yacenty

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka?

Polecane posty

Ja też uważam że Unia nie jest najgorsza w produkcji agregatów do podorywki. A jeśli chodzi o powierzchnie lakierniczą to też nie jest zła..... A tak na boku, czy ktoś wie ile kosztuje wózek z Uni??


Tylko Polski Ursus !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Jacek, masz do mnie blisko :P

zapraszam zobaczysz jak wygladaja 2 maszyny z Unia group - jedna ma 15miesiecy, druga 3 sezon sa czerwono brazowe i to bynajmniej nie jest oryginalny czerwony ich kolor

pomyslimy zobaczymy

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekNH    0

W moich KOSach z lakierem wszystko było ok. Tylko elementy pracujące (łapy, talerze, wał) pokrywały się rdzą, ale na zimę zabezpieczałem i po sprawie. pozdrawiam

 

P.S Nad jakią firmą i modelem się zastanawiasz, jakie masz wymagania odnośnie Grubera, jaką kwotę pieniędzy chciałbyś wydać? Może tak powinniśmy zacząć rozmowę :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Kupiłem łapy i talerze piasty łożyska trochę śrub trochę elektrod i farby i mam agregat podorywkowy „5” 2,1m za około 3000zł nigdy nie wrócę do pługa czy talerzówki do tego pług obrotowy i pole równiutkie jak na stole. Próbowałem nawet tym agregatem pracować jesienią na ponad 20cm (nieujeżdżona lekka gleba na ciężkiej za mały traktor) całkiem ciekawie to wyszło na wiosnę zasiałem facelję

Do uprawy przy miedzy można prawy skrajny talerz opuścić i przesunąć do środka tak by znajdował się za łapą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

To zrób zdjęcia i wrzuć... ile płaciłeś za jeden ząb? Czy kupowałeś osobno grządziel, lemieszki... Myślałem też nad czymś takim ale do 3P ale o szerokości max 1,7-1,8m Ale w tym roku brakło już chęci, może na przyszły sezon sie zmobilizuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

Kosy są super, tak jak inny sprzęt z Unii Grudziądz. Agregaty tez są dobre, lecz tylko cos nie mam przekonania do ich pługów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
To zrób zdjęcia i wrzuć... ile płaciłeś za jeden ząb? Czy kupowałeś osobno grządziel, lemieszki... Myślałem  też nad czymś takim ale do 3P ale o szerokości max 1,7-1,8m Ale w tym roku brakło już chęci, może na przyszły sezon sie zmobilizuje :)

Jak zrobię fotkę to pokażę

Jedna łapa zajmuje 42cm i potrzebuje przynajmniej 15KM by ładnie pracował, czyli:

6 łap 2,52m 90KM

5 łap 2,10m 75KM

4 łap 1,68m 60KM to chyba za jakimś wąskim traktorkiem

Podczas budowy korzystałem z doświadczeń osób, które posiadają fabryczne agregaty i tych, którzy zrobili sami i gdym robił jeszcze raz to zrobiłbym inaczej.

 

Wszystkie części kupowałem oddzielnie przed wejściem do UE i większość bez VAT

 

 

nazwa cena szt wartość

lemiesz l 20 5 100

lemiesz p 20 5 100

lemiesz s 20 5 100

korpus 20 5 100

ramie 97 5 485

pista 38 6 228

talerz 53 6 318

łożysko 7,77 12 93,24

simmering 2,2 6 13,2

toczenie 150 1 150

 

wał 500 1 500

łożysko 32 2 64

oprawa 28 2 56

 

stal 400 1 400

śruby 100 1 100

 

suma 2807,44

Teraz to ponad 4000 zł trzeba by wydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113
i jak cutem idą poplony nie zapycha się ? a ściernisko w miare bełtnie czy stabo? A i pytanie jakim ciągnikiem ciągasz tego cuta ? jak myślisz 65KM wystarczy do 2,7 na 510 ?

U-914 (74KM) jeśli masz przedni napęd to raczej będzie OK

do poplonów jak marzenie. Po ściernisku jeszcze nie wiem bo zimą kupiliśmy(na wiosne poplon ciołem bo trochę za duży urósł)

Wcale nie jest za duża. W papierach chyba na wszystko podają większe zapotrzebowanie.

Kupiliśmy taką szeroką bo w zeszłym roku pożyczyłem od sąsiada 3m i nawet lekko było

Wózek do talerzówki kosztował 5200+Vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

ja na scierniska urzywam talerzówki i sieje na poplon gorczyce.Do mojego Jd 3140 mam 3,2 m ciagana z famarolu i uprawiam z predkoscia 10-12 km/h i pole niest nieporuwnywalnie lepsze niz mojego sasiada ktory ma KOSA 3,0m i robia mu sie kupki słomy na polu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Ja tam biore Mandama ktoś może na forum użytkuje ?


