Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka?

237 odpowiedzi na ten temat

#121 Share rafaello360

rafaello360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 15:51

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? My tam podorywkę robimy pługiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Dzisiaj, 23:21
  •  

#122 Share zazoa9

zazoa9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 07:53

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Cennik talerzówek
Agromex BOMET Akpil a wałem doprawiającym
1,6 m. (2x7) 2780zł (Rata od 155zł) 3080zł (Rata od 155zł) 3280zł (Rata od 170zł) 3700zł (Rata od 180zł)
1,8 m. (2x8) 3080zł (Rata od 180zł) 3380zł (Rata od 180zł) 3580zł (Rata od 185zł) 4100zł (Rata od 190zł)
2,0 m. (2x9) 3280zł (Rata od 180zł) 3880zł (Rata od 195zł) 4300zł (Rata od 200zł)
2,0 m.
na 3 podp.

WIĘCEJ na www.rolnicze-maszyny.pl
:)

#123 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 09:10

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? a mnie teraz w szkole uczą że agregat ścierniskowy się nie sprawdza i zachód zaczyna odchodzić od ścierniskówek bo z chwastami sobi enie radzi, najlepszą i najskuteczniejszą ochroną i sposobmem żeby wszystkie nasiona chwastów powschodziły jest jednak płytka podorywka

#124 Share WarownY

WarownY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 10:35

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Dwa lata uprawiałem ściernisko agregatem podorywkowym ale nie byłem zadowolony z efektu. Zapychał się i nie przykrywał dobrze resztek. Podorywka pługiem też zbytnio mi nie odpowiada bo jest paliwo i czasochłonna. W tym roku sprzedałem agregat ścierniskowy i kupiłem w jego miejsce krótką bronę talerzową z Mandamu.
!!! URSUS TEAM !!!

#125 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 10:46

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ktoś napisał (nie pamietam juz kto) ze jesli sie zostawi bardzo krotkie sciernisko, i potnie słome na dobrze rozdrobniona sieczke dobrze rorzuconą to agregat nie powinien sie zapychać, ja jestem sam ciekaw, ale nie mam do dyspozycjitakiego prawdziwego agregatu bo sprawdziłbym to, powronać mozna jak wschodza chwasty po tym i po tym...
a jak narazie uzytkuje brone talerzową i nie narzekam
DEZERTER

#126 Share loyer986

loyer986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 10:52

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Najlepszym rozwiązaniem jest podorywka!
Stosowaliśmy już agregat ścierniskowy(gruber) z wałkami i talerzami na gęsich łapach oraz talerzówkę i nie da się tego porównać do podorywki!
Po pierwsze nigdy tak dobrze nie przykryje, 2. wszelkie pozostałości szybko się rozkładają, 3 przede wszystkim po podorywce nie ma żadnego chwasta!!! natomiast po talerzówce i gruberze i owszem trzeba pryskać więc zaoszczędzone pieniądze na paliwie przeznacza się na oprysk i paliwo oraz czas na opryskiwanie! a w moim przypadku nerwy i czas są zdecydowanie na pierwszym miejscu!
Więc ostrzegam wszystkich którzy robią podorywkę, że podpowiedzi że będzie taniej i lepiej niech lepiej nie sprawdzają na sobie!
zapomniałem dodać że można zniwelować zachwaszczenie ale trzeba kilkakrotnie bronować najlepiej jak się zazieleni kolejny raz więc po obliczeniu paliwa razem z bronowaniem uznaje że PODORYWKA jest najlepszym rozwiązaniem.
Pozdrawiam

#127 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 10:52

Cennik talerzówek
Agromex BOMET Akpil a wałem doprawiającym
1,6 m. (2x7) 2780zł (Rata od 155zł) 3080zł (Rata od 155zł) 3280zł (Rata od 170zł) 3700zł (Rata od 180zł)
1,8 m. (2x8) 3080zł (Rata od 180zł) 3380zł (Rata od 180zł) 3580zł (Rata od 185zł) 4100zł (Rata od 190zł)
2,0 m. (2x9) 3280zł (Rata od 180zł) 3880zł (Rata od 195zł) 4300zł (Rata od 200zł)
2,0 m.
na 3 podp.

WIĘCEJ na www.rolnicze-maszyny.pl
:)

Tylko teraz niech ktoś zgadnie które to są maszyny z cenami brutto a które z cenami netto bo są te ceny podawane na przemian a rzadko jest wspomniane czy jest to cena brutto :)

#128 Share WarownY

WarownY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 11:54

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? @majranjd to prawda że jeśli jest krótkie ściernisko to się nie zapcha. Mi chodziło bardziej w porównaniu agregatu z talerzówka. Bo jeśli np. na polu zostanie trochę słomy to agregat się zapcha a talerzówka nie. Takie jest moje zdanie może dlatego że miałem agregat z Żukowa i nie był on zbytnio przemyślany konstrukcyjnie

@loyer986
Zgadzam się że nic tak dobrze nie przykryje jak podorywka, ale nie zgodzę się z tobą że po podorywce nie będzie żadnego chwasta! Niby co się stanie z nasionami chwastów? Tak po prostu znikną?
!!! URSUS TEAM !!!

