Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9279 odpowiedzi na ten temat

#8801 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 18:39

Co z tą Pol... Fabryką

lukas akurat dobrze napisał a Ty - Arturtl pomyśl o czym piszesz. Powinniśmy być wdzięczni za takie opinie prosto od właścicieli. Jeśli coś się dzieje i się psuje to dlaczego ma nie pisać ? Mamy myśleć że WSZYSTKIE nowe ursusy są świetne i się nie psują, nie zdarzają się wadliwe sztuki to bez problemu możemy iść do dilera i kupić a później po kupnie cichutko siedzieć w domu i nikomu nie mówić że nasz ciągnik też się psuje - i tak koło się zamyka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 19:23
  •  

#8802 Share Ursus4235

Ursus4235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 21:35

Co z tą Pol... Fabryką

.

Edytowany przez Ursus4235, 03 sierpień 2016 - 11:27.

#8803 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 17 lipiec 2016 - 08:23

Co z tą Pol... Fabryką Czytałem teraz komentarze pod jd 5085M i tam ktoś pisał że dużo jd miało awarię mostów i ceny od 4500euro, także Kajtek nie łam się.

#8804 Share lukaslukas

lukaslukas

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 08:50

Co z tą Pol... Fabryką

lol pocieszenie dla Kajtka jakich mało... zapewne z tego powodu lepiej się dziś wyśpi... nie życz drugiemu co tobie nie miłe

#8805 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 09:15

Co z tą Pol... Fabryką

Niestety wszędzie się zdarzają trefne modele. Obecnie kupując ciągnik z niskiej półki trzeba się liczyć, że mogą wystąpić problemy. Mnie zastanawia to, że w jednym ciągniku występuje kilka awarii różnego typu, a w innym wszystko jest w porządku. Nawet jeśli podczas produkcji są popełniane błędy, to czemu skupiają się one na jednym egzemplarzu? Ursus chcąc dbać o reputację powinien wadliwe podzespoły wymontowywać z ciągników i odsyłać je producentowi, domagając się zamiany na wolny od wad. Niestety z racji, że jest praktycznie jeden producent takich podzespołów, Ursus nie może zbytnio z nimi zadzierać. Jest to chore, ale niestety tak jest. Z tej racji Ursus powinien dążyć do uruchomienia własnej produkcji podzespołów, by móc kontrolować jakość tych elementów.

Dużym plusem sytuacji, w której znalazł się @Kajtek_1 jest to, że serwis nie zwleka i naprawia wszystko jak należy. Możemy mieć nadzieję, że seria awarii się skończy i potem ciągnik będzie właściwie pracować. :)

#8806 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 11:03

Co z tą Pol... Fabryką

Szkoda Kajtka, ale niestety jedyne co może zrobić to liczyć na to, że po wymianie wadliwych elementów Carraro będzie już dobrze. Biorąc pod uwagę fakt, że sprzedali tych 80 już kilkaset i taki przypadek trafia się chyba po raz pierwszy to i tak nie jest źle. 

#8807 Share bboyUrsus

bboyUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 11:14

Co z tą Pol... Fabryką

Gdy mi nie działał rozdzielacz w prasie to serwisant pisał protokół o wadliwej części. Mówił że takie coś zgłasza się do fabryki a gdy tego typu awarie są częste w innych modelach to fabryka zrywa umowę z dostawcą. Rozdzielacz był produkcji włoskiej a jak mi go wymienili na nasz krajowy to wszystko śmiga jak należy.

#8808 Share farmtrac8244

farmtrac8244

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 12:05

Co z tą Pol... Fabryką

Ale na podzespołach Carraro wychodzi ciagników i jakoś nie narzekają na nie a to że komuś się sypie nie znaczy od razu że te podzespoły to dziadostwo  

#8809 Share VitoldSzarek

VitoldSzarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 10:26

Co z tą Pol... Fabryką

Czyli jednak Czesi blokują polskie produkty

http://agrobiznes.mo...,0,2124596.html

#8810 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 13:00

Co z tą Pol... Fabryką

Chłopcy dwaj czytać to może i Wy umiecie, ale cóż z tego jak nic z tego nie kumacie... Sens mojej wypowiedzi był inny, ale dla Was dwóch pozostanie tajemnicą do końca świata, a może i nawet jeden dzień dłużej ;) Mała podpowiedź, nie chodziło o zakaz pisania o awariach nowych URSUSów przez ich użytkowników... A zawiedzionych posiadaczy nowych wadliwych ciągników tak z ludzka, po prostu szkoda...

Co do Czechów to taka specyficzna nacja, rodzą się ze słoiczkiem wazeliny w małej rączce. Ich metody są mało wyszukane i dla wielu kontrowersyjne, ale bardzo skuteczne. Warszawa w 90% zniszczona po wojnie, a Praga? ;)

zZz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8811 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 08:45

Co z tą Pol... Fabryką

A więc jednak polskie traktory pojadą do Niemiec https://scontent-waw...ceb&oe=581BADFA

#8812 Share Kozok

Kozok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 11:14

Co z tą Pol... Fabryką

Panowie,ursusy są z niskiej półki cenowej i trzeba się liczyć z tym że może wystąpić większa czy mniejsza awaria i właśnie po to jest gwarancja.Jak ktoś chce coś lepszego to niech sobie kupi Case czy John Deere za wiele większe pieniądze.Po drugie w każdym rodzaju pojazdach od wszystkich producentów trafiają się wadliwe modele. 

#8813 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1653 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 25 lipiec 2016 - 17:05

Co z tą Pol... Fabryką

A ja głupi zawsze myślałem, że jak ciągnik jest tańszy, to ma podzespoły mniej zaawansowane technologicznie i gorsze wyposażenie niż te z wyższej półki. A tu się okazuje, że on się po prostu ma psuć... Człowiek jednak całe życie się uczy.

#8814 Share Kozok

Kozok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 17:50

Co z tą Pol... Fabryką

A ja głupi zawsze myślałem, że jak ciągnik jest tańszy, to ma podzespoły mniej zaawansowane technologicznie i gorsze wyposażenie niż te z wyższej półki. A tu się okazuje, że on się po prostu ma psuć... Człowiek jednak całe życie się uczy.

Elektronika swoją drogą,ale mi chodziło o to że w tych droższych to są montowane części troszkę lepszej jakości niż w tych tańszych.

#8815 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1653 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 25 lipiec 2016 - 19:26

Co z tą Pol... Fabryką

Elektronika to nie jest jedyne wyjście na zwiększenie technicznego zaawansowania danego podzespołu. Lepszej jakości części to są montowane np. w maszynach uprawowych Lemkena w porównaniu do Agro-Maszu, a Ursusy są składane z takich samych lub podobnych jakościowo podzespołów jak inne ciągniki z tego przedziału mocy. Carraro, Bosch czy Perkins to nie jest byle plastelina

#8816 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 20:05

Co z tą Pol... Fabryką

Ale o czym jest ta rozmowa? Jeden użytkownik ma problem ze skrzynią i nie wiadomo jakie dyskusje są prowadzone. 

Tymczasem:

http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/minister-rozwiazal-niemiecki-problem-ursusa,65857.html

- Mogę powiedzieć, że obroty w ciągu miesiąca wzrosły nam trzykrotnie. Na razie mamy 3 dilerów maszyn rolniczych na terenie Niemiec i cały czas rozszerzamy tę siatkę - mówi Lewandowski.

Jaja to będą wtedy jak się okaże, że Niemcy kupują podobne ilości Ursusów co Polacy. I wtedy dopiero będzie wstyd. 

#8817 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 10:56

Co z tą Pol... Fabryką

http://maszynydlafarmera.pl/informacje/rynek-maszyn/3651-spadki-na-rynku-nowych-ciagnikow

zZz

#8818 Share Ursus4235

Ursus4235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 12:39

Co z tą Pol... Fabryką

.

Edytowany przez Ursus4235, 03 sierpień 2016 - 11:30.

#8819 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 31 lipiec 2016 - 14:44

Co z tą Pol... Fabryką Mi się nie otwiera link.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8820 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 14:47

Co z tą Pol... Fabryką Faktycznie coś mi sie też teraz nie chce otworzyć, a przedtem jakoś szło.

Edytowany przez cyprian1219, 31 lipiec 2016 - 14:48.

Dodaj odpowiedź