Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9305 odpowiedzi na ten temat

#7201 Share flywin

flywin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 22 lipiec 2015 - 07:53

Co z tą Pol... Fabryką

Chętnie bym przeczytał. jak ktoś ma niech się podzieli tym TESTEM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 20:06
  •  

#7202 Share Ursus_

Ursus_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 22 lipiec 2015 - 10:01

Co z tą Pol... Fabryką

Ursus najpierw podbił Etiopię. Teraz szykuje się do kolejnej szarży. Polska firma ma plan!

Zapraszamy do materiału...

http://pieniadze.gaz...o-kolejnej.html

#7203 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 22 lipiec 2015 - 15:37

Co z tą Pol... Fabryką

Proponuję banować osoby które wrzucają takie rzeczy jak kolega wyżej, zero nowych informacji, sama reklama, mnóstwo kłamstw, np: że Ursus wywodzi się z Lublina. 

#7204 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 22 lipiec 2015 - 16:58

Co z tą Pol... Fabryką Ursus jest z warszawy. Kiedyś miał wiele oddziałów w całej Polsce np ostatnio dowiedziałem się ze ursus produkowali/składali we Włocławku

#7205 Share bergman31

bergman31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 22 lipiec 2015 - 20:23

Co z tą Pol... Fabryką

mam takie pytanie - w obecnym numerze RPT jest test "perkins w polskiej skorze" czy to jest test Ursusa czy farmtraca i jaki model? bo chyba w niczym innym polskim perkins nie jezdzi zeby testowali:)

Jest to test Ursusa 11054 przeprowadzony w czasie żniw w 2014. Nie mam skanera aby go wrzucić na forum.

#7206 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 22 lipiec 2015 - 20:26

Co z tą Pol... Fabryką

To zdjęcie wrzuć :) Jak da radę.

#7207 Share bergman31

bergman31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 22 lipiec 2015 - 20:31

Co z tą Pol... Fabryką

Aparat w komórce 3,2 więc zdjęcia będą niewyraźne i tekst nieczytelny.

#7208 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 22 lipiec 2015 - 20:35

Co z tą Pol... Fabryką

To przynajmniej napisz, czy napisali coś ciekawego.

#7209 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 23 lipiec 2015 - 17:56

Co z tą Pol... Fabryką

Kolego kedziorek Twoja ostatnia propozycja jest delikatnie rzec ujmując absurdalna... Wychodzisz z założenia, że osoba udostępniająca jest jednocześnie autorem tego nic niewartego artykułu?

Temat o URSUSie to i zamieszczamy informacje o URSUSie ;) A, że ostatnimi czasy dużo ursusowskiego "spamu", braku konkretów i typowego "pitu pitu" to inna sprawa. Klasyczna nagonka medialna mająca na celu sztuczne podbijanie kursu akcji URSUSa, inaczej mówiąc szukanie leszczy....

Edytowany przez arturtl, 24 lipiec 2015 - 20:29.

zZz

#7210 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 23 lipiec 2015 - 21:22

Co z tą Pol... Fabryką

Wychodzę z założenia, że osoba udostępniająca myśli, czyta to forum i oglądał/czytała to co udostępnia więc powinna rozumieć, że swoim postem nie wnosi nic nowego.

Poza tym zauważ, że użytkownik który to napisał jest na tym forum od około miesiąca, a film przez niego udostępniony nie dość, że nie wnosi nic nowego to jest ewidentną reklamą tureckich traktorków sprzedawanych pod marką Ursus. O kłamstwie, że Ursus jest  z Lublina już pisałem, a zwrócił z Was ktoś uwagę czemu przez cały film nie pokazują C-380 lub 11054 (w jakimś sensie nasze konstrukcje) tylko cały czas tureckie Hattaty?