#129 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 14:09

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? no to po co robic w ogole uprawke pozniwną...
Przeciez jednym z celow jest własnie płytkie wzruszenie gleby zeby chwasty powschodziły, zeby zmniejszył sie "bank" nasion chwastów w glebie! Jak dla mnie nie jest to oszczednosc pieniedzy bo wywali sie je na herbicydy pozniej w uprawie głownej...
a poza tym przerwanie parowania i nic wiecej...
DEZERTER

#130 Share loyer986

loyer986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 22:56

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? WarownY
Źle się wyraziłem masz racje nasiona chwastów będą i chwasty oczywiście będą się pojawiały ale w jakiej ilości, porównując do uprawy uproszczonej...
majranjd
Co do oprysków stosuję bezpośrednio po siewie i nie mam problemów w zasadzie z zachwaszczeniem, co do kosztów to nie jest to jakaś olbrzymia suma.
Co do "banku" to właśnie miałem na myśli w poście wyżej jaki będzie po dwóch wymienionych uprawach?? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Dzisiaj, 23:21
  •  

#131 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 00:53

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? a co ma uprawa uproszczona, do wykonywania podorywki agregatem scierniskowym??? mi nawet sie nie chce odpisywac na te argumenty przemawiajace za podorywka wykonywana plugiem, ale spoko :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#132 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 13 kwiecień 2009 - 07:58

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ja uważam jednak że o ile podorywka bedzie dobrze wykonana na odpowiednia glebokosc to jestem zdecydowanie za talerzowka i nikt mi nie powiem ze bedzie perz lub inne gactwa.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#133 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 08:20

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? talerzowka to mi tak sobie sie podoba, bo aby penetrowala calosc musi sie zaglebic na troche wiecej niz 5 cm, talerze duzej srednicy posiadaja mala predkosc obrotowa, co moim zdaniem powoduje zbyt slabe mieszanie szczatek pozniwnych, itp. co innego kompaktowa brona talerzowa, to moim zdaniem maszyna idealna do szybkiej, wydajnej i efektywnej podorywki (np. carrier) :) , ale dobrym agregatem scierniskowym (jak smaragd, czy delta) tez bym nie pogardzil.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#134 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 08:42

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Owszem moźna zrobić głęboko podorywkę i nie będzie widać żadnego chwasta czy resztki pożniwnej. Ale czy o to chodzi w uprawie pożniwnej? Żeby ładnie wyglądało czy żeby skielkowało jak najwięcej nasion chwastów i samosiewów? Ja już nie wróce do podorywki wykonywanej plugiem.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#135 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 10:07

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ja robie podorywke na trzy sposoby Gruber, talezówka , plug podorywkowy oczywiscie najwydajniejszy jest gruber i talezówka ale plug tez niczego sobie najlepiej jest po talezówce bo tnie resztki pozniwne i miesza je z ziemią plug to wszytko obraca i jak jest wieksza słoma to sie zabija a do gruber musze załozycz jakis wla strunowy lub brone cięzka i bedzie dobrze gruber nie miesza tak fajnie słomy jak talezówka ale robi tez dobra robote takze ja polecam grubera i talezówke do podorywki

#136 Share matiosiny

matiosiny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 10:19

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? :) pług? Ja zrobiłem podorywke i nikomu nie polecam tego sposobu słom się wcale nie rozłożyła i na polu chwastu że hej. Najlepszy jest gruber. :)

#137 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 11:06

gruber nie miesza tak fajnie słomy jak talezówka

przy 12 km/h ziemia razem ze szczatkami unosi sie powyzej ramy, wiec zapewniam, ze dobrze wymiesza, dodatkowo w dobrym gruberze sa talerze odpowiedzialne za to.

#138 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 20:25

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Już od kilku lat wszystkie podorywki robimy gruberem 3m 13 łap + ciężkie brony i do pługa na pewno nie wrócę, jak jest twardo to pług wyskakuje i tylko rysy robi a gruber zawsze wymiesza wszystko jak trzeba brona poprawi je jest pięknie a wydajność dużo wyższa niż pługiem, nie wiem jakim pługiem musiałbym ganiać żeby zdążyć za kombajnem

#139 Share Pitekk

Pitekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sprzęt rolniczy, wszystko po troszku:)

Napisany 21 kwiecień 2009 - 16:08

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Mam pytanie czy można zamontowac siewnik do poplonów na bronie talerzowej?

Jeśli tak to jaki jest efekt pracy np. przy wysiewie gorczycy

Mozna dobrac siewnik do brony talerzowej 2 metry
"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share mietek180

mietek180

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 21 kwiecień 2009 - 19:37

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? loyer986
nie chce mi sie zbytnio dyskutować na temat bez ostatecznego wyjaśnienia , bo Ty będziesz miał swoją racje i ja będe miał ale juz jak zacząłem wykonanie zabiegu po ścięciu zboża polega na zachamowaniu parowania , i może pole nie wygląda zapięknie po gruberze lub talerzówce ale o to chodzi aby resztki zostały na zewnątrz , słoma skruszeje , porośnie ściernisko które po zagonie wszystko ładnie znajdzie sie pod ziemią i użyźni ją w jakiś sposób a co do podorywki jezeli jest sucho to sie głębokawo orze bo pług wychodzi i słome sie pcha pod ziemie po czym ona nie skruszeje bo będzie przykryta warstwą gleby i później po zagonie ponownie wywrócisz nie rozłożoną słome na wierzch i zapycha sie agregat , takie jest moje zdanie , sam przeciez wykonywałem podorywke i mam od 3 lat grubera ( spójrz w galerie ) robi on super robote(bardzo dobrze wymieszane) , paliwo pewno to samo spale bo gruberuje na bieżąco (2-3 razy w roku) to co urośnie ale mam szybciej wykonane zabiegi i jak narazie jestem zadowolony i nie zamierzam powrócić do podorywki pozdromietek180