Skocz do zawartości

avant98

Members
 • Zawartość

  81
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

9 obserwujących

O avant98

 • Ranga
  Użytkownik
 • Urodziny 29.11.1978

Contact Methods

 • ICQ
  0

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  łódzkie
 1. agregat podorywkowy

  Pracując smaragdem9 z predkością 10km/h mogę powiedzieć że efekt jestbardzo dobry. W ciężkich warunkach prędkość spada do 8km/h i efekt jest nadal zadowalający ale poniżej mam wrażenie że nie będzie już tak dobrze.
 2. Jęczmień ozimy i jary

  Panowie ja miałem jęczmień ozimy na kilku polach, każde inna klasa ziemi i warunki. Wszedzie lekko opóźniony termin siewu i 70% jęczmieni po zimie wydawała się żywa. Dostały pierwszą dawkę azotu ale niewiele zaczęło dalej rosnąć. Reszta stała długo nic się nie działo pozatym że był zielony. Więc dałem drugą dawkę bo to go musi ruszyć i nic z tego. Jak sie zrobiło ciepło i troszke obeschło tozaczął słabnąć i zanikać. Nie jest to przyczyną kwaśnej ziemi bo pola dobrze wywapnowane, poprostu przemarzł. Niestety dwa tygodnie temu już nie mogłem na to dziadostwo patrzeć i uprawiłem a teraz rośnie kukurydza.
 3. Ceny usług rolniczych

  Weż normalnie ile bierzesz za godzinę pracy, kosiarka strąci tylko czubki, ziemi sie nie kosi. Jezeli bedzie awaria lub noze bedą uszkodzone bo właściciel chce niżej to umów sie że to dodatkowy koszt ale po robocie ocenisz ile więcej.
 4. Ceny usług rolniczych

  Co chcesz tam kosić? Po co to robić?
 5. agregat podorywkowy

  Kolego ja użytkuję Lemken Smaragd 9 o szer. roboczej 4,8 m. Ciągne go JD 7700 150 KM pojadę max 10 km/h uprawia pięknie i miesza ziemie idealnie. Jednak ilość mocy to minimum jaką ta maszyna potrzebuje. Wydaje mi się że idealnie byłoby 170 do 190 KM. Jeżeli chodzi o wykorzystanie to w tym roku spróbuję uprawić nim raz ściernisko zaraz po żniwach i drugi raz przejadę przed siewem. Teraz wiosną pola po wymarzniętym rzepaku uprawił idealnie pierzynka na głębokości 10cm i siew kukurydzy był idealny.
 6. JD 7730 + Kverneland EG100

  Hej w tym zestawie chyba masz sporą nadwyżkę mocy? Ja orze JD 7700 150 KM pług Rabewerk 5*50 i całkiem sprytnie idzie ale bez Pakomatu. Czy pakomat wymaga aż 40 KM ? Prędkość jaką mogę osiągać to do 10 km/h choć staram się około 9 km/h
 7. Zabiegi fungicydowe

  Kolego @1piotr1 wyciągasz wnioski ze złych podstaw. Wysoka cena zboża jest ale dotyczy zboża ze zbiorów 2010 i jest obecnie. W tej chwili możesz zakontraktować pszenicę za cenę 740 netto dotyczy zbiorów 2011 ale ta cena cały czas spada. Więc powinieneś analizując sytuację brać więcej czynników pod uwagę.
 8. Capalo-stosowanie

  Panowie nie mam wielkich doświadczeń ale przez poprzednie 2 lata stosowałem na T1 Capalo i efek był excelent zwłaszcza przy dużym zagrożeniu ze względu na ciągłe opady. Nie mam specjalnie porównania jak inne środki. Na T2 stosują Falcon. Plonowanie w ubiegłym roku na ziemiach klasy troche 3 i większość 4 osiagnąłem w przedziale 7-8 ton. Capalo w moim terenie to koszt 550 za 5l. Rozważam zmianę na T1 Cedano 1l/ha +Corbel 0,2l/ha może ktoś z was stosował?
 9. Ceny usług rolniczych

  W celu informacji: za orkę 5*45 JD 7700 150 KM biorę 240 zł/h wydajność jaka wychodzi to na ładnym kawałku 45 min hektar siew agregatem brona wirnikowa + accord 3m szerokość robocza 3m z ciągnikiem 120 KM biorę 240 zł/h Proszę o informację ile kosztuje siew kukurydzy 4 i 6 rzędowym siewnikiem. Będę musiał skorzystać i ile coś takiego może kosztować gdyby to było moim ciągnikiem było robione?
 10. Odmiany żyta

  Ja również uprawiam odmiane Dankowskie Diament i jestem bardzo zadowolony z tej odmiany. Nigdy nie wystąpiła mi pleśń śniegowa. Jedynie wyprzało troszkę w ubiegłym roku. Wysiew to 150 kg/ha ale na glebach klasy 6 gdy jest opóźniony siew to zwiększam dawkę do 170 kg/ha.
 11. Jęczmień ozimy i jary

  Pierwsza klasa ziemi to najlepsza , jęczmień nie ma największych wymagań więc na tak dobrym stanowisku wybierz odmianę o dużych wymaganiach i najwyżej plonując[color="#FF0000"]ą[/color], na internecie znajdziesz opisy wielu odmian. J osobiście siałem Ortegę i na 3 klasie plonowała do 6 ton. Jednak na dobrych stanowiskach staram się siać rośliny o większym potencjale plonotwórczym(pszenica ozima).
 12. Thanks a lot for remember...

 13. Najlepszego!!! 100lat i zdrówka!!!

 14. Najlepsze życzenia w dniu urodzin przesyła Krzysiek ;)
  Pozdrawiam

 15. Pszenica ozima Turnia

  Nie można skrócić rośliny o kolanko!!!! Czy to moduss czy inny antywylegacz powoduje skrócenie rośliny w części międzywęzłowej czyli pomiędzy kolankami. Modusz może dodatkowo pogróbiać ścianki łodygi lub działaś w inny sposób ale to jest antywylegacz. Ogólnie antywylegacz skraca roślinę w dół i w górę czyli skraca się słoma i system korzeniwy. Przy czym skracanie słomy jest pożądane a systemu korzeniowego to efekt uboczny i niepożądany. Moduss ponoć skraca słomę a wzmaga rozwój systemu korzeniowego. Nie ma na świecie antywylegacza który skóci roślinę o kolanko każdy skraca słomę i zmniejsza odległości między kolankami.
×