Zauważyłem też, że nie chciało im się poszukać jakiś materiałów archiwalnych tylko pościągali nagrania z YT i zdjęcia z neta, dodali kilka nowych aktualnych, wrzucili do neta i teraz rozpowszechniają, reklama za darmochę jednym słowem, rozumiem i popieram w przypadku malutkiej firmy produkującej trumny dla much poległych w oborze, ale Ursus aspiruje do miana poważnego światowego producenta a szkoda im kilku groszy na prawdziwy spot reklamowy?

Żenada, może zaraz się okaże, że mają takie opóźnienia w prezentacji nowych modeli bo nowemu właścicielowi szkoda kliku złotych na dobry program do konstruowania 3D, i całe centrum badawczo-rozwojowe Ursus R&D pracuje na deskach kreślarskich z ołówkiem i gumką. 

Edytowany przez kedziorek, 23 lipiec 2015 - 21:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7211 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 09:54

Co z tą Pol... Fabryką

Myślę, że takim barometrem jaka sytuacja panuje w URSUSie będzie info o akcesie lub absencja na wrześniowym AGRO SHOW.

Jeśli chodzi o udostępnianie filmików, artykułów itp., itd. niektórzy reagują emocjonalnie na nowe wieści z lubelskiej fabryki (jestem w stanie to zrozumieć) i od razu wrzucają, bez cenzury ;)
Porządnego marketingu zdecydowanie brak :/ Tu jest CV członka zarządu Pana Abdullaha Akkuș. Może to on jest odpowiedzialny za PR URSUSa,m. in. jako forumowicz Ursus_ ;)
https://pl.linkedin....kkus/13/222/a09
Zakłamań poważnego kalibru - URSUS wywodzi się z Lublina - nie akceptuję.
Pisałem o sztucznym podbijaniu kursu akcji URSUSa, a słyszał ktoś o zamieszczeniu załącznika (ponoć omyłkowo) do raportu bieżącego o emisji do 15 mln nowych akcji po 2 zł za sztukę?...

Edytowany przez arturtl, 24 lipiec 2015 - 09:59.

zZz

#7212 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 24 lipiec 2015 - 11:30

Co z tą Pol... Fabryką

To ten Abdullaha Akkus  :huh: to on jest właścicielem ursusa czy co? Mi się wydawało że on jest z hattata.

#7213 Share Graham

Graham

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 12:45

Co z tą Pol... Fabryką

Nie on jest tylko dyrektorem generalnym właścicielem jest Pol-mot Holding. Ten gościu jest od marketingu i kontroli jakości wyrobów. A on jest powiązany z Hattaem i gdy umowa wygaśnie to i on odejdzie z fabryki.

#7214 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 12:46

Co z tą Pol... Fabryką

Sytuacja była prosta - Polmot to nowa mało znana marka będąca wynikiem współpracy z Hattata. Widząc jakie rodzą się nastroje społeczne i możliwości wsparcia państwa ( program GoAfrica) wykupili prawa do nazwy Ursus i udają Polska firmę. Jeśli toś chce coś więcej dowiedzieć się to odsyłam do zapoznania się z PolMot Holdig SA. a w jego perspektywie do nowego Ursusa. Poza ściemą ja bym na wiele więcej nie liczył. Zresztą niejaki Pan Andrzej Zarajczyk ponoć ma swoje 5 min. na taśmach od kelnerów:)

#7215 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 15:46

Co z tą Pol... Fabryką

http://pokazywarka.pl/o2pa0u/

http://pokazywarka.pl/gz9w17/

#7216 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 18:16

Co z tą Pol... Fabryką

To jest właśnie to co mnie nurtuje od jakiegoś czasu, straszna miłość Ursusa (Pol-Motu) z Hattatem, w dodatku ten turek w zarządzie, może być kimś do kontrolowania firmy na miejscu, wiadomo że właścicielem Ursusa jest Pol-Mot, ale nigdzie nie mogę się doszukać kto jest właścicielem Pol-Motu, może komuś się uda? Udało mi się tylko dogrzebać do informacji, że kilka lat temu chciano sprzedać Pol-Mot Holding S.A. i jednym z zainteresowanych była jakaś turecka firma, ale kto sprzedawał, czy sprzedał i kto kupił, brak danych.