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio16    0

Ja posiadam ciagnik o mocy 190 km i chciałbym kupic do niego agregat scierniskowy czy podorywkowy albo talerzówke jaka szerokos najlepsza do takie mocy i jaki producent maszyny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja do 110 MFa mam 3m podorywkowy ale kupiłem taki z tego względu że mam zamiar kupić mocniejszy ciągnik , myśle że na 1m szerokuści zdałby się 40km także do twojego 4 -4,5 m powinien być ok

 

Ile ci pali ten 3690 ja miałęm kupować 3630 ale nie mogłem dojść do porozumienia odnośnie ceny i kupiłem nowego MFa a ten 3630 kupił z 20 km odemnie , padł mu tylko jeden elektrozawór i tyle a śmiga nim z ibisem 5x48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

Ja 16245 ciągam Kosa 3m na sprężynach, dość głęboko robie. Jeżdzę prędkością około 10km/h i nie ma żadnych problemów. Na kawałku, którym mam lżejszą ziemię (ogólnie u mnie są gleby bardzo ciężkie w uprawie) jeździłem 12km/h i też 16 nic sobie z tego nie robiła. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio16    0

jako tako spalania mu nie mierzyłem ale za 12 godzin orki spalił 150 litrów a orałem z kvernelandem pięcioskibowym obracanym odkładnie xxl na ciezkiej mokrej ziemi wiosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ty masz valmeta silnik mnie przez 9 godzin orki spalił 160 litry z 5x40 turem ciężko miał jak cholera miejscami ślizgał sie nawet na blokadach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio16    0

Mam silnik valmeta blokady wtedy nie uzywałem nie kopał się za dużo ale ziemia była mokra i gliniasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja też uważam ze kos jest OK. użytkuje 3 metrowego z zabezpieczeniami spreżynowymi od 2002 roku i dale rade! mam tylko jedna wade w nowych juz jej nie ma. poprostu u mnie lemiesz dziobowy jest przykrecany na jedna srube jak walne z duża pretkoscia w kamien to czasem nawet zabezpieczenie nie zdązy ale to mi sie zdażylo dosłownie 3 razy. upraszczam uprawe wchodze w miedzyplony bo załatwiłem pakiet rolnośrodowiskowy. na kosa kupuje gotowy siewnik do polonów nie ma problemu z dopasowaniem. co do lakieru nie jest taki zly! bynajmniej coraz lepszy! kosa kupiłem na wiosne a pług na jesien tez uni i na pługu juz jest lepsza farba kos troszke wypłowiał ale teraz sa malowane proszkowo. ja ni,m podorywke jade jak najpłycej a zamiast orki puszczam go tak na 15 cm. oszczedzam paliwo bo gruber jest wydajniejszy nie ma bruzd bo mam pług zagonowy mam wiecej czasu a zboża i tak korzenia se na 15 cm no zyto max 20cm. oram tylko obornik z 15ha pod buraki 5ha i pod rzepak 5 ha no i po kukurydzy ale to tam 3 ha max a reszta z ponad 100 ha tylko gruber dwa razy. polecam KOSA!


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja robiłem też kosem 2,6 i 3m ale jak teraz mam konskilde DELTA to nie ma porównania no i przy konskilde mam lepszy siewnik do poplonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
Witam!

czym robicie u sibie podorywke?

czym najlepiej? zastanawiamy sie czy nie byloby dobrze kupic albo agregat podorowykowy albo jakas brone talerzowa,

czym bedzie najlepiej i najszybciej?

W porównaniu z pługiem, agregat ścierniskowy lepiej miesza z ziemią ścierń i słomę pług układa je warstwowo w glebie, a w przypadku agregatu ok. 30% resztek pożniwnych pozostaje na powierzchni pola w postaci mulczu, co zmniejsza nasilenie erozji oraz poprawia wsiąkanie wody. Mniejsze o 30-50% jest także zużycie paliwa oraz większa wydajność pracy. Po uprawie pożniwnej wykonanej kultywatorem ścierniskowym szybkość rozkładu słomy jest większa niż z podorywką pługiem o ok. 76%, a z talerzowaniem o ok. 28%

Najszybciej i najtaniej to chyba brona talerzowa a najlepiej będzie zrobione kultywatorem ścierniskowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Ansu mądrze piszesz!:) Tylko tak jakos uczono:) piszesz jak doktor na rolniczej:) Zgadzam sie z toba co do twoich uwag i popieram ci ze kultywator robi dobra robote


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem uzywana talerzowke szwedzka o szerokosci 3m i wykonuje nia naprawde dobra robote. Pole wyglada lepiej niz po przejezdzie kultywatora scierniskowego (w porownaniu do sasiada ktory robi Kosem 3m), sciernisko jest zdecydowanie lepiej wymieszane z gleba. Co prawda po przejezdzie talerzowka zostawiala bruzdy, ale rozwiazalem ten problem poprzez zamocowanie na ladze za nia 3 pol brony :) Ten zestawik ciagam ursusem 914. Uwazam jeszcze ze talerzowka ma taka przewage nad kultywatorem scierniskowym, ze mozna ja ciagac o wiele slabszym traktorem niz kultywator o tej samej szerokosci. No i elemety robocze (talerze) zuzywaja sie zdecydowanie wolniej niz w przypadku grubera.


Kto nie ryzykuje ten nie pija szampana!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Talerze zużywają się wolniej to fakt. Chyba że trafisz na jakiś kamień :). A jakim biegiem jeździsz? Bo ja talerzówke 3,2m URSUSEM 914 ciągam 4 polową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj