Skocz do zawartości

Zdjęcie

fendt 612 lsa [odpalanie przy niskich temperaturach]

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kazlab

kazlab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 19:53

fendt 612 lsa [odpalanie przy niskich temperaturach] witam wszystkich, prosze o wskazówki jak zapalić fendta w mrozy. czy ma jakąś nagrzewnice, czy coś trzeba prócz kluczyka włączyc?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fendt 612 lsa [odpalanie przy niskich temperaturach] Dzisiaj, 11:34
  •  

#2 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 20:48

fendt 612 lsa [odpalanie przy niskich temperaturach] Sprawdź czy masz sprawne świece żarowe.
Możesz też zastosować samostarter powinien pomóc.

#3 Share Pawas

Pawas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 22:45

fendt 612 lsa [odpalanie przy niskich temperaturach] I to są właśnie te markowe ciagniki.. Do ursusa pojedziesz lejesz gorącej wody i pali jak głupi ;)))

#4 Share piotrek4x4

piotrek4x4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:samochody, tunning, rolnictwo

Napisany 22 grudzień 2009 - 08:29

fendt 612 lsa [odpalanie przy niskich temperaturach] Żaden z moich ursusów nie pali w mrozy, jedynym ciągnikiem który pali to włoski same! nawet nalanie gorącej wody nie pomaga, swieca żarowa to podstawa. ja pracowałem podobnym fendem, ale nie było w nim elektroniki bo miał mały pożar w instalacji i niewiem jak to było z tą świecą żarową. może tam jest w stacyjce takie położenie, które urachamia świece żarową, jak np w 3512

#5 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 09:41

fendt 612 lsa [odpalanie przy niskich temperaturach] Niestety w takie temperatury jakie panowaly w ostatnich dniach trzeba w miare mozliwoasci trzymac ciagnik w cieplym pomieszczeniu. I nie ma tutaj zadnych wyjatkow co do marki ciagnika. Niektore ciagniki maja mozliwosc zamontowania dodatkowych ukladow nagrzewajacych silnik...w ciagnikach Valtra takie grzalki sa racztej w standarcie natomiast jesli chodzi o ciagnik Fendt to istnieje mozliwosc montarzu takiego urządzenia...ale dotyczy to tylko nowszych ciagnikow tej marki.A co do swiec zarowych to jest podstawa....jesli nie sa sprawne to mozemy tylko pomazyc o jakimkolwiek odpaleniu ciagnika w temperaturze ponizej 0 stopni.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#6 Share tomgli

tomgli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • Zainteresowania:tomasz.g@g.pl

Napisany 23 grudzień 2009 - 11:34

fendt 612 lsa [odpalanie przy niskich temperaturach] mylisz sie Kosti68, Kolega ma juz dwu letniego new hollanda seri 7030 około 170KM i przy minus 15- 17 st ostatnio odpalił i stał tydzien. Tylko co istotne ma rozrusznik z przekladnią moze to pomaga, a tak naprawde wazne jest to zeby szybko zakrecił , i w tym jest problem w mrozy, bo zarowe mozna złozyc, lub psiknąc samostaru, acz kolwiek lepszy jest PLAK do tapicerek- nie urywa łopatek w turbinie i ma stukowej pracy.
Moja 312tka 95r tez odpaliła w mrozy ale aku ładował sie srednim prądem całą noc.

#7 Share kulba

kulba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 11:46

fendt 612 lsa [odpalanie przy niskich temperaturach] Mam takie pytanie gdzie sa zlokalizowanie swiece żarowe w fendt 610 ls

#8 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 13:10

fendt 612 lsa [odpalanie przy niskich temperaturach]

mylisz sie Kosti68, Kolega ma juz dwu letniego new hollanda seri 7030 około 170KM i przy minus 15- 17 st ostatnio odpalił i stał tydzien. Tylko co istotne ma rozrusznik z przekladnią moze to pomaga, a tak naprawde wazne jest to zeby szybko zakrecił , i w tym jest problem w mrozy, bo zarowe mozna złozyc, lub psiknąc samostaru, acz kolwiek lepszy jest PLAK do tapicerek- nie urywa łopatek w turbinie i ma stukowej pracy.
Moja 312tka 95r tez odpaliła w mrozy ale aku ładował sie srednim prądem całą noc.

