Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZETOR

78 odpowiedzi na ten temat

#41 Share wiesiek88

wiesiek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, technika rolnicza, myśl konserwatywno-liberalna;)

Napisany 11 marzec 2010 - 20:42

ZETOR witam, mam podobny dylemat jak założyciel wątku, Mam 2 pytania:
1.Czy jest duża róznica w spalaniu pomiedzy własnie proxy power a proxy plus?
2. Czy ładowacz czołowy zetorowski 100 bedzie pasował do tych modeli?
pozdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ZETOR Dzisiaj, 01:36
  •  

#42 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 18:54

ZETOR witam właśnie mam odbierać zetora power 85 z ładowaczem TL 120 z wyposażenia to klima, koła tył 18.4, obciążniki tył max, przód nie, radio, sterowanie podnośnikiem z zewnątrz, światła dodatkowe, siedzenie grammer, łyżka 2 metry, cena to 135.500 netto. dla mnie to power z plus wygrywa mocno mianowicie: jest dłuższa o 13 cm, ma 3 półbiegi, SPRZĘGŁO ELEKTRYCZNE, i tyle samo biegów do przodu i do tyłu, no i oczywiście to o czym marzyłem rewers elektrohydrauliczny, ładowacz TL 120 mniej wystaje do przodu i nie podnosi tyłu jak TL 220, dlatego wybrałem ale decyzje pozostawiam wam.
A JESZCZE POWER CHYBA MOŻE WIĘCEJ PALIĆ BO SPRZĘGŁO HYDRAULICZNE BĘDZIE STAWIAŁO WIĘKSZY OPÓR
MH

#43 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 19:26

ZETOR A co to jest za różnica dla obciążenia silnika , czy sprzęgło jest zwykłe czy elektrohydrauliczne.... przy 82km dla takiego silnika generalanie różnic niema i takie polemiki czy więcej spali, zwykła, power, power plus to już czysta demagogia i nabijanie postów... To czy i ile spali to zależy od operatora, warunków pracy i podpiętego sprzętu.... A jeśli chodzi o wybór to gratuluje zakupu, bo ta skrzynia power naprawdę jest fajna, a praca z nią o wiele przyjemniejsza niż na zwykłym rewersie no i sprzęgło powinno dłużej wytrzymac.

#44 Share rumcajs9

rumcajs9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 19:24

ZETOR witam doradźcie czy zetor Proxima standard + skrzynia 40 to dobry wybór

#45 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 09:42

ZETOR czy czysta demagogia to nie wiem, myślę że coś w tym jest. ja tylko opisuje swoje wrażenia z jazdy próbnej porostu wydaje mi się że ciągnik jest trochę sprawniejszy ze zwykłym sprzęgłem ale znowu hydrauliczne ponoć jest wytrzymalsze
MH

#46 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:zawodowo rolnictwo: trzoda i burak cukrowy, a hobbystycznie społecznik, wiem sam się czasami z tego śmieję.

Napisany 22 marzec 2010 - 14:54

ZETOR Sam miałem ten dylemat na początku roku gdy zamawiałem swojego zetorka. Wszystko zależy od tego do czego będzie używany ten ciągnik. Mój będzie chodził z turem, w sezonie zwijam około 1600- 2000 kulek naszą prostą sipmą, a około 1200 muszę zwieźć dla siebie. Wybór padł na powerkę 95 z klimą i dodatkami no i z turem tl 220. Jak już wspomniałem dużo robię kulek więc jest też wałek 540E i przedłużony zaczep polowy. co do pozostałych gadżetów to już kwestia indywidualna, zależy co komu potrzebne i czy warte dodatkowych kosztów. Ja skusiłem się na siedzenie gramera, regulowaną kierownicę, szersze opony, max obciążniki na tył, automatyczny zaczep, podnosnik regulowany z tyłu ciągnika, dodatkowe reflektory ( często balotuję w nocy) no i oczywiście klima, wreście przestanę wyglądać jak murzyn po całym dniu pracy w żniwa. Co jeszcze przemawiało za powerką? Oczywiście półbiegi i skrzynia 40 w standardzie (choc nie jestem pewien czy plus też jej nie ma w S . Dodatkowo też to, że jest dłuższa o 13 cm, co przydaje się przy pługu. Mam ją odebrać za trzy tygodnie, więc później podzielę się pierwszymi wrażeniami.

#47 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 20:58

ZETOR no właśnie odebrałem w piątek powerkę 85 z ładowaczem tl 120 i jak zarazie ok tylko sprzęgło trudno wyczuć. Ale tylko mruczy i ta reakcja na gaz jest natychmiastowa, opuściłem powietrze z kuł, klima mogłaby chłodzić bardziej i koniecznie do ładowacza amortyzator, ja mam tl120 nie wystaje tyle co tl220 przed ciągnik i nie buja. zdjęcia podam jak będę miał chwile wolne.
POZDRO DLA ZETORÓW
MH