#7217 Share Graham

Graham

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 19:15

Co z tą Pol... Fabryką

Jezu ludzie Invest-mot ma Pol-mot holding a właścicielem Invest-motu jest Andrzej Zarajczyk. Ursus jest powiązany z Hattatem jakimiś 26 %  a Pol-mot ma 50,9 Stomil Bydgoszcz ma 2,67%. Związani są tak długo dlatego że umowa obowiązuje od 2012 r do czasu aż ursus nie zerwie z nimi umowy. A Abdullah Akkus jest w zarządzie dlatego że posiadają ponad 20 procent akcji. A według prawa polskiego kto posiada ponad 20% akcji może upominać się o członka w zarządzie. Ursus moim zdaniem dopóki nie rozwiąże problemów z przekładnią to będą z nimi współpracować albo jak zaczną produkować C-3102 i C-392 i C-382  to zerwą umowę bo już będą mieli swoje ciągniki o odpowiednich mocach. Więc nie martwcie się. Jeszcze zanim się obejrzymy będą zabierać się za kombajn a traktory będą w 100% polskie.

Proszę a to jest link do struktury Invest-mot;

http://invest-mot.pl/spolki/

tu są linki w których są właściciele Pol-mot Holding i Invest -mot;

http://www.infoverit...0000015858.html

http://www.infoverit...0000016274.html

A tu masz właściciela Pol-mot holding

https://pl.wikipedia...Pol-Mot_Holding

nawet na wikipedii jest napisane  :lol:

kolejny link że Pol-mot jest polski

http://www.polmot.pl/o-firmie,1.html

To działa na zasadzie wzajemnego kapitału jak ja to nazywam każda spółka ma w jakiejś  swoje akcje a ursus jak stanie na nogi to odkupi swoje akcje i stanie się nie zależny

Edytowany przez Graham, 24 lipiec 2015 - 19:24.

#7218 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 19:48

Co z tą Pol... Fabryką

"... a URSUS jak stanie na nogi to odkupi swoje akcje i stanie się niezależny..."

A jak Andrzej Zarajczyk "podkręci" jeszcze trochę kurs akcji to odsprzeda swoje udziały np. firmie Hattat...

Scenariuszy jest wiele, znając naturę Polaków może być różnie...

Pompowanie "balona" trwa w najlepsze...

zZz

#7219 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 22:16

Co z tą Pol... Fabryką

arturtl - jesteś ostatnią osobą z którą bym się zgodził na tym forum jakieś pół roku temu:)  Co to się stało że podobnie myślimy:) Może moje wypowiedzi ( głównie kreowane przez ludzi powiązanych z Polmotem) były na początku dyskusji nie zrozumiałe:) 

Mimo wszystko kolega na G ma jakiś problem lub omamy - on wszystko wie co kombinują w tym Ursus SA. Mimo wszystko dalej życzę im jak najlepiej aby ludzie w Lublinie mieli pracę ( wiadome że nie st kolorowo w tym rejonie z pracą no i z płacą:))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7220 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 22:22

Co z tą Pol... Fabryką

Z takim podejściem to już dawno Ursus by był turecki. I tu jest problem. Co by nie zrobił, to źle! Kiedy chciano sprzedać Ursusa Amerykanom powiedziano NIE, bo pójdzie w zagraniczne ręce. Dobra, zostało u nas. I potem już nikt nie zauważył, że firma bankrutuje. Jak teraz firma jest w polskich rękach, ale prywatnych, to wszyscy szukają haków. Już było o chińczykach, o turkach. Powierzcie Zarajczykowi trochę zaufania. Na pewno wie on więcej na temat interesów, niż My tu zebrani.

Co do testu 11054, to fajnie, że jest funkcja amortyzacji podnośnika, a lekki przód to bardzo typowa przypadłość, jeszcze z post-licencyjnych Ursusów.

Dodaj odpowiedź