Jesli mial dobrej jakosci Diesla i dobry akumulator to czemu nie....ale to sa raczej wyjatki...wiec jednak lepiej dla pewnosci przy -20 stopniach postawic go gdzies wewnatrz.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#9 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 22:40

fendt 612 lsa [odpalanie przy niskich temperaturach] Ja mam 612lsa i powiem że odpala nawet przy -20 ale trzeba go nieco sposobem uruchamiać. Parkuje ciągniki jeden obok drugiego (fendt i U1014), podczas startu podpinam kable rozruchowe do drugiego ciągnika nieco samostartu w filtr i pali jak trza.

#10 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 22:49

fendt 612 lsa [odpalanie przy niskich temperaturach] Pozwólcie że się wtrące do tematu.

Ja swojego Fendta 310 88r. nie odpalę nawet przy temperaturze -5 stopni. Rozrusznik kręci bez problemu, pojawia się mały dymek ale potem coraz wolniej kręci i nic z tego. Podgrzewanie świec nic nie daje, wogóle jak włączam podgrzewanie to nawet kontrolki nie przygasają więc zastanawiam się czy one wogóle działają.

I tu mam do was pytanie: Gdzie się znajdują te świece, bo spoglądałem na głowicę to nie było tam nic podobnego do świec?

pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 23:21

fendt 612 lsa [odpalanie przy niskich temperaturach] a mozę jest płomieniowa w kolektorze ssącym albo spiralka też w ów kolektorze sprawdź tam.

#12 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 06:31

fendt 612 lsa [odpalanie przy niskich temperaturach] Świeca jest wkręcona w kolektor ssący.

#13 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 16:04

fendt 612 lsa [odpalanie przy niskich temperaturach] Powinna być płomieniowa, musisz przekręcić stacyjką i poczekać aż czerwona kontrolka od świecy zacznie mrugać, dopiero wtedy możesz odpalać.

#14 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 16:46

fendt 612 lsa [odpalanie przy niskich temperaturach] Plomieniowe sa tylko w ciagnikach Fendt 614LS i 615 LS,a kontrolka nie jest czerwona tylko pomaranczowa i po jej zgasnieciu mozesz odpalac ( w zaleznosci od temperatury trwa to od 10-30 sek.), to byla pierwsza wersja ta luxusowa, jest jeszcze druga prostsza wersja, ciagniemy wlacznik rozrusznika w pozycje 1, lampka sie zapala i tak czekamy okolo 90 sekund po czy ciagniemy do konca i odpalamy ( przy niskich temperaturach zaleca sie powtórzenie czynności juz po rozruchu silnika)... natomaist ciagniki 610LS, 611LS,612LS posiadaja ( jesli wogole)tylko swiece zarowa .

#15 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 18:08

fendt 612 lsa [odpalanie przy niskich temperaturach] Zgadza się, u mnie zapala się ta kontrolka, po jakimś czasie gaśnie ale to nie pomaga w rozruchu silnika. Będe musiał zajżeć do tej świecy i zobaczyć czy działą.

#16 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 13:12

fendt 612 lsa [odpalanie przy niskich temperaturach] Przypomniała mi się taka kwestia jeszcze, a mianowicie nie wiem jak w twoim ciągniku ale umie jest przy pompie paliwowej taki elektromagnes co podczas odpalanie zwiększa dawkę paliwa i to dosyć sporo. Jak kupiłem mój ciągnik to to nie działało i faktycznie jak silnik był zimny to słabiej odpalał,po usunięciu tej awarii odpala na dotyk, nawet jednego obrotu wałem nie zrobi i już silnik pracuje, jedynie co to z tłumika przy starcie żuci konkretna czarną chmurkę.

#17 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 15:40

fendt 612 lsa [odpalanie przy niskich temperaturach] @Turbina a jakiego masz Fendta i który rok? I czy mógłbyś mi wytłumaczyć dokładnie gdzie sie znajduje ten elektromagnes?

#18 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 16:51

fendt 612 lsa [odpalanie przy niskich temperaturach] on ma Favorit 612 LSA a ten elektromagnes tak wyglada.

#19 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 17:29

fendt 612 lsa [odpalanie przy niskich temperaturach] @Kosti68 a w Farmerze 310 88r. też jest coś takiego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 11:19

fendt 612 lsa [odpalanie przy niskich temperaturach] tez mam problem m z odpalaniem mojego fendta 611 lsa tylko u mnie nie działa świeca żarowa czy płomieniowa bo u mnie z pompy paliwowej jest przewód który idzie do kolektora powietrza i nie wiem na jakiej zasadzie to działa i mam obok pompy chyba coś co pomaga zapalać ale mam kable urwane i nie wiem jak podłączyłem to to nie działało i nie wiem gdzie te kable podpiąć i jak możne ktoś wie ??