#48 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 20:49

ZETOR

witam właśnie mam odbierać zetora power 85 z ładowaczem TL 120 z wyposażenia to klima, koła tył 18.4, obciążniki tył max, przód nie, radio, sterowanie podnośnikiem z zewnątrz, światła dodatkowe, siedzenie grammer, łyżka 2 metry, cena to 135.500 netto. dla mnie to power z plus wygrywa mocno mianowicie: jest dłuższa o 13 cm, ma 3 półbiegi, SPRZĘGŁO ELEKTRYCZNE, i tyle samo biegów do przodu i do tyłu, no i oczywiście to o czym marzyłem rewers elektrohydrauliczny, ładowacz TL 120 mniej wystaje do przodu i nie podnosi tyłu jak TL 220, dlatego wybrałem ale decyzje pozostawiam wam.
A JESZCZE POWER CHYBA MOŻE WIĘCEJ PALIĆ BO SPRZĘGŁO HYDRAULICZNE BĘDZIE STAWIAŁO WIĘKSZY OPÓR

135,000 z turem czy bez tura ?
red power

#49 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 20:44

ZETOR tak to z turem i tym wszystkim co napisałem wcześniej. tylko cena netto 134500
MH

#50 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:zawodowo rolnictwo: trzoda i burak cukrowy, a hobbystycznie społecznik, wiem sam się czasami z tego śmieję.

Napisany 10 kwiecień 2010 - 13:44

ZETOR ile kosztuje Cię tur 120 i czy oprucz łyżki masz coś jeszcze do niego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 09:57

ZETOR ładowacz kosztuje 21000 z łyżką 2 metrową
MH

#52 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 13:39

ZETOR rozumiem, że 21,000 netto tak?

#53 Share Przemas15

Przemas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa , samochody

Napisany 11 kwiecień 2010 - 16:09

ZETOR

Sam miałem ten dylemat na początku roku gdy zamawiałem swojego zetorka. Wszystko zależy od tego do czego będzie używany ten ciągnik. Mój będzie chodził z turem, w sezonie zwijam około 1600- 2000 kulek naszą prostą sipmą, a około 1200 muszę zwieźć dla siebie. Wybór padł na powerkę 95 z klimą i dodatkami no i z turem tl 220. Jak już wspomniałem dużo robię kulek więc jest też wałek 540E i przedłużony zaczep polowy. co do pozostałych gadżetów to już kwestia indywidualna, zależy co komu potrzebne i czy warte dodatkowych kosztów. Ja skusiłem się na siedzenie gramera, regulowaną kierownicę, szersze opony, max obciążniki na tył, automatyczny zaczep, podnosnik regulowany z tyłu ciągnika, dodatkowe reflektory ( często balotuję w nocy) no i oczywiście klima, wreście przestanę wyglądać jak murzyn po całym dniu pracy w żniwa. Co jeszcze przemawiało za powerką? Oczywiście półbiegi i skrzynia 40 w standardzie (choc nie jestem pewien czy plus też jej nie ma w S . Dodatkowo też to, że jest dłuższa o 13 cm, co przydaje się przy pługu. Mam ją odebrać za trzy tygodnie, więc później podzielę się pierwszymi wrażeniami.

Z tego co jest na zetor.pl to power ma skrzynie 40 w standarcie a plus 30 wiec skrzynia 40 wychodzi ze mozna miec w opcji
SKR Smutny Koniec Rolnictwa

#54 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 06:34

ZETOR witam no pokręciłem 21000 to cena brutto i ciągnik 164000 zł. brutto
MH

#55 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 07:30

ZETOR Widzę, że ceny podobne. Mam teraz w kwietniu odebrać powerkę 95 z turem tl 220 za 175.000 brutto.
Wyposażenie to:klima, max obciążniki na tył, siedzenie gramera, regulowana kierownica, zewnętrzne sterowanie podnośnikiem, automatyczny zaczep, dodatkowe oświetlenie, dodatkowy zaczep polowy(do prasy, by na zakrętach zaczep i wałek nie wchodził w koła), szersze opony na tył, radio i kogut. Tur ma łyżkę 180 i krokodyla 150 oraz amartyzator.

#56 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 10:26

ZETOR tak dla ściłości posta dodam, że jeszcze wałek 540 E też zamówiłem

#57 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 20:13

ZETOR witam a możesz napisać ile kosztował tur
MH

#58 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 21:11

ZETOR tur z opisanym osprzętem wyniósł mnie 28 tyś brutto, elementy (łyżka i krokodyl) też oryginalne czeskie.

#59 Share PGRdobrawola

PGRdobrawola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe ;)

Napisany 13 maj 2010 - 14:31

ZETOR Czym się rużnią od siebie modele Zetor Proxima 85, Proxima plus 85, Proxima power 85? Bo z tego co patrzłem to ceną napewno. Oraz jakie są różnice między forterrą 115 i Proxą power 115?
..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 13 maj 2010 - 19:06

ZETOR W plusie masz dodatkowo rewers mechaniczny skrzynia 16x16 z jednostopniowym wzmacniaczem momętu, inne sprzęgło, dodatkowe wyjścia hydrauliki,
power rewers elekrtohydrauliczny skrzynia 24x24 ? czy 20x20 ?? dwustopniowy wzmacniacz 13cm dłuższa od plusa reszta jak w plusie