teraz na NH Ambra bo kupiłem niebieskiego i chcę mieć spokój i nie martwić się o mieszanie, podjedź ewentualnie do dobrej hurtowni z olejami i tam Ci doradzą lepiej.

#72 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 14 lipiec 2012 - 22:15

[Olej] Zetor Forterra / Proxima @kolos87, musisz zakupić olej który będzie spełniał parametry podane w instrukcji obsługi. Z Twojego postu wyczytałem, że zalecany jest olej o następujących właściwościach; 80W GL-4. Jak będziesz kupował olej w sklepie to podaj te parametry sprzedawcy i coś powinien Ci doradzić. Aralem zalewane są nowsze roczniki Zetora, ja swojego 10641 Forterra z 2006 roku zalewam Aralem Supertraktoral 10W30.

Edytowany przez sebekwolkasos, 14 lipiec 2012 - 22:16.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#73 Share kolos87

kolos87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 14:44

[Olej] Zetor Forterra / Proxima Dzięki koledzy za podpowiedzi!!! W najbliższym czasie wybiorę się do jednej z lepszych hurtowni olejowych w okolocy i będę temat kontynuował;)

Jedyna sprawa która mnie jeszcze męczy, to czy dolać oleju, czy go wymienić... ??? Wymiana trochę duży koszt jak dla mnie...Ciągnik jest sprowadzony z anglii, więc sądzę, że oleje innej klasy niż podana w instrukcji nie były dolewane, ale...... kto to wie??? Może trafił się jakiś wybitny anglik na gospodarce i wlał bądź czego albo podpiął pod ciągnik pożyczoną przyczepę z kiperkiem od zaprzyjaźnionego rolnika w której było coś na podobieństwo hipolu....????

Same niewiadome...

Dzięki za wszelkie sugestie.
Zetor Team

#74 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 15 lipiec 2012 - 20:25

[Olej] Zetor Forterra / Proxima @kolos87, lepiej jest wymienić ponieważ nie wiadomo jaki Anglik wlał olej do skrzyni tego ciągnika. Możesz sobie narobić kłopotów z ciągnikiem, ponieważ zmieszane oleje mogą zrobić szkodę skrzyni ciągnika. Przy okazji wymień także filtr oleju hydraulicznego. :) Powodzenia w wyborze dobrego oleju i miłych wrażeń doznanych przy użytkowaniu tego ciągnika. :)

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#75 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 21:39

[Olej] Zetor Forterra / Proxima Stać Cię na traktor to na wymianę płynów i olejów też musisz wydać kasę. Żadne dolewki tylko wymiana z filtrami, tak samo filtr powietrza i wkłady no chyba że masz stary typ a do chłodnicy nie woda a płyn.

#76 Share kolos87

kolos87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 11:51

[Olej] Zetor Forterra / Proxima Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie, pomoc i wszelkie dorady:)

Jasne, że do chłodnicy płyn, a nie woda, takie rzeczy to przechodziły za komuny:D

Pozdrawiam kolegów!!!
Zetor Team

#77 Share mefix17

mefix17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Las, motoryzacja, gry komputerowe, muzyka,

Napisany 16 lipiec 2012 - 14:14

[Olej] Zetor Forterra / Proxima A dlaczego odradzacie hipol?

#78 Share cezar90234

cezar90234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 16 lipiec 2012 - 18:54

[Olej] Zetor Forterra / Proxima U mnie chodzi na aralu supertraktoral 10W30 zetor 8540

#79 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 04 październik 2012 - 08:09

[Olej] Zetor Forterra / Proxima Witam wszystkich
Chciałbym się zapytać co sądzicie o wymianie oleju od wspomagania w forterze na Hipol ATFIID bo nie chcę mi się szukać tego Aral Vitam, a nie mam stanu więc wymieniłbym sobie na świeży. Ile wchodzi tego oleju do całego układu? Przy wymianie spóścić tylko ze zbiorniczka, czy odkręcić jeszcze przy siłowniku przewód?
Po drugie jaki płyn hamulcowy zalać i ile go wchodzi. Z niego korzysta chyba jeszcze pompka od sprzęgła więc może musi być jakiś lepszy.
Po 3 co sądzicie o wymianie oleju w skrzyni na Texaco SUTO 15w30. Mam taki w Farmtracu i mógłbym sobie ujednolicić oleje. Będzie on odpowiedni do skrzyni z półbiegami?
Pzdr i dziękuje za wszyskie odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Piotr0509

Piotr0509

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 12:48

[Olej] Zetor Forterra / Proxima Mam pytanie. Posiadam Forterrę 115, skrzynię biegów ma zalaną olejem SuperTractoral 10W - 30. Można na dolewkę użyć oleju Fuchs Titan Hydramot 1030MC też jest 10W - 30. Czy nie będzie się pienił ten olej?